Autor Wątek:  wrocław-opole  (Przeczytany 37648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Maja 2006, 23:23:15 »
normalnie KISZKA STOLCOWA tak można nazwać to co zrobił kolega Piotr!!!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
wrocław-opole
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Maja 2006, 23:39:47 »
Mało powiedziane. Patrząc na całokształt jego działalności ja myślę, że ten gość ma nierówno pod ...., lub chorobliwie ma kompleks niższości.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
wrocław-opole
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Maja 2006, 23:21:43 »
Tak od tematu odbiegając:
bohunIC ja jestem za tym aby trasę do Opola robić przez Jelcz-Laskowice (moja rodzinna miejscowość). Prędkości rewelacyjnych nie osiągniecie w porywach 110km/h na Brochowie jadąc EN57, bo nic więcej tutaj nie jeździ (chyba że coś się stanie). Kiedyś rano się budze, patrzę przez okno a tam Wawel jedzie :) zaskoczenie było niezłe.
Głównie widuje się składy towarowe ale i te coraz żadziej :(.

Po zmianie rozkładu już nic z Opola do J-L osobowego nie jeździ. Co mnie bardzo zastanawia ponieważ pociąg powietrza nie woził, ale PKP zawsze się nic nie opłaca. Z resztą pewnie to obserwujecie u siebie
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Maja 2006, 03:42:45 »
Cytat: "Krzysiek"
Kiedyś rano się budze, patrzę przez okno a tam Wawel jedzie :) zaskoczenie było niezłe.


To zapewne to było w maju zeszłego roku, jak były te wichury...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Maja 2006, 10:54:43 »
mówiłem temu @szalonemu człowieczkowi piotrowi, żeby zrobic przez J-Laskowice!!! to by było najlepsze wyjscie z sytuacji, ale jak liczyłem ostatnio to około 40 składów dziennie z miałem do elektrownii w Czarnowąsach jeżdzi, chyba też coś do tej elektrowni pod Wrocłąwiem koło Św. Katarzyny. Wysięgniki i słupy trakcyjne mam, model elektrowni mam, startowało by sie z Opole - Groszowice [tam mieszkam] i jechało z misją do elektrowni, a potem do Brochowa. BYLA BY FAJNA TRASKA :) a tu taki lipton, myslałem że mu...

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
wrocław-opole
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Maja 2006, 12:58:35 »
Ale nie wiem jak byście sobie poradzili z mostami na Odrze w Czernicy - spore to konstrukcje i szkoda je upraszczać do prostych modeli.

A ta elektrownia koło Sw. Katarzyny to chyba elektrociepłownie Siechnice macie na myśli?
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Maja 2006, 14:31:09 »
Cytat: "Krzysiek"
A ta elektrownia koło Sw. Katarzyny to chyba elektrociepłownie Siechnice macie na myśli?

o właśnie o tą chodzi :]

endrjub

  • Gość
wrocław-opole
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Czerwca 2006, 20:19:43 »
mysle ze ciekawsza i piekniejsza  jest linia 276 wrocław-miedzylesie(130) km. do opola narazie zaden pociag nie jedzie 160km/f

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Czerwca 2006, 22:25:02 »
ładniejsza to FAKT, a kto sie jej podejmie? ja słuze fotami z Kamieńca Ząbkowickiego, bo kiedyś robiłem sobie ten węzeł w maxie z nudów :) także moge coś pomóc!!! to by była świetna trasa szczególnie odcinek Kłodzko - Miedzylesie jako jednotorówka z mijankami! byłby klimat!

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Czerwca 2006, 18:29:35 »
Te wszystkie trasy o których mówicie (Wrocław - Opole, Wrocław - Międzylesie) są dosyć trudne do wykonania (zdobycie planów wszystkich stacji, zrobienie dobrego terenu, zachowanie odległości itp.) i wymagałyby dobrego sprzętu, aby chodzić z przyzwoitym FPS-em. Dlatego myślałem o czymś prostszym, np. trasa Wrocław - Trzebnica. Teren jest prosty do wykonania, z planami wszelkich stacji nie ma problemu, a 20km scenerii nie powinno pożerać zbyt wiele FPS. Co sądzicie o tym pomyśle?

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Czerwca 2006, 20:35:46 »
szczerze mówiąc to twój pomysł piotrek jest najbardziej realny pod względem FPS i terenu! jest sporo chetnych 'zapalonych' trasopisarzy więc niepowinno byc z tym problemu [tak myśle], ja narazie dopieszczam Blachownie, pozatym robie jeszcze coś dla youBy i jego Gagara :) ale, ale można zrobic trase z Brochowa do Jelcz Laskowice!!! co wy na to?

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
wrocław-opole
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Czerwca 2006, 21:05:13 »
ale uparliście się na ten Wrocław, a przecież to on i okolice będzie najbardziej pożerał FPS.
Jak chcecie z tamtego rejonu robić trase to lepiej zacząć od stacji i miast mniejszych jak np: Kluczbork, Oleśnica, Legnica
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

andrev1989

  • Gość
wrocław-opole
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Czerwca 2006, 21:30:54 »
Jak robic relaną scenerię to najlepiej krótką i jednotową i skupić się na terenie. Wtedy powinna być bardzo relna sceneryjka, bo sam prawdziwy układ torowy i powtarzające się budynki, to jednak za mało.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Czerwca 2006, 21:43:19 »
Trasę do Trzebnicy można by zacząć od stacji Wrocław Zakrzów. Wtedy spadek FPS byłby bardzo mały. Cała linia jest jednotorowa.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
wrocław-opole
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Czerwca 2006, 21:47:06 »
Cytat: "andrev1989"
Jak robic relaną scenerię to najlepiej krótką i jednotową i skupić się na terenie. Wtedy powinna być bardzo relna sceneryjka, bo sam prawdziwy układ torowy i powtarzające się budynki, to jednak za mało.

Najlepiej pójdę na Fabryczny, tam nowe ED74 do Skierniewic, będzie real.

Bochun robi realną trasę, bardzo mi się podoba. Tylko chłopaki ja wierzę na słowo że ona jest realna. Nie mam możliwości porównwnia.  Kto z was zweryfikuje trasę Justynów -Bedoń gdybym taką zrobił? Po co komu jeden tor, krótki na 5 minut jazdy? Osobiście wolę trasy ciekawe i posiadające mało błędów, klimatyczne i wcale nie koniecznie realne.

Właściwie to ten wątek powinien być zamknięty ( nic nie sugeruje wyrażam swoje zdanie). Autor wątku został zbanowany za kradzież a temat sam z siebie chyba nie aktualny.
pozdrawiam

andrev1989

  • Gość
wrocław-opole
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Czerwca 2006, 22:05:29 »
Cytat: "Krzysiek626"
Cytat: "andrev1989"
Jak robic relaną scenerię to najlepiej krótką i jednotową i skupić się na terenie. Wtedy powinna być bardzo relna sceneryjka, bo sam prawdziwy układ torowy i powtarzające się budynki, to jednak za mało.

Najlepiej pójdę na Fabryczny, tam nowe ED74 do Skierniewic, będzie real.

Bochun robi realną trasę, bardzo mi się podoba. Tylko chłopaki ja wierzę na słowo że ona jest realna. Nie mam możliwości porównwnia.  Kto z was zweryfikuje trasę Justynów -Bedoń gdybym taką zrobił? Po co komu jeden tor, krótki na 5 minut jazdy? Osobiście wolę trasy ciekawe i posiadające mało błędów, klimatyczne i wcale nie koniecznie realne.


No właśnie, mnie nie chodzi o to, żeby powstawały scenerie na 5 minut jazdy, tylko mówię, o tym, że trasy realne bardzo trudno jest robić, pewnie scenerię realną nawet na 5 minut jazdy trzeba robić bardzo długi czas, a taką która jest nie realna można zrobić w ktrótszym czasie potrzeba tylko trochę wyobraźni i umiejętności w 3dsie, bądź notatniku. Mnie osobiście jest obojętne czy jadę scenerią wymyśloną, czy realną, byle była bez błędów i umilała jazdę lokiem.

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Czerwca 2006, 23:51:52 »
Jeżeli moge zasugerować to np. do Piły albo do Białogardu jest 1-torówka;] ładna i malownicza trasa;] lubie z ojcem nia jechac;]

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
wrocław-opole
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Czerwca 2006, 12:10:00 »
nie sądządze, że to czy jest jednotorowa czy 2 ma większy wpływ na FPS, a w smyku nie ma jeszcze zadnej 2torowej klimatycznej, idealnie dopracowanej trasy:(  (jednotorowe są:całkowo, Linia546)
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU