Autor Wątek:  Sterowanie przez Saitek Quadrant  (Przeczytany 1346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szumel

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Sterowanie przez Saitek Quadrant
« dnia: 06 Maja 2022, 16:44:51 »
Witam. Mam przepustnice do flight simulator i chciałbym sterować nią pojazdami. Po podłączeniu domyślnie za pomocą jej poruszam sie kamerą góra dół, lewo prawo itd. Co powinienem wpisać w pliku "eu07_input-gamepad" aby zamiast kamery obsługiwać nastawnikiem i hamulcami. Dodam że w poprzedniej wersji symulatora jedna z manetek działała właśnie jako nastawnik, ale niestety po aktualizacji to się zmieniło. Poprzednią wersję usunąłem i nie mam tego pliku żeby podejrzeć co tam było wpisane. Oczywiście mogę nią starować przy pomocy programu Xpadder tak jak to robię w TSW np. ale nie jest to ruch płynny i nie odpowiada faktycznemu położenia manetki.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2022, 18:41:12 »
axisN value(inverted) wartość (x) tak jak jest w przykładowym wpisane. Wszystkie klucze są zdefiniowane w tym pliku https://github.com/Milek7/maszyna/blob/master/command.cpp Dla analogów chcesz te z "set" w nazwie.
axis0 value mastercontrollerset powinno dać nastawnik jazdy na pierwszej osi analogowej kontrolera przykładowo. Może z iksem na koniec, nie pamiętam już, bo nie mam takich zabawek, a na sticku z jednym analogiem się jeździ gorzej jak na klawiaturze.
Mój kanał youtube

Offline szumel

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2022, 20:34:23 »
Na szybko nie udało mi sie tego ustawić, później jeszcze popróbuje. Może ktoś coś jeszcze podpowie

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2022, 20:42:44 »
A ta przepustnica jest wykrywana przez windowsa jako analogi 1-4? Bo więcej to GLFW nie obsługuje. Jak masz głównego sticka podpiętego jako kontroler 1, to może tego nie widzieć.
Mój kanał youtube

Offline MarcoFoxx

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maja 2022, 14:12:24 »
Podłączę się, wykrywa u mnie przepustnice, ale przerzuca tylko na 1 stopień, czyli jest 0 lub 1. Przy 0 nic w logach nie ma, jak tylko ruszę zasypuje logi odczytem stanu ale nie przeskakuje dalej niż o 1 stopień. Domyślam się że brakuje jakiegoś skalowania sygnału z przepustnicy.
axis0 value mastercontrollerset
czy z x czy bez efekt ten sam

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maja 2022, 14:18:30 »
Powinien być float 0-1 na zakresie przepustnicy. Siłą rzeczy to działa tylko na nastawniki procentowe w nowych pojazdach. Czasami trzeba przestawić na jointcontroller, jak mają ED na tej samej dźwigni.
Mój kanał youtube

Offline MarcoFoxx

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maja 2022, 15:28:37 »
Próbuję to inaczej ugryźć, ruch manetki generuje sygnały num= i num- i to działa, ale sygnały num9 i num3 nie do końca, jest zapis w logu ep07-544-hist received command: [trainbrakeincrease] i ep07-544-hist received command: [mastercontrollerdecrease] ale wajcha hamulca ani drgnie. Co może być przyczyną, program jakoś inaczej odbiera klawisze dla hamulca?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maja 2022, 16:04:13 »
Dałem axis3 value trainbrakeset i oerlikona zasadniczego w siódemce ładnie interpoluje 0-1 na 6-(-2). Na przepustnicach polecam tylko impulsy i turbokible. Coś co ma analogowy nastawnik i hamulec procentowy. Przy innych wozach to więcej problemu niż frajdy się robi. Zadajniki kolejowe jednak mają inaczej sprężynki i zapadki rozmieszczone. Bez dedykowanego kontrolera to tak meh.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2022, 16:09:12 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline szumel

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowanie przez Saitek Quadrant
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maja 2022, 16:32:14 »
Dokładnie, dobrze by się tym sterowało tylko na tego typu pojazdach gdzie jest joystick i o to mi chodziło. Z kołem to nie ma sensu chyba ze sam hamulec.
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2022, 17:19:37 wysłana przez matek123 »