Autor Wątek:  Jak podmienić kabinę w pojeździe  (Przeczytany 1629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek_CMK

  • Wiadomości: 62
  • Lok. Warszawa Odolany Centralna DOKP
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Jak podmienić kabinę w pojeździe
« dnia: 28 Czerwca 2021, 16:46:28 »
Witam. Czy istnieje możliwość podmiany kabiny w EP08 na nową kabinę z EU07 4e? Chciałbym takie coś zrobić ponieważ w rzeczywistości jednostki EP08 posiadają dokładnie taki sam wygląd kabiny.

Obowiązki 8. Nadawaj wątkom sensowne nazwy. Jak zakładasz go w dziale pomocy, to raczej oczywiste, że masz jakiś problem. @Stele
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2021, 17:00:04 wysłana przez Stele »

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca 2021, 02:33:37 »
Podmiana wpisu w MMD i wklejenie pliku z kabiną do folderu gdzie jest EP08, w dodatku na własny użytek możesz stworzyć własną przeróbkę kabiny. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi programu blender (używam głównie do zlokalizowania transformów przedmiotów) i repozytorium z plikami t3d np kabin lokomotyw, oraz podstawowe wyposażenie Windowsa czyli notatnik, to taki partyzancki sposób na dodawanie i usuwanie przedmiotów lub zamiana ich w kabinie. Ja w taki sposób dla siebie przerabiam kabiny i na takich jeżdżę w symulatorze własnej przeróbki.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2021, 11:15:41 »
Teoretycznie nie trzeba kopiować plików. Modele w mmd można linkować z innych folderów. Tylko wtedy taki model musi mieć bezwzględne ścieżki do tekstur.
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwca 2021, 11:42:45 »
Według mojej wiedzy mmd nie obsługuje bezwzlgędnych ścieżek. Jakby obsługiwał, to nie byłoby pustych plików t3d do kabin w sr61.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca 2021, 11:46:05 »
No to pewnie pomieszałem. Istotnie robiło się sztuczkę z t3d linkującym do innego t3d, bo tam już ścieżki bezwzględne działają.
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwca 2021, 14:15:55 »
W t3d oryginalnej kabiny musisz zrobić koniecznie ścieżki bezwzględne. Podejrzeć możesz w t3d kabin SN61 i w plikach w folderze SR61.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Jak podmienić kabinę w pojeździe
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Września 2021, 20:04:45 »
A można wiedzieć który dokładnie plik trzeba zamienić oraz na co zamienić i co wkleić ?