Autor Wątek:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP  (Przeczytany 48665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #120 dnia: 15 Stycznia 2023, 21:59:53 »
Gra jest świetna i ma bardzo duże możliwości oczywiście po poprawie błędów których jest sporo, a jej atutem jest multiplayer. Gdyby nie błędy to dałbym jej ocenę wyższą niż TSW3. Graficznie też jest nieźle choć wymaga jeszcze optymalizacji.  Myślę i mam nadzieję że twórcy rozwiążą problemy to naprawdę  będzie świetny symulator. Porównując graficznie silnik Unreal Engine i najnowszą wersję Unity która zastosowana jest w SimRail to Unity wcale nie ustępuje Unreal Engine. Jednym słowem to trzymam kciuki za ten projekt bo zapowiada się świetnie i pod pewnymi względami choćby takimi jak sterowanie jest podobny do MaSzyny.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 22:07:35 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #121 dnia: 16 Stycznia 2023, 10:03:26 »
Orientuje się ktoś czy w obecnej wersji EA (lub przyszłej full release) będzie możliwość zakładania prywatnych serwerów (coś jak poczekalnia w matchmaking w innych grach na Steam)?

No właśnie najgorsze, że nie wiadomo. Na początku było że nie, potem niby tak, ale nie wiadomo (jak w sumie z połową rzeczy których nie ma, a gracze proszą). Brak prywatnych/dedykowanych serwerów moim zdaniem zrujnuje tę grę.
Dzięki, będę śledzić temat. :)

Co do innych błędów graficznych, dźwiękowych, bugów etc., to osobiście mam mimo wszystko pozytywne podejście. Data premiery nie może być przeciągana w nieskończoność, pewnie spółka ma określone cele/deadline i inne zobowiązania wobec oczekiwań akcjonariuszy (tak mi się wydaje) i nawet jeśli błędów jest sporo przy wrażeniu sklejania tego na kolanie, to ok, bo może dziś to źle wygląda (byle zdążyć na premierę), ale wierzę że w miarę upływu czasu całość zostanie poprawiona - tak jak w przypadku wspomnianego wyżej CP77. Ten projekt to oczko w głowie całego zespołu SimRail, nie tylko pod względem finansowym ale też i ambicjonalnym, więc ostatnia rzecz którą zakładam to wydanie 'bubla', zgarnięcie hajsu i zamknięcie wsparcia dla projektu. ;)

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #122 dnia: 16 Stycznia 2023, 11:48:44 »
No z tym oczkiem w głowie trochę nawet przesadzają, bo w pewnych sprawach podchodzą z takim samym podejściem jak na forum TD2: nasza racja jest mojsza od twojszej. Przynajmniej tak można to zaobserwować od jakiegoś czasu na forum. Co do zgarnięcia hajsu i pójściem z teczkami to fakt, że za bardzo się angażują, wydawanie patchy po nocach etc, by coś takiego zrobić.

Ja osobiście czekam jak to będzie się rozwijać, bo podstawy są obiecujące. Tylko właśnie przez masę niedociągnięć wymagających poprawek obawiam się, że na jakieś konkretne nowości (mowa o powiększaniu taboru oraz tras) trochę poczekamy. Jedyne co mnie martwi to fakt, że nie wiadomo co z tym ETCSem. Na forum dosłownie padła wiadomość typu "jak się uda to się uda, jak nie to nie". Mając na uwadze, że to jest produkt komercyjny to, bądź co bądź, mają konkurencję pod postacią TSW czy Zusi. Więc jeżeli ETCSa nie będzie, a planują niemieckie DLC to będzie kaplica.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #123 dnia: 16 Stycznia 2023, 21:45:34 »
A czy ktoś wypowiadający się w temacie fizyka zła/gorsza/cokolwiek jest w stanie się bardziej dookreślić, co konkretnie jest nie tak?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #124 dnia: 17 Stycznia 2023, 10:05:42 »
Ja wiem, ze to nie do konca o fizyke sama w sobie chodzi no i w multi trzeba robic pewne uproszczenia, ale mimo wszystko dla skladow AI - rowniez w multi - dalbym jakis czas zwloki ;) Inaczej ujmujac - czynnik ludzki 😆 bo to smiesznie wyglada, jak AI reaguje na semafory momentalnie i bezwladnie ;)

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #125 dnia: 22 Stycznia 2023, 12:15:31 »
Wczoraj została wydana pierwsza duża aktualizacja, łatająca bardzo dużo bugów (https://forum.simrail.eu/topic/3441-update-21012023/#comment-12377). Dzisiaj z kolei została udostępniona nastawnia Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Przyznam się że miałem duże wątpliwości w stosunku do rozwoju SimRaila, zwłaszcza jeżeli chodziło o komunikację, natomiast widzę że faktycznie developerzy nie spoczywają na laurach a pracują. Pozytywnie się zaskoczyłem, i, mimo że to wciąż nie jest produkt gotowy do pełnego wydania, jestem teraz mocno optymistycznie nastawiony.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #126 dnia: 16 Czerwca 2023, 14:14:53 »
Witam z Bydgoszczy.
Czy ktoś tu eksploatował ten symulator, normalnie, po zakupie?
Miałem okazję chwilę pojeździć na tym symulatorze i co mnie zadziwiło, to że jest tryb "uproszczony": Nie trzeba kasować czuwaka, kanały w radio się zmieniają same... To zauważyłem na szybko. Ktoś jeszcze jakieś ciekawostki poopowiada?
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline Luber

  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Lipca 2023, 11:35:44 »
Witam z Torunia :)
Wszystko kwestia ustawień, wymienione elementy mogą być automatyczne lub można ustawić na bardziej realistyczne i zmieniać je manualnie. Również jest opcja wyłączenia interfejsu podpowiedzi i opierać się na parametrach w kabinie i sygnalizacji poza kabiną co zwiększa imersję.  Osobiście uważam że wskaźniki są mało czytelne i ciężko je zauważyć (może to kwestia moich ustawień które i tak są wysokie). Co mnie najbardziej irytuje w SimRailu to poruszanie się po pozycjach nastawnika, działa bardzo ociężale, zejście z maksymalnej pozycji do zera np. przed wskaźnikiem We8a jest to dramat. 

Offline Marcin E2rD

  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
    • http://ag.bocznica.org/
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Lipca 2023, 22:56:09 »
Z shiftem działa jak w Maszynie. Możesz zejść od razu.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Lipca 2023, 22:12:35 »
Na ten moment dla mnie dyskwalifikacja symulatora to brak możliwości w pełni korzystać z nastawni, tj. wykonywać manewry na tarczach, rozłączać wagony, formować składy itp. Póki dyżurny nie będzie miał pełni władzy, a tylko stawianie wjazd<->wyjazd to bez sensu. W temacie dyżurki jednak na ten moment TD2 wygrywa.

A sama jazda - jeździć jest gdzie i czym i to za darmo, a nie tam prawie 150zł, ale kto co woli.
Kiedy będzie to pełnoprawny produkt, z pełnym zakresem funkcji (właśnie dyżurki, na której mi zależy) to wtedy można pomyśleć o zakupie.

 


Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Listopada 2023, 22:56:45 »
Panowie i Panie, mam nowinę. Zrobili to! Dodali w kiblach kible... z animowaną spłuczką nożną :O Żart stał się rzeczywistością tylko szkoda, że nie w maszynie.


Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Listopada 2023, 16:37:51 »
Bajer może i ciekawy. Szkoda tylko, że nie wymodelowali też szafy NN, żeby normalnie uruchamiać baterie itd. Chyba, że dodadzą ją w kolejnej aktualizacji. Nie mniej kibelkiem się fajnie śmiga, optymalizacja trochę lepsza i fajniej to wygląda graficznie. Ale jeszcze sporo pracy.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #132 dnia: 22 Listopada 2023, 18:28:29 »
Nie chcę skłamać, ale pamiętam była mowa że nie będzie maszynowni ani szaf. EU07, Traxx, Dragon oraz Elfy też ich nie mają.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #133 dnia: 22 Listopada 2023, 18:35:48 »
No to słabo jeśli tak by było. Widać WC ma większy priorytet i jest potrzebne w symulacji realizmu bardziej niż szafa do której "trzeba" podejść by uruchomić jednostkę.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #134 dnia: 22 Listopada 2023, 18:49:08 »
A jak sprawuje się Ty2 i jakie trasy ma dedykowane?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #135 dnia: 22 Listopada 2023, 19:01:12 »
Da się wgl tym Ty2 jeździć? Bo w lokomotywowni jest normalnie, a w trybie maszynisty nie mogę znaleźć ani jednej trasy czy na multi pociągu z parowozem.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #136 dnia: 22 Listopada 2023, 23:11:01 »
Będzie dopiero w grudniowej aktualizacji wraz z wersją retro szlaku Katowice - Sędziszów.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #137 dnia: 25 Listopada 2023, 08:37:18 »
Jeszcze co mi brakuje w tej grze, to możliwości zmiany składu, pogody, godziny w trybie single player. Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak w MaSzynie.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Listopada 2023, 14:41:45 »
Coś jeszcze wiadomo odnośnie grudniowej aktualki?

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Listopada 2023, 15:57:02 »
Zacznijmy od tego, że w nowszych wydanych wagonach, w ogóle nie ma kibla (mówie o Maszynie). Drzwi w lokomotywie nadal się nie otwierają. No wiadomo ktoś kto musi zrobić, ale niema komu. A czemu to może lepiej przemilczeć.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6088
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #140 dnia: 25 Listopada 2023, 17:12:55 »
Zacznijmy od tego, że w nowszych wydanych wagonach, w ogóle nie ma kibla (mówie o Maszynie).
Wydaje mi się, że są ważniejsze rzeczy od modelowania wnętrza WC.

Drzwi w lokomotywie nadal się nie otwierają.
Żeby było to ładne, to trzeba by było przeorać exe pod kątem oświetlenia. Drzwi zamknięte od zewnątrz musiały by nie być oświetlone światłem z kabiny, a po otwarciu powinny być oświetlane światłem z kabiny.

No wiadomo ktoś kto musi zrobić, ale niema komu. A czemu to może lepiej przemilczeć.
Jedni przychodzą, wprowadzają zmiany, inni odchodzą. Nawet jakby byli aktywni w 100% jak ze dwa-trzy lata temu exemajsterzy, to nie wiem, czy by zrobili takie coś.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2023, 17:24:55 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Listopada 2023, 17:22:24 »
W niektórych siódemkach można otworzyć drzwi z tym, że są to drzwi kabiny highpoly więc jak się wychylimy to widać nadal jednolite pudło modelu zewnętrznego. To wszystko trzeba by było jakoś zgrać co też nie jest proste, bo by oznaczało przerobienie i modeli zewnętrznych jak i wewnętrznych tak, aby się wszystko pokrywało i pozycjami jak i animacjami.

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #142 dnia: 25 Listopada 2023, 17:43:31 »
Otwieranie drzwi już x lat temu było chyba ogarnięte, pamiętam że istniał jakiś model ls40 z otwieranymi drzwiami od zewnątrz. A co do siódemkowych drzwi to nie jest tak, że trza by było wykroić w teksturze drzwi, żeby było widać od zewnątrz ze są otwierane?
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6088
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #143 dnia: 25 Listopada 2023, 17:53:06 »
Drzwi w siódemkach są jako uniwersale, więc widać je tylko z kabiny. Nie jestem pewien czy z zewnątrz nie byłoby widać jakby podpiął do low poly int + dziura w modelu zewnętrznym, ale wtedy by się świeciły w nocy jakby ktoś załączył oświetlenie kabiny.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #144 dnia: 26 Listopada 2023, 14:24:18 »
Jeszcze z takich nowych rzeczy niewymienionych w changelogu, to dodano oblodzenie siedzi oraz związane z tym problemy (efekt spawania oraz osłabienie jak i zaniki napięcia).

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #145 dnia: 26 Listopada 2023, 16:14:29 »
No właśnie raczej nie dodano, albo nie działa. Nie zaobserwowałem żadnych zaników napięcia ani trudności na oblodzonej sieci.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Listopada 2023, 17:39:41 »
Jak kable zmieniają kolor na biały, to wtedy jest oblodzona sieć. Niestety to wszystko zależy od pogody, której nie ma jak tam zmienić. Na forum simraila wiele osób właśnie nie wie, że to zostało wprowadzone. Tutaj przykładowy screen jak to wygląda z zewnątrz.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/forum.simrail.eu/monthly_2023_11/20231125185336_1.jpg.cf5d25da1cb99164c9fc27567b4dd5b8.jpg

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Listopada 2023, 10:14:35 »
Wiem jak to ma niby wyglądać, dlatego mówię że nie działa albo jest niezaimplementowane ponieważ oprócz iskrzenia które nie występuje wyłącznie przy oblodzeniu żadne skoki napięcia, brak prądu itd. przy tych "białych" przewodach nie występuje.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #148 dnia: 27 Listopada 2023, 11:35:00 »
Napięcie jest stałe 3300V i ani drgnie. Jedyne co udało mi się jedynie raz wykonać, to że siódemka wpadła w poślizg. Ale nie wiem czy tak było wcześniej, czy faktycznie są jakieś zmienne warunki na szynie.

Bajer może i ciekawy. Szkoda tylko, że nie wymodelowali też szafy NN, żeby normalnie uruchamiać baterie itd. Chyba, że dodadzą ją w kolejnej aktualizacji. Nie mniej kibelkiem się fajnie śmiga, optymalizacja trochę lepsza i fajniej to wygląda graficznie. Ale jeszcze sporo pracy.
Na ten moment w sumie szafa NN zbędna, jak i tak bierze się pociągu w biegu od bota, a nie uruchamia pojazdu od zera. Podejrzewam, że też nie da się tak zepsuć kibla, żeby trzeba było latać i robić odbloki z szafy.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #149 dnia: 27 Listopada 2023, 12:05:45 »
Pogoda raczej też nie wpływa na fizykę bo jadąc EN57 przy opadach śniegu czy w słońcu latem hamuje i przyspiesza tak samo.

Na ten moment w sumie szafa NN zbędna, jak i tak bierze się pociągu w biegu od bota, a nie uruchamia pojazdu od zera. Podejrzewam, że też nie da się tak zepsuć kibla, żeby trzeba było latać i robić odbloki z szafy.

Na singlu uruchamiasz od zera i to nawet dwie sprzęgnięte jednostki.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2023, 12:07:21 wysłana przez barman_2000 »