Autor Wątek:  Drawinowo do końca  (Przeczytany 37678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Transkei

 • Deweloper
 • Wiadomości: 649
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 886
Drawinowo do końca
« dnia: 01 Czerwca 2022, 20:19:10 »
Przedstawiam dokończenie cyklu scenariuszy "Od rana do wieczora" na scenerii Drawinowo, czyli scenariusz Drawinowo do wieczora.

https://eu07.pl/userfiles/23326/bardzo_lawinowo-r2.7z

Do wyboru mamy 19 misji:
 • EP07-424. Prowadzimy Ex "Przemysław" 17107 z Grodziska Zachodniego do Włodowic Zachodnich. Następnie wykonujemy oblot składu i wracamy do Grodziska ponownie jako Ex "Przemysław" 71108. Za każdym razem zatrzymujemy się w Drawinowie, Grabówku i Włodowicach. Na koniec odstawiamy wagony na bocznice i sami zjeżdżamy na tor postojowy. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • EP09. Prowadzimy IC "Fredro" 7108 z Włodowic Zachodnich do Grodziska Zachodniego. Następnie wykonujemy oblot składu i wracamy do Włodowic Zachodnich ponownie jako IC "Fredro" 1709. Po drodze zatrzymujemy się tylko we Włodowicach. Na koniec wpychamy wagony na boczny tor, urywamy się i jedziemy na postój. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • EU07. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz, podczepiamy skład wagonów osobowych, które następnie wyciągamy w perony. Jedziemy jako 17143 do Grabówka, zatrzymując się po drodze w Drawinowie. Mniej więcej w tym samym czasie jak wjedziemy do Grabówka, na stację powinien wjechać 67145 z Janiszewa. Odczepiamy lokomotywę, wykonujemy manewry i podczepiamy się do składu z Janiszewa (w tym samym czasie prowadząca tamten skład lokomotywa podczepi się pod skład, który przyciągneliśmy z Grodziska). Wracamy do Grodziska jako 71144, zatrzymując się po drodze w Drawinowie. Na koniec misji odstawiamy wagony na bocznicę, odczepiamy lokomotywę, i jedziemy na tor odstawczy dla lokomotyw. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • EU07. Prowadzimy pociąg osobowy 17215 z Grodziska Zachodniego do Włodowic Zachodnich. Następnie wykonujemy oblot składu i wracamy do Grodziska jako 71216. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • EN57. Misję rozpoczynamy na bocznicy we Włodowicach Zachodnich. Podstawiamy się w peron, następnie jedziemy jako pociąg osobowy 71610 do Grodziska Zachodniego, i wracamy do Włodowic Zachodnich jako 17611. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na koniec wracamy na bocznicę. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • EN57. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grabówku. Podstawiamy się w peron, następnie prowadzimy kursy wahadłowe na trasie Grabówek - Włodowice Zachodnie - Grabówek (wykonujemy 2 kółka jako 77841, 77842, 77843, 77844). Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na koniec wracamy na bocznicę z której wyjechaliśmy na samym początku. Czas misji: ok. 3 godziny i 15 minut.
 • EN57. Misję rozpoczynamy na torach odstawczych we Włodowicach. Podstawiamy się w peron, następnie prowadzimy kursy wahadłowe na trasie Włodowice - Włodowice Towarowe - Włodowice (wykonujemy 3 kółka jako 70753-70758). Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Uwaga! Jeżeli we Włodowicach Towarowych otrzymamy wjazd na wprost w peron 1, to będziemy musieli przemanewrować w peron 2, gdyż z peronu 1 nie ma możliwości wyjazdu na właściwy tor. Na koniec misji wracamy na tory odstawcze. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • EN57. Misję rozpoczynamy na torach odstawczych we Włodowicach Zachodnich. Podstawiamy się w peron, następnie prowadzimy kursy: Włodowice Zachodnie - Włodowice jako 70712, Włodowice - Włodowice Towarowe jako 70713, Włodowice Towarowe - Włodowice jako 70714, Włodowice - Włodowice Towarowe jako 70715, i powrót do Włodowic Zachodnich jako 70716. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Uwaga! Jeżeli we Włodowicach Towarowych otrzymamy wjazd na wprost w peron 1, to będziemy musieli przemanewrować w peron 2, gdyż z peronu 1 nie ma możliwości wyjazdu na właściwy tor. Na koniec misji wracamy na tory odstawcze. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • EN57. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Podstawiamy się w peron, następnie prowadzimy kursy wahadłowe na trasie Grodzisk Zachodni - Zarzecze Dolne - Grodzisk Zachodni (wykonujemy 3 kółka jako 11871-11876, dowożąc pracowników do elektrowni "Grodzisk"). Na koniec misji wracamy na bocznicę. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • SU45. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Jedziemy przypiąć wagony, podstawiamy się w peron, następnie prowadzimy pociąg osobowy 17225 relacji Grodzisk Zachodni - Grabówek przez Drawinowo, Lubniew, Ostrownię i Krucz. W Grabówku wykonujemy oblot składu i wracamy do Grodziska jako 71228, ponownie przez Krucz, Ostrownię i Lubniew. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach, dodatkowo w Lubniewie musimy odwrócić czoło pociągu (odczepiamy się, wykonujemy oblot i podczepiamy się z drugiej strony). Na koniec misji zjeżdżamy razem z wagonami na bocznicę. Czas misji: ok. 3 godziny i 15 minut.
 • SU45. Misję rozpoczynamy w lokomotywowni w Grabówku. Najpierw wyciągamy wagony z bocznicy, po ustawieniu ich w peronie odczepiamy lokomotywę, wykonujemy manewry i podczepiamy się z drugiej strony. Następnie prowadzimy pociąg osobowy 71226 relacji Grabówek - Grodzisk Zachodni przez Krucz, Ostrownię, Lubniew i Drawinowo. W Grodzisku wykonujemy oblot składu i wracamy do Grabówka jako 17227, ponownie przez Lubniew, Ostrownię i Krucz. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach, dodatkowo w Lubniewie musimy odwrócić czoło pociągu (odczepiamy się, wykonujemy oblot i podczepiamy się z drugiej strony). Na koniec misji wpychamy wagony na bocznicę, odczepiamy lokomotywę i wracamy do lokomotywowni. Czas misji: ok. 3,5 godziny.
 • SM48. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz, doczepiamy skład wagonów z podkładami, i wyciągamy je pod semafor wyjazdowy. Po około 15 minutach oczekiwania wyjeżdżamy do Drawinowa. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę, manewrujemy na bocznicę i przyczepiamy wagony z tłuczniem, które następnie doczepiamy do naszego składu. Następnie jedziemy do Lubniewa, a stamtąd na wiadukt w Lubniewie Małym, gdzie trwają prace remontowe. Tam służba się kończy. Czas misji: ok. 80 minut.
 • ET22. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Drawinowie. Jedziemy w tory stacyjne, następnie wyjeżdżamy luzem do Grodziska Zachodniego. Na wjeździe do Grodziska otrzymamy wjazd na sygnał zastępczy - wjeżdżamy na tor zajęty przez skład, do którego się podczepiamy. Następnie prowadzimy pociąg towarowy 174351 do Włodowic Towarowych. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i jedziemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich - wówczas zakończymy służbę na tamtejszej bocznicy. Czas misji: ok. 2 godziny i 45 minut.
 • ET41. Prowadzimy skład węglowy 714354 z Włodowic Towarowych do Grodziska Zachodniego. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • ET41. Prowadzimy pociąg towarowy 114332 z Zarzecza Dolnego do Grodziska Zachodniego. Następnie wykonujemy oblot składu i prowadzimy pociąg towarowy 174333 do Włodowic Towarowych. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i jedziemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich - wówczas zakończymy służbę na tamtejszej bocznicy. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • ET22. Misję rozpoczynamy na bocznicy we Włodowicach Zachodnich. Wyjeżdżamy w peron, po czym jedziemy luzem do Włodowic Towarowych. Wjazd otrzymamy na sygnał zastępczy, wjeżdżamy na tor zajęty przez skład, do którego się podczepiamy. Następnie prowadzimy pociąg kontenerowy 714222 do Grodziska Zachodniego. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • ST43. Misję rozpoczynamy na torze odstawczym dla lokomotyw we Włodowicach Towarowych. Najpierw czekamy aż na stację wjedzie pociąg wojskowy i prowadząca go lokomotywa się odczepi. Wówczas manewrujemy i doczepiamy się do eszelonu. Następnie jedziemy do Grodziska Zachodniego jako 714258 przez Grabówek, Krucz, Ostrownię i Lubniew (z uwagi na niższą prędkość rozkładową nie jedziemy główną magistralą). W Lubniewie musimy wykonać manewry związane ze zmianą czoła składu. Czas misji: ok. 2 godziny i 45 minut.
 • ST43. Misję rozpoczynamy na torze odstawczym dla lokomotyw we Włodowicach Towarowych. Wykonujemy manewry, po czym doczepiamy się do składu węglarek. Następnie jedziemy do Lubniewa jako 754270. W Lubniewie odczepiamy lokomotywę, jedziemy luzem do Krucza, gdzie doczepiamy kolejny skład, i wracamy z nim do Włodowic Towarowych jako 574271. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i jedziemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich - wówczas zakończymy służbę na tamtejszej bocznicy. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • SM42. Misję rozpoczynamy na jednej z bocznic we Włodowicach Towarowych. Pierwsza części misji to manewry: wykonujemy porządki na bocznych torach stacji, podczepiając wagony i doczepiając je do innych składów. Cały czas manewrujemy zgodnie ze wskazaniami semaforów i tarcz. Następnie podczepiamy się do jednego ze sformowanych przez nas składów i następuje druga część misji: jedziemy jako pociąg zdawczy 794388 do Włodowic. Tam odczepiamy się i wracamy luzem do Włodowic Towarowych. Wracamy na tor na którym rozpoczęliśmy służbę. Czas misji: ok. 3 godziny.

Ruch jest taki jak zwykle u mnie, czyli przez scenerię przejedzie 57 pociągów. Jest to mniej niż na Drawinowie od rana, jednakże biorąc pod uwagę że 13 pociągów wjedzie na tylko jedną ze stacji w scenerii (na Drawinowie od rana było ich ponad 20), i dodatkowo jest wiele wahadeł, można się spodziewać tłoku. Jest to też najpotężniejszy scenariusz w historii MaSzyny, zawiera 19129 eventów (dotychczasowy rekordzista L053 Południe ma ich "ledwo" 19043).

Scenariusz był pisany niemal "na kolanie", nie poprzedziła go żadna analiza wykonalności, a część misji była improwizowana podczas pisania. Ale spokojnie, nie ucierpiała na tym funkcjonalność ani atrakcyjność. Jedyne co, to mogą wystąpić pewne nieścisłości w rozkładach jazdy, np.: w jednej z misji osobowej możemy zaliczyć nawet godzinę spóźnienia.

Misje 1, 2, 4, 5 i 14 są dla nielubiących manewrów – albo ich w ogóle nie ma, albo występują dopiero na półmetku (po przejechaniu całej scenerii), zaś wyjazd ze stacji następuje dość szybko. W misjach pasażerskich nie ma podmian składu (z wyjątkiem misji nr 3), toteż można równie sporo napodróżować się jako pasażer.

Opus magnum to jednak misje 10, 11 i 17 (po części również 12 i 18), które odkryją Drawinowo nieznane, którego nikt dotąd nie oglądał. Teoretycznie ten fragment scenerii jest w paczce całościowej od ponad dekady, w praktyce jest to nowa sceneria.

Paczka jest tak przygotowana, że nie ma potrzeby wcześniejszego instalowania "Drawinowa od rana". Niemniej należy uważać na scenariusz Drawinowo od rana – przestanie w pełni działać po wgraniu niniejszego dodatku. Nie jest to wielki paraliż, gdyż problem stanowi tylko poprawa nazewnictwa semaforów na nowym odcinku scenerii. Poprawka jest w przygotowaniu.

Inne tematy:
 • Brak sieci trakcyjnej od Grabówka do podg Ostrownia.
 • Sieć w bazie we Włodowicach. Nie da się z niej wyjechać bez połamania pantografu.
 • AI wykonuje manewry przy przypisanym rozkładzie na stacji z postojem (w Lubniewie) – w zasadzie to zrobi, ale przy okazji symuluje spitego maszynistę: stawanie na kilka minut nie wiadomo po co, brak reakcji na ms2, włączanie świateł pociągowych przy podanym ms2...
 • Radiotelefonu nie ma i póki co nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2022, 22:15:56 wysłana przez Transkei »

Offline Maszynista_94

 • Wiadomości: 216
 • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca 2022, 18:09:56 »
Od siebie dodam zmodyfikowany plik .scn scenariusza podmienionymi składami, zrobionymi na podstawie realnie kursujących pociągów na rok 2022. Taki ukłon w stronę ludzi niezbyt przepadającymi za realiami czasów dawno minionych.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2022, 18:11:44 wysłana przez Maszynista_94 »

Offline barman_2000

 • Wiadomości: 158
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 124
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca 2022, 18:38:35 »
Super sprawa bo mnie nie to że nie pasują stare czasy tylko, że sceneria jest w miarę nowoczesna, dużo nowych przystanków, nowe wskaźniki a tu taki stary tabor. Tylko, że coś zrobiłeś źle bo teraz się opis żadnego ze scenariuszy nie wyświetla, tak samo jak pokazują się pociągi dla AI.

Offline Maszynista_94

 • Wiadomości: 216
 • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwca 2022, 19:01:28 »
Tak jest, też to zauważyłem. W załączniku poprawiona wersja pliku .scn, powinno teraz być dobrze.

Offline mareczek

 • Deweloper
 • Wiadomości: 656
  • Zobacz profil
  • Galeria Fotograficzna Mareczka
 • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca 2022, 21:30:47 »
71226 (AI) na stacji Lubniew oczekuje na manewry do 18:54, czyli go godziny odjazdu po oblocie, choć stoi na stacji od 18:41.

Offline mk1991

 • Deweloper
 • Wiadomości: 675
 • Niech żyje EU43!
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca 2022, 06:25:29 »
Proponuję oznaczyć dla expresu i ic numerki tak jak kiedyś to robiono. Wars sawsze był piątką, jedynki przed piątką do 1 i dwójki po piątce.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca 2022, 17:37:03 »
Pierwszy scenariusz w starterze i juz sa braki. Paczka niedostosowana do najnowszej. Plik pobrany od maszynista94. Na oryginalnej bledow niema.
Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_5 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_5 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_6 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: wlab10mouz_525170-70034-4 tekstura: WLAB10mouz_525170-70034-4 [B86_2X_DOP]
 Braki dla pojazdu: WLAB10mouz_525170-70017-9 tekstura: WLAB10mouz_525170-70017-9 [G81_2X_DOP_1]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_4 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_3 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_3 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_4 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_1 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_2 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_2 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: b10nouz_515120-71003-0_1 tekstura: B10nouz_515120-71003-0 [B84_PL_NS_2]
 Braki dla pojazdu: B10nou_515120-71008-9_1 tekstura: B10nou_515120-71008-9 [B84_PL_NS_1]
 Braki dla pojazdu: WLAB10mouz_525170-70017-9 tekstura: WLAB10mouz_525170-70017-9 [G81_2X_DOP_1]
 Braki dla pojazdu: B10nou_515120-71008-9_1 tekstura: B10nou_515120-71008-9 [B84_PL_NS_1]
 Braki dla pojazdu: wlab10mouz_525170-70034-4 tekstura: WLAB10mouz_525170-70034-4 [B86_2X_DOP]
 Braki dla pojazdu: B10nou_515120-71008-9 tekstura: B10nou_515120-71008-9 [B84_PL_NS_1]
 Braki dla pojazdu: B10nou_515120-71008-9 tekstura: B10nou_515120-71008-9 [B84_PL_NS_1]

W grabowku nieoteksturowane domy.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2022, 18:35:49 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6174
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2109
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2022, 18:56:35 »
Składy będą ok, jak wyjdzie patch. To są wagony od Dizla.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jakubg1

 • Wydział Repozytorium
 • Wiadomości: 1558
 • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1213
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2022, 19:06:29 »
Jest też mnóstwo dubli nazw EZT-ów. Trochę ryzykowne. Aż cztery Pobrzeża z trzema jedynkami? Trochę zbyt monotonnie. Ponadto jest za dużo składów wagonowych Polregio - tych w całej Polsce mamy na jakieś trzy składy, w MaSzynie mamy z 90% całego ilostanu. Istnieją składy IC bez wagonów 1 klasy - tutaj dobrze by było albo dodać jeden wagon 1 klasy, albo cały skład zmienić na "zdeklasowane" jedynki, albo zmienić na czeskie wagony jeżeli to mają być wakacje.
Jak moje wagony będą wreszcie wydane, to zrobię wersję z moimi wagonami wstawionymi do składów.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2022, 19:16:31 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Stele

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 10133
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2611
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwca 2022, 19:32:17 »
pojazdy/leo2a5_wieza_p.t3d krzyczy o nadpisanie.
--Map: dynamic/pkp/slmmps_v1/gasienice
++Map: ladunki/gasienice
Pchnij może ten plik osobno by się nie zgubiło.

trainset none tor6276 70 0.1
node -1 0 EN57-047'05RA dynamic pkp\en57_v1 EN57-047'05RA 6BAI_2 0 headdriver 255 0 enddynamic
node -1 0 EN57-047'05S dynamic pkp\en57_v1 EN57-047'05S 6BSI_2 0 nobody 255 0 enddynamic
node -1 0 EN57-047'05RB dynamic pkp\en57_v1 EN57-047'05RB 6BBI_2 0 nobody 1 0 enddynamic
endtrainset
Środkowy ma mieć 6BSI_047_KNORR.

Grabowek_bocznica1_1 ma podsypkę na meshu dedykowanym plus proceduralną, z tym że dedyk ma przeciwny skos.

Stoję w Lubniewie i obserwuję obloty. AI czeka na pociągowej aż minie godzina odjazdu w rozkładzie. Wtedy odhacza W4, widzi Tm, wchodzi w shunt i jedzie.

5006 309 domek bez tex dachu. 30922 600 kolejna instancja tego domku. 32311 91 Kolejne dwie.
Hala we Włodowicach ma brak tekstury kabelka od anteny.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2022, 22:53:08 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwca 2022, 21:26:51 »
Scenariusz na Przemyslawie przejezdny. Oczywiscie na paczce oryginalnej wgranej na czysta pc.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Maszynista_94

 • Wiadomości: 216
 • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwca 2022, 23:36:23 »
Jest też mnóstwo dubli nazw EZT-ów. Trochę ryzykowne. Aż cztery Pobrzeża z trzema jedynkami? Trochę zbyt monotonnie. Ponadto jest za dużo składów wagonowych Polregio - tych w całej Polsce mamy na jakieś trzy składy, w MaSzynie mamy z 90% całego ilostanu. Istnieją składy IC bez wagonów 1 klasy - tutaj dobrze by było albo dodać jeden wagon 1 klasy, albo cały skład zmienić na "zdeklasowane" jedynki, albo zmienić na czeskie wagony jeżeli to mają być wakacje.
Jak moje wagony będą wreszcie wydane, to zrobię wersję z moimi wagonami wstawionymi do składów.
Dziękuję za cenne uwagi. Odnośnie trzech jedynek - nie tylko Pobrzeże ma taki skład. Tak jeździ również między innymi Zosia. Wagonowe składy PR - ze względu na niewielką ilość dobrej jakości szynobusów, oraz przede wszystkim taki układ scenariusza, nie mogło być inaczej. Zdecydowana większość składów posiada jedynki, więc takie składy zrobiłem. Nie licząc składów spalinowych - odwzorowałem w scenariuszu zestawienia pociągów kursujących po trasie Łódź-Skierniewice-Warszawa. Poniżej podaję wpis do zastąpienia któregoś ze składów z trzema jedynkami na 12 wagonowy IC Korczak relacji Warszawa Wschodnia - Łódź Fabryczna.
node -1 0 b11gmnouz_61512170107-7 dynamic pkp\z2_v1 b11gmnouz_61512170107-7 B91_2KL_NS5b -1 nobody 99.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b9nopuvz_8470031-6 dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470031-6 111Arow_iii 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 a9mnouz_61511970238-4 dynamic pkp\z2_v1 a9mnouz_61511970238-4 B91_1KL_Z2AMG2-FPS -1 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b9nopuvz_8470049-8 dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470049-8 111Arow_iii 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b_g90 dynamic pkp\z2_v1 b11mnouz_61512170012-9 G90_2KL_XB-FPS 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b11gmnouz_61512170107-7 dynamic pkp\z2_v1 b11gmnouz_61512170107-7 B91_2KL_NS5b 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b9nopuvz_8470031-6 dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470031-6 111Arow_iii 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 a9emnouz_61511970214-5 dynamic pkp\z2_v1 a9emnouz_61511970214-5 B91_1KL_Z2ABCMG-FPS -1 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b9nopuvz_8470049-8 dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470049-8 111Arow_iii 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b_g90 dynamic pkp\z2_v1 b11mnouz_61512170012-9 G90_2KL_XB-FPS -1 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 111Arow dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470061-3 111Arow_iv 0 nobody 115.BR.WH25 0 enddynamic
node -1 0 b9nopuvz_8470049-8_1 dynamic pkp\111arow_v1 b9nopuvz_8470049-8 111Arow_iii 0 nobody 0.BR.WH25 0 enddynamic
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2022, 23:37:39 wysłana przez Maszynista_94 »

Offline Mihau

 • Wiadomości: 1696
 • Grafika - brak ciągnie z procka
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwca 2022, 00:09:47 »
TLK Pobrzeże i Zosia jeżdżą na jednym obiegu.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Joachimowicz

 • ZbanowanyZbanowany
 • Wiadomości: 1701
 • Nazywam się N'Avoie
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwca 2022, 00:36:29 »
Składy bez jedynek to najmniejszy problem tego scn, kawałek niżej skład cargo złożone głównie z jednej i tej samej brązowej węglarki, nowe ecco ciągnące brązowe węglarki cargo, lotos ciągnący brązowe węglarki cargo, ctl z chłodniami, albo dubel siódemek.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6174
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2109
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwca 2022, 10:55:08 »
Do tego Tamara w barwach LHS ciągnąca skład towarowy po normalnych torach (mowa o wersji ze zmodyfikowanymi składami).

Teraz uwaga dla składu z wersji Transkei. Skład drawinowo_os/tms574335 tor1569 ma mieszankę wagonów. Wagony bagażowe na bazie chłodni, chłodnie i na końcu jakiś techniczny na bazie któregoś z wymienionych
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2022, 11:01:42 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kogut

 • Wiadomości: 267
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwca 2022, 11:19:37 »
W grabowku nieoteksturowane domy.
Myślę, że najlepiej by było, gdybyś podał ścieżkę do tych budynków w plikach (najłatwiej włączyć edytor exe pod f11 i w trybie modify node kliknąć na zepsute obiekty, a następnie zrobić screena zakładce node properties).

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6174
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2109
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwca 2022, 11:31:27 »
Transkei czy przewidujesz zmianę peronów z nowoczesnych które są na Drawinowo od rana, na jakieś stare, żeby otoczenie pasowało do składów? Wagony 11*A w barwach papugi poza knajpami podobno były samowolką, więc raczej EP09 do nich nie pasuje.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Turbokibel

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1607
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1305
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwca 2022, 11:51:24 »
Prościej dostosować tabor do otoczenia.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6174
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2109
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwca 2022, 11:55:48 »
No tak czasami nie do końca. Zwróć uwagę, że innego oskryptowania scenariusza wymaga EZT/SZT, a innego skład z wagonami.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Turbokibel

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1607
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1305
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:09:25 »
To co za problem wymienić stare EZT na nowe i stare wagony na nowe?
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline mati222

 • Wiadomości: 205
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:10:10 »
Cytuj
W grabowku nieoteksturowane domy.

Problem z tymi budynkami (m.in. brak oświetlenia, pomimo zdefiniowania parametru lights) był już zgłaszany w moich wiadomościach z dnia 03 kwietnia 2022,  str. 16 w wątku Drwinowo od nowa. Ostatecznie, to mogę te budynki podmienić na inne.

Offline Miłosz Dorsz

 • Administrator
 • Wiadomości: 1409
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3676
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:14:24 »
To co za problem wymienić stare EZT na nowe i stare wagony na nowe?
A czy jest potrzeba, żeby wszędzie jeździły nowe EZT i nowe wagony tylko i wyłącznie dlatego, że pan na T tak mówi?
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline DzordZ

 • Betatester
 • Wiadomości: 288
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 406
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:16:37 »
Ponieważ modele Patrykosa mogłyby właśnie zdawać egzamin ósmoklasisty, to cóż... wagony C462W, 401W, 409W będą dobrymi następcami w scenariuszu. Wśród nich są też wraki do powrzucania na scenerię.

Można również pobawić się w tworzenie prywaty sprzed kilkunastu lat, przykładowo KP Kuźnica / PTK Holding:
node -1 0 201E-277'10 dynamic pkp\et22_v3 201E-W-277'10 201E-W 0 headdriver 3 0 enddynamic
node -1 0 wtw dynamic pkp\b553w_v1 33565341100-9 EAMNOS 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33565331881-6 dynamic pkp\1415ax_v1 33565331881-6 1415A2 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33565331684-4 dynamic pkp\1415ax_v1 33565331684-4 1415A2 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 280-0 dynamic pkp\1415ax_v1 280-0 1415A3 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33515331058-6'05 dynamic pkp\1415ax_v1 33515331058-6'05 1415a3_pomost_drzwi_1 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33515331072-7 dynamic pkp\1415ax_v1 33515331072-7 1415A3 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 84515373735-6 dynamic pkp\425-8wa_v1 84515373735-6 428Wa 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 82515373731-7 dynamic pkp\425-8wa_v1 82515373731-7 428Wa 0 nobody 0 0 enddynamic

PCC:
node -1 0 181_116-5 dynamic cd\181_v2 181_116-5 181_pl1 0 headdriver 3 0 enddynamic
node -1 0 33515331007-3 dynamic pkp\1415ax_v1 33515331007-3 1415A3 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33565331173-8 dynamic pkp\1415ax_v1 33565331173-8 1415A3 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 33565331188-6 dynamic pkp\1415ax_v1 33565331188-6 1415A3 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 b553w dynamic pkp\b553w_v1 33565341878-0 B553W 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 5217 dynamic pkp\401w_v2 5217 401w_w_k 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 5346 dynamic pkp\401w_v2 5346 401w_w_k 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 5360 dynamic pkp\401w_v2 5360 401w_w_k 0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 85545976556-3 dynamic cd\9-107_v1 85545976556-3 9-107.4 0 nobody 0 0 enddynamic

Dla CTL już w 2008 można było znaleźć całopociągowe składy w obecnym, ciemnoszarym malowaniu.

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:22:11 »
Mnie te stare czasy pasuja. 
Cytuj
dużo nowych przystanków, nowe wskaźniki.
Alurat wskazniki sa stare zwlaszcza te od predkosci szlakowej.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2022, 12:23:32 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Turbokibel

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1607
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1305
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:48:47 »
To co za problem wymienić stare EZT na nowe i stare wagony na nowe?
A czy jest potrzeba, żeby wszędzie jeździły nowe EZT i nowe wagony tylko i wyłącznie dlatego, że pan na T tak mówi?
Nie, ale ta sceneria na to pozwala. ;)
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline fuji8

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1162
  • Zobacz profil
  • smk Jaworzyna Śląska
 • Otrzymane polubienia: 771
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Czerwca 2022, 12:51:29 »
To co za problem wymienić stare EZT na nowe i stare wagony na nowe?
A czy jest potrzeba, żeby wszędzie jeździły nowe EZT i nowe wagony tylko i wyłącznie dlatego, że pan na T tak mówi?
Nie, ale ta sceneria na to pozwala. ;)
To sobie wymień we własnym zakresie. ;)
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Czerwca 2022, 17:22:05 »
Scenariusz 8 na kibelku zakonczony powodzeniem.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Czerwca 2022, 19:38:19 »
Misja numer 7 nieprzejezdna. Zaraz na starcie przy wyjezdzie z toru odstawczego polamalo pantografy. Sprawdze te misja odhaczajac w starterze funkcje lamania patykow. Po wylaczeniu lamania patykow misja jest przejezdna i zakonczona powodzeniem.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2022, 22:16:10 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline barman_2000

 • Wiadomości: 158
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 124
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Czerwca 2022, 20:26:20 »
Wystarczy czytać ze zrozumieniem...

 • Sieć w bazie we Włodowicach. Nie da się z niej wyjechać bez połamania pantografu.

Offline EP08_015

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 4347
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Drawinowo do końca
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Czerwca 2022, 21:58:36 »
Scenariusz nr2 zakonczony powodzeniem.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015