Autor Wątek:  Przybliżanie/oddalanie - zmiana klawiszologii  (Przeczytany 462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolejowyAntek

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przybliżanie/oddalanie - zmiana klawiszologii
« dnia: 05 Stycznia 2024, 17:24:57 »
Witam! Wróciłem po przerwie do gry w MaSzynę lecz jedna (niby bzdura - a jednak) mi bardzo utrudnia rozgrywkę. Mianowicie chodzi o przybliżanie/oddalanie (te łagodne, nie chodzi mi o to co jak się WCIŚNIE scrolla to przybliża). Pamiętam że kiedyś było to tylko pod Ctrl - przesuwanie scrollem. Teraz również gdy jestem w kabinie i mam wciśnięty prawy przycisk myszy to pod scrollem robi się przybliżanie - a nie zmiana położenia nastawnika. Jestem przyzwyczajony, że trzymam praktycznie ciągle prawy przycisk myszy i zmieniam moc scrollem - teraz jest to niemożliwe. Czy jest możliwość poradzenia na tą sytuacje jakoś?

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1511
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1148
Odp: Przybliżanie/oddalanie - zmiana klawiszologii
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Stycznia 2024, 17:30:24 »
Możesz spróbować odpalić starsze exe. Niestety jako że obecnie ekipa odpowiedzialna za exe nie istnieje, nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji bez samodzielnej nauki edytowania kodu exe.

Aby odpalić starsze exe, skopiuj plik eu07.exe z katalogu głównego poprzedniej wersji MaSzyny do katalogu głównego obecnej wersji. Jeżeli pojawi się prośba o zastąpienie pliku, zalecam zostawić dotychczasowy jako backup. Obecnie używane exe można zmienić w ustawieniach w Starterze. Nie ręczę jednak za błędy powstałe w wyniku używania starszego exe z obecnymi assetami.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2024, 17:33:58 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Online robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: Przybliżanie/oddalanie - zmiana klawiszologii
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Stycznia 2024, 17:47:23 »
Można także zmieniać tryb rozglądania altem zamiast używać PPM. Alt działa jak przełącznik. To też jest jakaś opcja.