Autor Wątek:  Szukam instrukcji obsługi ET22 i ET42 dla wersji 22.08  (Przeczytany 2785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Częstochowiak

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Szukam instrukcji obsługi ET22 i ET42 dla wersji 22.08
« dnia: 16 Października 2022, 16:14:10 »
Dzień dobry, poszukuję instrukcji do symulatora w temacie obsługi szczegółowej obsługi dla lokomotyw serii ET22 i ET42 w Maszynie w formie PDF. Mam na myśli instrukcję i klawiszologię o ile są bardziej rozbudowane ich wersje niż to co jest w dokumentach dotyczących klawiszologii i sterowania dla każdego typu maszyn w grze. Chodzi mi tu o działania takie jak ustawianie sygnałów pociągów świetlnych takich jak Tb1 i Pc5 oraz włączenie radia (w ET42) i działaniu w ustawieniach w maszynowni w przypadku gdyby doszło do problemów w przypadku poślizgu. Ewentualnie też mogą być schematy o ile są takowe do obu maszyn.

Jestem trochę początkującym graczem i nie ogarniam za bardzo obsługi manewrowania lub poważnych usterek, dlatego szukam jakiś więcej instrukcji opisujących rozwiązania do Maszyny, zwłaszcza, że część informacji na jakie natrafiłem sprzed jedenastu lat są już nieaktualne do obecnej wersji 22.08.


Offline Hirek

  • Wiadomości: 296
  • ugułem to siemens fajne wozy robi
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 213
Odp: Szukam instrukcji obsługi ET22 i ET42 dla wersji 22.08
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Października 2022, 07:28:21 »
Przede wszystkim sygnały Tb1 i Pc5 to ustawienie reflektorów na czołach lokomotywy zgodnie z instrukcjami kolejowymi (iE-1). Całą klawiszologie masz opisaną w dokumentacji, tak jak opisy sterowania.
Z maszyną od PC 08.13
Tak, to ten furas co wydał MaSzynę xD

Offline Częstochowiak

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Szukam instrukcji obsługi ET22 i ET42 dla wersji 22.08
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopada 2022, 19:48:17 »
W porządku trochę ogarnąłem rzeczy, więc dla mnie mało ważny jest wątek

A dla tych co są leniwi i nie zawsze czytają do końca instrukcję (tak jak ja) podam tutaj kilka rzeczy o których może ktoś nie wiedzieć jako początkujący:

Shift + i - Prawy sygnał czerwony (od kabiny maszynisty)
Shift + y - Lewy sygnał czerwony (od kabiny maszynisty)
Oba te klawisze są niezbędne do podania Pc5.

W lokomotywie ET42 klawisz 0 załącza nam prędkościomierz. Ewentualnie można wcisnąć hebel z napisem "SYGNALIZACJA", który to rozwiąże. To co również należy pamiętać to, że radiotelefon załącza się z przycisku znajdującego się za przyciskiem odpowiadającym za zbijanie czuwaka/SHP, który jest podpisany właśnie jako "RADIOTELEFON", ale nie jest dobrze widoczny. Gdy się to zrozumie można śmigać królem ciężkiego brutta. Napisałem te rzeczy w razie czego jeżeli ktoś nie chce grzebać w tych długich i mocno rozpisanych instrukcjach.

Przy okazji @Hirek, czy posiadasz w formie PDF jakieś instrukcje dotyczące obsługi lub takie które pozwalają bardziej zapoznać się od strony technicznej maszyn ET22 i ET42, aby zrozumieć bardziej od wewnątrz?

Offline Hirek

  • Wiadomości: 296
  • ugułem to siemens fajne wozy robi
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 213
Odp: Szukam instrukcji obsługi ET22 i ET42 dla wersji 22.08
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2023, 01:47:13 »
Matek nie bij, teraz dopiero zauwazylem ze kolega prosil o dokumentacje a moze komus innemu sie cos przyda.

Mam cale vademecum dla EN57/ET21/EU07/ET41/ET22. Jakbys potrzebowal dokladniejsze dokumentacje napisz do mnie na priv.

https://eu07.pl/userfiles/24886/vadenekum_maszynisty...pdf
Z maszyną od PC 08.13
Tak, to ten furas co wydał MaSzynę xD