Autor Wątek:  Dodawanie EZT  (Przeczytany 2482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz729

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Dodawanie EZT
« dnia: 02 Kwietnia 2022, 14:24:56 »
Jak dodawać składy EZT w starterze? Gdy dodaje pierwszy człon np EN57 to automatycznie przydziela mi resztę członów tylko w nieodpowiedniej kolejności. Usunąć pojedynczego członu się nie da bo usuwa cały skład. Dawno temu korzystałem z maszyny, dużo się zmieniło, jestem kompletnie nie na czasie.
VOLVO FH12 480
PL<->EU :)

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Dodawanie EZT
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwietnia 2022, 14:32:43 »
Nie należy używać Rainsteda jako startera - powoduje właśnie mieszanie członów.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Dodawanie EZT
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwietnia 2022, 14:34:32 »
Zapewne uruchamiałeś Rainsted. Jeśli tak, to najłatwiej teraz będzie zrobić reinstall paczki.
Przechodząc do sedna sprawy. Po uruchomieniu startera od Szczawika (ten z logo MaSzyby jako ikona) należy z zakładki EZT wybrać pierwszy człon interesującego nas składu i kliknąć przycisk "dodaj" a starter za nas ustawi skład odpowiednio.
Oczywiście uprzednio należy wybrac skład na scenerii który chcemy edytować i usuwamy stare pojazdy.
Proszę pamiętać, że nie należy używać Rainsteda gdyż robi on przysłowiowy śmietnik w plikach tekstur pojazdów i potem wychodzą takie buble, jak pomieszany skład.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Dodawanie EZT
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwietnia 2022, 14:42:25 »
W sumie jak odpalił raz to może używać Rainsteda dalej, składając sobie jednostki ręcznie. :P Musisz pobrać z repozytorium pliki textures.txt dla wszystkich katalogów zawierających pojazdy wieloczłonowe w różnych konfiguracjach członów dla tego samego katalogu. Rainsted chyba tylko wywala tag grupowania na szczyt listy.
Mój kanał youtube

Offline lukasz729

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dodawanie EZT
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwietnia 2022, 16:13:06 »
Dziękuję za odpowiedzi. Reinstalacja paczki naprawiła problem.
Pozdrawiam
VOLVO FH12 480
PL<->EU :)