Autor Wątek:  Windows XP.  (Przeczytany 4226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Windows XP.
« dnia: 11 Kwietnia 2021, 03:00:11 »
Jako, że większość z nas miała styczność z kultowym "ikspekiem" wrzucam taki oto smaczek odnośnie najbardziej popularnej łąki swego czasu.
TIN DU DIN TIN TIN TIN
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Windows XP.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwietnia 2021, 23:07:28 »
Ciekawy materiał i interesujący wniosek: najpopularniejsze zdjęcie to nie jest zdjęcie które przedstawia wydarzenie historyczne, kulturowe czy polityczne a właśnie zdjęcie które większość ludności świata widziało kilkanaście razy dziennie przez kilka lat. Twórcy Windowsa XP nie mieli pojęcia, jaki sukces z ich powodu odniesie to zdjęcie. Dziś każdy człowiek cywilizowanego świata w wieku powyżej 15 lat widziało to zdjęcie i zapamięta je do końca życia.

A to wciąż tylko zdjęcie wzgórza i łąki z 1996 roku niedaleko Californi.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Windows XP.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwietnia 2021, 12:00:45 »
To ja też się wypowiem na temat wątku pomimo, że urodzony 3 lata po wydaniu pierwszego XPeka. Pamiętam do dzisiaj jak próbowałem wkurzony odpalić maszynę na swoim starym kartoflanym PC z Win XP. I te często bluescreeny i przycisk reset na kompie często wciskany. Jak wyszedł windows 7, a potem 10 to często używałem tapety z XPka na takowych systemach. Ostatnio nawet spotkałem Windowsa XP na terminalu do sprzedaży biletów w IC co było dużym zaskoczeniem bo pierwszy raz się z tym spotkałem więc pewnie hakiery się dorwały do systemu heh.
Jak pamiętam to w domu gdzieś miałem tableta z Windowsem Mobile firmy Mio P550 tzw. palmtop. Dało się na takowym pisać na QWERTY, nawet była jakaś gierka jak dobrze pamiętam. Jak telefon się ładował czy coś to można było się pobawić z nudów. Żałuje, że sprzedałem taki zabytek technologiczny :(
Edit: Miałem na nim nawet GPSa i często patrzyłem na mapę (chyba 2006 rok), był w nim nawet wgrany głos Krzysztofa Hołowczyca np: Prowadził cię Krzysztof Hołowczyc.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2021, 12:04:57 wysłana przez wacek12321 »
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Windows XP.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwietnia 2021, 13:43:36 »
Ostatnio nawet spotkałem Windowsa XP na terminalu do sprzedaży biletów w IC co było dużym zaskoczeniem bo pierwszy raz się z tym spotkałem więc pewnie hakiery się dorwały do systemu heh.
Jeszcze kilka lat temu (nie wiem jak obecnie) większość bankomatów jechała na XP.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline WielkiNoob

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Windows XP.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwietnia 2021, 14:52:14 »
Kurczę, a zawsze myślałem, że to jest po prostu czymś inspirowane lub po prostu że ta miejscówka nie istnieje. Zawsze się znajdą jacyś ludzie, którzy znajdą to haha