Autor Wątek:  Problem z uruchomieniem symulatora: błąd "glfw" oraz lagi.  (Przeczytany 3702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BartekEP

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cześć! Po powrocie komputera z naprawy (padł dysk na którym był system) nie mogłem uruchomić symulatora. Wyskakiwał błąd "failed to create glfw window". Znalazłem rozwiązanie w szukajce, gdzie poradzono aby zmienić  gfxrenderer z full na legacy, co poskutkowało tym że symulator da się uruchomić, jednak tylko i wyłącznie na TD przy dużych lagach (przy próbie uruchomienia bardziej zaawansowanych scenerii - symulator crashuje). Przed oddaniem komputera do naprawy, symulator działał bardzo dobrze. Mój sprzęt to: GTX 1660 super, 16GB RAMu, i5-2500K, Windows 10. Próbowałem odinstalować i zainstalować na nowo sterowniki od karty graficznej, jednak nie dało to efektu. Dołączam .log oraz DMP przy próbie uruchomienia symulatora na gfxrenderer "full". Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Problem z uruchomieniem symulatora: błąd "glfw" oraz lagi.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maja 2021, 11:08:42 »
Uruchamiaj na GTX-ie, a nie integrze Intela.
Cytat: log.txt
Gfx Renderer: Intel(R) HD Graphics 3000 Vendor: Intel OpenGL Version: 3.1.0 - Build 9.17.10.4459
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline BartekEP

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z uruchomieniem symulatora: błąd "glfw" oraz lagi.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maja 2021, 11:12:19 »
Uruchamiaj na GTX-ie, a nie integrze Intela.
Cytat: log.txt
Gfx Renderer: Intel(R) HD Graphics 3000 Vendor: Intel OpenGL Version: 3.1.0 - Build 9.17.10.4459

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy informatyczne, czy byłbyś w stanie podpowiedzieć mi w jaki sposób to zrobić? Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline BartekEP

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z uruchomieniem symulatora: błąd "glfw" oraz lagi.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maja 2021, 16:19:56 »
https://support.bluestacks.com/hc/pl/articles/360014386832-Jak-prze%C5%82%C4%85czy%C4%87-kart%C4%99-graficzn%C4%85-na-dedykowan%C4%85-
Nie powinno być już problemu, jeśli przełączysz globalnie.

Problem był trochę bardziej zaawansowany, ponieważ okazało się że mam uszkodzone wejście hdmi od strony karty graficznej, przez co wyświetlała się jedynie możliwość uruchamiania aplikacji przez zintegrowaną kartę. W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc!