Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137950 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Kwietnia 2021, 15:23:05 »
Cytuj
    Jeżeli wystąpi błąd, to jeśli naprawdę nie ma możliwości załączenia loga, to wykonujemy screen'a i dokładny opis sytuacji.
    Proszę nie zgłaszać, że gdzieś się stworzył korek. Jak coś takiego wystąpi, to najlepiej odszukać źródło powstania tego korka – przelecieć się do przodu, zobaczyć gdzie nastąpiło zderzenie / stanięcie / inna dziwna sytuacja.[/li]
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Kwietnia 2021, 17:31:21 »
Po kilku próbach udało mi się (na ostatnim exe) ukończyć misję ET42 (po podmianie na ET41), ale tylko pod warunkiem, że wszystkie manewry:  Włod Zach, Włod Tow i Grodz Zach do chwili uzyskania RJ (po uzyskaniu RJ przejmowałem loka) wykonywała za mnie AI (gdy wykonywałem je samodzielnie to nie dostawałem RJ, a bez RJ nie udało mi się ukończyć misji).
Ciekawostka: po starcie misji w kabinie A lok. i przejściu do kabiny B, przy widoku z kamery zewn. moja postać nadal była widoczna w kabinie A (w przypadku manewrów wykonywanych przez AI jest identycznie - AI prowadzi manewry z drugiej kabiny). Podobne zjawisko można obserwować z kamery zew. przy manewrach AI we Włod Tow. Może tutaj leży problem z RJ.

 
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2021, 11:04:31 wysłana przez mati222 »

Offline Union Pacific

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Kwietnia 2021, 20:22:57 »
Cytuj
Do i z Zarzecza trzeba delikatnie z rozruchem. Bo wywali napiecie na polowie scenerii i nie bedzie chcialo sie zalaczyc.

Przy szlakowej 60 km/h i ograniczeniu szybkosci do 20 km/h jadac luzakiem trudno raczej o ciezki rozruch.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2021, 21:28:36 wysłana przez Stele »
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, up to 3.8 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Kaby Lake Processor + NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5 dedicated) ,  32GB System Memory

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Kwietnia 2021, 21:10:01 »
Przy kolejnej próbie (ostatnie exe - misja ET42 - tym razem podmiana loka na ET22) ponownie ten sam problem z otrzymaniem (a raczej brakiem otrzymania RJ). Było dobrze z pociągiem widmo (widok z zewn. kamery: kabina loka, z której prowadziłem skład była nieobsadzona) do Grodz Zach  (tam wszystkie manewry ponownie prowadziła AI), ale tym razem nie otrzymałem RJ i misja zakończyła się w Grodz. Zach. Także w moim wypadku to, że raz  udało się ukończyć całą misję (łącznie z podjazdem pod Stawiska Górne) nie oznacza, że uda się ponownie.   

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Kwietnia 2021, 23:39:25 »
Testowo też odpaliłem ET42 i moje wnioski są następujące. Przebiegi manewrów są dziwnie skonstruowane. Jeden manewr jest rozdzielony na kilka części. Zamiast ułożyć całą drogę przebiegu po czym podać wszystkie tarcze musimy się zatrzymywać bez sensu zamiast jechać aż do momentu zmiany kabiny. U mnie po podaniu jazdy na skład mnie skierowało na tor obok (ten z kilkoma lokomotywami) zamiast na ten z docelowym składem do poprowadzenia.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Kwietnia 2021, 23:59:02 »
Miałem podobnie na tej misji, ale to z mojej winy, bo ruszając luzem z Włod. Zach. do Włod Tow. ruszyłem po podaniu sygnału S2 na sem. nie czekając na godziną odjazdu w RJ.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Kwietnia 2021, 08:05:13 »
Wyjazd przed czasem (przy podanym wyjeździe) nie powinien wpłynąć na przebieg symulacji.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Kwietnia 2021, 14:20:32 »
Być może wyjazd przed czasem nie miał wpływu, ale ruszając przed czasem, nie udało mi się ukończyć misji i dwa razy wylądowałem na torze odstawczym dla lokomotyw.
Podsumowując: na ostatnim exe misja ET42 przejezdna, ale tylko w przypadku gdy otrzymamy wszystkie trzy RJ (na dowód zał. screen w formacie pliku odg skompresowany do 7z - jeżeli niedopuszczalny format na forum - to zał. do wywalenia).
Na koniec pytanie: próbując podjechać składem ze skodą na czele do Zarzecza (udało się za trzecim podejściem) zastanowiło mnie, czy w tym wynalazku jest coś takiego jak wysoki rozruch, a jeżeli tak to jak to uruchomić?

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Kwietnia 2021, 14:51:02 »
Testy na wersji lite. Misja EN57-986 przejezdna na EXE_210408.
U mnie również ET42 nie przejezdna na EXE_210331. Za pierwszym razem wjechałem na tor gdzie są odstawione elektryki a potem mnie byk zablokował. Za drugim razem wpuścili mnie na tor obok ale nie dostałem zezwolenia na manewry. Ps. podczas oględzin składu natrafiłem na wątpliwej jakości sprzęgi między wagonami. Trochę mnie tu nie było i nie wiem na ile temat jest znany - załączniki.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwietnia 2021, 14:52:57 wysłana przez loko »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Kwietnia 2021, 14:54:38 »
Wydaje mi się że @Transkei poszedł na łatwiznę i w eventach pominął zwrotnice które nie były używane. Musiał bym zajrzeć do pliku .ctr i poszukać te eventy.

Edit:
Znalazłem. Wg zamysłu @Transkeia po otrzymaniu wjazdu na semaforze wdt_C na S13 powinniśmy wjechać na tory stacyjne ale tylko aby minąć tarczę zaporową E16. Zmieniamy czoło i czekamy na sformowanie naszego składu po czym na ww tarczy otrzymamy ms2 i jedziemy za tm4 po czym zmiana czoła i najazd na nasz skład sprzęgnięcie i oczekiwanie wyjazdu. Jeśli pojedziemy na koniec toru pod tarczę F16 uruchomimy eventy nie dla nas. Uruchomimy natomiast eventy dla innego składy który będzie kończył bieg na tym torze po czym się urwie i przemanewruje na tor odstawczy.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwietnia 2021, 18:02:21 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Kwietnia 2021, 18:24:33 »
W zasadzie to co napisałeś wyjaśnia sprawę, dlaczego nie udało mi się ukończyć tej misji i dwa razy wylądowałem na torze odstawczym dla lokomotyw. Ale nadal nie rozwiązuje problemu o którym pisałem wyżej: dlaczego wykonując samodzielnie manewry (po kilku próbach znam już te manewry na pamięć) nie otrzymuje RJ (czy to we Włod Zach, czy to Tow.) - chyba, że tylko ja mam ten problem to temat zamknięty.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Kwietnia 2021, 18:30:22 »
Właśnie stoję pod wjazdem na WdT i po otrzymaniu S2 w WdZ nie miałem rozkładu. Przejadę część i później w .ctr i logu porównam czy event przypisujący RJ został wywołany.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Kwietnia 2021, 18:44:37 »
Próbuj, ale z moich doświadczeń z tą misją wynika, że jeżeli nie otrzymamy rozkładu ( po podpięciu do składu we Włod Tow i później po oblocie w Grodz Zach) to misji nie da się ukończyć podjazdem do Zarzecza Dolnego. 

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Kwietnia 2021, 19:24:25 »
ET42 we Włodowicach Towarowych powinien najpierw wjechać za semafor grupowy E16, po czym następuje długi postój i oczekiwanie na sformowanie składu - najpierw wjedzie ET22, potem kolejne wagony doczepi SM42, potem TEM2 (albo najpierw TEM2 a potem SM42). Kiedy skład jest gotowy ET42 pojedzie za Tm4 (to jest prawie pod semafor wjazdowy od strony WdZ), i pod semafor grupowy E18, gdzie jest podpięcie pod sformowany skład.

Rzeczą kluczową w funkcjonowaniu scenariusza jest posiadanie przez pojazd właściwego rozkładu jazdy - bez tego wszystko się posypie. Jeżeli ET42 zamelduje się we Włodowicach Towarowych bez rozkładu, to zostanie potraktowany jak zwykły pociąg kończący bieg. Tak samo również pozostałe stacje - pociąg bez rozkładu zostanie potraktowany jak towarowy z najniższym priorytetem, jadący za scenerię.

Widzę że ponownie pojawił się problem z przypisywaniem rozkładu do lokomotyw wieloczłonowych. Na ostatnim użytkowanym przeze mnie exe (201020) funkcjonowało to bez problemu. To jest ewidentną przyczyną problemów w misji z ET42. Ponadto niektórzy z uporem maniaka jeżdżą na exe paczkowym, choć zaznaczyłem na początku, że scenariusz na nim nie zadziała - problemy z łączeniem EZT, nieogarnięte podstacje.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Kwietnia 2021, 22:11:18 »
Z nadawaniem rozkładów dla pociągów sterowanych przez gracza były problemy w jednym z ostatnich exe. Nie sprawdzałem jeszcze, czy wszystko jest OK na najnowszym (wrzuconym dzisiaj).

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Kwietnia 2021, 16:23:07 »
Na najnowszym exe (eu07-x64_210418) ten sam problem z brakiem rozkładu.

W uzupełnieniu: Gdy AI prowadzi manewry to otrzymuje rozkład
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2021, 17:10:45 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Kwietnia 2021, 18:10:21 »
Chyba sie nie przypisuja. Na misji et42 jako luzak do wdt nie dostalem rozkladu pomimo s2 na semaforze.

Czekalem 10min i rozklad sie nie przypisal.

Sprawdzilem na exe paczkowym i tez rozkladu nie dostalem. Co to jest za rozklad? Jaka nazwa pliku? Moze autor zapomnial do paczki dolozyc rozklady.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2021, 18:33:47 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Kwietnia 2021, 19:23:19 »
Co do misji ET42 to rozkłady (x3 w przypadku tej misji) są w paczce (gdy wszystkie manewry prowadzi AI do dostaje rozkład). Udało mi się ukończyć tę misje (na przedostatnim exe) tylko w ten sposób, że wszystkie manewry pozwoliłem prowadzić AI, a ja przejmowałem skład po otrzymaniu RJ (tak jak pisałem powyżej w tym wątku). Nawet po podmianie loka nie otrzymywałem rozkładu, gdy sam prowadziłem manewry.   
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2021, 19:29:23 wysłana przez mati222 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Kwietnia 2021, 20:58:36 »
Pany. a gdzie logi z ET42 na manualu co nie dostaje rozkładu?
Mój kanał youtube

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Kwietnia 2021, 22:57:42 »
Po ostatniej mojej wiadomości uruchomiłem testowo misje ET42 ponownie - na ostatnim exe (eu07-x64_210418), na oryginalnym loku ET42 przypisanym do misji. Manewry wykonywałem samodzielnie i ku mojemu zdziwieniu tym razem dostałem rozkład we WdZ. Następnie luzakiem do WdT - według tego co odkrył MasterYoda - zatrzymałem się kawałek po minięciu tarczy E16. Po dłuższej chwili oczekiwania na sformowanie składu samodzielne manewry pod skład i ponownie otrzymałem rozkład. Na tym na dzisiaj skończyłem i nie ruszyłem do Grodziska Zach, ale (przy większej ilości czasu postaram się sprawdzić także, czy otrzymam trzeci RJ w Grodzisku Zach.   
Edit: dołączam log (mam nadzieję, że właściwy plik)
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2021, 23:12:49 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Kwietnia 2021, 23:00:02 »
A log dasz, czy dalej mamy wróżyć?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Kwietnia 2021, 23:07:50 »
No tu nie miał żadnego babola, to byłby tylko jako porównawczy ewentualnie użyteczny. Ten aktualny exek ponoć bardzo precyzyjnie loguje co się stało z wartością komórki. Czy poszła do złego wozu, czy nie trafiła do odczytywanej komórki, czy co.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #82 dnia: 20 Kwietnia 2021, 16:57:19 »
Proszę bardzo o to log z najnowszego exe. Dalej rozkład się nie przypisuje.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Kwietnia 2021, 23:53:25 »
Obejrzalem sobie ta sytuacje. Przyczyna problemu nie sa zmiany w exe (bo takich nie bylo) a lenistwo jasnie pana mechanika -- w trybie manewrowym by otrzymac komende z komorki (w tym wypadku z semafora) nalezy laskawie pofatygowac sie do niej na odleglosc < 10m, zamiast czekac sobie w polowie peronu jak jakis sklad osobowy.

(sa od tego pewne nieliczne wyjatki, ale akurat komenda nadania rozkladu w tej sytuacji do takich nie nalezy)
« Ostatnia zmiana: 23 Kwietnia 2021, 23:57:02 wysłana przez tmj »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Kwietnia 2021, 23:57:20 »
Czyli że było popsute zawsze?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Kwietnia 2021, 00:00:34 »
Jesli przyjmiemy ze takie zachowanie jest popsute, to tak. Z jakiegos tam powodu kiedys przyjeto ze
                    // jeśli prędkość jest zerowa, a komórka zawiera komendę
                    eSignNext = Point.evEvent; // dla informacji
                    if( true == TestFlag( iDrivigFlags, moveStopHere ) ) {
                        // jeśli ma stać, dostaje komendę od razu
                        Command = TCommandType::cm_Command; // komenda z komórki, do wykonania po zatrzymaniu
                    }
                    else if( Point.fDist <= fMaxProximityDist ) {
                        // jeśli ma dociągnąć, to niech dociąga
                        // (moveStopCloser dotyczy dociągania do W4, nie semafora)
                        Command = TCommandType::cm_Command; // komenda z komórki, do wykonania po zatrzymaniu
                    }
no i tak dziala.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Kwietnia 2021, 00:14:21 »
Przyjmujemy, że jest. Człowiek realizuje zawsze funkcję "stań gdzieś w tej okolicy, żeby było wygodnie i niczego nie zablokować", zaś bot realizuje funkcję "stań tutaj". Eksperymentalnie można by dopisać, żeby limit odległości dla traktować dla człowieka znacznie łagodniej.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Kwietnia 2021, 08:04:55 »
limit odległości dla traktować dla człowieka znacznie łagodniej.
Wtedy do przejrzenia wszystkie scenariusze, czy czegoś ekstra się nie dostaje. :D
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Kwietnia 2021, 14:46:36 »
Nie chce mi się wierzyć, żeby zawsze było jak pisze tmj. Na calkowie_v2 SA133 w Wilisiu zatrzymuje się pod W4 na końcu peronu, rozkład jazdy dostaje od semafora z tyłu (czyli ponad 200 m dalej, bo semafor jest za peronem) i na wszystkich exe do tej pory zawsze otrzymywał ten rozkład. Tak samo EN57/Elfy w Janiszewie na torze 3 po przyjeździe na stację. Zawsze otrzymywały rozkład jazdy od semafora z tyłu i grzecznie turlały się pod odpowiednie W4.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Kwietnia 2021, 14:53:56 »
Może jak kończył rozkład, to nie przechodził w shunt? Choć chyba powinien.
Mój kanał youtube