Autor Wątek:  Linia 546  (Przeczytany 142959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MTVXL4

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Grudnia 2005, 21:15:29 »
Teraz już wszystko działa z nowym eu07.exe, pozostał błąd
Cannot find sound linia546_dz-ns_odjazd.wav
Cannot find sound linia546_dz-ns_odjazd.wav
Cannot find sound linia546_po-ns_konczybieg.wav
chociaż mam te pliki, ale ten błąd nie przeszkadza w grze.  
Dzięki za pomoc

Dodano po 1 godzinach 34 minutach:

 Gdyby jeszcze ktoś podał link do SM42 to byłbym bardzo wdzięczny, na forum jest wiele postów na temat tego loka, ale bardzo by się w tym miejscu przydał taki link z sm42 wypróbowanym już na tej trasie.

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Linia 546
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Grudnia 2005, 21:20:10 »
Moje gratulacje! Trasa nie tylko bardzo dobrze zrobiona i poprawna, ale i ciekawa! Przejechałem się misją z EU07. Moje uwagi:

1. Radio otrzeba zdecydowanie zgłośnić, a zapowiedzi dworcowe trzeba trochę zgłośnić. Obecnie i jedno i drugie jest za cicho i wentylatory EU07 je zagłuszają.

2. Na niektórych stacjach wskaźniki z prędkościami szlakowymi są ustawione przed stacją. Czemu? Powinny być za stacją.

3. W Dzierżawie super, że jest tyle taboru. Dzięki temu stacja wygląda naprawdę realistycznie. Ale przez to bardszo spada FPS. Proponuję obciąć nieco park maszynowy np. zostawić jedną EP09, wywalić nieco wagonów itd.

Poza tym trasa jest naprawdę SUPER!
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Grudnia 2005, 21:41:47 »
Cytat: "alf77"
Gdyby jeszcze ktoś podał link do SM42 to byłbym bardzo wdzięczny, na forum jest wiele postów na temat tego loka, ale bardzo by się w tym miejscu przydał taki link z sm42 wypróbowanym już na tej trasie.

Link http://members.lycos.co.uk/irekmac/sm42v30.rar

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Linia 546
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Grudnia 2005, 22:25:14 »
Witam!
Przejechałem misje eu07 zauważyłem tylko tyle, że na niektórych stacjach i przystankach tablica z nazwą jest biała bez nazwy. Podczas misji Et22-1 na stacji Małe Lasy miałem czołowe zderzenie z pociągiem prowadzonym z naprzeciwka. okazało sie, że zarówno ja jak i pociąg z naprzeciwka miał na prosto wyświetlony przelot przez stacje. Ogólnie trasa super!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Re: Problem z trasą linia 546 z En57
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Grudnia 2005, 22:36:19 »
Cytat: "alf77"
Pozostałe trasy działają OK, a ta z EN po załadowaniu się z licznymi błęndami nie działa tzn. nie da się ruszyć składem (wiem jak się rusza).
ote]
Zmieniłem skład EN57 w pliku Trasa546_EN57.scn na inny (choć pewnie można zmienić coś innego)
teraz można już ruszyć.
A swoją drogą to przerżnąłem prawie wszystkie czerwone, tak ciemno w tej misji. Semaforki wyskakują tak nagle....
pozdrawiam

hunter

  • Gość
Linia 546
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Grudnia 2005, 09:53:39 »
Cytat: "Kolejarz"
Przejechałem misje eu07 zauważyłem tylko tyle, że na niektórych stacjach i przystankach tablica z nazwą jest biała bez nazwy.


To już jest poprawione. Poprawka będzie uwzględniona w wersji z instalatorem.

Cytat: "Kolejarz"
Podczas misji Et22-1 na stacji Małe Lasy miałem czołowe zderzenie z pociągiem prowadzonym z naprzeciwka. okazało sie, że zarówno ja jak i pociąg z naprzeciwka miał na prosto wyświetlony przelot przez stacje.


Ano, rzeczywiście. Przed chwilą sprawdziłem i się zderzyłem :P

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Linia 546
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Grudnia 2005, 10:32:00 »
Jaka wersje trzeba miec zeby trasa chodzila. Wystraczy miec unoff160704 i nowe exe czy jeszcze cos. Jak uruchamiam to pokazuje mi sie blad zwiazny z budynkiem (  wasyl/cos tam cos tam)
pisze z pracy wiec nie moge przeslac log.
Pomóżcie.

hunter

  • Gość
Linia 546
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudnia 2005, 11:35:47 »
Cytat: "Żuk"
Jak uruchamiam to pokazuje mi sie blad zwiazny z budynkiem (  wasyl/cos tam cos tam)


Potrzebujesz trasy Moczniki Zdrój-Kałowo lub Bochnia-Brzesko Okocim (obydwie dostępne w download).

Pozdrawiam.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Linia 546
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Grudnia 2005, 12:10:09 »
Sprawdze w piatek czy pójdzie jak nie to sie zglosze do Ciebie na gg jak mozesz to napisy mi na moje a ja Ci w piatek odpisze  
7430219 moje gg

hunter

  • Gość
Linia 546
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudnia 2005, 19:12:42 »
Już jest dostępna oraz poprawiona wersja trasy z instalatorem. Link oraz info znajduję się w pierwszym poście tego tematu.

UWAGA! Osoby, które miały wcześniejszą wersję trasy (spakowaną RAR'em) niech też ściągną tą paczkę!

Pozdrawiam.

Offline PaPiK Cargo S.A

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Linia 546
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Grudnia 2005, 09:33:56 »
Hunter jak ty to zrobiles ze swiatla w en57 sie swieca ??
bo w tej nowej trasce no poprostu nic nie widac jak sie jedzie en57.
Czy moglbys nam to podac??
Pozdro dla wszyyyyyyyyystkich MK!!!!!!!!!!!! ....::::PaPiK::::....
Za prawdziwym nastawnikiem - 15361 KM
// na forum od 2005 roku :)

hunter

  • Gość
Linia 546
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Grudnia 2005, 12:04:27 »
Cytat: "PaPiK Cargo S.A"
Hunter jak ty to zrobiles ze swiatla w en57 sie swieca ??
bo w tej nowej trasce no poprostu nic nie widac jak sie jedzie en57.
Czy moglbys nam to podac??
Pozdro dla wszyyyyyyyyystkich MK!!!!!!!!!!!! ....::::PaPiK::::....


O światła zewnętrzne pytajcie się youBy ponieważ to On jest autorem tych świateł i mnie w to nie mieszajcie :)

Światła w kabinie zrobiłem ja (dla siebie). I tak ich nie wypuszcze, ponieważ są nierealistyczne i źle wykonane (powinno wszystko być jako jeden objekt), przez co nie da się podpiąć ich pod przełącznik w nowym exe.

Pozdrawiam.

Offline PaPiK Cargo S.A

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Linia 546
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Grudnia 2005, 13:58:33 »
no nic dzieki ..Hunter..
Za prawdziwym nastawnikiem - 15361 KM
// na forum od 2005 roku :)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Linia 546
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Grudnia 2005, 14:18:42 »
Przejechałem sie obiema misjami z ET22 i niestety sie zawiodłem. Widokowo trasa jest super, ale niestety podczas jazdy bruttem cały czas lecimi na przelocie, brakuje mi postojów aby przepuścić osbówke, jakis krzyzowań (w koncu spora czesc trasy to linia jednotorowa)
reszta misji jest ok, zdaweczka tez sie sympatycznie smiga ;)
 Aaaaa i jeszcze jedno - na stacji Nowy Świat zaraz za zwrotnica jest wskaźnik W5 a kilkanaście metrów po nim tarcza manewrowa która po podaniu MS2 wypuszczałaby na szlak (!)
 I jeszcze cytat z E1
Cytuj
2) Wskaźnik W5 należy ustawiać przed semaforem wjazdowym w odległości co najmniej 100m, patrząc w kierunku szlaku.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline czapka

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
linia 546
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Grudnia 2005, 19:15:18 »
mnie wyskakuje:Parameters mismatch:dynamic object en57-795s from pkp\en57\6bs ,tak samo z eu07 może ktoś wytłumaczy coto jest.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Linia 546
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Grudnia 2005, 19:24:27 »
prawdopodobnie skutek posiadania b. starej wersji kibelka, która miała nieco inny wpis do scenerii.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Linia 546
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:08:06 »
Generalnie trasa mi się podoba, bo ma ciekawe scenariusze.
Ranna jazda w aurze w "kolorze blue" jest fantastyczna - brak tylko podświetlenia przyrządów i słupa światła przed lokomotywą... To oczywiście nie jest zarzut!

W misji "linia546_et22-1.scn" trafiłem dwa razy na "crash test" z EU07-503 na odcinku, gdy minąłem pierwszą stację, gdzie było S2, potem ograniczenie na przejeździe do 30 i jak miałem jakieś 70 na szlaku... nagle leci na mnie w/w 503...

Jeśli chodzi o instalację to nie miałem żadnych problemów.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Linia 546
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:21:33 »
Cytat: "adamst"
prawdopodobnie skutek posiadania b. starej wersji kibelka, która miała nieco inny wpis do scenerii.

pantstate x zamiencie na 0 i bedzie git.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Linia 546
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:31:03 »
Wszyscy tak się cieszą, że fajne. Ja też bym chciał, ale mi nie chodzi. Ładuje się, mam Player train init OK, a później się sypie. No nic, jutro będę dalej cudował, może zreanimuję, jak nie to będę tu prosił o pomoc.

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Linia 546
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Grudnia 2005, 23:11:53 »
sory ale mogłby mi ktoś powiedzieć co mam zrobić
aby móc pośmigać na tej trasie?
bo na razie kończę na
glFogf(GL_FOG_END, 2000.0f);
glEnable(GL_FOG);
Font init
Font init OK
Sound Init
Loading - texture: textures\logo.bmp
OK
Sound Init OK
Textures init
Textures init OK
Models init
Models init OK
Ground init
Scenery atmo definition
Scenery light definition
Scenery camera definition
Unrecognized command: time
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Linia 546
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Grudnia 2005, 23:16:53 »
musisz wywalić komendę time albo ściągnąć nowe exe z działu DEVs.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Grudnia 2005, 23:02:45 »
Na temat tej trasy napiszę tylko tyle: naprawdę dobra robota. Wiadomo, że przydałoby się kilka poprawek, które już dostrzegli moi przedmówcy, ale trasa jest na 5.
A teraz na nieco inny temat. W związku z tą trasą mam do zaproponowania swoistą grę forumową. Oczywiście wszystko zależy od twórcy tej trasy, czy wyrazi chęć uczestnictwa w czymś takim. Otóż cały mój pomysł polega na odzwierciedleniu całości życia kolejowego, sądzę że ta trasa z uwagi na ciekawe układy torowe i otoczenie nadawałaby się do tego najlepiej. Poniżej zamieszczam w punktach przybliżone zasady takiej gry:
- na początku trzeba byłoby zrobić na papierze rozkład jazdy pociągów towarowych i pasażerskich dla tej linii, oparty byłby na miejscowych warunkach, tj. liczbie mieszkańców, rozmieszczeniu fabryk itd.
- następnie w oparciu o tej rozkład należałoby wykonać misje dla wszystkich poruszających się pociągów (tutaj byłoby trochę roboty, ale na początek można byłoby stworzyć rozkład jazdy mający niewiele obiegów pociągów, sądzę, że 2-3 osoby spokojnie z tym by się uporały, w końcu to tylko eventy)
- każda misja byłaby zamkniętym obiegiem, a więc do-powrót, tak aby odzwierciedlić właściwą pracę na kolei, ewentualnie gdyby trzeba byłoby za długo czekać na powrót zrobiłoby się dwie misje
- kolejnym punktem byłby nabór uczestników gry
- cała gra polegałaby na przechodzeniu kolejnych poziomów: maszynista sm42 dla pociągu sieciowego, sm42 dla pociągu zdawczego, elektr. dla pociągu towarowego, elektr. EZT, elektr. osob. (czyli eu07), elektr. pospieszny
- poszczególne misje wysyłane byłyby na email użytkowników, po ich przejechaniu odsyłaliby do moderatora plik loga i otrzymywaliby kolejną misję, powiedzmy, że byłby tydzień na zaliczenie każdej misji, po trzech tygodniach ciszy, uzytkownik zostawałby wykreślany z listy pracowaników danego zakładu kolejowego
- w ten sposób dostawaliby punkty, które odpowiednio zebrane pozwoliłyby im przejść do kolejnego zakładu (czyli kolejny poziom)
- jeśli ktoś chciałby zarobić dodatkowe punkty to mógłby zbudować kolejny odcinek linii (kawałeczek toru, albo np. powierzchnię, budynki na jakimś krótkim odcinku).
Narazie to tyle. Wiem, że jeszcze nie napisałem wszystkiego, być może są niektóre rzeczy ze sobą sprzeczne, ale sądzę, że byłoby wielu chętnych do takiej gry. Narazie poczekajmy co odpowiedź twórcy trasy. Pozdrawiam.
Piotpal

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Grudnia 2005, 01:29:21 »
Cytat: "piotpal"
Na temat tej trasy napiszę tylko tyle: naprawdę dobra robota. Wiadomo, że przydałoby się kilka poprawek, które już dostrzegli moi przedmówcy, ale trasa jest na 5.
A teraz na nieco inny temat. W związku z tą trasą mam do zaproponowania swoistą grę forumową. Oczywiście wszystko zależy od twórcy tej trasy, czy wyrazi chęć uczestnictwa w czymś takim. Otóż cały mój pomysł polega na odzwierciedleniu całości życia kolejowego, sądzę że ta trasa z uwagi na ciekawe układy torowe i otoczenie nadawałaby się do tego najlepiej. Poniżej zamieszczam w punktach przybliżone zasady takiej gry:
- na początku trzeba byłoby zrobić na papierze rozkład jazdy pociągów towarowych i pasażerskich dla tej linii, oparty byłby na miejscowych warunkach, tj. liczbie mieszkańców, rozmieszczeniu fabryk itd.
- następnie w oparciu o tej rozkład należałoby wykonać misje dla wszystkich poruszających się pociągów (tutaj byłoby trochę roboty, ale na początek można byłoby stworzyć rozkład jazdy mający niewiele obiegów pociągów, sądzę, że 2-3 osoby spokojnie z tym by się uporały, w końcu to tylko eventy)
- każda misja byłaby zamkniętym obiegiem, a więc do-powrót, tak aby odzwierciedlić właściwą pracę na kolei, ewentualnie gdyby trzeba byłoby za długo czekać na powrót zrobiłoby się dwie misje
- kolejnym punktem byłby nabór uczestników gry
- cała gra polegałaby na przechodzeniu kolejnych poziomów: maszynista sm42 dla pociągu sieciowego, sm42 dla pociągu zdawczego, elektr. dla pociągu towarowego, elektr. EZT, elektr. osob. (czyli eu07), elektr. pospieszny
- poszczególne misje wysyłane byłyby na email użytkowników, po ich przejechaniu odsyłaliby do moderatora plik loga i otrzymywaliby kolejną misję, powiedzmy, że byłby tydzień na zaliczenie każdej misji, po trzech tygodniach ciszy, uzytkownik zostawałby wykreślany z listy pracowaników danego zakładu kolejowego
- w ten sposób dostawaliby punkty, które odpowiednio zebrane pozwoliłyby im przejść do kolejnego zakładu (czyli kolejny poziom)
- jeśli ktoś chciałby zarobić dodatkowe punkty to mógłby zbudować kolejny odcinek linii (kawałeczek toru, albo np. powierzchnię, budynki na jakimś krótkim odcinku).
Narazie to tyle. Wiem, że jeszcze nie napisałem wszystkiego, być może są niektóre rzeczy ze sobą sprzeczne, ale sądzę, że byłoby wielu chętnych do takiej gry. Narazie poczekajmy co odpowiedź twórcy trasy. Pozdrawiam.


Marzenia. Może w NEBULI

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Grudnia 2005, 10:02:17 »
Cytuj
Marzenia. Może w NEBULI

Tutaj nie chodzi o wersję Maszyny, tylko o osoby, które byłyby zainteresowane tym.
Piotpal

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Linia 546
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Grudnia 2005, 11:01:08 »
ja chętnie tlko trzeba by było znalezc osobę ktora sie bedzie tym opiekowala
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Grudnia 2005, 11:26:43 »
Może głupie pytanie.. ale w misji dla SM42 pokazało mi błąd z EN57. Chciałem to zmienić, ale w pliku .scn jest tylko wpis o naszej SM42.. Gdzie sie to zmienia ?

Apropo tego pomysłu to całkiem niezły, ale nie wiem czy napewno na tej trasie, bo na razie niektórzy ( w tym ja..) nie mogą jej uruchomić, a to jest chyba wykluczające w działaniu ;) Poza tym u mnie dość długo się ładowała, a jaki jest FPS - nie wiem.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Linia 546
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Grudnia 2005, 11:40:51 »
najpierw moznaby zebrac chetnych ustalic zelazne zasady a pozniej ustalic trase lub stworzyc nowa na potrzebe zabawy
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Grudnia 2005, 11:58:06 »
Cytuj
ja chętnie tlko trzeba by było znalezc osobę ktora sie bedzie tym opiekowala

Na początek do opieki wystarczyłaby jedna osoba (czyli mówiąc nieskromnie: ja). Kilka osób (2-3) potrzebne byłoby do tworzenia eventów. Poza tym, gdyby projekt się rozrósł to pewnie znalazłoby się kilka osób chętnych do pomocy.
Cytuj
najpierw moznaby zebrac chetnych ustalic zelazne zasady a pozniej ustalic trase lub stworzyc nowa na potrzebe zabawy

Aby nie przedłużać czasu na czekanie, chciałbym aby ta właśnie trasa stała się podstawą. Ale jak już pisałem wyżej, pierwszorzędną sprawą jest zgoda Autora (ewentualnie liczę, że zgodziłby się wziąść w tym udział). Dopiero po stworzeniu pierwszych misji, zrobiłbym nabór uczestników, tak aby nie było czekania i ciągłego dopytywania. Jeżeli chodzi o zasady to mam już nakreślony pewien schemat, ale poczekajmy, aż wypowie się więcej osób (przede wszystkim Autor). Póki co zgłaszajcie, że jesteście zainteresowani czymś takim.
Piotpal

Offline czapka

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 546
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Grudnia 2005, 16:20:03 »
ja jeszcze odnośnie podłączenia loka do składu ,robiąc nakładkę eu07.exe
pozbawiłem się po prostu możliwości podłączenia składu do lokomotywy
próbowałem w ten i inny sposób /z kabiny ,wychylając się ,wyjście z lokomotywy/oczywiście poprzez insert i klapa.Mam zainstalowane eu07-160704-unoff.Myślę że to jakiś błąd być może śmieszny ale jest problem.Poza tym nie mam żadnych problemów.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Linia 546
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Grudnia 2005, 17:22:07 »
a czytales co napisal Abu odnosnie nowego exeka? Trzeba wyjsc z loka aby sie odczepic/podpiac z kabiny jest zablokowane.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"