Autor Wątek:  Linia 61 osobowy1 - dziurawa sceneria  (Przeczytany 1836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maszynista_hobbysta

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Linia 61 osobowy1 - dziurawa sceneria
« dnia: 08 Maja 2023, 01:04:09 »
W scenariuszu są dostępne 3 składy. Jeśli wybierze się pierwszy z nich, EN57-1051RA + EN57-1051S + EN57-1051RB, na trasie Kępno - Częstochowa, to załadowana sceneria będzie niekompletna - brak obiektów poza peronami, drogi i wiatraki wiszące w powietrzu, wreszcie lokalnie linia składająca się wyłącznie z torów i trakcji biegnących w pustej przestrzeni.

Myślałem, że to może kwestia mojego wine, ale odpaliłem na Windowsie na innym komputerze i jest to samo.

Czy to nieskończona sceneria, czy to jakiś błąd? W przypadku scenerii 'linia61_osobowy2' i 'linia61_osobowy3' logi też plują m. in. błędami braków plików *.t3d ale całość wygląda ok.

W załączniku spakowane logi 'errors.txt' i 'log.txt'

ED - wersja MaSzyny: 23.04
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2023, 10:12:03 wysłana przez maszynista_hobbysta »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 61 osobowy1 - dziurawa sceneria
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maja 2023, 13:22:52 »
W zasadzie ta misja ma charakter testowy, bo pociągów osobowych z Kępna do Częstochowy chyba już nie było po 2006 roku, a chciałem zachować wyjazd z Herbów Nowych do Herbów Starych. Przejezdność linii 181 pod siecią trakcyjną i z uzupełnioną sygnalizacją zrobiliśmy w 2018 roku. Później w zasadzie były poprawiane tylko drobiazgi, ponieważ moje prace skupiły się na usprawnieniu skryptów sterujących stacjami dla Linii 61, a następnie na odgruzowaniu Linii 139 i doprowadzeniu jej do stanu przejezdności pod siecią trakcyjną oraz bez widocznych kolizji z terenem. W 2022 opracowałem zszywanie profili niwelet z trójkątami terenu NMT-100 i takie zszywanie wykonałem na pierwszych 13km linii od Herbów Nowych. Planowałem uzupełnienie terenu tam, ale pilniejsze okazało się przeliczenie okolic Ozimka, wykonanie podziału na komórki, uruchomienie przejezdności torów od Katowic do Kluczborka oraz masowe pozyskiwanie rozkładów z programu Timegraph. W zasadzie algorytmy wszywania torów są już w miarę dopracowane, więc nie byłoby większego problemu, aby kiedyś przygotować teren wokół torów pomiędzy Kępnem a Herbami Nowymi. Tym bardziej, że obecnie da się dojechać do Kępna również od strony Kluczborka, więc może jakieś ciekawsze misje da się tam objechać.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 osobowy1 - dziurawa sceneria
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maja 2023, 12:25:22 »
W temacie linii 181. Dysponuje zdjęciami z otoczeniem linii w Wieruszowie. Mniej więcej od przejazdu na ul. Warszawskiej do mostu na Prośnie. Czy komuś przydadzą się te zdjęcia do dekoracji scenerii? Jest sens to wrzucać?