Autor Wątek:  Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml  (Przeczytany 2031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« dnia: 27 Grudnia 2020, 18:54:27 »
Witam!
Mam następujący problem:
Dziś, jak na co dzień chciałem zagrać w MaSzynę, jednak po dwukrotnym wciśnięciu ikony nowego startera (jego uruchomienia) wyskoczył mi błąd oraz powiadomienie, że program Windows Defender znalazł zagrożenie. Po wejściu w ustawienia antywirusa i historie wirusów znalazłem: "Zablokowane zagrożenie" Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml. Po chwili Windows Defender automatycznie usunął "zagrożenie" przez co nie mogę uruchomić MaSzyny. Stwierdziłem, że może reinstalacja symulatora pomoże, jednak po tym procesie, sytuacja cały czas sytuacja się powtarza. Zaznaczam, że wcześniej nie pobierałem żadnych nieautoryzowanych dodatków, scenariuszy itp. W internecie wyczytałem, że trojan Wacatac, dostaje się do systemu przez jakieś linki w e-mailach, ale wcześniej nie klikałem żadnych linków, czy czegoś podobnego.

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline Zaptyp

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia 2020, 18:58:38 »
Wrzuć tego "wirusa" na https://www.virustotal.com i prześlij linka do tego skana

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudnia 2020, 19:06:55 »
Teraz zauważyłem dziwną rzecz:
StarterNew, czyli nowy starter automatycznie zmienił się na StarterOld bez mojego udziału, po przeniesieniu nowego startera do kwarantanny przez antywirusa. Odkryłem też, że mogę uruchomić MaSzynę, lecz ze starym starterem. Przez tą automatyczną "zamianę" aby zrobić upload wirusa na VirusTotal muszę reinstalować MaSzynę.
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudnia 2020, 19:10:25 »
Spróbuj pobrać nowszą wersję samego startera stąd: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,24985.msg537320.html#msg537320 Podejrzewam, że to może być fałszywy alarm.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudnia 2020, 19:16:14 »
Pobrałem starter z podesłanego przez Ciebie linka. Wrzuciłem starter do folderu z symulatorem i po jego uruchomieniu wyskoczył komunikat: Jest dostępna nowa wersja startera, czy chcesz zaktualizować?. Kliknąłem TAK i wyszło, że "wirus" i te sprawy. Zamknąłem to okienko, otworzyłem starter od nowa, tym razem kliknąłem NIE, żeby się nie aktualizowało i wszystko działa jak należy. Nie wykrywa wirusa. Dziwna sprawa...
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline Kermit

  • Wiadomości: 583
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1008
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudnia 2020, 19:17:48 »
Wirus jest juz w odwrocie, juz teraz nie trzeba sie go bac.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudnia 2020, 19:18:51 »
Ok, dziękuję bardzo za rozwiązanie mojego problemu :) Teraz z powrotem mogę grać w MaSzynę
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Wirus - Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudnia 2020, 20:20:28 »
Zamykam.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!