Autor Wątek:  81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy  (Przeczytany 2537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malk_18

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 20
81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy
« dnia: 26 Października 2022, 23:53:03 »
Ze względu na to, że wycofywanie pierwszych wagonów rosyjskiej produkcji na rzecz czeskich Škód przewidywane jest już za mniej więcej dwa lata (2024), a nadal nie ma ich w symulatorze, zainspirowany wątkiem o Metrze Bałtyckim i symulatorem Metrostroi postanowiłem podjąć się odwzorowania tych pociągów dla MaSzyny w niedalekiej przyszłości. W związku z tym, że obecnie moje możliwości przerobowe są dosyć mocno ograniczone, na ten moment moim priorytetem zostaje zebranie jak największej ilości materiałów w postaci wszelkiego rodzaju zdjęć, dźwięków, modeli, filmów, dokumentacji, przepisów, schematów i tp. o których udostępnienie chciałbym się zwrócić do każdego, kto takowe posiada i ma taką możliwość. Przyda się wszystko, począwszy od zdjęć podłogi, przez dźwięki przetwornic, po dokumentację systemu SOP i schematy tuneli metra. 81-717 to dość skomplikowana konstrukcja, więc wierne odwzorowanie będę stawiał na pierwszym miejscu.

Może to jest porywanie się z motyką na słońce i przyznaję, że może mi się to nie udać, jednak lepiej trzymać wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu - a nóż ktoś inny, jeśli nie ja, podejmie się tego w przyszłości.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: 81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Października 2022, 08:02:19 »
Ja proponuję zacząć od taboru, a tymczasowo używać metro bałtyckie, żeby trochę ograniczyć zakres prac i plan był bardziej realny do wykonania. Planów tuneli raczej nie dostaniesz. Na warsztacie są gołe tory od centralnego odcinka II linii metra.

Ze względu na oświetlenie stacji metra raczej będziesz skazany na pomoc osoby, która potrafi malować tekstury w substance painterze.
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2022, 08:03:56 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Celuś

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 356
Odp: 81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Października 2022, 08:22:16 »
Podczas przebudowy jeziorek, z toprusem uznaliśmy za dobry pomysł na kolejną próbę metra do szam. Nawet jak się nie uda, no to będzie przynajmniej bocznica do STP, i póki co tylko STP leży. Moim założeniem jest jedynie M1 na stan z 2010 roku - na inspiro na M2 nie ma co liczyć. Całość układana według map i śladów po budowie na powierzchni - lepiej się nie uda. O serię 81 napisałam do autora tego pojazdu do Trainz. Na ten moment odpowiedzi jeszcze nie uzyskałam. Podbij na PW na mm, opowiem Ci co i jak, i najwyżej się zaczynie po prostu rozwijać scenerię.