Autor Wątek:  MaSzyna vs. Notebook  (Przeczytany 2914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna vs. Notebook
« dnia: 22 Listopada 2005, 00:02:17 »
Mam pytanie. Czy ktoś próbował odpalać kiedykolwiek MaSzynę na notebook-u? Otóż kiedy chciałem pokazać symulator Bardzo Ważnej Osobie Pracującej Na Kolei (dodam, że oceniła ta osoba Maszynę jako "kawał dobrej roboty" ;) ), to owszem z uruchomieniem samego programu nie ma problemu. FPS nawet do 28. Kłopot zaczyna się jak chcemy pojeździć. Nie ma bowiem klawiatury numerycznej :( Znaczy się: owszem jest, ale aktywna po wciśnięciu klawisza i odpowiednie klawisze "literowe" spełniają rolę klawiatury numerycznej. W czym problem? Otóż: o ile da się wszystko włączyć i nawet ruszyć to nie działa hamulec ani bocznikowanie. Próba uruchomienia hamulca kończy się zawsze komunikatem i pytaniem tak bardzo kochanym przez użytkowników: "Program wykonał.... blablabla czy chcesz wysłać... blablabla" Miał ktoś może taki problem ? Czy może lepiej dać sobie spokój z odpalaniem na Notebook-u?
:)

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
MaSzyna vs. Notebook
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2005, 07:40:20 »
Odpalałem na laptopie i to z powodzeniem. Co prawda początkowo miałem ten sam problem co Ty, jednak szybko go rozwiązałem. Na laptopie, na którym pracowałem (Toshiba), problem klawiatury numerycznej został rozwiązany przy pomocy skrótów klawiaturowych tj. wciskało się klawisz funkcyjny Fn + odpowiedni klawisz podpisany jako dany klawisz klawiatury numerycznej. Zajrzyj do dokumentacji laptopa, powinna być numeryczna.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna vs. Notebook
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2005, 07:57:28 »
Właśnie wiem że naciska się Fn inaczej w ogóle nie reagował, a co lepsze to przykładowo hamowanie jest na klawiszach odpowiadającyh za pantografy, światła, obwód główny. Wiec wiadomo że nic innego poza Fn nie mogę wcisnąć. Do tego doszedłem, a co się dzieje napisałem. Tak więc na razie nic nowego się nie dowiedziałem.
:)

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
MaSzyna vs. Notebook
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2005, 09:39:43 »
U mnie po włączeniu NumLock klawisze 'numeryczne' stają się rzeczywiście numeryczne, a przy naciskaniu z Fn funkcjonują jako litery i wszystko działa. Może Twój problem wynika z jakiegoś problemu z samym windowsem na tamtym laptopie? Albo ma on jakąś egzotyczną grafikę? Ja do tej pory na swoim laptopie nie miałem żadnych problemów z maszyną (poza wydajnością rzecz jasna...).

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
MaSzyna vs. Notebook
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada 2005, 15:11:49 »
A nie mozesz podlaczyc klawiaturki ?;]