Autor Wątek:  Obracanie całych składów za pomocą trainset.  (Przeczytany 736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Obracanie całych składów za pomocą trainset.
« dnia: 29 Stycznia 2022, 18:14:39 »
Witam.
Podczas próby stworzenia własnego scenariusza natknąłem się na dosyć nietypową sytuację, którą jest niemożność obrócenia całych pociągów. Oczywiście - da się obrócić każdy wagon, jednak "odwrotne wstawianie składu do scenerii" raczej nie należy do przyjemnych zadań, a poza tym - nie wygląda to estetycznie w Starterze, czy Rainstedzie. Przeglądałem różnego rodzaju wątki w poszukiwaniu odpowiedzi jednak żaden z użytkowników forum nie nakreślił takiej sytuacji lub nawet jeśli jest to mogłem to przeoczyć. Już spieszę z tłumaczeniem:

Teza: Ustawienie składu na torze w kierunku punktu krańca toru 1 {P[0]}
Praktyka: Skład ustawia się na wskazanym torze, ale nie w kierunku krańca toru 1 {P[0]} , lecz krańca toru 2 {P[3]}

W dokumencie "Scenery.doc" znalazłem częściowo odpowiedź na pytanie, jak wyżej, jednak pełnego sukcesu dalej brak.
Czy jest takowa możliwość obrócenia składu używając "trainset"? Jeżeli nie to w jaki inny sposób można tego dokonać?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Obracanie całych składów za pomocą trainset.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2022, 19:03:58 »
Nie da się. Dlatego w wytycznych robienia map jest zaznaczone, by orientować tory odpowiednim końcem do semafora. Znajdź jakiś sąsiedni tor z inną orientacją albo edytuj tory, ale wtedy upewnij się, czy coś już się na nim nie spawnuje ani nie jest użyty w oskryptowaniu innych scenariuszy.
Mój kanał youtube

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Obracanie całych składów za pomocą trainset.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2022, 19:08:36 »
Dziękuję za odpowiedź.

Jak już i tak przy tym jesteśmy to z ciekawości zapytam - będzie coś planowane w kierunku zmiany skryptu, żeby można było ułatwić robotę twórcom scenerii?
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2022, 19:12:00 wysłana przez S0M3P4W1 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Obracanie całych składów za pomocą trainset.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2022, 19:49:18 »
Działa to tak od 20 lat bez zmian.
Jeszcze co do wstawiania na sąsiedni, to chyba można go wstawić z offsetem, by mimo spawnu na sąsiedzie, stał fizycznie w tym miejscu co chcesz. Nigdy nie próbowałem, to nie ręczę za efekty, ale byłoby to jakieś rozwiązanie, jeśli tylko coś na tym torze ma chcianą orientację.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2022, 19:51:47 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube