Autor Wątek:  Dziwne zachowanie Traxxa podczas jazdy z towarem  (Przeczytany 7551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Szopiński

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dziwne zachowanie Traxxa podczas jazdy z towarem
« dnia: 09 Maja 2020, 15:18:33 »
Witam, mam dziwny problem podczas jazdy Traxxem z towarem. Otóż, podczas rozpędzenia składu wygląda na to, że jest wszystko w porządku jednak podczas jazdy, prędkość pociągu tak jakby nierealistycznie "waha" się. Oczywiście może też tak być że ja coś źle robię. Może ja jestem głupi i tak to właśnie powinno działać, nie wiem. Szukałem na forum, nikt nie ma raczej takiego problemu. Próbowałem również poszukać na youtubie jak zachowuje się taki Traxx z towarem, nie mogłem znaleźć żadnego filmu, który by mnie usatysfakcjonował. Nie mam żadnego punktu odniesienia jak to powinno wyglądać.

Sprawdzałem ten sam skład EU07 i Dragonem. Przy EU07 nie było tego problemu, z Dragonem było identycznie jak z Traxxem. Traxx podczas jazdy z np. wagonami pasażerskimi zachowuje się normalnie. Miałem ten sam problem także w poprzedniej wersji MaSzyny 20.01.

Nie wiem w czym jest problem. Czy w samym loku czy może w składzie, wagonach. Nie mam pojęcia, nie znam anatomii symulatora, z MaSzyny korzystam dopiero od jakiegoś roku.

Załączam link do wideo, na którym jest lepiej zobrazowana cała sytuacja. Idealnie na materiale widać o co chodzi w 9:30.

« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2020, 18:51:31 wysłana przez Jan Szopiński »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne zachowanie Traxxa podczas jazdy z towarem
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maja 2020, 15:28:01 »
Problem najprawdopodobniej wynika z dosyć gumowej fizyki sprzęgów i zderzaków, jaką mamy w tym momencie w MaSzynie. W przypadku długiego składu towarowego i szybkiego narastania siły pociągowej dochodzi do sprężynowania między poszczególnymi wagonami i drgań wzdłużnych składu. Rozwikłanie tego może jeszcze potrwać długo.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Jan Szopiński

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Traxxa podczas jazdy z towarem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maja 2020, 13:58:43 »
Szkoda, ten problem psuje trochę przyjemność korzystania z symulatora. Ale chociaż wiem czym to jest spowodowane.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2020, 16:55:35 wysłana przez Jan Szopiński »