Autor Wątek:  Stare scenerie w MaSzynie  (Przeczytany 2383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKMINT

  • Gość
Stare scenerie w MaSzynie
« dnia: 25 Lutego 2022, 16:14:43 »
Dzień dobry,

jako że symulator z powodu coraz to więcej ważących nowości waży coraz więcej zastanawiałem się czy nie można by usunąć trochę starych scenerii (Krzyżowa, Manewrowa, Moczniki, Tarniowo i Zwierzyniec)? Oraz stare lokomotywy- EL204, EM10, EP01, EP03, ET40, EU04, EU20, SM31, T448p oraz szynobusy- 810, SA102 oraz SA111. Co o tym sądzicie? Myślę, że wtedy symulator ważyłby nieco mniej...

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lutego 2022, 16:19:19 »
To usuń u siebie nikt ci nie broni skoro ci "za dużo waży"

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lutego 2022, 16:21:28 »
Sprawdzałem nie dawno jakiś wagon, cały folder ważył mniej niż tekstura siódemki. Cała SM31 waży troszkę więcej niż jedna tekstura siódemki.  Jestem na nie. Przynajmniej trzymane są na repo fizyki i pliki mmd, które przy okazji dostają aktualizację. Najwięcej ważą tekstury, więc wyrzucenie w/w pojazdów nie przyniesie nic poza stratą fizyk i mmd (no poza tymi co mają fizyki uproszczone). Z wymienionej listy może coś może otrzyma nowy model w niedalekiej przyszłości. A co do starych scenerii nie każdy będzie kupował nowy komputer, żeby cieszyć się symulacją. W starterze jest przełącznik do ukrywania starych scenerii na liście.

To usuń u siebie nikt ci nie broni skoro ci "za dużo waży"
Wielkiego zysku nie będzie miał. Bardziej odchudzi redukując ilość tekstur wagonów i innych lokomotyw. :)

Znam prosty przepis na pozbycie się starych modeli. :) Nauczyć się obsługi blendera i gimpa.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2022, 16:24:27 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego 2022, 16:26:19 »
W głównej pod listą scenerii (nie wiem od której wersji to weszło). Na pewno będzie to działać w najbliższym wydaniu symulatora.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2022, 16:27:42 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego 2022, 18:20:27 »
Jedno pytanie - ile ważą takie rzeczy? Mając na uwadze choćby to że dojdą Wrzosy a więc duża sceneria, mam wrażenie że stare scenerie są na tyle małe, że nie wpływa to jakoś na czas pobierania całej paczki czy zajmowane miejsce na dysku.

Co do modeli - jestem też na nie. T448p nie ma kabiny ale w sytuacji w której nie ma S200 to jedna z lepszych lokomotyw pozwalających odwzorować realia. Zawsze można ją dać do jakiegoś lekkiego brutta AI (samą czy w pakiecie z Gagarinem ) czy postawić jako dekorację  na bocznicy jakiegoś zakładu. SM31 tym bardziej - ok, jest jeden model (nawet z kabiną) ale ta lokomotywa występuje na tyle często że jej brak byłby widoczny. Bo co zamiast tego? SM42 do znudzenia? Co do szynobusów mam te same uwagi - im więcej tym ciekawiej. Tabor historyczny zawsze może udawać jakiś pociąg okolicznościowy. Plus zawsze można przerobić składy i zrobić sobie samemu "scenerię retro". 
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2022, 19:06:24 wysłana przez matek123 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego 2022, 19:52:09 »
Jedno pytanie - ile ważą takie rzeczy? Mając na uwadze choćby to że dojdą Wrzosy a więc duża sceneria, mam wrażenie że stare scenerie są na tyle małe, że nie wpływa to jakoś na czas pobierania całej paczki czy zajmowane miejsce na dysku.
Wrzosy składają się z modeli i tekstur które są w paczce. Najcięższe co wejdzie z wrzosami to rozmowy na radiu i zapowiedzi megafonowe. Największy przyrost wagi paczki, to tekstury taboru.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lutego 2022, 01:47:07 »
Ej... Wrzosy ważą ~80 MB, z czego połowa to nagrania radiotelefoniczne. A pliki scenerii, które wymieniłeś ważą:
Zwierzyniec - 12 MB
Tarniowo - 9 MB
Moczniki - 5 MB
Krzyżowa - 6 MB

Jedna tekstura kolejnej siódemki to około ~12 MB.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!