Autor Wątek:  Dodawanie aktualnej godziny do rozkładu jazdy.  (Przeczytany 1072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Dodawanie aktualnej godziny do rozkładu jazdy.
« dnia: 02 Kwietnia 2022, 12:56:05 »
Witam serdecznie. Pracuję ostatnio nad jedną ze scenerii do symulatora i napotkałem na dosyć mocno nurtujący problem, którego sam nie jestem w stanie rozwiązać. Podzielę to na kilka sekcji:

1) Co jest celem?
Celem jest napisanie kodu, który spowoduje, że każdy pociąg wjeżdżający na określony tor, dostanie rozkład przesunięty do aktualnej godziny na scenerii.
Przykład:

Domyślny rozkład jazdy (ROJ62335) zaczyna się od godziny 9:00
(mija 20 minut od rozpoczęcia scenerii)
EZT wjeżdża ze szlaku w tor stacyjny, dostaje rozkład podany wyżej, ale zaczynający się od godziny 9:20 oraz mówiący o zmianie kabiny. Ten sam pociąg wyjeżdża dokładnie z tego samego toru z powrotem na ten sam szlak.
(mija kolejne 10 minut)
Następny EZT wjeżdża ze szlaku, dostaje rozkład zaczynający się od godziny 9:30 i reszta j. w.

2) Co próbowałem:
- przeglądałem szczegółowo Symfonia Events
- pobrałem scenerię Metro Bałtyckie, aby zobaczyć przykład
- zaglądałem na wiki: https://wiki.eu07.pl/index.php/Event_commands#Timetable:.2A
- spróbować utworzyć taki kod metodą prób i błędów

3) Co jest ważne:
- kod nie ma zadziałać dopiero przy W4, a jeszcze przed wjazdem w peron z opóźnieniem (np. o minutę)
- ma nie dojść do sytuacji, że pociąg dostanie jeszcze raz RJ podczas przejazdu przez ten sam tor w drugą stronę
- dostępne są 3 tory, na które EZT'y mogą wjechać oraz z nich wyjechać w drugą stronę (stacja krańcowa). Na każdym ma się zrealizować ten sam rozkład

4) Informacje końcowe:
Jeżeli da radę to prosiłbym o wypisanie kilku konkretnych linijek kodu, zamiast opisówki.
Przy okazji biorąc pod uwagę przykład metra napotkałem taki smaczek:

event przypisz_k_rozklad getvalues 0 k_rozklad endevent
node -1 0 k_rozklad memcell -1907.544 -22.78 4406.768 Timetable:baltyk/metro/ROJ55102 0.1 5 none endmemcell
event k_dodawanie_minut addvalues 30 k_rozklad * * 5 endevent //5 minut

Tutaj wyjątkowo prosiłbym o opisanie skąd biorą się elementy pogrubione oraz skąd symulator wie (z pokreślonej czcionki), że rozkład należy przypisać do tego konkretnego pojazdu.

Raczej opisałem wszystko, co trzeba. Jeśli jednak nie to w razie czego mogę naprowadzić.
Miłego

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Dodawanie aktualnej godziny do rozkładu jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwietnia 2022, 14:20:03 »
Nie wie do jakiego pojazdu przypisać. Gdzieś w torze jest getvalues z tej komórki i co go wyzwoli, czyta wartość, a wektor między pojazdem odczytującym a pogrubioną pozycją komórki w scenie określa w którym kierunku pociąg będzie chciał jechać.
Co do interwałów czasowych to nie pomogę. Nie na mój rozumek algorytmy.
Mój kanał youtube

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dodawanie aktualnej godziny do rozkładu jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwietnia 2022, 17:13:59 »
A jest może jakaś strona, generator lub cokolwiek innego, co da mi odpowiedź na pytanie?

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dodawanie aktualnej godziny do rozkładu jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2022, 13:26:25 »
Update - brakowało event'a wywołującego.

Wątek można zamknąć.

Zamykam.
Benek
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2022, 16:47:48 wysłana przez Benek »