Autor Wątek:  Problem z instalacją.  (Przeczytany 1141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mystixs

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z instalacją.
« dnia: 02 Października 2021, 18:49:55 »
Cześć.

Postanowiłem po roku przerwy powrócić do symulatorka Maszyna. Niestety od wczoraj wszelkie próby instalacji nie przynoszą spodziewanego sukcesu.

Instalator kończy pracę, folder z programem zajmuje tylko ~300MB, próba uruchomienia aplikacji EU07 kończy się w sumie niczym.
W konsoli instalacji widać kilka błędów ale nie wiem jak się ich pozbyć (kopię z konsoli wklejam w załączniku).

Gorąca prośba o podpowiedzi co powinienem zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam


Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Problem z instalacją.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października 2021, 20:26:46 »
Instalator został podmieniony. Dostał nowe certyfikaty i nową wersję arii, klienta p2p, który ponoć i tak z nich nie korzysta tylko bierze z systemowej bazy, więc mogą z kolei być teraz problemy na przestarzałych systemach. Kolega zgłaszał, że Win7 mu się pluł o certyfikat strony. Proszę pobrać ponownie ze strony głównej.
Mój kanał youtube

Offline Mystixs

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z instalacją.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Października 2021, 21:47:42 »
Dzięki za odpowiedź.

Instalator pobierałem wczoraj.
Teraz pobrałem dla pewności jeszcze raz i niestety bez zmian.

Korzystam z Windows 10 w wersji 21H1.
Nie korzystam z żadnych zewnętrznych antywirusów, próbowałem też wyłączać antywir i zapory windowse.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Problem z instalacją.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Października 2021, 22:49:22 »
Hm, no to nie wiem. Mi na 20H2 przeszło, to ciężko mi dalej kombinować, skoro u mnie działa. Jedyne co mogę na obecną chwilę poradzić, to ściągnąć i wypakować paczkę podstawową ręcznie. Instrukcja i linki w publikacjach na forum.
W tym artykule jest wyjaśniona przyczyna problemu: https://www.openssl.org/blog/blog/2021/09/13/LetsEncryptRootCertExpire/
U mnie loguje zignorowanie dołączonej paczki certyfikatów i użycie biblioteki systemowej, zgodnie z tym co w dokumentacji najnowszej arii jest. Co teraz wypisuje komuś, komu dalej blokuje?
10/02 23:06:08 [WARN] TLS CA bundle files are not supported. The system trust store will be used.
10/02 23:06:08 [NOTICE] Download complete: [MEMORY]MaSzyna2104.zip.torrent
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2021, 23:56:45 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube