Autor Wątek:  Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?  (Przeczytany 23297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Stycznia 2006, 14:13:23 »
Cytat: "Loui"
6) [...] dyżurni ruchu w rejonach ich działalności pracowniczej;


A dokładniej? Czy chodzi np. o to, że dyżurny stacji Wrocław Główny ma prawo przejazdu w kabinie maszynisty tylko na terenie stacji czy też po odcinkach, które do niej przynależą?

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Stycznia 2006, 16:28:42 »
Cytuj
A gdyby tak spróbować oficjalnie!Nie wiem;podanie napisać do PKP:)


Życze powodzenia, ale obawiam że to nic nie da. Sam powód że jest się MK i chce się przejechać nie wystarczy. Co innego konkretny powód że np. że ta jazda pomorze wam przy wykonywaniu pracy dyplomowej itp.

PS.

A tak w ogóle to mogli byście zakończyć tę dyskusję ponieważ nawet nie zdajecie sobie sprawy kto te forum czyta. Jeśli się komuś udało przejechać to ok ale należy takie coś zachować dla siebie a nie chwalić się wszem i wobec.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Stycznia 2006, 17:50:57 »
Cytat: "Loui"
że ta jazda pomorze wam przy wykonywaniu pracy dyplomowej itp.

Tak, to pomaga zdecydowanie.

Cytat: "Loui"
Jeśli się komuś udało przejechać to ok ale należy takie coś zachować dla siebie a nie chwalić się wszem i wobec.

Tak jest, zgadzam się z Tobą kolego Loui. Niech każdy zachowa te info dla siebie. Niestety jest to przykre i niezależne od MK, ale takie są czasy, że im mniej osób w to się "bawi", tym niestety lepiej.

Pozdrawiam.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Stycznia 2006, 18:51:06 »
No to odpowiem co mi się kilka razy zdarzyło...

1. Osobiście jechałem kiblem na trasie: Kluczbork - Wrocław Główny. Wrocław Główny -> Rawicz. Rawicz -> Opole. Opole -> Klucznork. Czas jazdy 12h. Działo się to w styczniu w roku 199x. Piękna traska!

2. Misja EU07 (nie pamiętam jaka). Czas: lato 2000 Stacja: Kluczbork. Pociąg relacji Zakopane -> Szczecin (czy jakoś tak). Pociąg sezonowy. Leciałem ep07 do Ostrowa Wlkp. Potem powrót o 3 w nocy Eu07 do Kluczborka. Tu zmiana i na działkę z wujaszkiem chlać... ;)

3. Misja ET21-001. Kluczbork -> Fosowskie. Lato. (nie pamiętam już w którym roku). Po dojechaniu (szczęsliwym) do Fosowskich przesiadka do EN57 i do Tarnowskich Gór. Potem 1h przerwy i powrót do Kluczborka.

4. Misja ET22 z 30 eaos-ami z węgielkiem. Czas: lato (rok 199x). Trasa: Klucznork -> Wrocław Brochów -> Kluczbork.

Te wszystki "misje" były jeżdżone z moimi wujaszkami, którzy pracowali w DOKP Kluczbork, a po restrukturyzacji jeden pracuje w Katowicach a drugi przeszedł do Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku jeden z Nich odchodzi już na emeryturę. A co do jazd. Ile spotkałem "szefów", którzy z nami jeździli? Byo ich mnóstwo. Żaden nie  kiwnął palcem, że osoba niepowołana siedzi w loku.
Rozumiem, że teraz jest cieżko aby się dostać na loka, ale tak jak w moim przypadku -> gdy jestem w Kluczborku, zawsze pojadę z wujaszkiem na szychtę... I nikt nie ma nic przeciwko, że siedzę w loku.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Stycznia 2006, 18:59:02 »
Mhm... Ale Szczecina to nic nie pobije:D Idzie czlowiek sobie pofocic i w 70% przypadkow konczy to sie zaproszeniem przez mecha na maszyne ;-)

Offline Piter_

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • http://www.boawilkli.livenet.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Stycznia 2006, 19:52:02 »
Nawiązując do tego co powiedzial Loui to zgadzam sie z tym, że nie ma sie co chwalić kto kiedy i na jakiej trasie jechał bo wbrew pozorom wcale nie tak trudno ustalić po tym loka i maszyniste.Albo zrobia wzmożone kontrole na lokach czy coś wten desen.A tego byśmy nuie hcieli.

Ja czuje sie w pełni usatysfakcjonowany komentarzami na forum i dziękuje za tak liczny odzew i pozyteczne uwagi:)

Teraz czas sprawdzić jak teoria ma sie do praktyki.

Mam tylko dwa zgrzyty.
1)Nie mam profesjonalnej MK-owskiej cyfrówki.
2)Jak tu pisać prace magisterską na lokomotywie będąc studentem budownictwa wodnego:)

Dziękuję i pozdrawiam.

Offline Gumastic

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Stycznia 2006, 21:27:01 »
Cytuj
Jak tu pisać prace magisterską na lokomotywie będąc studentem budownictwa wodnego

Może mosty kolejowe da się podciągnąć...? Że niby chciałbyś obejrzeć taki most z punktu widzenia lokomotywy.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Stycznia 2006, 21:37:01 »
Prawda jest taka że nikt doświadczonego mechanika nie wyleje z pracy za to. Są to ludzie, którzy znają się niekiedy po parenaście dobrych lat i są kumplami tak więc niewiele mu grozi. Wiem to bo gadałem z doświadczonym maszynistą i wypowiedział się prosto: Nie wolno, a jak jest każdy wie. Instruktorzy mają podobne podejście, kiedyś zdażyło mi się że podczas pobytu na loku nagle znalazł się instruktor i zaskoczyło mnie jego podejście do całej sprawy. Najpierw pogadał chwile z mechem a poźniej do mnie: i co Pana interesuje w tej kolei? Jakąś stronę internetową Pan ma? oczywiście podałem adres i wymieniłem się numerem telefonu żeby przed wejściem na loka dzwonić i pytać gdzie są kontrole :) EP08 widocznie Twój znajomy mechanik nielubi skoków adrenaliny bo na dobra sprawe zna ktoś jakikolwiek przypadek żeby wywalili jakiegoś mecha z tego powodu? a jak wiadomo codziennie po kilku MK znajdzie się w kabinie i trasie.

P.S. Warto napisać list do PKP Cargo w swojej okolicy, dołączyć jakieś fotki itp. napewno da rade załatwić wejścia i jazde na lokach.

Pozdrawiam
www.et22.pl - zapraszam

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Stycznia 2006, 21:51:47 »
Witam

Faktycznie ze w dzisiejszych czasach niektore zaklady moga liczyc sie z doswiadczeniem zawodowym maszynisty. Ewentualne kary to kilka dni na warsztacie zamiast szlaku. Nie jest to wszedzie.
Ja np. mam przejechane ok 9000 km i to min. po CMK. Bylo swietnie i maszynista z ktorym jezdzilem nie bal sie zbytnio. Dzieki niemu pierwsza lokomotywa ktora prowadzilem byla Ep05-03.
Co do zalatwienia legalnego to trzeba sie postarac dojsc do dyraktora ZT. Przecierz tez jest czlowiekiem i moze cos poradzi.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Stycznia 2006, 22:18:11 »
z doświadczenia wiem że kolejarz też człowiek(dzięki temu istnieję ;) ) i
normalny pracownik nie będzie leciał z byle problemem do szefostwa
gdy jeździłem z maszynistami z pasażerów na CM Wrocław siedziałem w fotelu maszynisty na legalu a chować trzeba się było tylko przed maszynistami z towarów ;)

nie że się chwalę :]
ps.na Głównym jest  "profesjonalna" firma  ochroniarska
w czasie MD maszynista niejednokrotnie chodzi po odcinku peron-szopa peron-bocznica lub jeszcze innymi trasami ;) i kilkakrotnie w ciągu jednego dnia ochroniarze proszą o dokumenty takiegoż pracownika
to się nazywa wyszkolenie antyterrorystyczne
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Stycznia 2006, 22:44:50 »
Cytat: "ZT Poznań"
bo na dobra sprawe zna ktoś jakikolwiek przypadek żeby wywalili jakiegoś mecha z tego powodu?

Jedyny przypadek to ten z POLSATU znany wszystkim. No ale koleś musiał wylecieć, bo to była telewizja...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline tokarekdawid

  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Stycznia 2006, 07:38:09 »
No i dlatego mamy te idiotyczne przepisy.
WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Stycznia 2006, 13:33:30 »
No np w Bydgoszczy mamy dyrektora ZT bardzo nielubiącego MK. Robi wszelkie utrudnienia w dostaniu się na hale zakładu a już nie wspomne o jeździe. Np w Bydgoszczy nalezy podać cel wizyty z numerem dowodu osobistego a jesli robisz fotki to nalezy podać cel w jakim zostaną one wykorzystane. Dotyczy to także taboru stojącego na zewnatrz. Oczywiście mozna wejść po cichu powiedzmy zazgodą jakiegoś szarego pracownika, jednak jesli to by się wydało to krucho z nim będzie.

Do tego dopiszę iż musialem się udać do zakladu taboru (dawnego) zdunskawola karsznice, by nakręcić film o lokomo9tywie ET42 i porobić zdjęcia a takze zdobyć materiały do częsci pisemnej. Polecam Zaklad taboru w łodzi. Tam są "normalni" ludzie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline JFK

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Stycznia 2006, 16:34:02 »
Ja raz (njie chwaląc się) jechałem/prowadziłem jedynostkę w wieku 7(?) lat, tata mi ze znajomym załatwił na trasie żmigród-rawicz ;) potem jeszcze jechałem sm42,et22 i eu11(110km/h) prowadziłem na torze doświadczalnym w kółko. Ale frajda była, a że to był tor doświadczalny to nikt(prawie) niekontrolował...
Jak Ja Kocham Pociągi...

hunter

  • Gość
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Stycznia 2006, 17:01:31 »
Cytat: "Mateu"
Mhm... Ale Szczecina to nic nie pobije:D Idzie czlowiek sobie pofocic i w 70% przypadkow konczy to sie zaproszeniem przez mecha na maszyne ;-)


Ta.. W roku 2004 jak wchodziłem to ani jeden mechanik nie odmówił. A gdy raz jechałem na wakacje z rana (godzina 4:30) przyszedł konduktor, sprawdził bilety i zaprosił na przód :) Więc zachodnio-pomorskie jest niepokonane - tam mechanicy zapraszają bez namysłu - większość moich pobytów na lokomotywie była przez zaproszenie maszynisty :P

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Stycznia 2006, 17:29:23 »
Cytat: "Radkos07"
Wystarczy że w jednej kabinie masz przekręcony rozrząd i włączony szybki, a w tej tylniej kabinie możesz spokojnie np. włączać i wyłączać choćby przetwornicę...


Hmm... Myślałem, że to "uaktywnia" tylko tą kabinę, w której jest przekręcony rozrząd. Dzięki za poprawienie.

Offline M_aszynist_a

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Stycznia 2006, 12:32:18 »
Ja mam 14 lat i byłem 9x w EN57 1x na SM42 i 2x na EU07 (raz prowadziłem z bipami!!!)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Stycznia 2006, 17:34:44 »
Oj jak ja bym chciał sobie pojechać obok maszynisty np do poznania gdzie szlakowa to 160km/h albo gdzieś bliżej. Tylko w Warszawie to mam marne szanse :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Lutego 2006, 19:18:46 »
Cytuj
1x na SM42

Na SM42 też byłem. Miałem wtedy około 10 lat, prowadziłem wraz ze znajomym taty "obróbke". Nie było to zbyt daleko ale około 20 km to się przejechałem. Naprawde niezapomniane wrażenie...
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline Gryzak

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak zabrać się do loka z maszynistą w trase?
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Lutego 2006, 16:27:08 »
Szkoda tylko że jak sie jedzie SM42 to nie widac torów.

Ja tam bym tylko chciał sie przejechac sie jakims elektrowozem bo o prędkościach nie ma co marzyc :]


Quark-t - zastanawiam się, kiedy w tym wątku zaczną się pojawiać dokładne godziny i daty oraz numery lokomotyw... może jeszcze nazwiska mechów, któzy ryzykują pracą (-> wyżywienie rodziny) to, by komuś z nas zrobić przyjemność. Więc na wszelki wypadek wątek zamykam.
ET22-228