Autor Wątek:  Ciekawa informacja na temat PKP  (Przeczytany 4068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RoxonPL

  • Wiadomości: 4
  • #kolej_to_pasja
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Ciekawa informacja na temat PKP
« dnia: 19 Stycznia 2021, 15:07:33 »
Witam, może już niektórzy wiedzą, że pociągi relacji Łódź Kaliska - Wrocław Główny zostały zlikwidowane. Biorąc pod uwagę ilość pasażerów która podróżowała z Wrocławia do Łodzi i na odwrót myślę, że to bardzo dziwne, sam jeździłem na trasie Ostrów Wielkopolski - Wrocław Gł. i pociągi może nie były zapchane ale dużo pasażerów tą trasą podróżowało. Co najciekawsze PKP PLK mówi: ,,Chcemy aby w roku 2023 pociągi osiągały prędkość do 250 km/h'' lub ,,PKP inwestuje w nowe połączenia kolejowe''. Jeśli chcemy dojść do ,,250 km/h'' może nie oszukujmy, że niby inwestujemy w nowe połączenia a tak naprawdę je likwidujemy , lecz zabierzmy się za to aby nie było takich sytuacji jak w Złocieńcu 2019r. gdzie pociągi mało co się czołowo nie zderzyły (zadziałał radiostop CUD), a dyżurni z Jankowa Pomorskiego i Złocieńca nie umieją się posługiwać najprostszymi urządzeniami.

Zł: Słuchaj, nie wiem jak to zerować.
Ja: Dajesz zlecenie Jemu, Jej, żeby wyzerował, no Jezu nie uczyli Was tego? Klikasz na tą, co
 masz it 2ZJ. Zajęte, nie? I Ci wyskoczy ta plansza jakaś tam i daj nakaz zerowania i wykonawcza zeruje.
Zł: Nie mam pojęcia…
Ja: Jak nie masz?! Dotknij palcem w to czerwone, E... Te czerwone na monitorze dotknij palcem.
((Edit: Nie wiedziałem gdzie to napisać więc napisałem tutaj ale teraz zdałem sobie sprawę, że raczej powinno się to znaleźć w Bieżące kolejowe proszę o przeniesienie))
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2021, 16:58:02 wysłana przez RoxonPL »
Pasjonat kolei z Wrocławia
SU42 SP42 SP45 🚀

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Ciekawa informacja na temat PKP
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Stycznia 2021, 18:49:34 »
Od kiedy jeżdżę na tej relacji, czyli jakichś czterech lat, połączenie jest kompletnie niekonkurencyjne. Były dwa połączenia na dobę w głupich godzinach. Pociąg miał długie postoje w dziwnych miejscach. Czas trwania podróży był chyba przeszło godzinę dłuższy, niż jeżdżącym co godzinę-dwie Flixbusem na tej samej relacji. Korzystałem tylko, żeby się pomikolić kiblem przez ćwierć kraju. Do Ostrowa można dojechać osobówką na Poznań. By to połączenie miało sens, musiałaby latać tlk przynajmniej 3x na dobę.
Mój kanał youtube

Offline RoxonPL

  • Wiadomości: 4
  • #kolej_to_pasja
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ciekawa informacja na temat PKP
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Stycznia 2021, 18:57:16 »
Tlk chyba nie lata ale jest Intercity, lecz mi głównie chodzi o mniejsze miejscowości, znam osoby które dojeżdżały pociągiem do pracy a teraz albo bulą za taxi albo szukają nowej bo nie wszędzie jeżdżą autobusy i nie wszyscy mają 2 samochody.
Pasjonat kolei z Wrocławia
SU42 SP42 SP45 🚀