Autor Wątek:  Farby i kolory  (Przeczytany 2173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcinn

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Farby i kolory
« dnia: 03 Października 2022, 18:44:02 »
Cześć.


  • Jaka farba (najlepiej spray) będzie zbliżona do tej starej szarej z pierwszego zdjęcia (wg RAL)?
  • Co to za rodzaj farby / lakieru, którą pokryta jest sklejka z drugiego zdjęcia? Powierzchnia jest śliska, gładka - bez faktury. Czy to może być laminat?
  • Jakiej zielonej farby (najlepiej wg RAL) użyto do pomalowania aparatury z trzeciego zdjęcia?


Za odpowiedzi serdecznie dziękuję z góry. Raczej nie będę odpowiadał żeby nie nabijać postów, ale rozdam polubienia.
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2022, 19:31:45 wysłana przez marcinn »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Farby i kolory
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października 2022, 19:10:48 »
Ten pierwszy pulpit, to nie wiem, czy srebrzank0a do grzejników by nie była dobra? Tylko nie wiem jak z toksycznością, bo to chyba na bazie aluminium.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Bulba

  • Wiadomości: 112
  • :ziew:
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 109
Odp: Farby i kolory
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października 2022, 19:33:35 »
1. i 2. to zwykłe farby młotkowe których kolorów nie ma za dużo, trudności z określeniem koloru chyba nie będzie

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Farby i kolory
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Października 2022, 19:46:16 »
Jak chcesz, @marcinn malować farbą w aerozolu, to proponuje wziąć próbki farby tych co masz i do sklepu czy hurtowni dać sobie nabić puszki z farbą.

Offline marcinn

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: Farby i kolory
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Października 2022, 22:21:13 »
Cytuj
1. i 2. to zwykłe farby młotkowe

Może to dla wielu oczywiste, ale dla laika takiego jak ja, ta podpowiedź to był strzał w dziesiątkę.

Cytuj
Jak chcesz, @marcinn malować farbą w aerozolu

Tak mi się wydawało, ale ostatecznie spray zostawiłem do czegoś innego.
O ile w ogóle z niego nie zrezygnuję przy malowaniu kolejnych elementów.
Do farb młotkowych tylko dobry pędzel, bo gęste.

Cytuj
2. Co to za rodzaj farby / lakieru, którą pokryta jest sklejka z drugiego zdjęcia?

Do tematu podszedłem inaczej, za poradą Maćka W. Przestałem drążyć z czego to jest i jak to sztukować, i kupiłem okleinę.

Za wszystkie porady serdecznie dziękuję. Kolor zielony dobiorę już eksperymentalnie i napiszę czym uzyskałem zadowalający efekt.