Autor Wątek:  MaSzyna (wcześniejsze wersje - pełna paczka instalatora)  (Przeczytany 748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dariuszmk

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
MaSzyna (wcześniejsze wersje - pełna paczka instalatora)
« dnia: 15 Lutego 2022, 01:50:47 »
Witam,
korzystam z MaSzyny już od pięciu lat. Niestety mój laptop (Intel Core i5, 4 rdzenie, 8 GB RAM-u) już nie wyrabia na najnowszej wersji MaSzyny, która wymaga naprawdę mnóstwo mocy obliczeniowej. Wersja 21.04 w ogóle nie chce mi załadować dłuższych scenariuszy, a krótsze i tak się zacinają.

Chętnie zainstalowałbym z powrotem starszą wersję MaSzyny, np. bez problemu chodziła mi stara wersja 16.08. Niestety pełne paczki instalacyjne ze starszymi wersjami zostały już usunięte z działu download. Dostępna jest jedynie wersja 20.04. Czy ktoś z was ma jeszcze pełne paczki instalacyjne starszych wersji sprzed roku 2020? Wątki MaSzyn z lat 2018 i 2019 są jeszcze na forum, ale podczas instalacji nie zaciągają pełnych bibliotek.

Przepraszam, że zawracam komukolwiek głowę - zamiast podążać za nowoczesnością - ale na kupno nowego wypasionego laptopa w tej chwili nie mogę sobie pozwolić, a wolałbym móc trenować na jakimkolwiek starszym symulatorze niż nie móc korzystać z niego w ogóle. Będę wdzięczny za pomoc.

Offline dariuszmk

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: MaSzyna (wcześniejsze wersje - pełna paczka instalatora)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lutego 2022, 16:19:49 »
Eureka, w ustawieniach zmieniłem sposób renderowania grafiki na STARY i znów wszystko działa płynnie jak dawniej.

Zanim zakończę wątek, mam dodatkowe pytanie:
Czy cały program będzie działał poprawnie, jeśli ponownej instalacji (np. po świeżej instalacji Windowsa) dokona się nie instalatorem przez internet, tylko poprzez rozpakowanie wygenerowanej wcześniej paczki z całą zawartością MaSzyny, którą po prostu rozpakuje się na dysku w dowolnej lokalizacji?
Czy odpalenie instalatorem jest niezbędne do poprawnego zafunkcjonowania?

Ktoś odpowie? Dzięki :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzyna (wcześniejsze wersje - pełna paczka instalatora)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lutego 2022, 16:45:11 »
Możesz skopiować na pendriwe, dysk wymienny itp. Po zgraniu na komputer Maszyna powinna działać, jeżeli będą jakieś braki w bibliotekach, to ściągniesz instalator, wskażesz folder i instalator ściągnie tylko brakujące biblioteki w systemie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.