Autor Wątek:  Nowe pudło do skody 71E  (Przeczytany 3800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Nowe pudło do skody 71E
« dnia: 13 Sierpnia 2022, 14:57:20 »
Witam
Parę dni temu pomyślałem iż wypadałoby odświeżyć a bardziej zrobić od nowa pudło do skody 71E. Skompletowanie zdjęć które posiadam oraz znalezienie w internecie rysunków trochę zajęło. Wczoraj rano zacząłem modelować samo pudło. Do dnia dzisiejszego zrobiłem tylko tyle ile jest przedstawione na załączniku poniżej. Może nie jest to wiele ale mam nadzieje że póki co się podoba :)
Pozdrawiam

Online x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 795
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2022, 15:13:05 »
Czyli teraz robisz na rysunkach i zdjęciach jak mniemam? Jeśli tak, to krok w dobrą stronę. Jednakże, jak sam piszesz, zacząłeś wykonywać model dopiero wczoraj. Czy nie warto może poczekać trochę z chwaleniem się nowym pudłem aż zrobisz trochę więcej? I kolejne pytanie, czy nie rzucasz się na zbyt głęboką wodę? I kolejne, co z kilkoma innymi projektami które uprzednio zacząłeś? Bo na razie robisz kolejny model, w wszystko pozostałe zostawiasz ledwo zaczęte. Oceniać i "podobać" nie ma się jeszcze co, bo najzwyczajniej jest tego mało.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2022, 15:13:19 »
Dubel.
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2022, 15:57:59 »
@x_Zielu
Jeśli chodzi i przedwczesne chwalenie się modelem to na myśli miałem też aby deweloperzy lub osoby które ogarniają blendera dużo lepiej idę mnie wykąpały jakieś błędy które mam poprawić. Z drugiej też strony mialem na myśli aby jeśli ktoś robi ten model dał jakieś info żeby nie robić podwójnie tej samej roboty. Stare projekty zostały usunięte przez format dysku przez co nie mogłem ich dokończyć. Jeśli chodzi o to co ma się ,,podobać" to chodziło mi o to żeby ocenić to co jest zrobione do teraz. Bo według mnie rysy pudła są skończone. Poza pudłem do zrobienia zostały jak dla mnie wózki, osprzęt na dachu, baterie, zderzaki osprzęt podwozia i wszystkie barierki. Na dniach powinienem coś zrobić dalej

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2022, 16:02:28 »
Trwają z dużymi przerwami prace nad Skodami. https://eu07.pl/forum/index.php/topic,24770.msg412664.html#msg412664
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Online x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 795
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2022, 16:15:39 »
@x_Zielu
Jeśli chodzi i przedwczesne chwalenie się modelem to na myśli miałem też aby deweloperzy lub osoby które ogarniają blendera dużo lepiej idę mnie wykąpały jakieś błędy które mam poprawić. Z drugiej też strony mialem na myśli aby jeśli ktoś robi ten model dał jakieś info żeby nie robić podwójnie tej samej roboty. Stare projekty zostały usunięte przez format dysku przez co nie mogłem ich dokończyć. Jeśli chodzi o to co ma się ,,podobać" to chodziło mi o to żeby ocenić to co jest zrobione do teraz. Bo według mnie rysy pudła są skończone. Poza pudłem do zrobienia zostały jak dla mnie wózki, osprzęt na dachu, baterie, zderzaki osprzęt podwozia i wszystkie barierki. Na dniach powinienem coś zrobić dalej

A zatem odpowiadając kolejno:
- na podstawie jednego screena bardzo trudno wyszukać jakieś błędy.
- no więc dostałeś info, że jest robiony.
- to pisz jaśniej żeby to ocenić i dodawaj wtedy więcej screenów, a nie że coś w stylu "ale mam nadzieje że póki co się podoba".
- to na przyszłość zalecam mocno tworzenie kopii zapasowej dysku/dysków na innym sprzęcie, choćby dedykowanym właśnie robieniom kopii bezpieczeństwa.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpnia 2022, 11:41:32 »
Wczoraj dopasowałem wózki, baterie, piasecznice itp. które dostałem od @Stele za które bardzo dziękuje. Niestety siatka budy mnie przerosła. Wózki mapuje sobie teraz więc jeśli ktoś chce przemapować budę to niech nie robi wózków bo je to ja teraz mapuje
Poniżej obecny stan modelu

Online x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 795
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpnia 2022, 12:00:33 »
Wydaje mi się, że Stele nie wysłał ci tych wózków żebyś je wstawiał do modelu, a żebyś same wózki dokończył, ale abstrahując od tego, ponownie, zrób więcej a nie pokazuj modelu z dnia na dzień robionego, bo niestety, ale nijak nie przypomina to oryginału. Jest bryła bez żadnych szczegółów 3D i wózki, wygląda to na ten moment po prostu słabo, bo to jest po prostu goła bryła bez niczego poza totalnymi podstawami, popracuj nad tym jak chcesz to ciągnąć, ALE przypominam tylko, że w pracach jest już pudło tego typu Skody na o wiele większym stadium zaawansowania, więc robisz dubla, o czym pisał Sawi. Decyzję czy chcesz robić dalej zostawiam tobie, jak chcesz wstawiać to na forum, to dawaj update jak rzeczywiście zrobisz coś więcej.
A nawet te elementy które już masz w 3D są zrobione niekoniecznie dobrze.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2022, 12:07:18 wysłana przez x_Zielu »
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpnia 2022, 09:05:42 »
Imo jeżeli powstaje model od 2015 roku i przez tyle czasu nie wyszedł to wydaje mi się aby ten model został dokończony.
Nie ma pewności czy stary model kiedyś wyjdzie czy nie. Lepszy rydz niż nic.
Pokazanie gołego podła ma taki sam sens jak pokazanie czegoś bardziej zaawansowanego - znikomy. Najlepiej byłoby pokazywać gotowca wgranego na repo i wtedy nie będzie nikt nikomu robić żadnych spojlerów. Często nadzieja jest bo screeny z "zaawansowanych projektów" są ale te projekty są kiszone po 5 lat.. zresztą.. to co pisałem wyżej - model robiony teraz będzie na pewno wyglądać ewidentnie lepiej niż jakiś z 2015 roku.
Życzę powodzonka w pracach i trzymam kciuki, że chociaż jako pojazd AI będzie dostępny za 3 lata.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpnia 2022, 09:21:25 »
Imo jeżeli powstaje model od 2015 roku i przez tyle czasu nie wyszedł to wydaje mi się aby ten model został dokończony.
Mogę tyle powiedzieć, że raz na jakiś czas za zamkniętymi drzwiami ktoś, coś dorobi do Skody. Jest trochę braków, między innymi nie zamapowane wózki, które Tymek dostał do zamapowania.

Ja tylko przypomnę, że ASF wyszedł po 11 latach. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpnia 2022, 10:22:59 »
zresztą.. to co pisałem wyżej - model robiony teraz będzie na pewno wyglądać ewidentnie lepiej niż jakiś z 2015 roku.
No nie bardzo, zwłaszcza jeśli jest robiony przez kompletnego amatora i zwłaszcza gdy już na pierwszy rzut oka widać masę błędów i nieścisłości z rzeczywistym oryginałem.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpnia 2022, 10:38:37 »
Najlepiej zacząć swoją przygodę z blenderem od filmików szkoleniowych na YT i czegoś prostszego. Z tego co widzę po historii postów, to zapał jest, tylko do zapału trzeba dołożyć naukę, żeby modele były technicznie poprawne.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpnia 2022, 12:58:10 »
zresztą.. to co pisałem wyżej - model robiony teraz będzie na pewno wyglądać ewidentnie lepiej niż jakiś z 2015 roku.
No nie bardzo, zwłaszcza jeśli jest robiony przez kompletnego amatora i zwłaszcza gdy już na pierwszy rzut oka widać masę błędów i nieścisłości z rzeczywistym oryginałem.
Od czegoś należy zacząć. Może i się rzucił na głęboką wodę ale jak się nauczy to będzie z tego pożytek.
Nadal podtrzymuję zdanie, że warto zrobić i jak zda testy to wydać. Lepszy rydz niż nic.

ASF co powstawał 11 lat to raczej nie powód do dumy. Najlepszy podobny przykład to nowy model ST44. Na forum wątek zaczęty w 2017/2018. Model miał wyjść 2019 (już nieraz udostępniany na stronie Maszyny) a do tej pory nie ma nic. Na dodatek model jest ciągle edytowany (coś źle, krzywo itd). Jakoś są modele co wychodzą dużo szybciej (EN57AKM, który ma wyjść).
Ja wiem, że robią to ludzie z dobrego serca bo tak działa ten projekt ale wartoby przemyśleć takie coś jak jakiś system wspierania finansowego projektu (patronat czy coś - dać im dostęp do zamkniętych testów i ktoś by się znalazł a jakieś "wypłaty" na pewno by zmotywowały modelerów i skrypterów (bo tekstury to jak w fabryce - wychodzą co chwilę i chwała za to). A nie jest to powód to wstydu bo dużo projektów np. w OMSI2 tak działa.

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sierpnia 2022, 13:03:40 »
Moim zdaniem problemem nie są pieniądze, a znalezienie czasu. No chyba że deweloperzy będą zatrudnieni na pełny etat, i dostawać wypłatę ;).

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Sierpnia 2022, 14:48:51 »
Są inne gry gdzie deweloperzy pracują na pełen etat. Maszyna jest projektem gdzie ludzie co do zasady robią za darmo dla własnej przyjemności, już bez dzielenia pieniędzy zdarzają się różne nieporozumienia. Problemem jest to, że niektóry wpadli w pułapkę i chcą zrobić model idealny, a to jest praktycznie nie do osiągnięcia i dlatego część projektów tak się ciągnie. Po drugie różne osoby, różnie stoją z czasem, czasami może liczą, że znajdą czas w przyszłości i nie oddają modelu innym, bo liczą, że dadzą radę skończyć w przyszłości. Po trzecie jest różnica pomiędzy zrobieniem gagara od zera, a przerobieniem modelu spota na AKM.

Tekstury wychodzą szybko, bo jest więcej teksturowców od taboru, niż osób które modelują. Osoby modelujące dodatkowo dzielą się na tych co robią "domki" i tabor. Żeby było takie same tempo wychodzenia modeli, co tekstur taboru, to chyba musiało by być z 10x więcej osób, które modelują.

Jednym słowem @HeroPie312 dla chcącego nic trudnego, jak masz czas, to możesz pobrać blendera i sobie coś wybrać z wątku https://eu07.pl/forum/index.php/topic,17369.0.html i popróbować. :)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2022, 15:00:11 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nowe pudło do skody 71E
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpnia 2022, 16:11:06 »
@Kolej_Tymek tak się składa, że ten wózek jest niekompletny. Był robiony kilka lat temu przez początkującego wówczas @TGV i przelażał na moim dysku kilka ładnych latek. Pliki skody, którą się zajmowałem wysłałem do skończenia i obecnie trwają nad tym prace. Mnie tam ten dubel nic nie robi, fajnie że próbujesz się uczyć tworząc modele, ale obawiam się iż na pewnym etapie nie będziesz w stanie tego dokończyć. Wiem o czym piszę, bo wiele moich zaczętych projektów też tak skończyło. Wracając do gagara mam nadzieję, że piszę to po raz ostatni po otrzymaniu wymiarów dkończę 3D w nim okien, drzwi, wnęk itp. Więc bardzo proszę o nie poruszanie tego tematu, bo widzę że wraca to jak bumerang. Pzdr
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2022, 20:45:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".