Autor Wątek:  Pytanie dotyczące scenerii  (Przeczytany 1662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adex

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie dotyczące scenerii
« dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:31:56 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem symulatora MaSZyna, dopiero co praktycznie dowiedziałem się o całym projekcie i to są moje totalne początki zagłębiania się w ten temat bardziej, chciałbym zapytać głównie o scenerie do symulatora, mianowicie czy jest gdzieś miejsce skąd można takie scenerie pobierac? czy wgl jakieś scenerie poza tymi już dołączonymi do launchera MaSZyny istnieją?

Pojeździłem sobie kilka tras i zauważyłem że są aktualnie scenerie które nie są dokończone i po kilku stacjach wjeżdzą się na pusty teren z samymi torami i bez żadnych tekstur wokół nas.
Oraz jak sytuacja wygląda z dodawaniem nowych scenerii do symulatora wraz z jego aktualizowaniem? Bo niektóre scenerie na pierwszy rzut oka są bardzo surowe i oprócz pustego zielonego pola wokół oraz bitmapy lasu nic się na nich nie znajduje.

Offline Frajman

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:36:44 »
Jak autor zdecyduje się to daje ją na warsztat w ramach testu, ale normalnie to wychodzą w paczce całościowej.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:47:01 »
Cytuj
Bo niektóre scenerie na pierwszy rzut oka są bardzo surowe i oprócz pustego zielonego pola wokół oraz bitmapy lasu nic się na nich nie znajduje.
Te scenerie były tworzone dawno temu, kiedy były inne standardy publikacji.

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:50:16 »
Aktualnie tworzone scenerie nie są nigdzie dostępne do pobrania, podobnie jak inne dodatki. Jeśli coś zostanie ukończone to zostaje to zawarte na repozytorium projektu, czyli swego rodzaju "chmurze" przechowującej całą strukturę symulatora, następnie z tego generowana jest paczka całościowa i dopiero po jej pobraniu zwykły użytkownik może przetestować nowy dodatek. Ostatnia psczka oznaczona jako 20.09 ukazała się we Wrześniu roku 2020. Wkrótce powinna ukazać się nowa paczka jednakże nowej scenerii tam nie będzie.
Jeśli zaśchodzi o różne błędy w scenariuszach to trzeba pamiętać iż MaSzyna to symulator liczący 20 lat. Przez ten czas w skład symulatora dodawano nowe oraz usuwano stare scenariusze. Podobnie sprawa ma się z taborem - jeśli coś jest stare i brzydkie, to jest to usuwane. Błędy więc mogą się pojawiać.
Jeśli chodzi o scenariusze w obecnym standardzie to są to :
- Linia 53 Poranek/Południe/Wieczór/Noc
- Stary Jawor
- Całkowo Retro oraz Wycieczka
- Bałtyk SKM1/SKM2/Euro 2012/ŚDM
Myślę iż nie pominąłem niczego.

Dodatkowa informacja :
Istnieje sceneria Całkowo V2 która to jest udostępniona do publicznych testów. Można ją znaleźć na naszym forum pod adresem : https://eu07.pl/forum/index.php?topic=28996.0

W celu instalacji pobieracie co niezbędne, a następnie wrzucacie to do głównego folderu z MaSzyną po czym wypakowujecie to.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:56:39 »
Jest też do pobrania do testów Kaliska oraz dodatkowe misje z poprawkami i udoskonaleniami do Drawinowa.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:11:12 »
Trzeba pamiętać, że scenerie dostępne na warsztacie mogą być nie przejezdne, jak sama nazwa działu wskazuje prace nad nimi się toczą.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Adex

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:24:58 »
A która sceneria z aktualnie dostepnych w launcherze jest najbardziej rozbudowana i najnowsza?

Offline Frajman

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:26:27 »
Polecam tzw. Wielką Tetralogię, czyli L053 południe, poranek ,wieczor itp, a także Bałtyk skm, euro i sdm.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 17:28:59 wysłana przez Frajman »