Autor Wątek:  Druty elektryczne w 3ds Max  (Przeczytany 1851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Choppex

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Druty elektryczne w 3ds Max
« dnia: 02 Grudnia 2022, 19:28:07 »
Cześć,

Mam problem z wstawieniem drutów telegraficznych do scenerii. W skryptach jest funkcja Linia, lecz nic u mnie nie robi, eksporter nie bierze tego pod uwagę. Szukałem w innych sceneriach i jest tam tyle linii że chyba nie było to ręcznie wstawiane?

Proszę o jakieś wskazówki lub przykład jak takie druty zrobić.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6082
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2062
Odp: Druty elektryczne w 3ds Max
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia 2022, 19:44:42 »
Jest osobny program do rozciągania linii między słupami teletechnicznymi/elektrycznymi.
a) http://eu07.pl/userfiles/23403/priv-Druty_15.rar - służy do drutowania różnych typów słupów technicznych ale nie trakcyjnych w sceneriach.
Najpierw wstawia się słupy, a później trzeba rozpakować archiwum, wgrać z folderu templates odpowiedni plik config (w zależności od grupy słupów które wstawiłeś.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Choppex

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Druty elektryczne w 3ds Max
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia 2022, 23:11:58 »
Dzięki, dokładnie o to chodziło :) Jeszcze jedno pytanie, o jaki plik config chodzi? W pliku jest tylko .exe i .ini

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Druty elektryczne w 3ds Max
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudnia 2022, 23:24:40 »
Napisane masz powyżej, że chodzi o folder templates, który znajduje się w głownym folderze symulatora i w nim są różne konfiguracje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6082
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2062
Odp: Druty elektryczne w 3ds Max
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudnia 2022, 08:00:07 »
Sorka, pomyliły mi się nazwy. Chodziło o pliki druty.ini. w folderze \templates\slupy_teletechniczne_nn_dieselpower są foldery z tymi plikami.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.