Autor Wątek:  Strona  (Przeczytany 11613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: Strona
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Maja 2021, 21:15:27 »
OK, widziałem. Obawiam się, że sam kurs może nie wystarczyć. To zbyt szeroka wiedza, żeby dało się ją przekazać w tak krótkim czasie. Napisałem kilkadziesiąt różnych stron i prowadzę podobne zajęcia, dlatego jestem pewien, że w temacie stron niejedno Cię jeszcze zaskoczy.

Moje rady, żeby Twoja praca miała sens:
1. Zrób szkic ołówkiem jak chcesz zaprojektować stronę i wrzuć to do posta, skup się w szczególności na UX (user experience) - wyobraź sobie, że to Ty jesteś użytkownikiem i spróbuj poumieszczać elementy tak, żeby były tam, gdzie będziesz ich szukał. Zajmowałem się trochę UX, więc w razie czego pomogę/pokieruję. Na tym etapie nie pisz jeszcze żadnego kodu.
2. Doceń pracę zespołową - to naprawdę może Ci pomóc. Poczekaj na uwagi, porozmawiaj o projekcie. Warto przed robotą poświęcić na dyskusję 1-2 tygodnie niż później siedzieć miesiąc nad poprawkami.
3. Wykorzystuj gotowe narzędzia - naucz się np. Bootstrapa, bo jak będziesz chciał responsywność robić ręcznie (tak jak się uczy na kursach) to bardzo szybko wymiękniesz. Szczególnie wtedy, kiedy pojawią się problemy z różnymi przeglądarkami i różną interpretacją CSS.

ABu

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Strona
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maja 2021, 17:13:58 »
Cześć,
projekt padł czy nadal jest kontynuowany? Ostatni ruch w wątku był na początku maja, a już powoli zbliżamy się do końca tego miesiąca.
Pozdrawiam serdecznie!