Autor Wątek:  Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać  (Przeczytany 1381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« dnia: 13 Marca 2021, 11:03:21 »
Mam problem na samym początku misji. Z opisu wiem, że mam wyjechać spod tarczy i później dostanę od dyżurnej informację kiedy mam zacząć cofać. Ale nie wiem kiedy się zatrzymać (jadąc jeszcze na wprost spod tarczy). Nie ma tam żadnych tarcz manewrowych ani semaforów aż do znacznika końca przetaczania. Ale żeby do niego dojechać przejeżdżam przez otwarty przejazd drogowy, więc coś na pewno jest nie tak. Do tego dyżurna nagle mówi, że nie wolno do tyłu za semaforem... W którym momencie i dlaczego powinienem się zatrzymać?

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marca 2021, 11:08:53 »
Dodam jeszcze, że na schemacie widzę gdzie jest zwrotnica nr 11, za którą mam się zatrzymać wg opisu misji, ale czy jest jakiekolwiek oznaczenie bądź komunikat w czasie symulacji, które mówiłyby o tym, żeby stanąć?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca 2021, 11:33:37 »
W pomocniku pod F2 powinna wskoczyć komenda zmiany kierunku. Nie pomieszałeś czegoś z radyjkiem, przez co nie słyszysz poleceń dyżurnej?
Mój kanał youtube

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca 2021, 11:43:38 »
Rzeczywiście polecenie zmiany kierunku się pojawia. Natomiast polecenia dyżurnej przez radio nie ma (radio jest ok, bo słyszę różne inne rzeczy).

Pytania:
1. Czyli stanąć powinienem gdy tylko pojawi się informacja o zmianie kierunku w pomocniku?
2. Ta informacja od dyżurnej że "nie wolno do tyłu za semaforem" to do mnie, czy niezależnie ode mnie?

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marca 2021, 13:05:28 »
Zatrzymałem się natychmiast gdy w pomocniku pojawiła się informacja o zmianie kierunku. Poczekałem trochę na info od dyżurnej, że mogę cofać, ale go nie było. Zacząłem cofanie mimo to i misja poszła dalej. Tak więc jest ok, tylko ten komunikat dyżurnej gdzieś mi zaginął... Słyszę, że nie wolno cofać za semaforem, ale pozwolenia na cofanie nie dostaję.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca 2021, 13:30:19 »
Pomocnik wyświetla polecenia dla bota. On by zawrócił w miejscu otrzymania tej komendy.
event wil_obsluga_stacji_sp42 multiple 0 wil_sp42_stat wos_sp42_1 else wos_next condition memcompare c * * endevent
event wos_sp42_1 multiple 0 wil_sp42_stat wos_sp42_1sem wilis_zwr10- wilis_zwr11- wil_sp42_stat_1 wos_next else wos_sp42_2 condition memcompare c 0 * endevent
 event wos_sp42_1sem multiple 5 none wil_tm17_m2 endevent //0 - 1: za zwrotnice nr 11
event wos_sp42_2 multiple 0 wil_sp42_stat wilis_zwr11+ wil_tm17_m1 wil_sp42_stat_2 wilis_gadka6 wil_tmzwr11_v25 wos_next else wos_sp42_3 condition memcompare c 1 * endevent //1 - 2: pod Tm15
Czyli ruszasz spod wil_tm17. wos_sp42_2 ustawia przebieg powrotny. wilis_gadka6 to komunikat "można do tyłu". Ale co ustawia stan wil_sp42_stat na c 1 * to nie wiem.
Mój kanał youtube

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2021, 19:47:18 »
Coś takiego widzę w logu:
EVENT LAUNCHED by sp42-210: wilis_gadka6Wygląda jakby mi się ten komunikat odtworzył, prawda?

Log załączam.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marca 2021, 19:57:07 »
Mhm, masz kawałek dalej
EVENT LAUNCHED by sp42-210: wilis_gadka6
Test: MemCompare - wil_radio - [*] && [0.00] == [0.00] && [0.00] == [0.00] - Pass
Czyli kanał był wolny.
EVENT LAUNCHED by sp42-210: wilis_gadka6x
Type: Sound - [play] [channel 1]
I nastąpiło odtworzenie na kanał 1.
Sampel też się wczytał poprawnie.
Loading sound data from "sounds/radiotelefon/mozna_do_tylu.ogg"Jeszcze mógłbyś być za zasięgiem renderowania dźwięku (draw distance od 4971.0 0.0 9684.0) ale to byś raczej nic nie słyszał i musiałbyś skręcić ustawienia do poziomu Silent Hilla.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2349
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marca 2021, 20:00:43 »
Znaczy sie, trzeba jeszcze pamietac ze uruchomienie sie eventu odtwarzania dzwieku nie jest tozsame z otrzymaniem tego dzwieku w kabinie danego pojazdu -- do tego trzeba miec tam zalaczone radio, ustawiony wlasciwy kanal, i wypada przebywac w kabinq bo na zewnatrz raczej niewiele bedzie slychac. A, no i radio trzeba miec ustawione na jakas sensowna glosnosc, bo mozna sciszyc klawiszami/pokretlem.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2021, 20:02:26 wysłana przez tmj »

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marca 2021, 20:23:12 »
Słyszę różne rzeczy na radiu. Słyszę również kluczowe "nie można do tyłu za semaforem" mniej więcej w momencie, gdy powinienem usłyszeć pozwolenie na cofanie (gdy zjeżdżam ze zwrotnicy 11).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo p-m-t - kiedy się zatrzymać
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marca 2021, 20:25:51 »
xD Pani mówi "i można do tyłu za semaforem" albo i nie, bo spisujący napisy zapisał jako "I można do tyłu, za semaforek." W każdym razie jest to właśnie dźwięk sygnalizujący punkt zmiany kierunku.
Mój kanał youtube