Autor Wątek:  [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania  (Przeczytany 20772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZANTO123

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Grudnia 2022, 00:00:23 »
Fajnie , że coś się zmienia, w symulatorze. Ale za wcześnie jest to wydane. Jest po prostu kupa błędów. Jakoś to ogarnąłem ale nie da się jeździć na czerwono.     

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Grudnia 2022, 01:40:08 »
Przecież nikt nic nie wydaje. Postanowiliśmy tylko usunąć granicę między developerami-trasiarzami a szarymi userami. Bledy zawsze można spróbować naprawić we własnym zakresie i podesłać tutaj coby i autorom, i userom było łatwiej. Większość błędów wynika głównie z syfu i braku standaryzacji albo bardziej braku przestrzegania standaryzacji formatu plików, zarówno - w tym jednym przypadku - przeze mnie, jak i przez większość użytkowników od samego początku maszyny. W szczegóły nie będę wnikał, bo kto ma wiedzieć ten wie, a ten kto nie wie i tak nic nie zdziała, więc przynajmniej niech żyje w słodkiej nieświadomości.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Grudnia 2022, 12:08:39 »
Scenariusz z TLK nieprzejezdny, na podg Kucelinka, podobnie jak Barmana2000 - skierowało mnie na Mirów, na czołówkę z towarowym. Scenariusz  z TME254015 z Małogoszczy przejezdny do Koniecpola, dziś mam nadzieję przejechać w całości. Na przejazdach zauważyłem że szlabany się nie zamykają, ale na tę chwilę to detal. Aha, na kilku stacjach - np. w Ludyni i Włoszczowej, tarcze wskazują że semafor jest na stój, podczas gdy podaje sygnał wolnej drogi.

Update 2: zauważyłem katastrofę w Koniecpolu, TLK z Krakowa wjechał na bocznicę. zdjęcie dla komisji ;-) log i errors w załącznikach. 
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2022, 13:18:12 wysłana przez MP5 »

Offline czapka4

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Grudnia 2022, 16:05:06 »
dodałem te  3 pliki t3d /krzak ,tree i tree_small.do models i nic w sceneri nie ma, żadnych roślinności drzew.czy coś robię źle?

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Grudnia 2022, 18:04:11 »
Te pliki wrzuca się do głównego folderu Maszyny.

Offline KibelAtomowy

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 38
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Grudnia 2022, 18:37:10 »
Nie no przecież w temacie w którym pliki do drzewek były załączone było dokładnie napisane gdzie je wrzucić <ironia>

Semafory dalej na stój jakby co, właśnie sprawdzałem na  scenariuszu z Regio.

Ogólnie wracam do nauki budowy taboru, jak będzie się na tym dało jeździć to coś pojadę i się udzielę bo szkoda mi trochę już czasu na ten bałagan. Najlepiej fotografować siódemki i wydawać pierdyliony skinów zamiast rzucić moce developerskie na trasy nawet z zaznaczeniem "ku...rrrr nie robimy skinów, wszyscy robimy trasy bo nie ma gdzie jeździć". Skoro wszystkiego można się nauczyć to niech devi uczą się rainsteda, ja nie mam czasu bo robię świadectwo. I żeby była jasność, zero pretensji do tych co pracowali nad tą i każdą inną scenerią. Szczać za to ze śmiechu mi się chce jak w TD jest kolejny skin do taboru. Zmarnowane moce i czas.

Tak, za to mam 5 minut by napisać taki post. Sorry, taki mamy klimat.

Słownictwo +5
Matek123


« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2022, 22:40:57 wysłana przez matek123 »

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Grudnia 2022, 19:26:14 »
Te pliki wrzuca się do głównego folderu Maszyny.
Nie, do models.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudnia 2022, 22:22:37 »
Nie no przecież w temacie w którym pliki do drzewek były załączone było dokładnie napisane gdzie je wrzucić <ironia>

Semafory dalej na stój jakby co, właśnie sprawdzałem na  scenariuszu z Regio.

Ogólnie wracam do nauki budowy taboru, jak będzie się na tym dało jeździć to coś pojadę i się udzielę bo szkoda mi trochę już czasu na ten bałagan. Najlepiej fotografować siódemki i wydawać pierdyliony skinów zamiast rzucić moce developerskie na trasy nawet z zaznaczeniem "ku...rrrr nie robimy skinów, wszyscy robimy trasy bo nie ma gdzie jeździć". Skoro wszystkiego można się nauczyć to niech devi uczą się rainsteda, ja nie mam czasu bo robię świadectwo. I żeby była jasność, zero pretensji do tych co pracowali nad tą i każdą inną scenerią. Szczać za to ze śmiechu mi się chce jak w TD jest kolejny skin do taboru. Zmarnowane moce i czas.

Tak, za to mam 5 minut by napisać taki post. Sorry, taki mamy klimat.

Jak wszyscy zaczną się nagle uczyć Ry to powstanie taki burdel, z którego absolutnie nic poza rozłamami i fochami nie powstanie. Na dobry początek trzeba ogarnąć burdel w plikach i zacząć przestrzegać jeden standard (z dwoma podstandardami - dla obrotu w jednej osi, lub w 3 osiach) parametrów. W następnej kolejności trzeba zająć się nowymi modelami wszystkiego co znajduje się przy torach i po uporaniu się ze starymi lumpami rozrzuconymi po dziesiątkach różnych folderów, praca stanie się 100 razy przyjemniejsza i nie będą dziać się takie kwiatki jak to się dzieją aktualnie na L61. W bieszczadach i starych lumpach takich sytuacji (na ten moment) niema, bo nikt nie wpadł na pomysł wstawienia pół-anglika który jak widać jest ponad umiejętności rozumowania Rainsteda, Maszyny i archaicznych skryptów sterujących zwrotnicami. Semafory to jest osobnyburdel- ponad wszystkie inne znane ze wskaźników, napędów czy innego dziadostwa - który chyba będę musiał ogarnąć samemu żeby w końcu wszystko poprawnie świeciło na "Nowożytnych" sceneriach.

Słownictwo +15
Matek123


Napisałem burdel i słowa nie zmienię. Koło bałaganu to to nawet nie stało. Z resztą tak jak kolega niżej powiedział
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2022, 22:50:15 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Grudnia 2022, 22:46:28 »
Moderatore, a ja mam takie pytanie. Na jakiej podstawie te punkty za używanie słowa "burdel"? Bo słownik twierdzi że, to nawet wulgaryzm nie jest. W zaistniałej sytuacji jestem wybitnie skonsternowany.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Kermit

  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 984
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Grudnia 2022, 02:19:35 »
Na jakiej podstawie te punkty za używanie słowa "burdel"?
Bo tak, a o co chodzi?

Offline Hani7

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Grudnia 2022, 12:49:28 »
Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić poprawkę sterowania rozjazdami na Kucelince.

Słupy energetyczne dopóty będą na różowo, dopóki kawup się nie weźmie do roboty.

Jesteś w stanie stwierdzić w którym miejscu dokładnie łamie się ten pantograf?

Będzie poprawka ?

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Grudnia 2022, 15:37:22 »
Skoro sceneria jest na warsztacie i jest rozwijana, to odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Offline RafaPolska424

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1799
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Grudnia 2022, 16:44:25 »

Ogólnie wracam do nauki budowy taboru, jak będzie się na tym dało jeździć to coś pojadę i się udzielę bo szkoda mi trochę już czasu na ten bałagan. Najlepiej fotografować siódemki i wydawać pierdyliony skinów zamiast rzucić moce developerskie na trasy nawet z zaznaczeniem "ku...rrrr nie robimy skinów, wszyscy robimy trasy bo nie ma gdzie jeździć". Skoro wszystkiego można się nauczyć to niech devi uczą się rainsteda, ja nie mam czasu bo robię świadectwo. I żeby była jasność, zero pretensji do tych co pracowali nad tą i każdą inną scenerią. Szczać za to ze śmiechu mi się chce jak w TD jest kolejny skin do taboru. Zmarnowane moce i czas.


Maszyna to nie jest praca z jakimiś umowami o dzieło i tutaj tworzy się hobbystycznie, robiąc co się chce i kiedy się chce i żaden członek społeczności nie będzie mówił deweloperom, czy można tworzyć skórki taboru, czy może jednak nie można ich tworzyć i zamiast tego trzeba tłuc scenerie. Tym bardziej jeżeli przychodzi z ulicy i zaczyna dyktować ludziom co robić, po czym się wycwania, że "to nie moja robota, a tak w ogóle to nie mam czasu, bo uczę się na świadectwo."
Проходи, не задерживайся.

Offline Hani7

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Grudnia 2022, 20:54:32 »
Skoro sceneria jest na warsztacie i jest rozwijana, to odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Panie developerze, pytanie nie było czy tylko kiedy? Bo była deklaracja , że będzie dot. przepustowości semaforów.
Odpowiedź w tonie takim " Ja jestem developer" a reszta ..... Grzecznie zapytałem. Jeszcze raz odpowiem na to pytanie nie czy tylko kiedy

Offline xFyKe

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Stycznia 2023, 17:37:03 »
Witam, niestety nie udało mi się wyjechać ponieważ na scenariuszu z morcinkiem czy regio 42304 ze stradomia nie podają się semafory.

Offline damianml

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Stycznia 2023, 20:08:27 »
Z głównych błędów które zostały przeze mnie zauważone:

Morcinek - Brak przejezdności (brak możliwości kontroli rozjazdu z Cz. Stradom ani możliwości poprowadzenia jakoś tego przez CT na Kucelinke)

Regio do kielc
- Spawn przed Aniołowem, semafor z automatu się nie podaje na aniołów(Najmniejszy problem)

- Kucelinka podaje na niewłaściwy tor do Turowa (Można to naprawić przestawiając je ręcznie)
- Brak kontroli połowy rozjazdu 4,
- Turów nie podaje sem. wyjazdowego dla towarowego
- Koniecpol nie podaje semaforów wjazdowych/wyjazdowych
- Ten express to potem uderza w towarowego to on kompletnie nie reaguje na ograniczenia prędkości czy semafory, zrzuciłbym tu na brak sieci w sporowej

Ogólnie sceneria wykonana moim zdaniem porządnie, w stopniu już zadowalającym dla oka, do wykonania są niestety poprawki techniczne umożliwiające po prostu przejazd do kielc. Zaproponował bym tymczasową protezę w postaci możliwości kontroli większej ilości rozjazdów (cz. Stradom) aby w razie gdyby co można ręcznie ratować sytuacje z poziomu mapy.

Offline g0fik

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Maja 2023, 19:25:30 »
Pytanie bo jak chce pobrać to mi pisze ERROR więc jak to pobrać :-/

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Maja 2023, 19:31:49 »
Ze względu na problemy z torowiskiem powodującymi brak przejezdności autor wykasował z uploadu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Czerwca 2023, 12:23:27 »
Podsyłam zapowiedzi SIP dla stacji jakie udało mi się wyciągnąć z rozkładów jazdy. Jeśli przyplątał się jakiś posterunek odgałęźny, to można usunąć plik.

https://eu07.pl/userfiles/20786/SIP%20L16_project.7z

PS.
Jeśli jakiś twórca scenerii chciał bym abym zrobił takie zapowiedzi dla scenerii, to wystarczy podesłać mi rozkłady jazdy, to będę mógł coś zdziałać.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2023, 12:25:50 wysłana przez mk1991 »
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Czarny_Judasz

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Lipca 2023, 09:21:18 »
Witam, czy jest szansa abym dostał nowy link do mapy? Jak tak to czy jest szansa abym ten link dostał?

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Lipca 2023, 09:40:05 »
Jest napisane w pierwszym poście że prace są zawieszone do odwołania.

Offline Zegar

  • Wiadomości: 9
  • Lubie PKP
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Sierpnia 2023, 17:52:06 »
Ja mogę sobie czekać godzinę ale i tak ładowanie staje na 20%.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Sierpnia 2023, 18:00:02 »
Pisze się, tłumaczy, jak krowie na granicy, a i tak nikt nie słucha...

Po pierwsze to:
Cytuj
Do osób które mimo wszystko skądś zdobyły paczkę ze scenerią: Instalacja jest niezalecana, gdyż psuje działanie scenariuszy na podstawowej, paczkowej Linii 61.

A po drugie:
Cytuj
Ostrzeżenie - sceneria BARDZO (trochę mniej niż poprzednia) wymagająca sprzętowo. Czas ładowania, zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu, jest bardzo długi i wymaga zmiany pory roku na wiosnę oraz ustawienia skalowania tekstur na 512. Po pierwszym załadowaniu można wrócić do dowolnej pory roku lub przywrócenia skalowania do poprzedniej wartości. - Dotyczy, w paczce nie został zawarty plik .sbt.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline ZANTO123

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sierpnia 2023, 12:35:32 »
Tylko powrócił problem . Nie można ustawić ręcznie semaforów.

Offline Kalikowsky

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 115
  • Citizen.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sierpnia 2023, 22:38:41 »
Drogi kolego, temat o niestabilności i niegrywalności starej paczki był tu poruszany chyba z 10 razy. Prace zostały wznowione, wkrótce, zapewne powinna pojawić się zaktualizowana paczka.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: [Hit albo Kit] Linia 61 Częstochowa - Kielce WIP - do pobrania
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Sierpnia 2023, 22:52:11 »
Kolega wyżej dobrze mówi, z tym że nowej paczce jeszcze daleko do wydania. Trzeba ogarnąć węzeł Częstochowski oraz węzeł Kielecki pod względem sygnalizacji i sieci trakcyjnej, i dopiero będzie można szykować paczkę pod wydanie - czytaj: Raczej nie wcześniej niż za dwa miesiące.

Na ten moment nie zalecam pobierać, ani instalować wygrzebanej skądś starej paczki gdyż powoduje ona więcej problemów, niż generuje przyjemności z jazdy. Pozdrawiam serdecznie i wątek zamykam, żeby nikt tutaj nie śmiecił do momentu wydania nowej wersji.