Autor Wątek:  TouchPortal  (Przeczytany 2692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
TouchPortal
« dnia: 02 Października 2020, 23:09:27 »
Jakiś czas temu natrafiłem przypadkiem na reklamę czegoś takiego jak Stream Deck - urządzenie z wieloma konfigurowalnymi przyciskami, które mogą mieć animowane ikonki. Od razu wydało mi się to ciekawą alternatywą do prawdziwego pulpitu, ponieważ można by na niewielkiej powierzchni upchnąć więcej przycisków do różnych funkcji związanych z obsługą pojazdu w maszynie w formie dosyć intuicyjnych piktogramów. Z racji ceny (400 zł za 6 przycisków, 750 zł za 15 przycisków) postanowiłem poszukać alternatyw.

W ten oto sposób trafiłem na Touch Portal. Aplikacja pozwala w dowolnym urządzeniu na Androidzie przygotować interfejs z programowalnymi przyciskami, które mogą np. symulować naciśnięcie klawiszy. Wersja podstawowa darmowa umożliwia na używanie 2 ekranów po 8 przycisków każdy. Do działania potrzebna jest aplikacja na telefonie, aplikacja sterująca na komputerze oraz połączenie między telefonem i komputerem (ja do tego używam domowego Wi-Fi).

Gdyby ktoś był zainteresowany, w załączeniu wrzucam przygotowany przeze mnie konfig do sterowania nowymi pojazdami w podstawowym zakresie: włączenie tempomatu, drzwi (jednocześnie kręciołek pesowy i przyciski z Impulsa), syrena, wybór kierunku oraz przycisk CA/SHP. Archiwum zawiera w sobie katalog, który należy wypakować do podfolderu "Touch Portal Backups" (domyślnie w dokumentach). Aby go załadować, należy wejść w ustawienia i załadować kopię zapasową, a aplikacja na telefonie samoczynnie się zsynchronizuje w komputerem.

Nie jest to niestety rozwiązanie kompleksowe pulpitu, natomiast na pewno jest wygodniejsze od używania pokręconych kombinacji od otwierania drzwi na pojazdach.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline E444R

  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: TouchPortal
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2020, 15:50:44 »
To aplikacja, której używam do innego symulatora, potwierdzam, że jest fantastyczna.
« Ostatnia zmiana: 06 Października 2020, 16:02:15 wysłana przez matek123 »