Autor Wątek:  Psychotesty  (Przeczytany 3301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Psychotesty
« dnia: 22 Czerwca 2021, 12:27:17 »
Witam,
Za 2 tygodnie podchodzę do psychotestów na licencję maszynisty. Większość z mojej grupy "straszyła" mnie zadaniem dotyczącym Tablicy Poppelreutera oraz jakimis "kwadracikami z ogonkami" jak i "ciemnią". Niestety nie byli w stanie mi wytłumaczyć o co w tym chodzi, czy ktoś z Was przez to przechodził ? ewentualnie czy znacie jakies strony z przykładowymi zadaniami? przeszukałem google, youtuby i nic ... zero przykładowych zadań z wytłumaczeniem :(

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2021, 12:48:10 »
Czytałeś te wątki?
Konkretnie o psychotestach: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30637
Ogólne zawodowe, ale pewnie coś się też przewijało: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,26461.0.html
Mój kanał youtube

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2021, 12:50:42 »
Oczywiście, że czytałem ale mimo tego nie znalazłem w żadnym wątku tablic ani tych zadań z "kwadraciki z ogonkami" a chciałbym zobaczyć jak to wyglądać bo powoli zaczynam się martwić ze nie wiem jak wygladają zadania które bede musiał wykonac , że nie ogarne, nie zrozumie i na nich polegne.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2021, 12:56:30 »
Pierwszym testem jakim powinni tam robić, to nie żadne cyferki i inne duperele.
Powinien to być test analizy dostępnego materiału, czytania ze zrozumieniem tegoż materiału (przydatne potem do zrozumienia danego zadania psychotechnicznego) oraz zasad poprawnego pisania w języku polskim (żeby książki pokładowe wyglądały jak należy).

W naszym przypadku takim materiałem jest Google, które należy przeanalizować i znaleźć to czego szukamy.
W przypadku jeżeli rzeczywiście tego tam nie ma, wówczas można przyjść po pomoc na takie forum jak to. Ale wówczas przynajmniej wypadałoby, aby dorosły facet, który ma ambicje prowadzić już za chwilę pojazdy szynowe, wiedział że znak "?" i "..." zasadniczo kończy zdanie, więc kolejną część wypowiedzi zaczynamy od dużej litery.
Ale to tak na marginesie.

https://atss.pl/blog/tablice-poppelreutera-co-warto-wiedziec/
https://maszynista.eu/rozmowa-kwalifikacyjna-na-maszyniste/
https://ewamed.pl/faq/badania-i-psychotesty/jak-przebiega-badanie-psychotechniczne
https://portal.abczdrowie.pl/widzenie-zmierzchowe-i-wrazliwosc-na-olsnienie

Jeżeli Pana grupa nie była w stanie Panu tego wytłumaczyć, to albo źle świadczy o nich, albo po prostu włączył im się tryb rywalizacji grupowej i nie jest w ich interesie, aby Pan w łatwy sposób się od nich tego dowiedział.
Na szczęście mamy Internety.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca 2021, 13:00:03 »
Kolego, psychotestów się najmniej obawiaj bo to bardziej zabawa. Tymbardziej, że psycholożki dobrze tłumaczą przed ich rozwiązywaniem. A jak idziesz na badania to bardziej się obawiaj wyników laboratoryjnych, wątrobowych, okulisty. Jak coś znajdą to zaraz będą temat drążyć. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że psychotesty to chyba jedyna przyjemna rzecz z tych cholernych, bandyckich, morderczych badań. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć. Trzymajta się.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca 2021, 13:36:39 »
Jeśli ozik89 nie uda ci się zdać, przejść badań, to jeszcze masz szansę poprawki w Warszawie. Dodaje przykłady z Katowic, i nie tylko.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2021, 14:09:06 wysłana przez RUDEK »

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwca 2021, 09:48:29 »
O co chodzi z tymi kwadracikami i ogonkami ? tablice sobie przestudiowałem, jak dla mnie łatwa... ale te kwadraty ;/ jak je sie rozwiazuje ?

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwca 2021, 09:56:57 »
Prócz tablicy z cyferkami i tych przycisków, większość zadań polega na  wybraniu obrazka pasującego do reszty. Musisz "zobaczyć" co pasuje jako następny i wybrać odpowiedź w arkuszu odpowiedzi. Z doświadczenia wiem że w sumie psychotesty to łatwa sprawa... Te same testy miałem jak miałem dostać samochód służbowy, to samo jak przyjmowałem się pod kopalnię...
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2021, 09:59:01 wysłana przez SQT »

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Czerwca 2021, 14:02:09 »
ozik89 Jeśli chodzi o kwadraciki to zadanie wygląda następująco, na przykład, kwadracik z kreską ukośną w prawo w dół, jest zadaniem i musisz znaleźć jak najwięcej a w zasadzie wszystkie takie elementy w określonym czasie.

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Czerwca 2021, 21:50:31 »
ozik89 Jeśli chodzi o kwadraciki to zadanie wygląda następująco, na przykład, kwadracik z kreską ukośną w prawo w dół, jest zadaniem i musisz znaleźć jak najwięcej a w zasadzie wszystkie takie elementy w określonym czasie.

Czekaj bo nie rozumiem, bo słyszałem inna wersje troche...

Przykładowo: Jest 25 kwadratów na tablicy. Jest 5 kombinacji, gdzie 1 kombinacja to ogonek ma na "lewo", 2 - ogonek "do gory"  , itd.. I zeby zaliczyc to otrzymam okreslony limit czasu na odnalezienie wszystkich kwadratów kombinacji nr 1 ? Bo ja słyszałem, że trzeba jakoś za te ogonki "łapać" , ale tylko tyle słyszałem i nie wiem co autor miał na mysli.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwca 2021, 07:15:52 »
Napisałem, zakreślasz, zaznaczasz, dany żądany element z wszystkich kombinacji, na czas. A co kto tam na testach ''łapie'' to Ja już nie wiem, co najwyżej psycholożkę można złapać za ogonek.

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwca 2021, 10:24:30 »
Napisałem, zakreślasz, zaznaczasz, dany żądany element z wszystkich kombinacji, na czas. A co kto tam na testach ''łapie'' to Ja już nie wiem, co najwyżej psycholożkę można złapać za ogonek.

Okey, to widocznie zostałem wprowadzony w błąd ;-) dzięki za odpowiedz :)



Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipca 2021, 15:36:37 »
Miałem dzisiaj testy. Trochę się narobiłem, że tak powiem. Robiłem w Medycynie w Tarnowie. Napiszę tak:
Testy jakie dostałem to: (testy PSYCHOLOGICZNE)
- Test osobowości na 100 pytań,
- tablica Poppelreutera
- tablica Ravena
- klawiatura Piórkowskiego?
- klawiatura krzyżowa?
- oraz na koniec dziwny test na 50 pytań, gdzie trzeba było odpowiadać na pytania odnośnie danego obrazka, typu: która szklanka napełni się szybciej itd...

Jeżeli chodzi o badania to standard... krew, mocz, rtg płuc , laryngolog, neurolog i okulista ( czytanie cyferek z tablicy , tablica Ishiary? oraz ciemnia )
Niestety musiałem powtórzyć badanie rtg płuc bo ze względu na przebytego wcześniej Covida, coś mi tam znaleźli i jutro jade po wyniki i trochę się martwie zeby nie było nic poważnego :((

Ogólnie bardzo polecam badania w Tarnowie, szybko. Zacząłem od godziny 8:00 a o 13 byłem już po wszystkim ! :) Badania w 1 dzień.


Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipca 2021, 16:39:13 »
Nie chcę straszyć, możesz mieć nieodwracalne zmiany, obumarłe pęcherzyki płucne, oczywiście obym się mylił.

Offline ozik89

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Psychotesty
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lipca 2021, 21:53:23 »
Dam znac jutro, ale mam nadzieje ze nie. Nie czuje sie jakos gorzej, nie mam zadnych objawow, ale mam nadzieje ze nawet jesli - to chyba nie dyskwalifikuje mnie by zostac maszynista ?