Autor Wątek:  Metro bałtyckie  (Przeczytany 90184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #150 dnia: 30 Września 2020, 15:07:22 »
Bo są za duże. Spakuj rar/7z/zip i wrzuć na upload. https://eu07.pl/forum/upload.php
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline pawelek2011

  • Wiadomości: 32
  • EN57 to złom
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #151 dnia: 30 Września 2020, 16:37:35 »
Można się zapytać jak tam je wrzucić? Przepraszam jeśli zajmuję Wam czas. Scenerie mam na 19.04 ponieważ na 20.09 zacina się i gdy edytuję skład (zawsze na EW58) to nie mogę jechać bo automatycznie załącza mi się komputer co trochę psuje jazdę.

Edit: Dobra, nie będę ich wrzucał, opowiem co chciałem powiedzieć: Wskaźniki Wm4 są ustawione między szynami, w takim razie, gdy zbliżymy się do wskaźnika z poziomu stanowiska maszynisty, to nie będzie ich widać, dlatego musi być też słupkowy wskaźnik. Na stacji Nowy Slimsonów przyda się słupek jako Wm4, a na pozostałych stacjach, pas na ścianie. Druga rzecz jest taka, że semaforów powinno być więcej oraz jako wyjazdowy ze stacji i w innych miejscach w tunelu (np.: Wentylatornia szlakowa) muszą być na ścianie tunelu żeby były widoczniejsze oraz ustawienie ich od razu za peronem. (np.: 3-4 metry) Oczywiście!: Wm4 na każdej stacji powinien zostać przeniesiony bliżej końca peronu.

Czekam na wagony serii 81.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2020, 16:57:36 wysłana przez pawelek2011 »
"miłośnicy kolei szanują zdanie wszystkich"
miłośnicy kolei kiedy ktoś mówi że en57 to złom: 🤬🤬🤬🤬🤬

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #152 dnia: 30 Września 2020, 17:01:37 »
Scenerie mam na 19.04 ponieważ na 20.09 zacina się

Nie wspieramy starszych niż aktualna wersja symulatora. Koniec.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline pawelek2011

  • Wiadomości: 32
  • EN57 to złom
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #153 dnia: 30 Września 2020, 17:05:39 »
Dobra, za (może) kilka miesięcy kupię nową kartę graficzną. Uwaga! w ten weekend pójdę do metra i zrobię zdjęcia korytarza, słupka Wm4, żółtego telefonu alarmowego i bramek biletowych, z niecierpliwością czekam na 81 ;D. Dobry wagonik. Przepraszam gdybym obraził kogoś.
Z 81 obojętnie jaki typ ( 572 lub 717.) Oczywiście Warszawskie malowanie.

Edit: I ciemniejsze tunele. Powinno być tak jak na M1 w Warszawie. (Co ok. metr lampa na ścianie, bez dodatkowego oświetlenia)

Edit2: Wm16 też powinien być na słupku albo tak jak proponowałem semafory: Na słupku na ścianie.

Edit3: Na następną wersję scenerii warto by było zwiększyć liczbę torów postojowych i wydłużyć perony do 120 metrów oraz zrobić misję z pociągiem służbowym gdzie wyjeżdżamy z STP i robimy kilka służbowych kursów. Przydała by się 2 linia która jedzie z Dworca Głównego (osobny peron) i jedzie do Alakowic zatrzymując się na: Muranów (osobny peron), Bałtycki Park Krajobrazowy, Biełkowo PKP, Chocianowice (gdzieś nie daleko p.o Chocianowice), EC Dobre, Alakowice Dw. Główny PKP, i jeszcze (tam gdzie obecnie jest "koniec świata" nazywam to stacją Alakowice Zach.), Alakowice Centrum, i Alakowice Zach.

Proszę o niezamykanie tematu na razie jeśli można było.


 
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2020, 19:04:45 wysłana przez pawelek2011 »
"miłośnicy kolei szanują zdanie wszystkich"
miłośnicy kolei kiedy ktoś mówi że en57 to złom: 🤬🤬🤬🤬🤬

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #154 dnia: 30 Września 2020, 19:38:40 »
Przydała by się 2 linia która jedzie z Dworca Głównego (osobny peron) i jedzie do Alakowic zatrzymując się na: Muranów (osobny peron), Bałtycki Park Krajobrazowy, Biełkowo PKP, Chocianowice (gdzieś nie daleko p.o Chocianowice), EC Dobre, Alakowice Dw. Główny PKP, i jeszcze (tam gdzie obecnie jest "koniec świata" nazywam to stacją Alakowice Zach.), Alakowice Centrum, i Alakowice Zach.

Po co tworzyć metro które jechałoby w zasadzie tą samą trasą co linia kolejowa na ziemi?
10 lat na forum MaSzyny!

Offline pawelek2011

  • Wiadomości: 32
  • EN57 to złom
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #155 dnia: 30 Września 2020, 19:51:57 »
@jakubg1 I tak ludzie by wybrali SKM bo jedzie 160 a metro 80... Więc po co robić. Przydał by się pas na ścianach na stacji z nazwą stacji tak jak jest to w MW, przydała by się też Ivona na stacji z moim ulubionym Uwaga Pociąg, kierunek... Również przydały by się wyświetlacze które pokazują za ile będzie pociąg oraz na SIP-ie w pociągu "M1 Nowy Slimsonów". Chciałbym żeby dodali możliwość napisania własnego zdania na SIP-ie (tablice kierunkowe). Ivona głos Jacek ;D Przydało by się zrobić również bramki biletowe i wyjście żeby było coś tam za schodami.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2020, 20:02:36 wysłana przez pawelek2011 »
"miłośnicy kolei szanują zdanie wszystkich"
miłośnicy kolei kiedy ktoś mówi że en57 to złom: 🤬🤬🤬🤬🤬

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #156 dnia: 30 Września 2020, 20:05:29 »
Skoro tyle piszesz i jesteś taki obeznany, to bierz się i rób. Nabijaniem postów nie zrobisz nic.

Offline pawelek2011

  • Wiadomości: 32
  • EN57 to złom
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #157 dnia: 30 Września 2020, 20:07:18 »
@Piotr93 Właśnie w weekend mam zamiar zrobić zdjęcia słupka Wm4, bramek biletowych, żółtego telefonu alarmowego i inne dodatki.
Co do taboru, to nie. (Mieszkam nie daleko nowej stacji metra Młynów, więc porobię zdjęcia, co do centralnego odcinka muszę się zastanowić, bo zajmie to dużo czasu)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2020, 20:40:56 wysłana przez pawelek2011 »
"miłośnicy kolei szanują zdanie wszystkich"
miłośnicy kolei kiedy ktoś mówi że en57 to złom: 🤬🤬🤬🤬🤬

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #158 dnia: 01 Października 2020, 20:15:12 »
Obawiam się, że metro ze względu na oświetlenie nie nadaje się do fotografowania na tekstury. Wystarczy ładnie namalować.
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2020, 13:39:08 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #159 dnia: 01 Października 2020, 20:47:14 »
Na wszelki wypadek wrzucam przydatne linki:
Poradnik fotografowania różnych obiektów:
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,17785.0.html

Na wszelki wypadek poradnik fotografowania taboru:
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,5365.0.html
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,17845.0.html

PRZY FOTOGRAFOWANIU NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO.

Zdjęcia rzeczy innych niż tabor kolejowy:
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,17369.0.html

Tabor kolejowy:
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,7953.0.html

Temat metra w Bałtyku zamykam.


Jak będą jakieś aktualizacje metra bałtyckiego, proszę na pw albo raport do moderatora, to watek otworzę.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2020, 20:56:09 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Września 2022, 18:17:46 »
Kraniec Nowy Slimsonów, przy wybraniu drugiej misji [Kolumba-Nowy Slimsonów; możliwe że problem występuje również w pierwszej, nie zerkałem] akł wylądował w ścianie, przez co nie rusza i blokuje scenerię. Log, errors w zał.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Września 2022, 18:36:30 »
Ciężko mówić o poprawnym działaniu scenerii, która nie była aktualizowana od przeszło trzech i pół roku.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2022, 18:38:02 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Września 2023, 21:41:57 »
W związku z otrzymaną wiadomością na priv i prośbą o sprawdzenie działania eventów, sprawdziłem na ostatniej paczce maszynowej.

Problem z właściwym wyborem kierunku przez AI w EZT-ach, to najprawdopodobniej problem z exe, a nie z działaniem eventów (sprawdziłem u siebie na najnowszej paczce i te działają prawidłowo).

Jeżeli chcesz pojeździć na tej scenerii, na najnowszej paczce 23.07, to należy pobrać exe @tmj (najlepiej ostatnie opublikowane na forum 210905), wybrać w starterze to exe i wszystko dobrze działa.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #163 dnia: 16 Września 2023, 22:54:08 »
Mogę to potwierdzić o tyle, że na Linii 61 też w którejś misji EZT zaczęły inaczej jeździć niż we wcześniejszych latach. Wydaje mi się, że jest to powiązane włączonym debugmode na starcie... Ponieważ zarzucano mi, że każdą moją zmianę w EXE opisuję tylko trzema zdaniami, należałoby pewnie zajrzeć do dokumentacji, gdzie powinien być bardzo szczegółowy opis reguł określających kierunek jazdy wraz z wyczerpującym temat uzasadnieniem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline spot57

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 26
Odp: Metro bałtyckie
« Odpowiedź #164 dnia: 17 Września 2023, 07:47:36 »
Zamiast podmiany exe można też podmienić tabor na zwykłe kible lub impulsy, przy czym te pierwsze nie za bardzo się do metra nadają, zaś drugie mają wejścia znacznie poniżej krawędzi peronu, co nie jest jakimś dużym problemem.

EDIT:

Przejechałem właśnie trasę z Nowego Slimsonowa na Kolumba i dalej na STP na exe 210905. Wszystko działa jak należy aczkolwiek w AKŁ-kach nie działają ekrany (to raczej oczywiste), hamulec MED ma dźwięki z pneumatyka i shadery się trochę wysypują. Ale tak poza tym to da się jeździć.
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2023, 19:52:40 wysłana przez matek123 »