Autor Wątek:  Michał - wielki fan Kolei ♾️  (Przeczytany 4736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michAL_57

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 23 Grudnia 2022, 17:59:45 »
Witajcie

Piszę w sprawie mojego syna Michała (z jego konta michAL_57), jestem jego tatą. Wiedząc jak wiele dla niego znaczyło korzystanie i kontakt ze społecznością fanów kolei, uznałem to za swój obowiązek. Chcę napisać jak dużo dla osób z niepełnosprawnościami stanowią grupy nieformalne i cyfrowy świat rozwijany w ich ramach.

Podobny wpis wysłałem na td2.info.pl bo tam się ostatnio udzielał. Postanowiłem wysłać i tu, może wybaczycie. Symulator MaSzyna był dla niego ostatnio z pewnych względów niedostępny z uwagi na ograniczenia fizyczne, ale pamiętam czasy do 2021 r. gdy się nim delektował!

Michał ostatnio pisał na forum TD2 5 października. Jeszcze w piątek, 7-go, po napisaniu matury próbnej w liceum dłubał sobie coś w GIMPie i planował pomóc w jakiejś testowej scenerii... Miałem plany go w tym wesprzeć dołączając do projektu. Miał mieć dużo czasu gdy skończy szkołę w 2023 r.

W czerwcu dobił do 17 lat. Całe życie był osobą poważnie niepełnosprawną. Od zawsze kochał kolej i autobusy. Miał chorobę mięśniową, w ostatnim roku poruszał tylko palcami dłoni, a mimo to kończył kolejne klasy ze świetnymi wynikami, ostatnio z nagrodą premiera RP. Znał nieźle 3 języki obce. Nie pamiętam, by kiedykolwiek narzekał na swój stan.

Niestety po paru dniach, 9 października rano stracił świadomość i samodzielny oddech, którego już przez ostatnie 68 dni nie odzyskał. Wiadomo, płuca też potrzebują mięśni.

W piątek 16 grudnia zmarł.

Zawsze z podziwem patrzyłem na jego wysiłki i rzeczowe wyrażanie się, co możecie łatwo sprawdzić, mimo, że napisanie choćby jednego słowa to dla niego był wysiłek większy niż dla nas. Od ponad roku dużo korzystał z respiratora.

Bardzo związał się ze społecznością TD2 i korzystał z tego symulatora (wcześniej, jak pisałem z MaSzyny, dopóki dawał radę, zafascynowany realizmem). Robił to mimo, że z komputerowych akcesoriów mógł obsługiwać już tylko myszkę i znajdował się w pozycji półleżącej. Najwyraźniej oddałby dla możliwości zajmowania się koleją wszystko. Interesował się zarówno jazdą, jak i sterowaniem ruchem.

Mam w głowie różne myśli jak upamiętnić Michała. Oczywiście bardzo mi zależy by konto forumowe Michała pozostało widoczne, choć nie będzie używane. Pomyślałem sobie pewnego dnia, czy kiedyś wizerunek Michała nie trafiłby do symulatora - na peron, do wagonu lub nawet do lokomotywy?

Dziękuję za to, co robicie. Pomyślcie o Nim, kiedykolwiek usłyszycie gwizd lokomotywy. Może to właśnie on przejeżdża i Was pozdrawia?

Konto Youtube Michała to https://www.youtube.com/channel/UCM6oIBufXJHHwJJLk0Y6PRg
Profile TD2: https://td2.info.pl/profile/?u=23976

Misiek na pewno gdzieś tam jeździ ukochanymi "kiblami". Wiadomo skąd jego internetowa ksywka - michAL-57.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: Ceremonia pogrzebowa jest planowana w Warszawie, 28 grudnia o godz. 12 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Hynka 4, Warszawa Okęcie. Następnie udajemy się na cmentarz przy ul. Pawła Lipowczana.

PS: Zamiast kwiatów, których nie będzie gdzie złożyć przy urnie na cmentarzu, proponujemy darowizny wspierające chłopców takich jak Michał: https://www.parentproject.org.pl/darowizny
Jest możliwość kupić im kilka dni więcej i tym samym spełnić życzenie Michała. W tytule przelewu można coś do niego napisać.
Dotyczy to też osób nie mogących przyjechać, a zainteresowanych tematem.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2022, 01:23:25 wysłana przez michAL_57 »

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudnia 2022, 00:03:15 »
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie✝️☦️

O śmierci współużytkownika forum czyta się jak o śmierci kogoś bardzo bliskiego... i to jeszcze o śmierci w tak młodym wieku. Pozostaje żyć w nadziei iż Pan Bóg przyjmie go do raju, i że tam jest dla niego lepiej.

Mimo iż nie mogę wiele, to obiecuję Panu, panie Jarosławie, że postaram się w godny sposób upamiętnić Michała, a także zaangażować do tego inne osoby.

Requiescant in Pace, Wiecznaja Pamiat'

Offline michAL_57

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2022, 23:16:12 »
Dziękuję za serdeczne myśli powodujące, że Michał dalej jest z nami. Dziękuję też osobom obecnym z nami na miejscu. Wiem że Egon Witczak był, czy ktoś ze społeczności był jeszcze? Proszę o kontakt, bo nie zdążyłem pogadać.

Tata Michała

Offline michAL_57

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marca 2023, 14:12:48 »
Witajcie. Można odwiedzić miejsce z urną Michała, jest to dokładnie w tym miejscu:

https://goo.gl/maps/MoLNXwVZ496C2nTn9

lub Plus Code: 5WMX+HXF,Warsaw

Pozdrowienia.

Offline michAL_57

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2023, 22:54:16 »
Rok temu rano dane Mu było wykonać ostatnie samodzielne oddechy. Jednak ukochaną kolej przez wiele dni nadal miał w sercu... 💗