Autor Wątek:  Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony  (Przeczytany 13601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« dnia: 22 Września 2005, 07:10:44 »
Cytat: "Winger"
A my mamy 160GB miejsca w sieci, przy laczu 10Mbit... :P
Dzieki wiec za checi, ale jednak wystarczy nam to co mamy :-)

Aha, na przyszlosc sugeruje spojrzec na date ostatniego posta... Odgrzalem temat nieruszany od miesiecy.

To to jest już ta Bratysława ?:>

EDIT by MUTOPOMPKA
Wydzieliłem posty z "oryginalnego wątku".

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Września 2005, 14:59:36 »
Nie, Paryz.
Pozdrawiam,
Winger

Offline elmo

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Września 2005, 20:22:32 »
to 100mb to było prywatne bez żadnych ograniczeń i speed też raczej duży dokładnie nie wiem jaki ale na pewno większy niż 10 Mbit :) (u mojego usługodawcy internetowego) a oprócz tego moge jeszcze wyskrobać troche miejsca na serverze uczelnianym AR w Poznaniu 100 Mbit :D (ale raczej mniej niż 100 megabajtów)
fajnie że macie tak dużo miejsca ale jeżeli to jest pod jednym IP'ikiem to szkoda... jakaś awaria i kupa albo jak dużo wiary sie rzuci na tą długo oczekiwaną paczke całościową to 10 Mbit może nie wystarczyć ;)

p.s. czy popełniłem jakieś przestępstwo odgrzebując nieco starszy temat ? nie wiem czy to jest wbrew regulaminowi bo przyznam sie że nie studiowałem go zbyt dokładnie... :D przeraziło mnie troche to ostrzeżenie jednego kolesia jak bidula chciał sie dowiedzieć ile łatek wyszło do maszyny...

dość długo tu nie zaglądałem a forum pierwszy raz widziałem wczoraj więc sam sie nie łapie zabardzo w tych wersjach tak jak ten koleś z zagranicznego forum :D:D:D -> post o temacie "maszyna" ;)

a tak przy okazji co oznacza ten zapis przy wersji maszyny?  22.02.04()2005/9/21

pozdrawiam serdecznie

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Września 2005, 20:43:21 »
Cytat: "elmo"
p.s. czy popełniłem jakieś przestępstwo odgrzebując nieco starszy temat ? nie wiem czy to jest wbrew regulaminowi bo przyznam sie że nie studiowałem go zbyt dokładnie... :D przeraziło mnie troche to ostrzeżenie jednego kolesia jak bidula chciał sie dowiedzieć ile łatek wyszło do maszyny...


Generalnie nie jest to mile widziane. Każdy wątek prędzej czy później sam umiera śmiercią naturalną (wskutek udzielenia odpowiedzi na pytanie, braku zainteresowania uczestników wątku itd.). Odgrzebywanie starych wątków nie jest mile widziane, bo nikt ich nie pamięta, trzeba znowu czytać posty sprzed kilku miesięcy itd. Już lepiej stworzyć jest nowy wątek, jednak pod warunkiem, że nie dotyczy tego co zostało wyjaśnione w starym.

Cytat: "elmo"
dość długo tu nie zaglądałem a forum pierwszy raz widziałem wczoraj więc sam sie nie łapie zabardzo w tych wersjach tak jak ten koleś z zagranicznego forum :D:D:D -> post o temacie "maszyna" ;)


Tak więc przeczytaj wszystkie "przyklejone" wiadomości na forach (te na samej górze). Wyjaśnią Ci one panujące tu zasady i odpowedzą zapewne na wiele nasuwających się pytań. Samo forum jest swego rodzaju skarbnicą wiedzy (knowledge base) i 90% pytań, wątpliwości i pomysłów jakie może mieć przeciętny użytkownik zostało już omówionych. Tak więc zamiast zadać własne pytanie lepiej poszukać rozwiązania na forum - prawie na pewno rozwiązanie się znajdzie.

Cytat: "elmo"
a tak przy okazji co oznacza ten zapis przy wersji maszyny?  22.02.04()2005/9/21


To znaczy, że jest to wersja 220204 (wydana została 22 lutego 2004 r.), a data 21 września 2005 r. oznacza dzień modyfikacji linka w dziale Download. Skrypt na stronie w dziale Download działa tak, że nawet jak się zmieni jedną literkę w opisie pliku do pobrania to wstawiana jest nowa data. Nie jest to dobre rozwiązanie, ale takie jest...
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Września 2005, 21:24:31 »
Cytat: "Bartek"
Generalnie nie jest to mile widziane. Każdy wątek prędzej czy później sam umiera śmiercią naturalną (wskutek udzielenia odpowiedzi na pytanie, braku zainteresowania uczestników wątku itd.). Odgrzebywanie starych wątków nie jest mile widziane, bo nikt ich nie pamięta, trzeba znowu czytać posty sprzed kilku miesięcy itd. Już lepiej stworzyć jest nowy wątek, jednak pod warunkiem, że nie dotyczy tego co zostało wyjaśnione w starym.


Już lepiej stworzyć nowy wątek: "pomocy nie wiem jak ruszyć" niż odgrzebywać stary, którego nikt nie pamięta bo trzeba by go czytać...

Offline elmo

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Września 2005, 21:48:21 »
Cytuj
Tak więc przeczytaj wszystkie "przyklejone" wiadomości na forach (te na samej górze). Wyjaśnią Ci one panujące tu zasady i odpowedzą zapewne na wiele nasuwających się pytań. Samo forum jest swego rodzaju skarbnicą wiedzy (knowledge base) i 90% pytań, wątpliwości i pomysłów jakie może mieć przeciętny użytkownik zostało już omówionych. Tak więc zamiast zadać własne pytanie lepiej poszukać rozwiązania na forum - prawie na pewno rozwiązanie się znajdzie.


nie jestem upośledzony i nie jest to moje pierwsze forum więc wiem jakie panują zasady zwykle nie odbiegają one dalece od ogólnych standardów zdziwiłem się troche bo to jest pierwsze, które jest tak rygorystycznie nastawione do użytkowników :| boje sie normalnie odezwać już bo zaraz dostane czerwone ostrzeżenie...

preferuję teorię że czasem lepiej jest zapytać o coś na forum tworząc nowy topic niż szukać odpowiedzi na jakiś skomplikowany problem (w przypadku gdy na forum jest ponad 23 tysiące postów) taka osoba też ma swój (ograniczony) czas i czasami nie ma go na tyle żeby przedzierać się przez dżungle postów a jeden nowy przy takiej ilości nie spowoduje wielkiego zamętu pozatym poto są moderatorzy żeby go przenieśli w odpowiednie miejsce lub poinformowali gdzie jest odpowiedź na forum a nie żeby odrazu kary wlepiali... :D jeżeli nie znajde czegoś w FAQ to nie bede siedział nad search'em aż zobacze każdy z 23 tys postów ;P

nie mam zamiaru odpowiadać we wszystkich tematach na forum, które są już niby to wyczerpane więc nie rozumiem o co tak na prawde chodzi według mnie nie trzeba czytać iluś tam postów wstecz żeby sobie przypomnieć o co chodziło i to ja decyduje chyba czy chce coś dodać do wątku czy nie a jak moderator stwierdzi że już nic tu dodawać nie trzeba to niech użyje narzędzia, które nazywa sie zamknięciem tematu...

---===pozdrawiam===---

Dodano po 11 minutach:

 
Cytuj
Już lepiej stworzyć nowy wątek: "pomocy nie wiem jak ruszyć" niż odgrzebywać stary, którego nikt nie pamięta bo trzeba by go czytać...


to raczej niezbyt dobry pomysł bo zaraz taka osoba sie dowie że złamała regulamin i wyląduje na bocznicy... nie chce zostać naznaczony czerwonym kolorem :D

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Września 2005, 22:27:32 »
Cytat: "elmo"
Cytuj
Tak więc przeczytaj wszystkie "przyklejone" wiadomości na forach (te na samej górze). Wyjaśnią Ci one panujące tu zasady i odpowedzą zapewne na wiele nasuwających się pytań. Samo forum jest swego rodzaju skarbnicą wiedzy (knowledge base) i 90% pytań, wątpliwości i pomysłów jakie może mieć przeciętny użytkownik zostało już omówionych. Tak więc zamiast zadać własne pytanie lepiej poszukać rozwiązania na forum - prawie na pewno rozwiązanie się znajdzie.


nie jestem upośledzony i nie jest to moje pierwsze forum więc wiem jakie panują zasady zwykle nie odbiegają one dalece od ogólnych standardów zdziwiłem się troche bo to jest pierwsze, które jest tak rygorystycznie nastawione do użytkowników :| boje sie normalnie odezwać już bo zaraz dostane czerwone ostrzeżenie...

Zobacz sobie do archiwum, na posty z 2003, poczatku 2004 r. Wtedy bylo na forum w miare "normalnie" a teraz chyba niestety tworzy nam sie drugie pmk...

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Września 2005, 23:01:01 »
Witam.

Cytat: "elmo"
nie jestem upośledzony i nie jest to moje pierwsze forum więc wiem jakie panują zasady zwykle nie odbiegają one dalece od ogólnych standardów zdziwiłem się troche bo to jest pierwsze, które jest tak rygorystycznie nastawione do użytkowników :| boje sie normalnie odezwać już bo zaraz dostane czerwone ostrzeżenie...
Nikt nie twierdzi, że jesteś upośledzony, ale Ty, proszę Ciebie, nie widziałeś jeszcze rygorystycznego forum :-). Zajrzyj na te fora, które podałem w źródłach do regulaminu i tam zacznij tak robić, jak tu proponujesz w kolejnym fragmencie swej wypowiedzi - zobaczymy, ile czasu będziesz tam użytkownikiem ;-).

Cytat: "elmo"
preferuję teorię że czasem lepiej jest zapytać o coś na forum tworząc nowy topic niż szukać odpowiedzi na jakiś skomplikowany problem (w przypadku gdy na forum jest ponad 23 tysiące postów) taka osoba też ma swój (ograniczony) czas i czasami nie ma go na tyle żeby przedzierać się przez dżungle postów a jeden nowy przy takiej ilości nie spowoduje wielkiego zamętu pozatym poto są moderatorzy żeby go przenieśli w odpowiednie miejsce lub poinformowali gdzie jest odpowiedź na forum a nie żeby odrazu kary wlepiali... :D jeżeli nie znajde czegoś w FAQ to nie bede siedział nad search'em aż zobacze każdy z 23 tys postów ;P
Czyli:
    [*]Skoro jest już 23 tys. postów i ponad 1200 użytkowników, to należy im wszystkim zezwolić, żeby zawsze pytali o coś na forum tworząc nowy topic niż szukali odpowiedzi?[*]Moderatorzy mają za użytownika myśleć, szukać czy przedzierać się przez istniejące tu wątki?[/list]Tak sądzisz?

    Bo ja myślę, że system wyszukiwawczy na tym forum działa świetnie. Tylko trzeba dobrze zadawać zapytania. Jasne, że jak wpiszesz tylko "lokomotywa" albo "karta graficzna", to Ci wyskoczy tysiące postów. Zapytania trzeba uściślać i odpowiednio wpisywać.

    OK - następnym razem napiszę tutorial, jak korzystać z wyszukiwarki ;-).

    I ja się również zgadzam z tym, że na większość pytań tutaj już kiedyś została udzielona odpowiedź - tylko trzeba jej poszukać.

    Cytat: "elmo"
    nie mam zamiaru odpowiadać we wszystkich tematach na forum, które są już niby to wyczerpane więc nie rozumiem o co tak na prawde chodzi według mnie nie trzeba czytać iluś tam postów wstecz żeby sobie przypomnieć o co chodziło i to ja decyduje chyba czy chce coś dodać do wątku czy nie a jak moderator stwierdzi że już nic tu dodawać nie trzeba to niech użyje narzędzia, które nazywa sie zamknięciem tematu...
    Tutaj, choć nie do końca, jednak trochę się zgadzam.

    Ja już nawet pisząc regulamin dla moderatorów także o tym pomyślałem. Napisałem w nim bowiem, że stare tematy trzeba zabezpieczać przed "archeologią" czyli "wykopywaniem trupów", przez zamykanie wątków. Niestety, żaden z moderatorów tego nie robi.

    Jedno co, @ ShaXbee, moim zdaniem źle zrobiłeś - to, że usunąłeś (po jego tutaj wprowadzeniu) tę treść regulamiu, którą napisałem jeszcze "na surowo", gdyż napisałem tam też, jakie działania powinni robić moderatorzy, po ukaraniu usera. Na przykład to, że po stworzeniu wątku nie w tym dziale, moderator powinien przenieść ten wątek. Na przykład to, że w pewnych przypadkach posty powinny być usuwane, a nie przenoszone na "Bocznicę". I wiele innych. No, ale trudno - i tak moderatorzy to powinni sami wiedzieć, a nie że ktoś im to musi w regulaminie napisać.

    Cytat: "elmo"
    Cytuj
    Już lepiej stworzyć nowy wątek: "pomocy nie wiem jak ruszyć" niż odgrzebywać stary, którego nikt nie pamięta bo trzeba by go czytać...

    to raczej niezbyt dobry pomysł bo zaraz taka osoba sie dowie że złamała regulamin i wyląduje na bocznicy... nie chce zostać naznaczony czerwonym kolorem :D
    Ja jednak uważam, że ten pomysł jest bardzo dobry. Lepiej jest założyć nowy wątkek (pod warunkiem, że na pewno, ale to na 100% na pewno nigdzie nie ma odpowiedzi na pytanie), niż robić "ekshumację" i wyciągać wątki sprzed kilku miesięcy czy roku.

    Cytat: "Mateu"
    Zobacz sobie do archiwum, na posty z 2003, poczatku 2004 r. Wtedy bylo na forum w miare "normalnie" a teraz chyba niestety tworzy nam sie drugie pmk...
    A jak myślisz, niedawny Panie Moderatorze - czyja to jest wina? Userów z pewnością też, tylko wtedy jeszcze nie było żadnego regulaminu, więc oni byli trochę bardziej usprawiedliwieni.

    Teraz regulamin jest i nawet jest dla moderatorów - a i tak nie wszystkie jego punkty są przestrzegane.

    I wreszcie jeszcze jedna rzecz: ja już Tomkowi ze dwa razy proponowałem pomoc przy uporządkowaniu forum i oczyszczeniu go ze zbędnych postów (takich, w których nie ma żadnych istotnych rozmów). Niestety - Tomek, w odróżnieniu od niedawnych jeszcze czasów, chyba już przestał być takim pilnym moderatorem i niestety nie zechciał wykonać tej czynności.

    Pamiętam, jak jeszcze sam byłem modem i zrobiliśmy taką "czystkę" - i wtedy wszystko na forum można było bardzo łatwo znaleźć, pamiętasz @ ShaXbee?

    A pamiętasz mojego priva, w którym pisałem Ci o tym, że tu się robi nowe pmk? ;-)

    Teraz Ty tutaj też rządzisz i od Ciebie to także zależy. :-)

    Przesyłam pozdrowienia.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #8 dnia: 23 Września 2005, 07:04:58 »
    Cytat: "jaras"

    Cytat: "Mateu"
    Zobacz sobie do archiwum, na posty z 2003, poczatku 2004 r. Wtedy bylo na forum w miare "normalnie" a teraz chyba niestety tworzy nam sie drugie pmk...
    A jak myślisz, niedawny Panie Moderatorze - czyja to jest wina? Userów z pewnością też, tylko wtedy jeszcze nie było żadnego regulaminu, więc oni byli trochę bardziej usprawiedliwieni.

    Teraz regulamin jest i nawet jest dla moderatorów - a i tak nie wszystkie jego punkty są przestrzegane.

    I wreszcie jeszcze jedna rzecz: ja już Tomkowi ze dwa razy proponowałem pomoc przy uporządkowaniu forum i oczyszczeniu go ze zbędnych postów (takich, w których nie ma żadnych istotnych rozmów). Niestety - Tomek, w odróżnieniu od niedawnych jeszcze czasów, chyba już przestał być takim pilnym moderatorem i niestety nie zechciał wykonać tej czynności.

    Pamiętam, jak jeszcze sam byłem modem i zrobiliśmy taką "czystkę" - i wtedy wszystko na forum można było bardzo łatwo znaleźć, pamiętasz @ ShaXbee?

    A pamiętasz mojego priva, w którym pisałem Ci o tym, że tu się robi nowe pmk? ;-)

    Tak, ale jesli ktos robi temat, to ja nie widze zadnego problemu w daniu w odpowiedzi 4 linkow, i zablokowaniu tematu... Bo co to za roznica, czy napisze sie userowi zeby uzywal szukajki, czy tez poda pare linkow.... Mniej-wiecej tyle samo bajtow tekstu wyjdzie ;-)

    Offline jaras

    • Wiadomości: 224
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 12
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #9 dnia: 23 Września 2005, 07:17:18 »
    Cytat: "Mateu"
    Tak, ale jesli ktos robi temat, to ja nie widze zadnego problemu w daniu w odpowiedzi 4 linkow, i zablokowaniu tematu... Bo co to za roznica, czy napisze sie userowi zeby uzywal szukajki, czy tez poda pare linkow.... Mniej-wiecej tyle samo bajtow tekstu wyjdzie ;-)
    To taki wielki tekst musiałeś zacytować, skoro odnosisz się tylko do jednego akapitu?

    @ Mateu, jak masz tyle czasu, żeby wciąż podawać te cztery linki oraz tyle cierpliwości, żeby tysiąc razy podawać te cztery linki - to proszę bardzo.

    Rozpieszczaj tak userów, poluzuj im, a wlezą Ci na głowę - zobaczysz sam. Sam już nawet napisałeś, to o czym ja niedawno z @ ShaXbee'm rozmawiałem: że tu się robi już powoli pmk. A takie działanie, jak proponujesz, to tylko przyśpiesza tę "metamorfozę" naszego forum.

    Tylko nie mam pojęcia, po co jest ta wyszukiwarka, skoro się z niej nie korzysta...

    Pozdrowienia.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline |andy|

    • Wiadomości: 960
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 2
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #10 dnia: 23 Września 2005, 07:53:04 »
    Cytat: "jaras"

    Tylko nie mam pojęcia, po co jest ta wyszukiwarka, skoro się z niej nie korzysta...


    Jeśli ktoś na pmk o coś spyta (na przykład "Jak jadą 2 lokomotywy to pierwsza jedzie na pierwszym pantografie. Dlaczego?" a to było na pmk wyjaśniane wilokrotnie podobnie jak "Dlaczego pan w kamizelce stuka w koła pociągu?" - tu stale wyrastają podobne dyskusje jaki jest cel tego stukania, ale ludzie ciągle to piszą) to czy ludzie odsyłają go do wyszukiwarki (na przykład www.google.pl ?). Nie, ludziom korona z głowy nie spada jak napiszą jeszcze raz. Inna sprawa, że z pozoru banalny wątek może przekształcić się w interesującą dyskusję z masą dygresji, z której można się nauczyć. Poza tym w regulaminie tego forum jest napisane, aby dzielić się wiedzą, a nie aby odsyłać do wyszukiwarki.
    I zmień sygnaturkę bo na forum jest zabronione przekliknanie.

    Offline slimson

    • Wiadomości: 156
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #11 dnia: 23 Września 2005, 08:42:52 »
    Cytat: "|andy|"


     "Jak jadą 2 lokomotywy to pierwsza jedzie na pierwszym pantografie. Dlaczego?"


    Bo sie tylni obrazil. :P

    Cytat: "|andy|"

    "Dlaczego pan w kamizelce stuka w koła pociągu?"


    Zeby sprawdzic czy nie ma flaka. :D



    Wybaczcie ale nie moglem sie powstrzymac.
    Pozdrawiam

    Offline hejnal

    • ZbanowanyZbanowany
    • Wiadomości: 967
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #12 dnia: 23 Września 2005, 12:03:24 »
    Cytat: "slimson"
    Cytat: "|andy|"
    "Jak jadą 2 lokomotywy to pierwsza jedzie na pierwszym pantografie. Dlaczego?"

    Bo sie tylni obrazil. :P
    Cytat: "|andy|"
    "Dlaczego pan w kamizelce stuka w koła pociągu?"

    Zeby sprawdzic czy nie ma flaka. :D
    Wybaczcie ale nie moglem sie powstrzymac.

    W dawnych czasach to było bardzo mile widziane. Poczucie humoru. Później jak ktoś zażartował to się robiła nagonka i dwadzieścia postów krytykujących ten jeden że to nie na temat.

    Panowie, ostatnie posty w tym wątku nie dość że nie są na temat to mam wrażenie że łamią regulamin. Dotyczy to także jego twórców.

    Skoro powstała już jakaś dokumentacja to można wywalić wątki, których problem jest opisany w dokumentacji i nie dopuszczać do powstania nowych.

    Offline jaras

    • Wiadomości: 224
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 12
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #13 dnia: 23 Września 2005, 13:01:51 »
    Witam.

    Cytat: "hejnal"
    W dawnych czasach to było bardzo mile widziane. Poczucie humoru. Później jak ktoś zażartował to się robiła nagonka i dwadzieścia postów krytykujących ten jeden że to nie na temat.
    To trzeba zrobić dział Humor, w którym będzie można pisać śmieszne rzeczy. Nawet na bardziej rygorystycznych forach takie działy są, aby właśnie móc rozładować napięcie wywoływane surowym regulaminem, no i po to, żeby się pośmiać. A żadne forum, to nie to samo, co grupa dyskusyjna - choćby przez to, że na grupach nie ma działów, a wszystkie wątki są ułożone po kolei.

    Cytat: "hejnal"
    Panowie, ostatnie posty w tym wątku nie dość że nie są na temat to mam wrażenie że łamią regulamin. Dotyczy to także jego twórców.
    I właśnie od tego powinni być moderatorzy, który kierują rozmowy na "właściwie tory". Jeśli jest ona pozbawiona całkiem sensu - wówczas usuwają, aby nie przeszkadzała w głównym wątku. Jeśli zaś traktuje o problemie ważnym (a ten problem jest niewąpliwie ważny) - to przenoszą ją w inne miejsce forum.

    A skoro te posty łamią regulamin, to po co odpowiadasz na nie i tym samym także łamiesz regulamin?

    Jednak, faktycznie, proponuję przenieść ten temat gdzie indziej, a tamten po prostu zamknąć.

    Cytat: "hejnal"
    Skoro powstała już jakaś dokumentacja to można wywalić wątki, których problem jest opisany w dokumentacji i nie dopuszczać do powstania nowych.
    Heh, napisałem już o tym dwa posty temu i nikt nawet nie zareagował - bo każdy mod ma to pewnie gdzieś :-/.

    Pozdrawiam wszystkich.

    PS. Nie widzę nigdzie w swej stopce przekleństwa - ale... każdy widzi to, co chce widzieć.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline |andy|

    • Wiadomości: 960
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 2
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #14 dnia: 23 Września 2005, 14:41:13 »
    Cytat: "slimson"

    Zeby sprawdzic czy nie ma flaka. :D


    Na pmk na pytanie "Dlaczego ET22 prowadząca na szlaku towarowy miała podniesone 2 patyki?" padły dwie fajne odpowiedzi:
    1) mechanik robi herbate,
    2) mechanik dociska przedni wózek do szyn żeby zestawy nie rolowały :)

    Offline jaras

    • Wiadomości: 224
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 12
    Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
    « Odpowiedź #15 dnia: 23 Września 2005, 16:43:42 »
    OK, to jeszcze raz ja.

    Zdaję sobie sprawę, że na tym forum czasami wzniecam bunty i krzyki...

    Jednak nie ma to na celu pognębienia forum, ani zepsucia jemu reputacji czy coś w tym stylu. Wręcz przeciwnie: dzięki moim pomysłom mam nadzieję poprawić jego funkcjonowanie i pracę.

    Przecież podobała się Wam moja praca jako Pomocnik, podobają się Wam moje tutoriale, spodobał się Wam mój pomysł "Bocznicy" czy podoba się także regulamin (dziękuję, @ Winger, za pochwałę).

    Oczywiście wiem, że nie wszystkim się wszystko podoba - no ale to jest jak najbardziej normalne. Przecież zawsze znajdzie się ktoś, komu coś tam nie pasuje, a zwłaszcza, kiedy chodzi o porządek czy prawidłowe działanie jakiejś grupy ludzi.

    Na początek o tym wątku. Każdy wie, że nie jest on na temat, jaki zaczęty był w tamtym wątku, w którym początkowo on się znajdował. Jednak, moim zdaniem ten temat jest na tyle ważny, że moderator powinien go przenieść od razu właśnie tutaj (choć lepszym działem byłby "Forum", ale zawsze można to jeszcze zrobić). Tylko właśnie mod powinien umieć rozróżnić, kiedy gada się o pierdołach, a kiedy o ważnych rzeczach - tutaj chyba tak właśnie jest.

    Jednak, o ile mnie pamięć nie myli - to forum miało służyć dyskusjom o rozwoju symulatora i ewentualnej pomocy początkującym userom. Tymczasem, dziś niewiele się dyskutuje o rozwoju, o przygotowywaniu dokumentacji, o robieniu nowych tras, modeli czy innych dodatków. Dziś, na tym forum, przede wszystkim podaje się tysięczny raz linki do ISTNIEJĄCYCH tematów, na które po raz tysięczny początkujący userzy zadają pytania.

    Moje bunty i nerwy mają zatem na celu tylko wskazanie ludziom tego, do czego to forum pierwotnie było przeznaczone.

    Przykłady? Nie ma sprawy, proszę:
      [*]@ ShaXbee napisał o dokumentacji - jakoś nie słychać odzewu i masowego jej rozwoju. Jak na razie dokumentację robi pewnie tylko on sam (chyba, że sobie kogoś tam dokoptował) i ja. Jest jeszcze mnóstwo działów nie zaczętych nawet, o skończeniu ich nie wspomniawszy. I nie mam tu wcale na myśli swego doca o sygnalizacji (jego robię i tak sam, botaki miałem zamiar), lecz dokumentację na PmWiki (którą może pisać KAŻDY).

      [*]@ Bart na GG mi wczoraj tłumaczył problem nebuli (rozmawialiśmy m. in. o rozjazdach krzyżowych, jakie on podobno zrobił) i żalił się, że nie ma komu jej robić - jednak nikt z osób, które się nią zajmują nie napisał oficjalnie niczego o tym i nie poinformował, gdzie należy się zgłaszać, żeby wyrazić gotowość pomocy, tudzież na tym forum nie został stworzony dział Nebula, w którym można by zabierać głos na ten temat, a w którym kierownicy tego projektu wskazywaliby dalsze drogi rozwoju.

      [*]@ Bart mi się żali, że wszyscy wolą zajmować się "jakimś durnym starym symkiem" - ja zaś uważam, że projekt należy dokończyć, a dopiero potem zająć się kolejnym. Przytaczałem już tutaj przykład Quake. Stworzyła go, podobnie, jak naszego symka, grupa zapaleńców - tworząc tym samym rewolucję wśród gier komputerowych (podobnie, jak twórcy symka - w dziedzinie symulatorów kolei, bo chyba nikt nie zaprzeczy, że MaSzyna EU07-424 jest najlepsza). Okazało się wkrótce, że Quake jest grą słabą i nie wyczerpującą wymagań ani autorów ani graczy. OK, grupa zabrała się za Quake 2, jednak DOKAŃCZAJĄC poprzedni swój projekt. Podobnie sprawa miała się również z Quake 3. Dzięki temu na przykład ja dziś mogę sobie powiedzieć tak: "OK, nie mam dobrego sprzętu, żeby pograć w Quake 3, ale za to mogę sobie pograć w Quake 2 - wybieram ten drugi wariant.". Chciałbym móc także tak postąpić zajmując się symulatorem MaSzyna.

      [*]Odnosząc to do naszego symka - tu jest taka sytuacja, że:

        [list=1][*]Wszyscy by chcieli "pójść na gotowe" i dostać już do zabawy nową nebulę.[*]Nikt nie chce się zabrać za pomoc przy nowym projekcie.[*]Administracja nebuli nie wskazuje dalszych jej dróg rozwoju.[*]Czuję na sobie presję (np. od @ Barta) tego, aby (znając przecież C++) pomagać przy programowaniu itp.[*]Ja, z kolei mam zamiar na razie pozostać przy starej wersji, bo nawet nie mam wymaganego przez nebulę sprzętu i kasy na ten sprzęt.[*]Zatem, co pozostaje mi ostatniego, namawiam ludzi, aby pomogli przy pracy autorom (np. mój niedawny post na pmk na ten temat).[*]Tymczasem mijają miesiące, czas sobie płynie, życie toczy się dalej: ludzie dojrzewają, dorośleją, pobierają się, podejmują pracę i nie zawsze w związku z tym mają czas zabrać się do projektu ani pomocy przy nim.[*]I, tak w kółko - "GO TO 1" w powyższej liście. Panowie - to jest błędne koło![/list]
        [*]Tymczasem jednak nikt a nikt nie zajmuje się ostatnio tymi sprawami. Nie wątpię, że gdzieś tam zapewne @ Winger w domu dłubie jeszcze nad czymś, @ ShaXbee coś robi, czy inni. Ale zupełnie nie widać tego tutaj, na forum. Zaś na forum widać tylko przepychanki i kłótnie (ten temat, jak razę zauważyć, także nie ja zacząłem). Nikt nic nie mówi o żadnej paczce całościowej, nikt nie mówi o ostatecznej wersji EXEka - no po prostu, jedna wielka stagnacja.

        [*]Jeśli zaś chodzi o starego symka, to dla większości moderatorów temat "Jak ruszyć kiblem oraz co to jest bocznikowanie?" staje się ważniejszy niż nawet niniejszy temat, skutkiem czego ląduje on na Bocznicy. @ Mateu na przykład woli psuć forum, podając userom "rybę" zamiast "wędki" - więc pracowicie woli (za usera) włączyć "szukajkę" i mu podać "na tacy" linki. Oczywiście tego NIKT z moderatorów nie widzi.[/list][/list:o]Zaobserwowałem tu takie zjawisko: kiedy jest spokój i cisza, wszyscy uważają, że wszystko jest OK i nic nie robią, by było jeszcze lepiej - a wręcz nie widzą żadnych problemów.

        A OK nie jest. I trzeba na wszelkie problemy zwracać uwagę. To właśnie dlatego powstał tutaj regulamin oraz mechanizm ostrzeżeń, które miały chyba (w zamierzeniu "władz" forum) regulować porządek i pracę na forum. Jednak, Moi Drodzy - same WARN'y i regulamin nic nie poradzą, jak nie będą ich pilnować LUDZIE. A ludźmi w tym znaczeniu jesteście Wy: moderatorzy i admini.

        Bowiem, kiedy poluzuje się za badzo userom i pozwoli im na wszystko na forum, to za chwilę właśnie będzie tutaj wspomniane przez @ Mateu nowe pmk, a więc jeden wielki bajzel. Wtedy to już, rzeczywiście, nawet najwspanialsza wyszukiwarka nie pomoże, aby cokolwiek tu znaleźć. Tutaj już zaczynają rządzić trolle i neodpowiedzialni moderatorzy - vide: poprzedni post (on w szczególności jest "na temat" wątku :-/).

        Chyba tego nie chcecie. Wszak chyba, jak wspomniałem na początku, stworzyliście to forum do innego celu, niż pmk zostało stworzone.

        Kiedy tutaj pierwszy raz przyszedłem, pisałem o Techtronic.pl i wychwalałem porządek jaki tam panuje. Niedługo potem sam widziałem, że ten porządek nieco uległ zburzeniu - modzi zaczęli sami trollować, był bajzel i też nie można było niczego znaleźć (miałem problem nawet ze znalezieniem swych własnych postów!). Jednak @ Isk (że się tak wyrażę: najgłówniejszy admin tego forum) stanął na wysokości swego zadania i oto, prosze bardzo, dziś tamto forum ma nową szatę graficzną, nowych moderatorów, nowy regulamin. Wróciło znowu dobre imię tego forum i mógłbym teraz, z ręką na sercu powiedzieć, że jest to najlepsze w Polsce forum nt. telefonów komórkowych.

        No, to teraz wracamy na "nasze podwórko".

        Moim zdaniem każdemu forum porzebne są zmiany. Jeśli dane forum rzeczywiście ma być najlepsze spośród innych na dany temat, to:
          [*]nie może być mowy o tym, że moderatorzy nawzajem wchodzą sobie w drogę;[*]nie może być mowy o tym, aby moderatorzy traktowali takie tematy jak ten jako mniej ważne, niż n-te z rzędu zapytanie o ruszanie kiblem (tutaj link do wątku dla zainteresowanych);[*]nie może być mowy o tym, że moderatorzy będą pisać trollposty[*]forum powinno "żyć" i być ciągle modyfikowane, aby nie uległo stagnacji, ani nie zapanował na nim bajzel;[*]co jakiś czas powinny być przeprowadzane porządki (działy "Bocznica" i "Test", co jakiś czas porządkujecie, a inne?).[*]wiele, wiele innych spraw, na które zawsze trzaba być czujnym, aby nie zrobić z forum śmietnika.[/list]Chciałem wszystkim powiedzieć, że nie po raz pierwszy o tym już się wypowiadam - np. tutaj jest mój wcześniejszy post na ten temat. No popatrzcie, a wtedy przyznawaliście mi jeszcze rację...

          Teraz jeszcze o jednej sprawie, bo wydaje mi się, że chyba część ludzi nie jest albo nie chce być świadoma o co chodzi.

          Więc informuję, szanownych kolegów, że odszedłem z grupy Pomocnicy nie tylko przez "swojego focha" na @ Marcina_EU (bo tak większość z Was sądzi). Odsyłam Was zatem do moich postów (tutaj - w końcowym akapicie oraz tutaj i pewnie jeszcze by się w innym miejscu znalazło, ale olałem wyszukiwarkę - inni też tak robią i nic im za to nie grozi), w których napisałem, że jeśli grupa Pomocnicy się nie sprawdzi - wówczas sam odejdę od niej. Pamiętam również SMS-a do @ Wingera, w którym zobowiązałem się do prowadzenia swojej grupy dobrze i przykładnie, a w przeciwnym razie sam złożę swoją "dymisję" z tej funkcji. Staram się nie należeć do ludzi robiących "z gęby cholewę" i dlatego zrezygnowałem ze swojej funkcji - to chyba jest proste.

          Nie chciałem być odpowiedzialny za grupę ludzi, która, podobnie, jak dziś moderatorzy, nic nie robiła, a zamiast pomagać innym userom - tylko przeszkadzała w rozmowach. To tyle. Mam nadzieję, że od tej pory będzie to już jasne dla wszystkich.

          Jak powiedziałem - takie jest forum, jacy są na nim ludzie: userzy, modzi i admini (@ Winger, @ OlO_EU czy @ ShaXbee - bo tylko oni twardo pozostali jeszcze i jakoś się starają). A więc dzielcie i rząźcie. Wtedy będziecie mieli tutaj porządek - w przeciwnym razie będzie "kaszanka" i nic więcej. Ale może Wam to jest potrzebne, abyście lepiej zrozumieli moje intencje. Obyście tylko nie musieli ich rozumieć, gdy będzie już za późno...

          Cokolwiek zaś tutaj odpowiecie - taka Wasza racja będzie. Jak zrobicie i tutaj urządzicie - tak będzie.

          Pozdrawiam wszystkich forumowiczów: i tych, którym zależy na dobrym forum, i tych, który mają to całkiem w dupie.
          Jarosław Krasuski (@ jaras)

          Doc: tutaj.
          No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

          Offline Bartek

          • Wiadomości: 378
          • MaSzyna Team Member since 2003
            • Zobacz profil
            • http://republika.pl/gliniecki
          • Otrzymane polubienia: 5
          Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
          « Odpowiedź #16 dnia: 23 Września 2005, 18:10:43 »
          Jaras, myślę, że można nazywać Cię mówiącym sumieniem tego forum. Przejmujesz się jak nikt inny, często nie bez racji...

          Odpowiem Ci teraz trochę na tego długiego posta, jednak bez cytowania Twoich fragmentów, gdyż jest ich bardzo dużo.

          1. Stagnacja w rozwoju symka jest faktem i nic przez gadanie na to nie poradzimy. Powody tego stanu rzeczy są znane tym, którzy mają o nich wiedzieć lub są cokolwiek domyślni.

          2. Nie wiem skąd taka krytyka moderatorów. Dokonujesz jakiejś gradacji ważności wątków: że ten na temat problemów z ruszaniem EN57 od razu przykuwa uwagę modów, a ten na temat serwera (obecny) nie tak od razu. A jakie to ma znaczenie i skąd takie rozróżnienie ważności? Chodzi generalnie o to, żeby na forum był porządek. Stałych bywalców forum i modów wkurzają najbardziej pytania z prostymi odpowiedziami, które przewijały się już 1000 razy i na które odpowiedź znaleźć jest prościej niż poprzez opisywanie tego problemu na forum. Co z tego, że reakcja moderatora na ten wątek była trochę wolniejsza niż byś się spodziewał? Widocznie moderatorzy sa wyczuleni na innego typu tematy i w tej sprawie nie było potrzeby reakcji.

          3. Dajesz recepty jak być powinno, przestrzegasz przed obniżeniem się poziomu forum itd. Fajnie, ale dlaczego zrezygnowałeś z bycia moderatorem? Teraz krytykujesz naszą pracę zamiast ją aktywnie wykonywać - w końcu miałeś ku temu okazję. Nie wiem czy piszesz tak z żalu, że już modem nie jesteś czy z innych powodów, ale dziwnie to wygląda. Porezygnowałeś z niełatwych do wytłumaczenia powodów (w geście protestu?) z różnych funkcji i teraz mówisz innym co Ty byś na ich miejscu zrobił. Myślę, że jakbyś nadal był modem, to mógłbyś lepiej wcielać w życie Twoje postulaty. Bo czyjeś rady zawsze mają gorszy skutek niż działanie.
          Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
          Bartek

          Offline Mutopompka

          • Wiadomości: 1155
          • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
            • Zobacz profil
          • Otrzymane polubienia: 2
          Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
          « Odpowiedź #17 dnia: 23 Września 2005, 18:11:06 »
          Cytat: "jaras"
          Na początek o tym wątku. Każdy wie, że nie jest on na temat, jaki zaczęty był w tamtym wątku, w którym początkowo on się znajdował. Jednak, moim zdaniem ten temat jest na tyle ważny, że moderator powinien go przenieść od razu właśnie tutaj (choć lepszym działem byłby "Forum", ale zawsze można to jeszcze zrobić). Tylko właśnie mod powinien umieć rozróżnić, kiedy gada się o pierdołach, a kiedy o ważnych rzeczach - tutaj chyba tak właśnie jest.

          Jeszcze raz napiszę:
          1. Popatrz, co jest w wątku "normalnym" -> http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3045
          2. Tu są te posty, co wydzieliłem....
          3. Teraz powiedz mi.... CO ma wspólnego Twój post (jak i poprzedników) do tematu aktualizacji??????? Moja odpowiedź: NIC NIE MA!!!

          Cytat: "jaras"
          Jednak, o ile mnie pamięć nie myli - to forum miało służyć dyskusjom o rozwoju symulatora i ewentualnej pomocy początkującym userom. Tymczasem, dziś niewiele się dyskutuje o rozwoju, o przygotowywaniu dokumentacji, o robieniu nowych tras, modeli czy innych dodatków. Dziś, na tym forum, przede wszystkim podaje się tysięczny raz linki do ISTNIEJĄCYCH tematów, na które po raz tysięczny początkujący userzy zadają pytania.

          I służy... Tylko cholera jasna... Ile razy mamy pisąc o sterach? Ile razy o "białych wagonach", ile razy o "nieuruchamianiu symka"???
          Dziś niewiele się dyskutuje o tym symku gdyż:
          1) Projekt Maszyna EU07-424 przecież ma iść (o ile już nie poszedł) w odstawkę... I przecież pisane było tu na forum, że zostaje zamknięty po ukazaniu się oficjala???
          2) Robienie tras.... -> A kto teraz robi trasy??? Pokaż tutaj kogoś, kto coś kombinuje z jakąkolwiek trasą (jednocześnie informując na forum o toczących się pracach, czy nawet zaczęciu)...
          3) Popatrz ile postów w dziale TRASY powstało od np. miesiąca???
          4) Czemu mam zostawiać posty, na które udzielona była pełna informacja? Mam zostawiać kilkadziesiąt postów o TYM SAMYM problemie??? I pisac NON STOP to samo?
          5) Czytałeś przecież http://rtfm.killfile.pl i tam jak wół pisze: Przed zadaniem pytania na forum: POSZUKAJ, POPATRZ, czy dany temat już istnieje Ciężko poszukać??? A może userzy to laicy kompletni, którzy nie potrafią sformułować zapytania szukajce??? Czemu @ Quark-t napisał tego posta: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3022 Po co on jest przyklejony??? Ot, tak, oby był???

          Cytat: "jaras"
          [*]@ Bart mi wczoraj tłumaczył problem nebuli (rozmawialiśmy m. in. o rozjazdach krzyżowych, jakie on podobno zrobił) i żalił się, że nie ma komu jej robić - jednak nikt z osób, które się nią zajmują nie napisał oficjalnie niczego o tym i nie poinformował, gdzie należy się zgłaszać, żeby wyrazić gotowość pomocy, tudzież na tym forum nie został stworzony dział Nebula, w którym można by zabierać głos na ten temat, a w którym kierownicy tego projektu wskazywaliby dalsze drogi rozwoju.

          A kto chciałby pomóc? Przecież można!!! Kiedyś, ktoś pisał, żeby w razie chęci pomocy skontaktować się z @ Marcin_EU. A nawet gdyby ktoś chciał to może napisać posta, że chciałby pomóc przy Nebuli? Przecież nikt takiego usera nie zjedzie, ani nie zbanuje...

          Cytat: "jaras"
          [*]@ Bart mi się żali, że wszyscy wolą zajmować się "jakimś durnym starym symkiem" - ja zaś uważam, że projekt należy dokończyć, a dopiero potem zająć się kolejnym. Chciałbym móc także tak postąpić zajmując się symulatorem MaSzyna.

          No to wkońcu sam się "zapętlasz"... Wyżej piszesz, że NIKT NIC NIE ROBI... A kto ma starą wersję "zakończyć"????


          Cytat: "jaras"
            [list=1][*]Wszyscy by chcieli "pójść na gotowe" i dostać już do zabawy nową nebulę.[*]Nikt nie chce się zabrać za pomoc przy nowym projekcie.[*]Administracja nebuli nie wskazuje dalszych jej dróg rozwoju.[*]Czuję na sobie presję (np. od @ Barta) tego, aby (znając przecież C++) pomagać przy programowaniu itp.[*]Ja, z kolei mam zamiar na razie pozostać przy starej wersji, bo nawet nie mam wymaganego przez nebulę sprzętu i kasy na ten sprzęt.[*]Zatem, co pozostaje mi ostatniego, namawiam ludzi, aby pomogli przy pracy autorom (np. mój niedawny post na pmk na ten temat).[*]Tymczasem mijają miesiące, czas sobie płynie, życie toczy się dalej: ludzie dojrzewają, dorośleją, pobierają się, podejmują pracę i nie zawsze w związku z tym mają czas zabrać się do projektu ani pomocy przy nim.[*]I, tak w kółko - "GO TO 1" w powyższej liście. Panowie - to jest błędne koło![/list]


            Cytat: "jaras"
            Nie wątpię, że gdzieś tam zapewne @ Winger w domu dłubie jeszcze nad czymś, @ ShaXbee coś robi, czy inni. Ale zupełnie nie widać tego tutaj, na forum. Zaś na forum widać tylko przepychanki i kłótnie (ten temat, jak razę zauważyć, także nie ja zacząłem). Nikt nic nie mówi o żadnej paczce całościowej, nikt nie mówi o ostatecznej wersji EXEka - no po prostu, jedna wielka stagnacja.

            Czemu każdy dłubie dla "samego siebie" lub grona "zaufanych ludzi"??? To jest pytanie... Było kilka przypadków, o których sam dobrze wiesz, że wyciekły:
            a) modele Barta
            b) lok z kabiną Oli_EU
            c) inne, o których nie wiemy ;P

            I jak myślisz??? Twórcy dalej mają wsadzać wsio do "wspólnego kotła"??? po takich wybrykach innych userów, którzy "szukają" wszystkiego jak sępy??? I tu powrócę szybko do Nebuli i "chęci pomocy"... jak sobie wyobrażasz pomoc w Nebuli, gdy user nie umie nawet zmienić wpisów w scenerii, dopisać paru linijek do dynamic.dat??? A ma się wziąć za Nebule??? Chłopie! Przecież to jest śmieszne! Do tego pomijam wątek taki, iż pociągneliby tą nebulę i NIE UMIELI JEJ ODPALIĆ!!! A co dopiero pomagać w jej tworzeniu.

            Cytat: "jaras"
            [*]Jeśli zaś chodzi o starego symka, to dla większości moderatorów temat "Jak ruszyć kiblem oraz co to jest bocznikowanie?" staje się ważniejszy niż nawet niniejszy temat, skutkiem czego ląduje on na Bocznicy.

            I będzie lądować, skoro nie spełnia treści posta głównego! Zacznie się pisac o aktualizacjach, a skończy na czym??? Na rozważaniach co było pierwsze: kura czy jajko????


            Cytat: "jaras"
            A OK nie jest. I trzeba na wszelkie problemy zwracać uwagę. To właśnie dlatego powstał tutaj regulamin oraz mechanizm ostrzeżeń, które miały chyba (w zamierzeniu "władz" forum) regulować porządek i pracę na forum. Jednak, Moi Drodzy - same WARN'y i regulamin nic nie poradzą, jak nie będą ich pilnować LUDZIE. A ludźmi w tym znaczeniu jesteście Wy: moderatorzy i admini.

            I właśnie zwracam uwagę (dzieląc tego posta)!!! Jest regulamin -> jest. Mechanizm ostrzeżeń jest -> jest! Jestem moderatorem forum -> jestem. Więc podjąłem interwencję przenosząc (wydzielając tego posta od głównego).


            Cytat: "jaras"
            Bowiem, kiedy poluzuje się za badzo userom i pozwoli im na wszystko na forum, to za chwilę właśnie będzie tutaj wspomniane przez @ Mateu nowe pmk, a więc jeden wielki bajzel. Wtedy to już, rzeczywiście, nawet najwspanialsza wyszukiwarka nie pomoże, aby cokolwiek tu znaleźć. Tutaj już zaczynają rządzić trolle i neodpowiedzialni moderatorzy - vide: poprzedni post (on w szczególności jest "na temat" wątku :-/).
            Cytat: "jaras"

            Skoro sam piszesz, że tutaj zaczynają rządzić trole i nieodpowiedzialni moderatorzy -> no to zaczynam już "cięcia" wszystkiego, co nie jest w temacie!

            Tylko nie wyskakuj mi tu z następnymi "umoralnieniami" bo skoro ciąć to ciąć!!! Ewentualnie Administracja pozbawi mnie statusu moderatorskiego to nic nie zrobię. Tylko sam wiesz, że to nie jest "ot tak, hop siup" z tymi cięciami!


            Cytat: "jaras"
            Nie chciałem być odpowiedzialny za grupę ludzi, która, podobnie, jak dziś moderatorzy, nic nie robiła, a zamiast pomagać innym userom - tylko przeszkadzała w rozmowach. To tyle. Mam nadzieję, że od tej pory będzie to już jasne dla wszystkich.

            Skoro zrezygnowałeś to tylko na Własne życzenie... Nikt Ciebie nie zmuszał do odejścia... Skoro powziąłeś taką decyzję -> Twoja sprawa.

            Cytat: "jaras"
            Jak powiedziałem - takie jest forum, jacy są na nim ludzie: userzy, modzi i admini (@ Winger, @ OlO_EU czy @ ShaXbee - bo tylko oni twardo pozostali jeszcze i jakoś się starają). A więc dzielcie i rząźcie. Wtedy będziecie mieli tutaj porządek - w przeciwnym razie będzie "kaszanka" i nic więcej. Ale może Wam to jest potrzebne, abyście lepiej zrozumieli moje intencje. Obyście tylko nie musieli ich rozumieć, gdy będzie już za późno...

            Cokolwiek zaś tutaj odpowiecie - taka Wasza racja będzie. Jak zrobicie i tutaj urządzicie - tak będzie.

            Pozdrawiam wszystkich forumowiczów: i tych, którym zależy na dobrym forum, i tych, który mają to całkiem w dupie.

            Więc dzielą i rządzą! Na tyle na ile mają czas!!!! Nie każdy ma 24h na to, aby siedzieć przed kompem i patrzeć, czy jakiś user nie trolluje...

            Już nastąpił jeden z małych "zwrotów" w funkcjonowaniu forum:
            1) przenosiny na nowy serwer
            2) wprowadzenie warnów (oraz poprawek) i regulaminu

            Teraz tylko trzeba CZASU!!!! Czasu na to, aby wszystko się poukładało! A będzie o wiele lepiej niż było! Ale skoro ktoś "nie ma wiary w sens prowadzonych prac/zmian" to szczęśliwej drogi!!!

            Offline |andy|

            • Wiadomości: 960
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 2
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #18 dnia: 23 Września 2005, 18:52:25 »
            Ode mnie (powinienem coś napisać, bo sam wprowadzam momentami zamęt na forum) będzie krótko lecz treściwie (takie jest założenie, a jak wyjdzie to się okaże).
            Pisałem to już nie raz, więc jeden raz więcej nie zaszkodzi. Po co usuwać powtarzajce się pytania o to samo? Jeśli ktoś ma ochotę odpowiedzieć na pytanie "Jak ruszyć kiblem?" czy "Dlaczego wagony są białe?" to dlaczego mu tego zabraniać? Jeśli nikt nie będzie miał ochoty/czasu pomóc to pytający sam poszuka (jeśli mu zależy) lub zrezygnuje z zabawy programem (jeśli mu nie zależy) co zapewni, że więcej nie będzie pytał o rzeczy wielokrotnie omawiane.
            Inne wyjście z sytuacji (to już skrajność) to zamknięcie działu Pomoc lub ustanowienie tego działu działem moderowanym (jak dzisiaj Aktualności). Skoro większość problemów została omówiona to chyba tylko to jest w stanie zapobiec zadawaniu po raz n-ty tych samych pytań. Moim zdaniem to byłoby najgorsze z możliwych wyjście.
            Najbardziej na forum boli mnie właśnie podejście do początkujących, którzy momentami są wręcz odstraszani od projektu (ot, choćby niedawny komantarz Jarasa na wypowiedź jednego z Userów "Jest to mój pierwszy post na forum").

            Kolejnym problemem są fochy niektórych z wpływowych ludzi. Wszelka krytyka (nawet ta konstrukcyjna) jest traktowana jako atak na tą osobę (tak Jaras - myślę o Tobie). Poza tym niektórzy ludzie na forum są faworyzowani (Przykład? Proszę bardzo: niedzielny znikający wątek). Takie a nie inne zachowanie jest źródłem różnych, nieraz komicznych, sytuacji jak naprzykład błędy w regulaminie, który zakazuje robienia błędów. Nie jestem purystą językowym, ale o poprawność wypowiedzi staram się dbać i tym samym sądzę, że oficjalne stanowiska obsługi forum (a takim jest regulamin) powinny być napisane poprawnie. Jeśli przeszkadza komuś, że to akurat ja zwracam uwagę na błędy to mogę poprosić innego usera o wysłanie tej listy. Może wtedy błędy zostaną poprawione (bo tylko o to mi chodzi).

            Skoro już jesteśmy przy regulaminie: może moderator przesuwający wątek/post na Bocznicę dopisałby kilka słów na końcu jak to jest zalecane w "Regulaminie dla Moderatorów"? Miło by było, gdyby Moderator się pod tym podpisał, bo z tym różnie bywa.

            Na koniec chciałem zaapelować: nie masz nic do napisania to nie pisz (doyślnie: Jeśli masz napisać "Użyj szukajki", "Poszukaj", "To już było omawiane XXX razy" to lepiej nic nie pisz).

            A miało być krótko...

            Offline EP08_015

            • Zasłużony dla Symulatora
            • Wiadomości: 4330
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 307
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #19 dnia: 23 Września 2005, 19:03:34 »
            Andy nie chce być niegrzeczny wobec Ciebie, ale zauważ że gdyby nie Jaras i jego pomysły, być może to forum zamieniło by się w totalny smietnik. Zauważ, że Jaras ma poparcie wśród ważnych i wpływowych osób tego projektu. No może poza Marcinem_EU ale to szczegół.

            Ja się cieszę, ze mamy regulamin. Że mamy konkretne zasady. Jak zauwazyłeś Jaras już od dawna o tym pisał, ale wtedy nikt tego nie zauważał. Wreszcie te pomysły stały się rzeczywistością. Teraz pozostaje tylko respektować te zasady nie tylko przez userów ale i przez modów. A dobry admin powinien z pracy modów ich samych rozliczać. W końcu nie każdy się nadaje na dobrego moderatora.

            Andy czy Ty aby nie zaczęsto czepiasz się Jarasa? Postaraj się zauwazyć jakieś efekty z jego dotychczasowej pracy.


            Pozdrawiam.
            Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
            http://chomikuj.pl/EP08-015

            Offline |andy|

            • Wiadomości: 960
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 2
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #20 dnia: 23 Września 2005, 19:16:18 »
            Cytat: "EP08_015"
            Andy nie chce być niegrzeczny wobec Ciebie, ale zauważ że gdyby nie Jaras i jego pomysły, być może to forum zamieniło by się w totalny smietnik. Żauważ że Jaras ma poparcie wśród ważnych i wpływowych osób tego projektu. No może poza Marcinem_eu ale to szczegół.


            Ależ ja nie podważam tego co Jaras robi. Lecz nikt nie ma samych zalet, przenoszenie urazów osobistych na płaszczyzny zawodowe (może tu nie bardzo to pasuje, chodzi mi o te nieszczęsne błędy w regulaminie) nie jest
            "profesjonalne". A że Jaras ma poparcie "ważnych i wpływowych osób" to się daje zauważyć.


            Cytat: "EP08_015"
            Ja się cieszę, ze mamy regulamin. Że mamy konkretne zasady. Jak zauwazyłeś Jaras już od dawna o tym pisał, ale wtedy nikt tego nie zauważał. Wreszcie te pomysły stały się rzeczywistością. Teraz pozostaje tylko respektować te zasady nie tylko przez userów ale i przez modów.


            I tu podpisuje się rękoma i nogami.  Trzeba przestrzegać regulaminu skoro już on jest. Uczestnicząć w dyskusjach na forum chcąc nie chcąc akceptujemy regulamin.
            Podejścia do tematu "Pomoc" nie zmienię.

            Cytat: "EP08_015"
            A dobry admin powinien z pracy modów ich samych rozliczać. W końcu nie każdy się nadaje na dobrego moderatora.


            Dokładnie, moderowanie nie polega na wywalaniu postów na Bocznicę i rzucaniu na prawo i lewo otrzeżeniami.
            Co do Adminów: weź poprawkę na to, że nie każdy ma czas siedzieć całą dobę przed komputerem i pilnowaniem moderatorów, życie nie ogranicza się do eu07.pl/forum. Za kilka dni rozpocznie się rok akademicki, więc tego czasu będzie jeszcze mniej. Ja sam będę rzadziej siedział przed komputerem.  I dobrze.

            Cytat: "EP08_015"
            Andy czy Ty aby nie zaczęsto czepiasz się Jarasa? Postaraj się zauwazyć jakieś efekty z jego dotychczasowej pracy.


            Nie czepiam się osoby lecz danego zachowania (podobnie jak toleruję każdą osobę lecz nie każde zachowanie). I nie podważam tego co Jaras robi dla forum.

            Offline jaras

            • Wiadomości: 224
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 12
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #21 dnia: 23 Września 2005, 19:26:39 »
            Cytat: "|andy|"
            Wszelka krytyka (nawet ta konstrukcyjna) jest traktowana jako atak na tą osobę (tak Jaras - myślę o Tobie).
            Ja się tylko do tego jednego zdania odniosę, bo właściwie to wcale nie mam zamiaru z Toba dyskutować...

            Wiesz dlaczego tak jest ona przeze mnie traktowana?

            Bo teraz pod @ ShaXbee'go wciąż dostaję opiernicz, że to ja zaczynam z Tobą wciąż kłótnie i przepychanki. Mimo, że przecież napisałem mu, że już dawno dałem sobie "na wstrzymanie" i ignoruję wszystkie Twoje wypowiedzi, żeby nie powodować kłótni. Jakoś nie dociera to do niego.

            Skoro jesteś taki "sprawiedliwy", to napisz mu wyjaśnienie, wcale nie jest Twoim zamiarem powodowanie takich awantur i, że z pewnością chcesz działać w dobrej sprawie. Tak, żeby się @ ShaXbee mógł ode mnie odczepić jeśli chodzi o ten temat. Bo jeśli jeszcze raz mi @ ShaXbee choć wspomni o Tobie, to się już starsznie wkurzę na to.

            Tylko, że... musiałbyś skłamać. Bo ja Ciebie widzę tutaj, jak swój cień. Bo w każdym wątku, w którym się wypowiadam, nagle i Ty masz coś do powiedzenia - obojętnie, czy na temat, czy nie - byle się wypowiedzieć. I to właśnie powoduje kolejną moją złość.

            No, ale, jak napisałem - teraz będę już konsekwentnie IGNOROWAŁ wszystko co napiszesz - choćbyś nawet miał mnie tutaj obrazić czy zwyzywać. I także obojętne mi to będzie czy będziesz pisał na temat czy nie. Tak, że teraz jest to już ostatnia moja wypowiedź do Ciebie.

            To tyle w temacie.

            Odnośnie pozostałych spraw.

            @ Bartek: co do mojego odejścia - Ty chyba nie przeczytałeś jednak dobrze mojego przedostatniego posta, w którym szczegółowo to wyjaśniłem. A ja nie mam zamiaru już drugi raz tego powtarzać - trzeba tylko przeczytać.

            @ Mutopompka: albo ja nie umiem czytać albo nie rozumiem treści tego posta - odwołujesz się do jakichś moich wypowiedzi, a potem sam temu zaprzeczasz.

            Jak już napisałem: nie chce mi się już po raz setny gadać o tym samym (tak, jak Wam się nie chce po raz setny pisać userom tych samych odpowiedzi na te same pytania). Tamtem post napisałem, żebyście sobie refleksyjnie porozmyślali nad sytuacją i zastanowili się co robić dalej. A nie, żebym to ja teraz Wam musiał jeszcze bardziej rozwijać to co tam napisałem (bo inaczej zabrakłoby forum, a mi doby, gdybym miał to zrobić).

            Jak już się nad tym wszystkim pozastanawiacie, to jak postanowicie i postąpicie - tak tutaj będzie. Przecież ja nie mam na to wpływu, bo jestem zwykłym userem. To Wy kreujecie tutaj reguły. Więc jak sobie tutaj pościelecie - tak się wyśpicie. Mam nadzieję tylko, że nie obudzicie się kiedyś z ręką w nocniku.

            Dla mnie ten wątek to już raczej EOT. Chyba, że ktoś zechciałby podyskutować o tym, co by można dalej robić, aby było dobrze.

            Pozdrawiam.
            Jarosław Krasuski (@ jaras)

            Doc: tutaj.
            No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

            Offline |andy|

            • Wiadomości: 960
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 2
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #22 dnia: 23 Września 2005, 19:36:11 »
            Cytat: "jaras"

            Tylko, że... musiałbyś skłamać.


            Cieszę się niezmiernie, że wiesz co jest moim zamiarem. A co do chodzenia za Tobą jak cień to się mylisz, poprostu jak mam coś do napisania to to piszę.


            Cytat: "jaras"
            No, ale, jak napisałem - teraz będę już konsekwentnie IGNOROWAŁ wszystko co napiszesz - choćbyś nawet miał mnie tutaj obrazić czy zwyzywać.  


            Zwyzywać? Obrazić? Nie, nie mam w zwyczaju (nie pamiętam kiedy ostatnio kogoś zwyzywałem...)

            Offline elmo

            • Wiadomości: 4
              • Zobacz profil
            • Otrzymane polubienia: 0
            Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja -> wydzielony
            « Odpowiedź #23 dnia: 24 Września 2005, 16:59:49 »
            o szit fak :|:|:| ale rozpętałem niezłą dyskusje widze...

            Cytat: "jaras"
            Czyli:
            Skoro jest już 23 tys. postów i ponad 1200 użytkowników, to należy im wszystkim zezwolić, żeby zawsze pytali o coś na forum tworząc nowy topic niż szukali odpowiedzi?
            Moderatorzy mają za użytownika myśleć, szukać czy przedzierać się przez istniejące tu wątki?
            Tak sądzisz?0


            jeżeli to tak zabrzmiało to sory przecież to jest oczywiste chyba że nie miałem czegoś takiego na myśli według mnie ikonka szukajki (nie wiem od jak dawna miga :) ) powinna być 5 x większa od reszty to jest oczywiste że na tak dużym forum zaczyna sie najpierw od szukajki !! ja pierwszego posta napisałem bo chciałem coś dodać odnośnie aktualizacji nie moja wina że nikt tam 2 miechy nic nie pisał a admin odrazu mi powiedział coś w stylu "uważaj bo jak następnym razem znowu coś napiszesz w temacie gdzie nikt nic przez pewien czas nie pisał to ojoj..." no ludzie... CHILL OUT


            moderatorzy mają pomagać oni są tutaj znacznie dłużej niż nowy użytkownik i chyba znacznie szybciej znajdą odpowiedź i rzucą linkiem na privie jeżeli użytkownik nie może znalezc odpowiedzi...


            p.s. zdaje sobe sprawe ze te posty zjechaly z tematu aktualizacji i nie dziwie sie ze zostaly przeniesione (dziwie sie ze tak późno ;)) ale przeleciałem wzrokiem po tych postach tutaj i chyba nawet z nowej rozmowy troche zjechało sie z tematu... czy te posty też zostaną gdzieś przeniesione ?? :>

            pozdrawiam serdecznie