Autor Wątek:  Manciowice  (Przeczytany 10905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« dnia: 30 Października 2005, 20:52:44 »
No cóż, mijają dni, a ja stwierdziłem (szczególnie po informacjach, że w tym dziale nic się nie dziaje), że trzeba się pokazać. Tak więc zawiadamiam, że powstaje trasa Manciowice. Będzie to trasa zelektryfikowana. Na początek, czyli w pierwszej opublikowanej wersji będą trzy stacje, kilka przystanków i około 20-30 km. Oto screeny z pierwszej stacji:

Na razie czeka mnie zrobienie szlaku, zrobienie stacji węzłowej(końcowej) i przeróbka układu torowego stacji środkowej(a będzie on pokomplikowany, żeby pociągi nie musiały zmieniać czoła). To na razie tyle informacji, bo nie wiem, co jeszcze można/należy napisać.

Pozdrawiam

P.S. Teksty gratulacyjne/pochwalne można sobie darować, no chyba, że ktoś czuje taką wielką potrzebę, to niech napisze na PW. Moderatorów proszę o wycinanie takich postów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Manciowice
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2005, 21:07:56 »
Cytat: "youBy"
(...) i przeróbka układu torowego stacji środkowej(a będzie on pokomplikowany, żeby pociągi nie musiały zmieniać czoła). (...)


Planujesz coś takiego jak w Szczecinie (odcinek Szczecin Dąbie-Szczecin Główny - Szczecin Dąbie można przejechać bez zmiany czoła)?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Re: Manciowice
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2005, 09:29:47 »
Cytat: "|andy|"
Cytat: "youBy"
(...) i przeróbka układu torowego stacji środkowej(a będzie on pokomplikowany, żeby pociągi nie musiały zmieniać czoła). (...)


Planujesz coś takiego jak w Szczecinie (odcinek Szczecin Dąbie-Szczecin Główny - Szczecin Dąbie można przejechać bez zmiany czoła)?


No nie wiem jak to wygląda, w każdym razie mam coś takiego, że idzie sobie linia i odgałęzienie od niej i na odgałęzienie będzie można wjechać z obu stron linii przez stację - czyli nieważne z której strony jedzie pociąg, będzie mógł przejechać na inną odnogę bez zmian czoła
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline gdynianin

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Manciowice
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2005, 11:09:22 »
Parę postulatów:
1. Sieć z dwoma drutami jezdymi powinna być tylko na torch głównych zasadniczych. Mam też bardzo cichą nadzieję że użyjesz wskaźników We i dasz LPN nad trakcją.
2. Tory by ładniej wyglądały, gdyby były zróżnicowane podkłady i podsypka. Nie chodzi mi o to aby była sieczka w stylu 10m takiego toru, 10m takiego i 10m siakiego, tylko aby np. na torze głównym zasadniczym były w miarę ładne podkłady strunobetonowe+ czyściutka (lub prawie czyściutka) podsypka, na torach dodatkowych podsypka zanieczyszczona+ podkłady strunobetonowe lub drewniane średnio spróchniałe, a na torch bocznych (bocznice zakładowe, ładownie, tory postojowe) może być sama rdza, zielsko i próchno. Wiem, że jest to dużo roboty, ale na niektórych trasach to aż głowa boli - 50km jednakowej podsypki i podkładów a do tego tor równy jak stół. Jeśli chodzi o tą "równość" - w Mocznikach na wyjeździe ze stacji jest to ładnie zrobione - skład delikatnie buja się do przodu i do tyłu podczas przejazdu przez angliki.
3. Trochę ograniczeń prędkości.
4. Jakieś oznaki życia np. zapowiedzi pociągu na peronach, gwizdek przed odjazdem, rozmowy przez readiotelefon (nie tylko w stylu "711 odjazd!", może "mechaniku, macie wolną drogę, wjazd i wyjazd podany" przed wjazdem na stację?)
Wiem, że spełnienie tych postulatów jest bardzo czasochłonne, ale myślę, że wszyscy MaSzyniści byliby wdzięczni, chociaż za niektóre. Dodają one symkowi realizmu.
PS. Stokrotne dzięki za użycie tablic informacyjnych na peronach. I jeszcze jedno: dla jakich pociągów jest przeznaczona ta trasa?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2005, 11:32:23 »
Cytuj
1. Sieć z dwoma drutami jezdymi powinna być tylko na torch głównych zasadniczych. Mam też bardzo cichą nadzieję że użyjesz wskaźników We i dasz LPN nad trakcją.
Ilości drutów jezdnych będę się trzymał, i tak też jest robione. ze wskaźnikami to się zobaczy.

Cytuj
2. Tory by ładniej wyglądały, gdyby były zróżnicowane podkłady i podsypka. Nie chodzi mi o to aby była sieczka w stylu 10m takiego toru, 10m takiego i 10m siakiego, tylko aby np. na torze głównym zasadniczym były w miarę ładne podkłady strunobetonowe+ czyściutka (lub prawie czyściutka) podsypka, na torach dodatkowych podsypka zanieczyszczona+ podkłady strunobetonowe lub drewniane średnio spróchniałe, a na torch bocznych (bocznice zakładowe, ładownie, tory postojowe) może być sama rdza, zielsko i próchno. Wiem, że jest to dużo roboty, ale na niektórych trasach to aż głowa boli - 50km jednakowej podsypki i podkładów a do tego tor równy jak stół. Jeśli chodzi o tą "równość" - w Mocznikach na wyjeździe ze stacji jest to ładnie zrobione - skład delikatnie buja się do przodu i do tyłu podczas przejazdu przez angliki.
no nie dokońca rozumiem tą równość, ale sądzę, że chodzi tutaj o to, ażeby były wznisienia, to to na pewno będzie.
A z podsypką zobaczymy. Na tej stacji trzymam się zalecenia, żeby podkłady były takie same w całym okręgu zwrotnicowym. Poza tym tory głowne dodatkowe i boczne mogą być ładne i niezarośnięte, w końcu o nie też trzeba dbać. A poza tym na torach nie muszą być podkłady strunobetonowe, tylko mogą być drewniane, nawet na szlaku, prawda?

Cytuj
3. Trochę ograniczeń prędkości.
To musi być i będzie, bo są łuki za ciasne lub układ torowy wymuszający przejazd na dłuższym odcinku z mniejszą prędkością.

Cytuj
4. Jakieś oznaki życia np. zapowiedzi pociągu na peronach, gwizdek przed odjazdem, rozmowy przez readiotelefon (nie tylko w stylu "711 odjazd!", może "mechaniku, macie wolną drogę, wjazd i wyjazd podany" przed wjazdem na stację?)
No nie wiem czy będą hasła z nastawni, ale zapowiedzi planuję, sygnały odjazdu też. Jak będę na tym etapie prac to rozdysponuje stacje i pociągi(bo w końcu co skład czy dworzec, to inny głos kierpocia czy spikera).

Cytuj
PS. Stokrotne dzięki za użycie tablic informacyjnych na peronach.
No cóż, po to zrobiłem, żeby używać. W końcu fajniej się podstawia/wjeżdża na peron, widząc że jest o nim informacja

Cytuj
I jeszcze jedno: dla jakich pociągów jest przeznaczona ta trasa?
Na razie będzie tylko kibel, ale potem się coś doda, np. pośpiecha, czy brutto, albo jakiegoś prywaciarza?
Wpadłem właśnie na pomysł, żeby zrobić jakiś tor 1520mm i wypuścić pociągi MPS(Manciowickie Przewozy Szerokotorowe) z gagarami/tamarami albo coś w rodzaju manewrowa, tyle że więcej do przejechania? Co Wy na to?

PS. Dziękuję Tobie, @Gdynianin za tyle uwag, które na pewno się przydadzą.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Manciowice
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2005, 13:32:36 »
Sugeruje jeszcze zrobic szare dachy na wiatach peronowych,bo te pomaranczowe to tak jakos nie bardzo pasuja.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2005, 13:52:35 »
Cytat: "admineu07"
Sugeruje jeszcze zrobic szare dachy na wiatach peronowych,bo te pomaranczowe to tak jakos nie bardzo pasuja.

spokojnie, mamy czas, wiaty się potem będzie poprawiać
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline gdynianin

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Manciowice
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Października 2005, 15:30:09 »
Pisząc o równych torach miałem na myśli ich stan. Chodziło mi o to, że podczas jazdy prawie zawsze pociąg lekko się kołysze, buja, ponieważ są nierówne tory. Jest to szczególnie odczuwane podczas przejazdu przez rozjazdy. Jadąc niektórymi trasami w MaSzynie odnosi się wrażenie, że wszystkie tory są świeżo po remoncie - zero drgań, kołysania. Nie chodzi mi o to, aby jazda przypominała rejs statkiem na wzburzonym morzu, ale pewne nierówności powinny być odczuwane.
Wracają do podkładów - zgadzam się, że na szlaku i torach głównych mogą być drewniane podkłady, tory boczne też mogą być dobrze utrzymane i na strunobetonowych podkładach, a niektóre tory główne być w złym stanie. Chodziło mi głównie o to, że i na stacji i na szlaku wszystkie tory na całej długości raczej nie są w jednakowym stanie (rodzaj i jakość podsypki i podkładów oraz deformacje)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2005, 15:51:30 »
Dobra, podkłady zrozumiałem. Na szlaku ma być co jakiś czas zmiana, bo do tego się to sprowadza.
Cytat: "gdynianin"
Pisząc o równych torach miałem na myśli ich stan. Chodziło mi o to, że podczas jazdy prawie zawsze pociąg lekko się kołysze, buja, ponieważ są nierówne tory. Jest to szczególnie odczuwane podczas przejazdu przez rozjazdy. Jadąc niektórymi trasami w MaSzynie odnosi się wrażenie, że wszystkie tory są świeżo po remoncie - zero drgań, kołysania. Nie chodzi mi o to, aby jazda przypominała rejs statkiem na wzburzonym morzu, ale pewne nierówności powinny być odczuwane.

A co do nierówności to mam po prostu niektóre tory powyginać lekko? czyli np. przesunąć trochę do góry, czy w bok?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Manciowice
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Października 2005, 16:14:17 »
Cytat: "youBy"

A co do nierówności to mam po prostu niektóre tory powyginać lekko? czyli np. przesunąć trochę do góry, czy w bok?


Jechałeś kiedyś polską drogą? Gdynianinowi chodzi o to, że na pewnych fragmentach trzęsło tak jak na typowej polskiej drodze :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Manciowice
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Października 2005, 16:14:31 »
Cytat: "gdynianin"
Chodziło mi głównie o to, że i na stacji i na szlaku wszystkie tory na całej długości raczej nie są w jednakowym stanie (rodzaj i jakość podsypki i podkładów oraz deformacje)

Tia, tylko np. po takim czyms bykiem w maszynie juz nie przejedziesz bo zacznie cholernie rzucac.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manciowice
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Października 2005, 17:15:01 »
Hej gdynianin, Inzynierie Kolejowa studiujesz ze az takie wymagania na zwykle trasy do takiej symulacji stawiasz :P
Ten byk to jakis dziwny i sie nim jezdzic juz w ogole nie da.
A krzywe tory i wizualnie i rzucajaco da sie zrobic latwo. W Calkowie zrobilem sobie eksperyment a mianowicie luki i duzym promieniu i malym kacie zwrotu. I chyba niezle wyglada tylko nie wiem dlaczego ciagle null tracki mi powstawaly i niezle musialem sie pomeczyc zeby je wyeliminowac.

Co do trasy to pamietajcie ze tory i trakcja to nie wszystko. Gory pagorki domki i drzewka to tez klimat. :D
Pozdrawiam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Października 2005, 17:39:23 »
Cytat: "slimson"
W Calkowie zrobilem sobie eksperyment a mianowicie luki i duzym promieniu i malym kacie zwrotu.
Czyli np. promień 1500m i kąt 1stopnia ?

PS.
Slimson : masz niewymiarową sygnaturkę, o linijkę za dużo. :P

Edit by MUTOPOMPKA

Mam prośbę... Z takimi textami jak wyżej, dot. sygnaturki (podpisu) daruj sobie. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia zgłoś to do moderatora jakiegoś a nie roztrząsaj na forum.


Edit by youBy nt. swojego zachowania

Dobra, ja to tak tylko zauważyłem, to zapisałem. Ale już nie będę. Czyżbym był poprawny? Mogłem wywalić, a zostawiłem.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manciowice
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Października 2005, 18:25:35 »
Dokladnie tak.

A sygnaturke zmienialem kiedys tylko bylo cofniecie bazy i sie poszlo bujac.

Quark-t: Poniżej była wiadomość @premo15, którą zgodnie z życzeniem @youBy usunąłem.
Podstawa prawna:
Teksty gratulacyjne/pochwalne można sobie darować, no chyba, że ktoś czuje taką wielką potrzebę, to niech napisze na PW. Moderatorów proszę o wycinanie takich postów.[/i]
Pozdrawiam

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
o
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudnia 2005, 18:06:31 »
jestem pod dużym wrażeniem prac! niemoge się doczekać jak juz wyjdzie wersja beta! :) swoją drogą to też przygotowoju zkawałek szyn do przejażdzki
p.s. a jak tam wysięgniki rurowe które ci dalem?
pozdrawiam

Offline Hubert1

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manciowice
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudnia 2005, 19:54:25 »
A ja się spytam jak się mają fps'y? traska się zapowiada fajnie i będzie z pewnością rozchwytywana.
Nowa EN57 -

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudnia 2005, 20:33:21 »
to zależy. Całość jeszce nie jest sklecona. Na razie robię drugą stację, i mam znośną ilość FPS : 22 w debugmode. Na pierwszej stacji jest ich około 10 w debugmode. Jak na R9200SE to chyba nawet jest znośnie. Jak dorobię coś więcej, to pochwalę się screenami

Dodano po 1 minutach:

i jeszcze jedno : wycofałem się z pomysłu z robieniem kółeczka wokół stacji tak, żeby mozna było przejechać z jednej strony w inną (a były trzy wjazdy) bez zmiany czoła
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Hubert1

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manciowice
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Grudnia 2005, 09:15:44 »
Cytat: "youBy"
i jeszcze jedno : wycofałem się z pomysłu z robieniem kółeczka wokół stacji tak, żeby mozna było przejechać z jednej strony w inną (a były trzy wjazdy) bez zmiany czoła

To fajnie , przez takie kółeczka nie ma realizmu.
Jeszcze jedno ; A bez debugmode będzie mniej czy więcej fps'ów?
Nowa EN57 -

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Manciowice
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudnia 2005, 10:04:07 »
Cytat: "Hubert1"
A bez debugmode będzie mniej czy więcej fps'ów?

Więcej

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Grudnia 2005, 11:14:26 »
Cytat: "Kolejarz"
Cytat: "Hubert1"
A bez debugmode będzie mniej czy więcej fps'ów?

Więcej

i to sporo więcej, bo tekst 2D dużo ciągnie (przynajmniej w MaSzynie), na moje powinno wzrosnąć o drugie tyle
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Hubert1

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manciowice
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Grudnia 2005, 17:05:35 »
To fajnie:). Jeżeli jakiś prosty model domku będzie trzeba zrobić to moge postarać się pomóc. Pozdrawiam.
Nowa EN57 -

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Manciowice
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudnia 2005, 19:20:08 »
na razie muszę zrobić układ torowy + elektryfikacja, potem będzie się robić otoczenie do tego i wtedy domki będą potrzebne.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
.
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudnia 2005, 20:33:31 »
no ja tez mam kiilka modeli chetnie się podziele!