Autor Wątek:  Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz  (Przeczytany 3472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kanclerz

 • Wiadomości: 4
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 33
Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz
« dnia: 09 Marca 2021, 11:12:22 »
Dzień dobry,

nazywam się Witold Prusinkiewicz, część z Was zna mnie z forum Trainz, gdzie jestem w miarę aktywnym twórcą treści. Nie będę rozwijać bez sensu całej historii ale podjąłem decyzję, że chciałbym przekazać Waszej społeczności za pośrednictwem kolegi Patryka znanego jako Hanys część moich wagonów towarowych abyście też mogli cieszyć nimi oko. Od wielu lat monitoruję Wasz dział z fototeksturami część z nich bunkrując u siebie na dysku opisane właściwym nickiem "wrzucacza" i uznałem, że chyba nie ma lepszej formy odwdzięczenia się jak umożliwienie konwersji modeli - aczkolwiek nie miałem jeszcze okazji korzystać z Waszych zdjęć - mam 300GB swoich materiałów. Będę przekazywać Patrykowi wraz z upływem czasu i chęci kolejne modele taboru a w tym wątku będę raz na jakiś czas informować o tym, co przekazałem i co może byście chcieli mieć również u siebie. Nie mam z tym żadnego problemu :)

Na pierwszy ogień poszły dwie cysterny do przewozu tlenku etylenu znane z katalogu Pana Terczyńskiego jako 416F pochodzenia niemieckiego (WU Siegen). Razem z nimi przekazałem dedykowany wózek LHB 77. Z tego co wiem, konwersja ma się już na ukończeniu (albo już się zakończyła). Screen pokazuje wagon ze złym wózkiem (pierwotnie nie chciało mi się go robić, jednak z powodu wykonania kolejnej cysterny na tym wózku nie miałem zbyt dużego wyboru). Miłej zabawy!Z tego co odnotowałem, w dziale fototex pojawiły się u Was nowe cysterny a ten, konkretnie wspomniany typ jest też wykonany więc może będzie chętny do wykonania reskinu;

Stahlwerke Brüninghaus, Waggon Union zakład w Siegen, być może również inne, skonstruowane według danego standardu, 16100mm długości. Rozstaw czopów skrętu 10860 lub 11060mm. Różnica może potencjalnie wynikać z późniejszej wymiany wózka na Y25. Zbiornik 95m3. Właz pod kątem w kierunku ziemi.

Zachęcam do zaglądania na Facebooka TrainzArt bo nie zawsze mam czas i chęć pisać o nowościach w swoim temacie na PTT, który znajduje się tutaj; http://trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=6361


Offline RoboBatman

 • Wiadomości: 1634
  • Zobacz profil
  • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
 • Otrzymane polubienia: 545
Odp: Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marca 2021, 12:23:16 »
Szanowny Panie Witoldzie, skoro mowa o cysternach - z racji tego, że mam dość sporo materiału na tekstury na cysterny siarkowe typu 402R, 418R i 431R spółek Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki w Grzybowie i ZTK Siarkopol w Tarnobrzegu (około 60 sztuk), pytanie brzmi: czy któryś z tych 3 modeli cystern ma Pan również w swoim portfolio w TrainzArt? Dziękuje z góry za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2021, 17:31:01 wysłana przez matek123 »

Offline Kanclerz

 • Wiadomości: 4
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marca 2021, 14:11:47 »
Z Panami skończyliśmy w 1945 :) siarkowców nie mam w planach a część ze wspomnianych wagonów również mam na tekstury - jak wspomniałem wcześniej, wszystko się będzie odbywać na zasadzie konwersji z tego co jest.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2021, 14:43:19 wysłana przez matek123 »

Offline jakubg1

 • Wydział Repozytorium
 • Wiadomości: 1560
 • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1214
Odp: Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marca 2021, 14:55:14 »
Z pewnością cysterny, nie tylko gazówki, ale i zwykłe, są bardzo pożądanym dodatkiem do sceny symulatora, gdyż jak wszyscy wiemy - ilostan cystern u nas jeszcze do niedawna zamykał się na jednym typie. W drugiej kolejności przyda się również więcej wagonów na kontenery, jednak w tym przypadku warto poczekać na lepsze rozwiązanie obsługi ładunków w exe.
Nie jestem jednak pewien co do których wagonów masz najwięcej, bo nie znalazłem żadnego spisu. :)

No i bardzo fajnie, że zdecydowałeś się na podzielenie się z nami swoją twórczością!
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2021, 14:56:20 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Kanclerz

 • Wiadomości: 4
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Wagony towarowe - Kanclerz z Trainz
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Września 2021, 09:16:27 »
Szanowni koledzy,

w ostatnich dniach przekazałem kolejne wagony do konwersji. Jak i poprzednim razem, tak teraz oferuję cztery wagony Zagkks/Zagks prezentujące bardzo szerokie spektrum długości, rozmiaru i pochodzenia wagonu. W krótkich słowach, przekazałem;

- model wagonu 'Zagks' niemieckiego pochodzenia, należącego do firmy Gaspol wykonany z bardzo trudnych materiałów (dzięki koledze z portalu społecznościowego) bez jakichkolwiek innych danych ikonograficznych, trochę na czuja, część można było wyczytać z katalogu wagonów i z opisów na wagonie. Żaden z wagonów nie istnieje na dzień dzisiejszy ale porównując ze skromnymi zdjęciami "za życia" udało się zrobić go zgodnie z właściwą jemu geometrią
- model wagonu 'Zagkks' 7915 niemieckiego pochodzenia, należącego do bułgarskiego oddziału firmy Lukoil
- model wagonu 'Zagkks' 7920 niemieckiego pochodzenia, należącego do firmy Wascosa
- model wagonu 'Zagkks' 7915(2) niemieckiego pochodzenia, należącego do firmy VTGMiłej zabawy! Doszło do tego, że jeszcze tego w Trainz nie opublikowałem za co przepraszam trainzowiczów ale myślę, że spodoba Wam się propozycja.