Autor Wątek:  Pokaz slajdow  (Przeczytany 8420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abook

  • Gość
Pokaz slajdow
« dnia: 28 Maja 2005, 20:00:25 »
Czesc,
moze bedzie to malo orginalne pytanie, ale dlaczego mam cos w rodzaju pokazu slajdow gdy uruchomie symulatora???
nie moge tego zrozumiec za bardzo gdzie tkwi blad, mam chyba wystarczajacy sprzet:
2,4GHz proc, grafa to ati9200 z 128MB pelna, 512mb ramu, czego wiecej wymagac???
ostatnio sciagnalem najnowsze stery z Ati, byl to catalyst5,5 ale nawet to nie pomoglo.
Jesli ktos by mogl pomoc bylbym wdzieczny

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja 2005, 20:26:24 »
Glownym czynnikiem powodujacym wolna prace symulatora jest liczenie fizyki, ekstremalnie obciazajace procesor. Do tego zawsze byly problemy wydajnosci graficznej na karta ATI, ze wzgledu na niedoskonala obsluge openGL w starszych implementacjach, np. w tym projekcie.
W ciagu tygodnia powinna sie pokazac finalna wersja pliku .exe, gdzie troche zoptymalizowano liczenie fizyki, czyli powinno byc o pare FPS lepiej. Nie wiem jak to u Ciebie bedzie wygladalo od strony obslugi karty graficznej.
Bardziej zoptymalizowac programu juz sie nie bedzie dalo, natomiast w fazach wstepno-zaawansowanych jest juz projekt oparty o opensource'owy system nebula, wsparty zaawansowanym enginem graficznym OpenSceneGraph. Obiektywnie liczac, przed koncem roku powinna sie pojawic jakas pierwsza publiczna uruchamialna beta, tam wydajnosc nie bedzie juz problemem.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maja 2005, 20:49:40 »
Kompa masz dobrego, ale "doczepiłbym się" do grafiki: R9200.
Są 2 wersje tych kart graficznych: 64 i 128bit. Prawdopodobnie Ty masz wersję 64bitową, która stanowi "wąskie" gardło Twojego sprzętu i między innymi właśnie masz "pokazy slajdów".
DO tego jeszcze ustawienia sterowników. Także mają ogromny wpływ na to, jak działa grafa.

No i oczywiście wszystko to, co napisał @ Winger

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maja 2005, 21:27:29 »
Ja mam kartę Ati Radeon 9200 i komputer 2GHz i wszystko jest ok.Raz po zmianie sterowników był problem,ale .exe Wingera pomogło.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maja 2005, 22:26:08 »
Cytat: "Winger"
(...) Obiektywnie liczac, przed koncem roku powinna sie pojawic jakas pierwsza publiczna uruchamialna beta, tam wydajnosc nie bedzie juz problemem.

Sorry za OT ale to jest najlepsza wiadomość odkąd zostało uruchomione forum. :)

abook

  • Gość
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja 2005, 22:42:46 »
Mutopompka:
Cytuj
Są 2 wersje tych kart graficznych: 64 i 128bit. Prawdopodobnie Ty masz wersję 64bitową, która stanowi "wąskie" gardło Twojego sprzętu i między innymi właśnie masz "pokazy slajdów".



Akurat nie trafiłeś bo jak już pisałem mam pełną czyli 128bitową karte, obawiam się tylko co do konfiguracji sterowników, może jakaś podpowiedź co zrobić??

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja 2005, 16:10:21 »
Niestety karty ATI nie radzą sobie z symkiem! Tylko nVidia - jeśli chodzi o starszą wersje MaSzyny (nie nebula).
Teraz GF2 MX 400 będzie szybszy od ATI 9800 PRO! Z dotychczas sprawdzanych przeze mnie kart najlepszy był GF 4 Ti 4200, ale jeśłi chodzi o pełną kompatybilność to najprawdopodobniej najszybsza będzie GF FX 5800 ULTRA bo z wyższymi modelami GF mogą być problemy.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maja 2005, 16:14:13 »
Znowu muszę powtarzać,że mam Ati Radeon 9200 i symek działa całkiem nieźle?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maja 2005, 16:31:13 »
Tobie dziala, 90% pozostalych posiadaczy ATI nie dziala.
Poza tym gwarantuje ze na moim starym gf3 ti200 chodzi szybciej niz u Ciebie.

BTW: planuje w najblizszym czasie zakup GF 6800 Ultra... To bedzie jazda :-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maja 2005, 16:39:43 »
Cytat: "Winger"
Tobie dziala, 90% pozostalych posiadaczy ATI nie dziala.
Poza tym gwarantuje ze na moim starym gf3 ti200 chodzi szybciej niz u Ciebie.


Jakoś nie mogę w to uwierzyć.U mnie w ogóle się nie zacina,nie ma żadnych stop klatek itp. no,ale nie będziemy się kłócić.Piszę tego posta,żeby wlać otuchę w ludzi posiadający karty Ati,niech jednak spróbują ze sterownikami.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maja 2005, 17:25:57 »
U mnie zależy. Na dużych stacjach typu Wielki Kac, Dejawy, Koniewice mam jakieś 3 FPS, w Skwarkach ok. 10, tyle samo na trasie Koniewice -Wielki Kac, a na trasach niezelektryfikowanych zdarza się nawet ponad 100FPS. W Całkowie mam na pierwszej stacji ok. 5-6FPS, dalej jakieś 24-25, czyli akurat płynnie. Niestety chyba nie ma lekarstwa na powolne działanie MaSzyny oprócz czekania na nową wersję, Nebulę.. Chyba że wolisz wymienić kartę ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maja 2005, 23:02:17 »
ja mam r 9000 z 128 ramu i procka 1.8 i tez czasem mam nawet 9 fps ale poprzekladalem troche w ustawieniach karty i pomoglo

proponuje sie pobawic directX i ustawic na wieksza wydajnosc kosztem grafiki albo mozna tez zoptymalizowac parametry karty w openGL metoda prob i bledow ja tak skonfigurowalem ze nawet niezle sie spisuje aczkolwiek na wiekszych stacjach wezlowych jest masakra

powodzenia
 
pozdro

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwca 2005, 11:18:03 »
Witam. A ja nie jestem wymagający i dla mnie wystarczyłoby 15 FPS wszędzie. Na 15 już płynnie wszysto chodzi nawet 12 jest dobre. Pozdrowienia wszystkim kolejarzom i miłosnikom.

edit by Mateu

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwca 2005, 19:31:20 »
Cytat: "Żuk"
Witam. A ja nie jestem wymagający i dla mnie wystarczyłoby 15 FPS wszędzie. Na 15 już płynnie wszysto chodzi nawet 12 jest dobre. Pozdrowienia wszystkim kolejarzom i miłosnikom.


Nie pisz z pogrubieniem, bo to troszkę denerwuje ;) Poza tym jesteś wymagający i to bardzo - 15 FPS wszędzie ? Ja mogę o tym pomarzyć, na niektórych stacjach mam 2-3fps i uszę to znieśc. A czy ktoś miał kiedyś 0.27 FPS ? Ja miałem na takim laptopie ;) Ale była fajna masakra ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline dvc

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • http://dvc.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
NAJNOWSZY TEST
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Września 2005, 23:19:47 »
!!!INSTALUJCIE STEROWNIKI OMEGA!!!

XP SP2
DX9cPL
ATHLON XP 2000 Ov. 2200
ASROCK K7VT2
RADEON 9000 Pro 128 bit 120 MB RAM
256 MB RAM
Sterowniki najnowsze

o - Omega Drivers
d - DNA Drivers
    ---------------------------------------
TEST 1
MaSzyna:
1024x768
32BPP
Wł pooprawka na czestotliwosc
Trakcja ON
RA ON

    FPS   
    stacje    
1-2d  5-6o
trasa        7-8d   10-13o[/list]
---------------------------------------
TEST 2
MaSzyna:
1024x768
16BPP
Wył pooprawka na czestotliwosc
Trakcja Off
RA Off

    FPS   
    stacje    
3-5d  12-14o
trasa       10-11d 25-40!o[/list]

[/list]
!!!INSTALUJCIE STEROWNIKI OMEGA!!!

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Września 2005, 13:55:05 »
Według mnie kluczowom sprawa jesli chodzi o wydajnosc jest karta graficzna.Niedawno wymienilem GeForca 2  64mb na GeForca 6600GT wzrost wydajnosci jest na poziomie 300-400%.Dla przykłady na starej grafice na quarku w wielkim kacu mialem 4-6fps a w tej chwili wyciagam 20-30 a na polu 120fps

Tomek666

  • Gość
Pokaz slajdow
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Września 2005, 13:26:20 »
Jestem posiadaczem GF6800, przy dość mocnym 3GHz procku i 1 GB Ram'u osiągam na polu ok 100 fps (nic nie ma poza kabiną, torami, itp) natomiast w krytycznych momentach zwalnia mi do 30fps. Rozdzielczość 1280/1024. Krytyczne momenty to jakieś dodatkowe obiekty typu (bloki, jadące pojazdy - pociągi, drzewa,) wszystko nagle. nie wiem czy to dobrze, chyba nie bardzo bo w takim wypadku użytkownicy słabszych maszyn będą rzeczywiście mieli problem z płynną jazdą przy wielu obiektach nawet w 800x600. Trochę to jest  przerost formy nad treścią jeśli chodzi o wymagania, ale z drugiej strony jestem świadomy tego, że to projekt, który bardzo ale to bardzo mnie wciągnął.