Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137975 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lokomotywownia

  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
    • Lokomotywownia
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Maja 2021, 20:13:00 »
U mnie np. drawninowo od rana lite ( w innych też) jadąc 060-da297 przed Darwinowo w stronę Mizerów stoją w kolejce różne składy. Co dalej ? Jest jakiś sposób, żeby się to nie blokowało ?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Maja 2021, 21:10:17 »
@Lokomotywownia na chwilę obecną nie jest znana dokładna przyczyna powstawania kolejek składów. Jeśli takie korki wystąpią zasadniczo kontynuacja jazdy/ukończenie scenariusza jest niemożliwe.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #122 dnia: 05 Maja 2021, 21:12:16 »
Na którym exe uruchamiałeś scenerię?

Edit: I tak jak MasterYoda napisał, przyczyny blokowania tej scenerii mogą być różne (tylko w tym wątku było podanych kilka możliwych powodów).
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2021, 21:21:24 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Maja 2021, 21:07:18 »
Dzis udało się ukonczyc scenariusz na traxie z kontenerami z Gr do WDT. Scenariusz skonczyl się jazda jako luzak do WDZ i manewrami w WDZ na tor postojowy, jednak moja uwagę zwrocila znajdujaca się pomiędzy składami stonka i oczekujaca na manewry dziewiatka. Cos poszlo nie tak.
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2021, 21:09:38 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Maja 2021, 22:42:29 »
Problem ze stonką "zblokowaną" pomiędzy wagonami w peronie drugim występował u mnie, o czym pisałem powyżej w postach.

Stonka blokuje część WdZ i przez to EP05 ze składem nie może wjechać do WdZ i blokuje SBL-kę w stronę WdZ.

Udało Ci się ukończyć scenariusz tylko dlatego, że jechałeś towarem i przed EP05  (pomimo częściowej blokady WdZ towary mogą przejechać przez stację), albo odpaliłeś drawinowo lite, gdzie brak jest składu z EP05.

Ten błąd wynikał z tego, że podczas ładowania scenerii nie wgrywały mi się wszystkie składy wagonowe, które zbierała sm-ka z torów odstawczych.

Edit: Rozwiązaniem tego problemu jest ponowne ściągnięcie scenariusza z forum, rozpakowanie archiwum i nadpisanie wcześniej wgranych plików, a następnie nadpisanie zaktualizowanych składów z wiadomości z 5 kwietnia 2021 roku od DieselPower (u mnie pomogło i stonka nie blokuje peronu 2).



« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2021, 22:50:50 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Maja 2021, 23:08:48 »
@mati222 przygotuj może taką paczkę "naprawczą" tzn. zbierz wszystkie pliki które posiadasz i na nich działa u Ciebie. Chętnie pobrałbym i zweryfikował czy jest to reguła, że będzie to pomocne czy tylko jednostkowy przypadek i problemu należy szukać gdzie indziej.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Maja 2021, 23:15:55 »
Można pomyśleć o tym, ale dopiero po sprawdzeniu na nowej paczce całościowej maszyny (jeszcze nie sprawdzałem po pobraniu nowej paczki całościowej).

Postaram się w ten weekend poświęcić ok. 2,5 h  na obserwację ruchu AI na stacji Włod. Zach i sprawdzić, czy u mnie wszystko działa i nic się nie blokuje.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Maja 2021, 23:46:52 »
Odpaliłem na paczkowym exe czapajewa i nie dostał rozkładu.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Maja 2021, 02:33:58 »
Dzieki szczegolowemu opisowi problemu udalo sie go znalezc i wyeliminowac w rekordowym czasie. Ode mnie to tyle, po przerwie reklamowej nastepna bajeczke z mchu i paproci opowiedza koledzy Zwirek i Muchomorek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Maja 2021, 08:19:36 »
Kolego mat wlasnie nie odpalalem wersji lite tylko pelna. Zawsze tylko taka odpalam. A co do twojej rady tak jak pisalem ci ze sciagnalem paczke i ten plik ze skladami oraz najnowsze majowe exe i nic to nie dalo. Dalej cos jest z eventami nie tak stonka sie blokuje. To wszystko jest jakies losowe. Scenariusz z et42 tez na kilka uruchomien tylko raz go skonczylem. Podobnie na misji kontenerowej. Poprostu raz pojdzie a raz nie bo sie zrobi korek.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline jagoda

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Maja 2021, 10:19:55 »
Korki się robią bo napięcie wywala. A jak odpali to rusza na hura. A potem wszystko stoi.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #131 dnia: 08 Maja 2021, 10:45:40 »
Problem ze stonką blokującą wynika u mnie z tego, że podczas ładowania scenerii nie wgrywały mi się wszystkie składy wagonowe, które zbierała sm-ka z torów odstawczych.

Już chwilę po uruchomieniu scenerii sprawdzając tory odstawcze stacji Włod. Zach., z których sm-ka zbiera wagony osobowe, można przewidzieć czy po ok. 40 min. stonka zablokuje peron drugi, a w konsekwencji część WdZ i po pewnym czasie SBL-kę od Grabówka w stronę Włod. Zach.

Udało mi się powtórzyć błąd ze stonką, na ostatnim exe paczkowym i jeszcze dzisiaj wrzucę zrzuty ekranu i plik log z tej sytuacji.

Edit: MasterYoda: Próbowałem dzisiaj na ostatnim exe 21.04 i AI ma poważne problemy z prowadzeniem ciężkiego składu towarowego (ponad 3000 ton) z ET-42 na czele. Raz nie udaje się jej pokonać stromego podjazdu pod Stawiska Górne i utyka, a przy kolejnej próbie uruchomienia scenerii wykoleja skład i blokuje całą scenerię w stronę Grodziska Zachodniego (błąd ten zgłosiłem w wątku MaSzyna 21.04 - problemy). Także u mnie też się blokuje sceneria.

EP08_015: Błąd z blokowaniem się stonki w peronie 2  i przez to blokowaniem SBL-ki w stronę WdZ wynikał u mnie z tego, że podczas uruchamiania scenerii nie ładowały mi się wszystkie składy wagonowe na torach odstawczych (w zał. screen 1 i 2 - kiedy błąd występował oraz porównawczo screen 5 i 6 kiedy błąd nie występuje ). Zrzuty ekranu zostały wykonane, na ostatnim exe 21.04 i pełnej wersji drawinowno, w chwilę po starcie symulacji (możesz sprawdzić chwilę po uruchomieniu, czy taka sytuacja: screen 1 i 2, występuje też u Ciebie).
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2021, 22:52:45 wysłana przez mati222 »

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Maja 2021, 23:33:28 »
Po rozwiązaniu problemów ze stonką blokującą peron 2 (przynajmniej u mnie  ten problem został już rozwiązany), skupiłem uwagę na problemach AI z prowadzeniem ciężkiego składu towarowego (ponad 3000 ton) z ET-42 na czele, na exe z paczki całościowej 21.04. (problemy te wraz z plikami log i errors zgłosiłem w wątku MaSzyna 21.04 - problemy).

Dzisiaj postanowiłem spróbować, czy AI poradzi sobie (stosując wysoki rozruch) z trudnym podjazdem pod Stawiska Górne  po podmianie loka na ET41, który w realu dobrze radzi sobie z prowadzeniem ciężkich składów towarowych z niewielkimi prędkościami (na podjeździe pod Stawiska Górne obowiązuje ograniczenie do 20 km/h). 

Obserwując AI z ET41 zauważyłem (podobnie jak z ET42), że stosuje rozruch przy ok. 600A i powoduje znaczne spadki napięcia pomimo, że przy płaskim terenie do ruszenia składu wystarczy nie przekraczać 400A (przy 400A rozruch jest wprawdzie wolniejszy, ale nie powoduje takich spadków napięcia).

Problem z AI wystąpił w Drawinowie, gdzie została zatrzymana pod sem. wyjazdowym. Ruszając spod sem. po podaniu sygnału zezwalającego na jazdę pociągową, AI nie odczekała na pełne odhamowanie składu i stosując rozruch ok. 600A doprowadziła do tego, że skład poruszał się raz do przodu (po tym jak wagony uderzały o siebie i popychały skład - podobna sytuacja była opisywana w wątku dot. scenerii Kaliskiej), a za chwilę ponownie do tyłu. Zamiast zejść nastawnikiem z pozycji i chwilę odczekać na odhamowanie składu, AI dalej kontynuowała rozruch jeszcze przy wyższym natężeniu prądu doprowadzając co chwilę do "zadziałania" przekaźnika nadmiarowego. Ostatecznie po pewnym czasie doprowadziła do "wywalenia podstacji" i zablokowania całej scenerii, na skutek braku napięcia w sieci trakcyjnej (w zał. log , error i zrzuty ekranów  z zablokowanej scenerii).

Na dzisiaj jeszcze nie wiem, czy problem z nieumiejętnym prowadzeniem ciężkiego składu towarowego AI, jest jedyną przyczyną blokowania scenerii i powodowaniem braku napięcia w sieci trakcyjnej.
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2021, 23:59:06 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #133 dnia: 12 Maja 2021, 22:16:59 »
Cytat: mati222
Na dzisiaj jeszcze nie wiem, czy problem z nieumiejętnym prowadzeniem ciężkiego składu towarowego AI, jest jedyną przyczyną blokowania scenerii i powodowaniem braku napięcia w sieci trakcyjnej.

Może w ramach testu zamień ten ciężki skład na coś lekkiego żeby sprawdzić czy problem leży w nieumiejętnym ruszaniu z ciężkim składem.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #134 dnia: 12 Maja 2021, 22:55:40 »
Sprawdzić mogę, to nie jest problem, ale jeżeli podmienienie składu wymaga grzebania w plikach scenerii dot. eventów, to nie mam pojęcia jak to zrobić.
Jeżeli chodzi o podmianę składu to potrafię to robić jedynie z pozycji startera.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #135 dnia: 12 Maja 2021, 23:19:59 »
W załączniku zmodyfikowany plik.

Edit:
Cytuj
(...)jeżeli podmienienie składu wymaga grzebania w plikach scenerii dot. eventów(...)
Nie eventów tylko w pliku *.scn ewentualnie w include ze składami jeśli takowy występuje.
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2021, 23:22:20 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #136 dnia: 12 Maja 2021, 23:23:43 »
Dzięki za pomoc.

Sprawdzę i napiszę, czy nadal sceneria się blokuje.

Edit: W przesłanym wczoraj przez MasterYoda pliku scenery brakuje kilku składów wagonowych, co skutkuje blokadą peronu drugiego przez SM42-099 i w konsekwencji części scenerii w stronę Włod. Zach.

Przesyłam zmodyfikowany plik (na podstawie zestawienia składów DieselPower wraz z podmianą składu prowadzonego przez ET-42 05 przygotowaną przez MasterYoda).

Po pobraniu dołączonego pliku i nadpisaniu pliku o identycznej nazwie w katalogu scenery, stonka nie powinna już blokować peronu drugiego.
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2021, 20:49:23 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #137 dnia: 14 Maja 2021, 19:40:46 »
Cytuj
Po pobraniu dołączonego pliku i nadpisaniu pliku o identycznej nazwie w katalogu scenery, stonka nie powinna już blokować peronu drugiego.

Niby powinna a jednak dalej się blokuje. Guzik daly te wasze rozwiązania. Stonka dalej się blokuje. Scren poniższy przedstawia sytuacje gdzie stonka wyciagnela taki skład z toru postojowego z obu stron była przyczepiona i tak wciagnela się w peron, po czym kawalek odjechala i tak stoi. Dziwne jest to ze stonka była na torze postojowym z obydwu stron przyczepiona do wagonow. Niestety powrot do grodziska jest już niemożliwy.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 19:44:45 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #138 dnia: 14 Maja 2021, 20:03:25 »
Czy możesz wrzucić na forum zrzut ekranu zrobiony chwilę po uruchomieniu scenariusza z widoku na na tory odstawcze Włod. Zach., z których stonka zbiera wagony?

Edit: Chwilę po uruchomieniu symulacji tory odstawcze powinny wyglądać tak jak na screen 5 i 6 doł. do mojej wiadomości z 8 maja.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 20:12:53 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Maja 2021, 20:29:47 »
Proszę bardzo.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Maja 2021, 20:33:03 »
Dzięki. Ewidentnie brakuje u Ciebie wagonów na torach odstawczych.
Miałem dokładnie ten sam problem i w takim wypadku stonka podpinała wagony z dwóch stron i blokowała peron 2 (dokładnie tak jak to opisałeś).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Maja 2021, 20:36:54 »
To przeciez twoj plik na podmiane z kilku postow wyzej. Mial byc poprawiony. Sciagnalem i zamienilem jak opisywales.
Przy okazji kiedy jedzie sklad z ep05? Bo ostatnio go nie widze. Usuneliscie go?
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 20:39:06 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #142 dnia: 14 Maja 2021, 20:41:14 »
Poprawiłem, sprawdziłem i u mnie działa (stonka już nie blokuje peronu drugiego).

Przed chwilą ponownie u mnie uruchomiłem symulację, sprawdziłem ponownie i mam wszystkie wagony na torach odstawczych, tak jak powinno być.

W tym momencie stonka sobie manewruje i sprawdzę ponownie czy zablokuje peron 2.

Edit: Sprawdziłem i jest w zmodyfikowanym pliku scenery. Jedyne co powinno się zmienić to lżejszy skład dla ET42 05.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 20:49:24 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #143 dnia: 14 Maja 2021, 20:43:46 »
Jak u ciebie wszystko dziala to najlepiej skrec paczke calosciowa i wystaw tu. Bo widzisz pomimo ze pobralem plik od ciebie to nadal czegos brakuje np tych zagubionych wagonow.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #144 dnia: 14 Maja 2021, 20:47:32 »
A w errors.txt jest czysto?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #145 dnia: 14 Maja 2021, 20:58:02 »
U mnie też nie wszystko dobrze działa.

Dzisiaj sprawdzałem ET42 05 z lżejszym składem wg pomysłu MasterYoda i pomogło o tyle, że ET42 podjechała pod Stawiska Górne i dojechała do elektrowni w Zarzeczu Dolnym.

Ale na koniec sprawdzając jeszcze raz scenerię, czy nic się nie zablokowało odkryłem wykolejonego Elfa, który zablokował całą scenerię w stronę Włod., Zach.

Edit: W tej chwili obserwowałem Elfa, ale tym razem błąd nie wystąpił i Elf spokojnie manewruje w peron we WdZ (także nie udało mi się tego błędu powtórzyć).
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 21:07:21 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #146 dnia: 14 Maja 2021, 21:06:51 »
Jubaj errors jest dlugi. Mati napisz jakich skladow mi brakuje skoro twierdzisz ze brakuje mi jakiś wagonow.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #147 dnia: 14 Maja 2021, 21:34:30 »
Brakuje zaznaczonych składów wagonowych.

Edit: Jeszcze sprawdź jaką masz wielkość pliku drawinowo_od_rana.scn?

Edit2: Nie mam pojęcia, dlaczego korzystając z tego samego pliku scenery, mamy różne składy na torach odstawczych po uruchomieniu symulatora (może ktoś bardziej obeznany w temacie plików maszynowych pomoże?)
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 21:51:00 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #148 dnia: 14 Maja 2021, 22:01:20 »
Może to to?
Failed to open file "dynamic/pkp/bdhpumn_led_v3/bdhpumn_ng_1_led.fiz"
Bad vehicle: failed to locate definition file "pkp\bdhpumn_led_v3/bdhpumn_ng_1_led.fiz"
Failed to open file "dynamic/pkp/bdhpumn_led_v3/bdhpumn_ng_1_led.fiz"
Bad vehicle: failed to locate definition file "pkp\bdhpumn_led_v3/bdhpumn_ng_1_led.fiz"
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #149 dnia: 14 Maja 2021, 22:01:51 »
Posiadasz paczkę 21.04?