Autor Wątek:  Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?  (Przeczytany 2288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« dnia: 06 Stycznia 2023, 21:36:29 »
Cześć,

Zauważyłem ostatnio na scenariuszach Linia 053, w tym zwłaszcza południe i poranek, że po podmianie taboru zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Przykładowo
- po podmianie ET22 (luzak do pociągu z blachą)  w Turowie na Dragona, AI nie ruszyło nim (nawet nie uruchomiło)
- po podmianie EP07 na ET26  na Dragona także ruch w Sandomierzu potrafił się zablokować - po stacji jeździła tylko SM42, regio stanęło pod wyjazdowym
- raz zauważyłem że po podmianie SM42 na 6Dg, w Dębicy lokomotywa nie umiała odpiąć się od wagonów podstawionych w peronach.

Po podmianie nowocześniejszego taboru na starsze (analogowe) loki, jest OK.
Czy ktoś zauważył coś podobnego ? Są jakieś zależności odnośnie tego na ile zmiana taboru na scenerii coś potrafi namieszać?
Postaram się posprawdzać w miarę wolnego czasu, żeby były jakieś logi z takich zdarzeń.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Stycznia 2023, 22:48:16 »
- po podmianie ET22 (luzak do pociągu z blachą)  w Turowie na Dragona, AI nie ruszyło nim (nawet nie uruchomiło)
Spróbuj na siódemkę dla testu.

Ogólnie to są eventy whois które pobierają do komórek pamięci informację o danym składzie, więc teoretycznie da się zepsuć scenariusz podmianą jeżeli jest coś uzależnione od pojazdu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Stycznia 2023, 23:01:51 »
Generalnie - nie zmieniałem niczego drastycznie (żadnych podmian EZT na składy wagonowe / odwrotnie), zmiany dotyczyły lokomotywy i typu wagonów. Mam jeszcze jedno podejrzenie, że przy zbyt dużej wylosowanej liczbie zamknięć, AI nie radzi sobie z kierowaniem ruchem - więc będę ręcznie ograniczał zamknięcia.

Podmianę ET22 na 07 sprawdzę następnym razem.

Update: sprawdzone,  EU07 jedzie normalnie luzem po wagony do Psiego Pola, potem też ruch odbywa się normalnie. Jutro spróbuję ze zmienionym taborem, zobaczymy co się będzie działo.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2023, 12:33:48 wysłana przez MP5 »

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Stycznia 2023, 13:02:54 »
Informacje którymi się z nami podzieliłeś są tak lakoniczne, że ciężko cokolwiek z nich wyciągnąć.

- po podmianie ET22 (luzak do pociągu z blachą)  w Turowie na Dragona, AI nie ruszyło nim (nawet nie uruchomiło)

Domyślam się, że chodzi o południe TME233471. Na aktualnej paczce, u mnie ta lokomotywa rusza i jedzie po blachę.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Stycznia 2023, 00:31:52 »
Tak, dokładnie o tę. Dziś wieczorem znów podmieniłem tą ET22 na ET26, podobnie jak kilka innych Ex07/ET22 na nowszy tabor i tym razem było bez problemów. Najwyraźniej problemy które widziałem wcześniej są losowe - będę wrzucać logi jeśli znów na coś takiego trafię.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia 2023, 10:53:44 »
Oprócz log.txt w przypadku tego typu programów przyda się screen problematycznego pojazdu z otwartym pomocnikiem. Z menu pod F12 rozwiń vechicle i vechicle AI.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Linia 053 - zmiana taboru psuje eventy?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Stycznia 2023, 16:19:12 »
OK, udało mi się znów zauważyć blokadę na 053_południe.

Symulacja wylosowała dwa zamknięcia (prawe tory) pomiędzy Sandomierzem a Skwarkami i pomiędzy Rudawą a podg Limek. Podmieniłem tabor trakcyjny na części pociągów. (np EP07 na Dragona, ET22, na Dragona, EN 57 na Impulsy i Elfy). 
Początkowo manewry w Sandomierzu odbywają się normalnie, także na reszcie scenerii problemów nie widać (ET26 jedzie po blachę i z nią jedzie w kierunku Sandomierza). Osobowy 32150 wyjeżdża z peronów ale na Sandomierzu Towarowym został zatrzymany pod wyjazdowym.

Ostatecznie pod semaforami stoją ROJ32150 oraz lokomotywa do poc. TME323664. Manewry wykonywała 6Dg oraz wjechał na stację normalnie ZXS394578. TME 414526 (talboty z Bohunowa) stoi pod wjazdowym, lokomotywa do RPE32120 stoi pod tarczą. Wyglądało tak jakby AI nie umiało wypuścić osobowego na tor niewłaściwy w Sandomierzu Tow. Myślałem że poczeka na przyjazd pociągu z wagonami do kasacji. Ten  - TME 233469 jedzie aż do wjazdowego do Sandomierza Towarowego i tam utyka.