Autor Wątek:  Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras  (Przeczytany 2399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robwor

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« dnia: 07 Października 2023, 11:14:26 »
Witajcie!
Niedawno wyszedł do TSW darmowy edytor tras. Niezbędny jest zainstalowany silnik Unreal Engine. Miał ktoś już z tym edytorem styczność? Jak by co to podaję link:

https://store.epicgames.com/en-US/p/train-sim-world-4--train-sim-world-pc-editor-beta

Offline gravition

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 82
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2023, 10:59:49 »
Żeby z niego skorzystać, musisz najpierw kupić podstawkę za jedyne 231,99zł. Rok temu kupiłem TSW3 kiedy jeszcze nie było info o wychodzącej 4, i żałuję. Wypisuję się z tej gonitwy o oskubanie klienta.

Offline robwor

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2023, 11:24:51 »
Ok. Dzięki za odpowiedź.

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2023, 13:23:20 »
@gravition: czy możesz krótko podsumować TSW3? BTW, strona po PL: https://store.epicgames.com/pl/p/train-sim-world-4--train-sim-world-pc-editor-beta
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2023, 13:52:44 »
Ja mogę podsumować bo też jestem szczęśliwym czy nieszczęśliwym posiadaczem TSW3. Od czasu TSW1 ciągle klient jest oskubywany z pieniędzy za "NOWĄ" wersję gry czy tam część pomimo tego że prawie nic się nie zmienia. Może nowa trasa, może nowy lok. Jakby nie można było stworzyć jednej gry i DLC dorzucać albo pakiety. Takie podejście do nowych wersji ma Trainz który się wgl nie zmienia. W grze z gatunku Farma: Farming Simulator był jakiś przełom od wersji 2009 ale od 2015 do obecnej 2022 się mało zmienia, parę usprawnień technicznych i np w 2022 dla posiadaczy kierownicy Force Feedback i może parę nowych pojazdów i map. Krótko mówiąc: TSW to gra stworzona żeby co nową część ściągać z fanatyków kolejnictwa pieniądze którzy wierzą, że coś nowego interesującego zostało dodane. Do samej gry np: fizyka, nic nie mam bo przyjemnie się po rozjazdach rzuca ale nadal darmowa Maszyna oferuje więcej niż płatny TSW.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline gravition

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 82
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Października 2023, 16:35:11 »
W sumie kolega wyżej napisał dobrze to co chciałem, od siebie dodam, że:
1. TSW3 jest na unrealu, więc jego płynność działania, grafika jest na bardzo dobrym poziomie
2. Szczegółowość modelów, udźwiękowienie, klikalność różnych przycisków i urządzeń na pulpicie lokomotywy również zasługuje na duży +
3. Trasy są bardzo przyjemne, jeździ się fajnie
Gdyby tylko nie prowadzili polityki nastawionej typowo na kasowanie frajerów, to byłby najlepszy symulator jaki jest dostępny na rynku. Odrzuca jednak fakt, że gdyby kupić całość czyli podstawka + wszystkie dodatki, to trzebaby wydać chyba 7 tys PLN? No przegięcie.

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Października 2023, 19:14:17 »
Dzięki @gravition za info! Trochę jest w tym racji, że TSW "wyciąga" kasę i to sporą za dodatki, ale nie dajmy się zwariować chyba, że ktoś już jest wariatem... ;) Można skoncentrować się w dodatkach na kolejach w Ameryce, UK, Szwajcarii, czy Niemczech, choć tutaj znów niektóre serie są dyskusyjne i np. nie zauważyłem popularnej BR232 (możliwe, że jest w trakcie powstawania). Wersja podstawowa mnie nie dziwi i sam fakt, że tematyka jest rozproszona, ale brakuje napisanego czarno na białym: jakie pojazdy są w tej i innych wersjach. To by wiele pomogło. Sam zainteresowałem się wersją "Train Sim World 4 Special Edition", ale nie wiem do końca co zawiera taborowo i czy ta wersja jest także bazową. Jakimś magnesem jest dla mnie to, co napisałeś w trzech punktach i to co widziałem na filmach w necie, no ale dalej mam jakiś opór o czym napisałem wyżej. Pewnie gdyby wszystko było bardziej jasne to łatwiej bym się skusił i z pewnością pobrał bym także edytor, o którym jest w zasadzie mowa w tym wątku ponieważ lata temu zafascynowała mnie funkcja budowania trasy w Trainz.

The Train Sim World PC Editor (Beta) jest za free, ale fakt, że działa tylko z wersją podstawową jest jakąś barierą dla wielu z nas. Mimo wszystko dla mnie temat jest otwarty dlatego pytam, analizuję i zastanawiam się nad kupnem.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Train Sim World PC Editor - Darmowy Edytor Tras
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2023, 11:30:56 »
Trochę Was nie rozumiem, pojedyncze trasowe DLC do TSW to koszt na Xboxie bo tutaj grę posiadam to ok 130 zł a lokomotywa 70 zł. Za TSW4 zapłaciłem 199 zł przedpremierowo i mam 3 nowe trasy i 2 osobne lokomotywy, jeżeli by Dovetail wydało to osobno musiałbym wybulić 500 zł... Nie wspomnę o tym że symulatory lotu potrafią za jedno małe lotnisko wołać 200 zł i tam nikt pretensji nie ma. A pisanie że darmowa Maszyna oferuje więcej to już nawet nie mam zamiaru dyskutować bo to trochę nie ma sensu, jak ktoś lubi po fikcji jeździć to maszyna jest super.
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2023, 11:34:14 wysłana przez barman_2000 »