Autor Wątek:  Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61  (Przeczytany 101572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Maja 2021, 22:01:01 »
Po wielu bojach udało się skończyć teren w okolicy Koniecpola, przez co można powiedzieć, że prace przy terenie są gdzieś blisko połowy :) Przybyły tory CMKi na odcinku Włoszczowa Płn. - Podg. Knapówka, oraz dwie łącznice nr. 571 i 572, kolejno z podg. Czarnca do podg. Knapówka i ze stacji Żelisławice do stacji Włoszczowa Płn. Dokładniejszy stan prac jest opisany w pierwszym poście w tym wątku. W załączeniu widokówki :)

Edit: /22.05.2021/ CMK, L571 i L572 wypoziomowane, gotowe do wstawiania terenu :)
O zapadlisku w Knapówce wiedziałem, już poprawiłem, ale za długo trwa wczytywanie na mojej paczce, żeby mi się chciało na jeden zrzut odpalać ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2021, 22:59:58 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maja 2021, 15:11:50 »
Czy planujesz za jakiś czas wstrzymanie dodawania nowych torów i skupienie się na doszlifowaniu detali/otoczenia istniejącej sieci? Mam obawy, czy za jakiś nie zdemotywuje Cię potężna ilość gołych torów z którymi trzeba będzie coś zrobić - może warto rozważyć jednoczesne uzupełnianie otoczenia jakimiś etapami? Nie będę ukrywał, że ostatnio zaglądam na forum głównie na potrzeby tego wątku i trochę się wystraszyłem że prace zostały wstrzymane - od jakiegoś czasu brak było aktualizacji screenów. Mam nadzieję, że pewnego dnia ukończysz ten projekt. Powodzenia i dziękuję Ci za świetną robotę. :)

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Maja 2021, 16:14:59 »
Żeby nie było, że są tylko gołe tory, ewentualnie tory i pusty teren.
Powoli coś się zapełnia. Od Częstochowy do Koniecpola Magdasz jest miejscami więcej lub mniej otoczenia. Poniżej właśnie przystanek Koniecpol Magdasz...


A kolega pamiętam kiedyś dawno temu fajne wagony pasażerskie robił więc może modelować potrafisz?
Jeśli tak to szukamy osób do pomocy  :)
Ewentualnie jeśli robiłeś same tekstury wagonów (już tak dokładnie nie pamiętam) to potrzeba repaintów domków które są w MaSzynie, bo dziwnie to wygląda jak co stacja są te same domki przy torach :/

A to jeszcze dorzucę dwa screeny z Julianki.
Oczywiście nie są to widoki ostateczne, wszystko jest w trakcie prac...

 
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2021, 16:34:04 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Maja 2021, 16:44:03 »
Powiem tak, jeżeli będzie skończona podstawa czyli tory+teren, to do roboty wszystkiego innego prędzej czy później znajdą się chętni. Terenu i torów nikt nie chce lub nie umie robić. Do stawiana drzewek jest multum chętnych. Do eventów, zawsze się kogoś znajdzie, do modelowania prędzej czy później też się kogoś trafi. Do terenu - zero chętnych. Do torów - może ktoś się trafi po roku poszukiwań.

Planowana przerwa w robieniu terenu jest dopiero w momencie osiągnięcia Ludyni/Bukowej. Wtedy zajmę się poprawkami sygnalizacji i wieszaniem sieci trakcyjnej
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Maja 2021, 16:50:45 »
Dzięki Panowie za wpisy i informacje - będę mógł spać spokojnie wiedząc że prace idą do przodu. ;)

A kolega pamiętam kiedyś dawno temu fajne wagony pasażerskie robił więc może modelować potrafisz?
Jeśli tak to szukamy osób do pomocy  :)
Ewentualnie jeśli robiłeś same tekstury wagonów (już tak dokładnie nie pamiętam) to potrzeba repaintów domków które są w MaSzynie, bo dziwnie to wygląda jak co stacja są te same domki przy torach :/
Zajmowałem się jedynie teksturami, z modelowaniem nie szło mi za dobrze a lata temu nie było dobrych poradników żeby coś spróbować ogarnąć w krótkim czasie.
Niestety, ale nie mogę się zadeklarować do pomocy ze względu na totalny brak czasu. Już kiedyś zaoferowałem się do pomocy w innym projekcie i niestety poległem, podobnie jak z własnymi dodatkami-teksturami. Nie chcę powielać tego błędu, myśląc że ktoś na mnie liczy a ja nie mogę wywiązać się z obietnicy. Przykro mi. Sam fakt, że MaSzynę odpalam raz na pół roku, a na forum wchodzę tylko dla wybranych wątków pokazuje, że nie jestem w stanie pomóc bardziej niż dobrym słowem motywacyjnym. :(

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Maja 2021, 22:34:41 »
Ostatnie zmiany w projekcie:
- Włoszczowa Północ posiada wszystkie tarcze manewrowe, w5 na południowej części i niektóre semafory,
- doszły nowe dekoracje w Częstochowie,
- mniejsze poprawki,
- debug wg wytycznych,
- pliki upiększające dla 2 tekstur,
- model peronu nr 1 55cm -trowego na stacji Włoszczowa Północ,
- dodatkowa tekstura dla dedyka.
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2021, 22:36:14 wysłana przez gg »

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Maja 2021, 20:20:06 »
W ciągu jednego wieczoru, udało mi się przerobić i dostosować wstępnie do Maszyny 10km terenu, uzyskanego z danych NMT-1. Robiąc teren takimi kawałkami, potrzeba by ich jeszcze 6, czyli w zasadzie za tydzień mógł by być gotowy teren do Kielc. Niestety, potem przychodzi bardziej czasochłonny proces w postaci wszywania w teren podkładek pod torami i drogami. Może jak znajdzie się czas i chęci to nagram jakiś poradnik typu: co i jak klikać, żeby wyszło coś podobnego.

Edit: /05.06.2021/ Podkładki pod tory do Czarncy są gotowe, przybył kawał wstępnego terenu sięgający prawie do Bukowej. Z racji końca roku szkolnego i egzaminów zawodowych wątpię, że do końca czerwca uda mi się coś więcej zdziałać. @GG zajmie się w tym czasie układaniem dróg, a od pierwszego lipca ruszam z grubymi pracami dalej :) Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to do połowy wakacji będzie gotowy teren do Bukowej/Małogoszcza. Potem będę wieszał drut, uzupełniał brakujące wskaźniki, poprawiał semafory i myślę, że @AIR zajmie się już pisaniem pierwszego scenariusza :) Następnie przyjdzie czas na modele dworców, mostów i nastawni, a potem odcinek ten trafi już do pierwszych testów, nie wiem jeszcze czy publicznych.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2021, 00:23:36 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Czerwca 2021, 14:08:28 »
Ostatnie zmiany w projekcie(@gg):
Cytuj
1.Plik z kilkoma posersami na stacji Kusięta oraz przygotowanie pod podpinanie posersów dla konkretnych stacji. + podpięcie pod .scn.
2.Nowy wariant znaku pod napięciem (tekstura):
-tekstura: @gg
-autor zdjęć: @AIR
Posterunek odgałęźny Czarnca.
3.Usunięcie zbędnych kanałów alfa z tekstur.
4.Dodana latarnia: latarnial_eoc9_sgp340+meg.inc na stacji Włoszczowa Północ.
5.Tekstury tabliczek stacyjnych na stacji Włoszczowa Północ cz. I.
6.Zmiany w rsf (@gg):
-dorysowana bocznica papierni w Myszkowie,
-kozioł Myszków cd.
-Tarcze manewrowe w Myszkowie,
-dorysowane do końca reszta bocznic w Myszkowie,
-kozły w Zawierciu,
-przeciągnięcie CMK o około 5,3 km na południe,
-drogi w Czarncy i Włoszczowej,
-brakujący kozioł na l61 w Czarncy,
-wskaźniki etcs na CMK,
-kozioł w Knapówce podg,
-wskaźniki z1,
-brakujący kozioł w okolicy Rakowa
-tarcza ostrzegawcza + kozioł w Poraju
-dorysowana bocznica do skupu złomu w Myszkowie,
-kozły oporowe w Myszkowie,
-semafory w Myszkowie
-dostosowanie torów pod sygnalizację,
-zaczątki sygnalizacji w Małogoszczy,
-układanie stacji Kielce Ślichowice w toku ;)
-przeciągnięcie CMK o 600m na północ od Włoszczowej Północ w celu późniejszego, poprawnego wstawienia sygnalizacji.
7.Nowe pliki semaforów. Do dostosowania eventy, w komentarzu napisane wszystko.
8.Debug pliku modelu autorstwa @AIR: @gg
Wpisy do nodebanku dla nowych modeli.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2021, 14:12:26 wysłana przez gg »

Offline Celuś

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 354
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Lipca 2021, 21:15:26 »
Ostatnie zmiany w projekcie(@gg):
Cytuj
-układanie stacji Kielce Ślichowice w toku ;)
Kielce Herbskie. Cały ten ~7km odcinek kity torów to stacja Kielce Herbskie dzieląca się na okręg KHA i KHB (+ posterunki zwrotniczych). Przystanek Kielce Ślichowice na dobrą sprawę do samej stacji nie ma nic ;). Swoją drogą do węzła Kieleckiego posiadam troszkę papierów, także jeżeli jesteście zainteresowani, to zapraszam pw.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Lipca 2021, 10:19:28 »
Od KHA do KHB to spory kawałek i w zasadzie jest wszystko co na stacji - węźle kolejowym powinno być, działającego czy tam nie, są spore procenty na wjazdach, jeśli dobrze pamiętam, a od wjazdu zapomnianego tunelu do KHB, są duże nasypy charakterystyczne nie często spotykane.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipca 2021, 14:12:31 wysłana przez RUDEK »

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #70 dnia: 14 Lipca 2021, 15:40:13 »
Update 14.07:
- Nowy model kosza z Czarncy w budowie(dodane mapki dodatkowe,główna tekstura i pliki składowe - końcowe poprawki) - stan: 90%,
- drogi od ostatniej aktualizacji rozrosły się w Ludyni,
- inne poprawki.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Lipca 2021, 16:06:30 »
Od KHA do KHB to spory kawałek i w zasadzie jest wszystko co na stacji - węźle kolejowym powinno być, działającego czy tam nie, są spore procenty na wjazdach, jeśli dobrze pamiętam, a od wjazdu zapomnianego tunelu do KHB, są duże nasypy charakterystyczne nie często spotykane.


I wszystko to postaramy się wiernie odwzorować :)
Z nowości - drogi do samej Włoszczowej są już wypoziomowane, do Czarncy natomiast gotowy jest w 100% teren, drogi i tory. W tym czasie w którym ja poziomuje jedne drogi, @GG kładzie kolejne.
Z takiej żmudnej roboty zostało jeszcze poustawiać szerokości i tekstury dróg oraz poboczy.
Do Małogoszcza coraz bliżej, więc według mnie są szanse, żeby ten odcinek pojawił się w testach przed końcem roku.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Sierpnia 2021, 20:21:59 »
Poniżej Koniecpol.
Oczywiście brakuje jeszcze wielu rzeczy jak np. perony, sieć, rogatki, trawy itp
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2021, 20:26:04 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #73 dnia: 08 Sierpnia 2021, 19:59:46 »
Temat terenu w Ludyni mam zamknięty. Teraz tylko ogarnąć Bukową i Małogoszcz i czas na przerwę w robieniu terenu i przygotowywanie odcinka Stradom - Małogoszcz do wydania. Przy dobrych wiatrach publiczne testy w tym roku są bardzo możliwe. Odcinek Małogoszcz - Herbskie - Kielce - Sitkówka/Zagańsk wraz z Częstochową Osobową powinien być w teście do końca 2022 roku. Co potem? Dopracowywanie każdej stacji na linii po kolei na wysoki połysk. A potem? Wariant Retro (lata 90/00) i 2021.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Sierpnia 2021, 00:14:34 »
To by było na tyle z importowania terenu na najbliższe parę miesięcy.. Bukowa i Małogoszcz już w Maszynie. Pozostało obrobić i brać się za resztę rzeczy.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Sierpnia 2021, 16:12:35 »
Ostatnie zmiany w projekcie(@gg):
-przybyło bardzo dużo torów na stacji Kielce Herbskie,
-sygnalizacja w Małogoszczy zrobiona przeze mnie i JANA21,
-sygnalizacja w Rykoszynie - początki,
-drogi w Ludyni położone przeze mnie i wypoziomowane przez JANA21.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Sierpnia 2021, 12:21:17 »
Z każdym tygodniem czegoś przybywa w projekcie, również trwa już planowanie scenariuszy.
O ile pociągi pasażerskie łatwo sprawdzić jakie jeżdżą Lk61, to jeśli chodzi o pociągi towarowe to jest do Was ogromna prośba:
Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat pociągów towarowych na Lk61 (również Lk8 i CMK ponieważ też część będzie) tzn. jakie jeżdżą, jaka spółka, co wożą, jaką mają relację, to każda informacja będzie bardzo cenna i wykorzystana.
Jak by ktoś dysponował jakimś rozkładem jazdy (najlepiej towarowym, ale nie tylko) z powyższych linii lub listem przewozowym to proszę pisać :)


Wiem że dużo przez Kielce Herbskie jeździ kontenerów chińskich wożonych prze PKP Cargo, pewnie z Małaszewicz tylko czy ktoś wie dokąd? Z Lk61 zjeżdżają na CMK?
 
Wiem że dużo przez Kielce Herbskie jeździ węglarek EUROWAOGON ciągniętych lokomotywami CargoUnit i też pytanie czy ktoś zna relację? Jadą CMK czy całym odcinkiem Herbskie - Stradom?


« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2021, 12:23:04 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Sierpnia 2021, 12:31:05 »
Wiem że dużo przez Kielce Herbskie jeździ węglarek EUROWAOGON ciągniętych lokomotywami CargoUnit i też pytanie czy ktoś zna relację? Jadą CMK czy całym odcinkiem Herbskie - Stradom?
O ile dobrze pamiętam, ET40 spółki ALZA Cargo relacji Warszawa Rembertów via Kielce Herbskie do Rykoszyna po kruszywo.

Offline jacek 11

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Sierpnia 2021, 12:20:34 »
Nie chcę lipy wstawić,ale często widziałem Cargo w kierunku Góry Kalwarii,a tor ciągnie do Pilawy.Z powrotem też.Co do Warszawy Rembertów,to przez Warszawę Toruńską.Tam jest węzeł towarowy,chyba przywożą węgiel,itp. do Ciepłowni Żerań,jadą przeż W-wę Gdańską,W-wę Okęcie,Piaseczno,a w Ustanówku,jest skręt na Łódż w prawo,a lewo Góra Kalwaria.Niewiem czy to było pomocne .Jacek11

Offline jacek 11

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Sierpnia 2021, 13:45:51 »
Jeżeli mogę dodać,z Nowej Iwicznej chyba jest tor,który ciągnie do Elektrociepłowni Siekierki(niezelektryfikowany),też dowożą węgiel itp,nie pamiętam albo z Warszawy Jeziorki.Tak czy tak,obie stacje są na tej trasie.Muszę się jeszcze upewnić,a może ktoś tu napisze.Jeżeli nie ,to upewnię się.
Taka uwaga do interpunkcji. Po znaku przestankowym stawiamy spację. Tu w całej wiadomości widzę tylko jedną i to przed. @Stele
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2021, 03:41:12 wysłana przez Stele »

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Sierpnia 2021, 23:34:53 »
Update(@gg):
Drogi w Ludyni i Bukowej położone. ;)
Potem zostaną wypoziomowane i cała okolica udekorowana.

EDIT: 24.08.21: Drogi w Małogoszczy położone i też czekają na poziomowanie ;)

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2021, 12:46:48 wysłana przez gg »

Offline jakisrandomowynoob

  • Betatester
  • Wiadomości: 179
  • Hehe bo wiecie, avatar
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Sierpnia 2021, 09:23:05 »
Cytuj
Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat pociągów towarowych na Lk61 (również Lk8 i CMK ponieważ też część będzie)
Niedaleko stacji Kielce Białogon znajduje się jakiś zakład związany ze żwirem, piachem, czymś w tym stylu. W każdym razie mają własną bocznicę i nieraz na w/w stacji stoją wagony węglarki (najczęściej pkp cargo, wczoraj widziałem też freightlinery), które potem spalinowóz wciąga na teren zakładu. Mogę jeszcze pójść popatrzeć, może dzisiaj będzie stało coś innego. A odnośnie kontenerów, te zazwyczaj ciągnie Vectron DB, ale ze 4 lata temu widziałem też Sputnika. Przez Kielce również często przejeżdża luzem ST48, wydaje mi się, że właśnie na Białogon, ale pewny nie jestem.
Jeszcze z innych pociągów, które tu widziałem, był jakiś 182 CD Cargo Poland z cysternami oraz byk z samowyładowczymi.
Zadziwiające jest, ile rzeczy w plikach MaSzyny można zmienić korzystając tylko z notatnika.

Offline Celuś

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 354
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #82 dnia: 25 Sierpnia 2021, 12:15:56 »
W węźle Kieleckim to przede wszystkim najważniejsza jest obsługa elektrociepłowni w Kielcach, na której bocznicę wjazd znajduje się w Piaskach. Na stację w Kielcach Herbskich przyjeżdża węgiel wydaje mi się, że ze śląska bo skąd indziej, składy są rozbijane na mniejsze i zabierane po kolei na bocznicę. Tak jak kolega niżej wspomniał, dookoła jest dużo różnych zakładów - poza wspomnianą bocznicą Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych, w samych Kielcach funkcjonuje jeszcze bocznica Zakładów Wyrobów Metalowych ,,SHL’’, a jeszcze dekadę temu kolej obsługiwała również zakład Społem a także Iskrę, obie przestały funkcjonować w okolicach 2009 roku. Na stacji Kielce Herbskie formowano składy z większości okolicznych bocznic. Obecnie na górce jednak coraz mniej się niestety w dzisiejszych 'czasach' dzieje, jednakże jeszcze dekadę temu działo się bardzo wiele, szczególnie, że stacja w Kielcach Herbskich pełniła pewną rolę uzupełniającą dla Skarżyska. Oprócz formowania stacja przetrzymywała i przetrzymuje do dzisiaj składów, które jednak są tu przejazdem - kontenery, beczki... Warto podkreślić, że nie gruszki. Celem gruszek była i jest stacja w Sitkówce, ze względu na zakłady w Trzuskawicy. Do Małgoszczy natomiast wydaje mi się, że gruszki przyjeżdżają od Częstochowy, nie jestem jednak w stanie sprecyzować skąd konkretnie.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #83 dnia: 03 Września 2021, 22:30:08 »
Bukowa, Nowiny, Nida, Radkowice, Wolica, Łączna i jeszcze kilka innych kopalni kamienia wapiennego w okolicach Kielc jest... chciałby więc porobić kilka scenariuszy w których będziemy (my oraz AI) wieźć właśnie owy kamień.
Pytanie moje czy ktoś wie jakie są (oprócz Huty w Dąbrowie Górniczej) stacje docelowe dla tego kamienia wapiennego?
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 22:34:19 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Września 2021, 22:44:50 »
Elektrownia Bełchatów i wszystkie inne elektrownie posiadające filtry odsiarczania spalin.
Łukasz Jachimek

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Września 2021, 22:52:43 »
Tak to prawda, ale elektrownie biorą z tego co wiem mączkę wapienną która jest już rozdrobniona więc chyba nie w postaci kamienia prosto z kopalni. Ale dzięki :)
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Online mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Września 2021, 12:46:52 »
Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat pociągów towarowych na Lk61 (również Lk8 i CMK ponieważ też część będzie) tzn. jakie jeżdżą, jaka spółka, co wożą, jaką mają relację, to każda informacja będzie bardzo cenna i wykorzystana.
We wrześniu 2020 trafiłem takie składy towarowe (info spisane z SEPE):

1) TME 424018 Dąbrowa Górnicza Tow. - Kielce Herbskie - obsługa PKP Cargo, prowadziła ET41 zwarty skład węglarek, zapewne relacja dzielona (tj. do Dąbrowy przyjechał skądś jako inny numer i od Herbskich pojechał gdzieś dalej jako inny numer)
2) LTS 215003 Sitkówka Nowiny - Słotwiny - luźna SM42 WISKOL-u
3) TGE 274001 Rykoszyn GT - Oderbruecke - skład brązowych węglarek prowadzony Vectronem DB Polska

Do tego w lipcu 2017 mam takie składy spisane, wszystko robione we Włoszczowie:

1) TME 724012 Ostrów Wlkp. Zach. - Połaniec - 2xET22 PKP Cargo i ciężki skład węgla
2) TME 724010 Żary - Puławy Azoty - ET22 PKP Cargo i skład Tads-ów
3) TMS 424018 Chorzew Siemkowice - Idzikowice - M62 Koltaru z wagonami roboczymi
4) TME 214045 Ożarów Cementownia - Białystok - prowadziła ET41 PKP Cargo ze składem gruszek
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2021, 12:55:31 wysłana przez mareczek »

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Września 2021, 00:21:02 »
Trochę fajnych obrazów i dobrych wieści przynoszę :) Zaawansowana część pracy przy terenie jest skończona. Zostają ewentualne poprawki i gdzieniegdzie trzeba będzie przymalować ten teren, jako iż publiczna wersja ma się ukazać zimą to dokładne malowanie terenu nie ma sensu bo i tak większość trasy będzie przykryta jednolitym śniegiem. Na wiosnę/lato powinna się ukazać wersja z terenem gotowym na 100% i trochę bardziej dopasiona.

Aktualnie prace skupiają się na powieszeniu sieci trakcyjnej na reszcie scenerii, dopracowaniu całej sygnalizacji (wskaźniki, semafory, przejazdy) i dekorowaniu gdzie i czym się da. Nadal razem z @AIR zgłaszamy zapotrzebowanie na obrót modeli w 3 osiach w maszynowym edytorze co by nam odjęło trochę roboty chociażby przy robieniu pól :)
Po skończeniu tego etapu, przystępuje do robienia peronów, dworców, nastawni i mostów/przepustów/wiaduktów. A w tym czasie @AIR będzie pisał scenariusze. Po tym etapie sceneria powinna się pojawić w testach wewnętrznych i następnie po usunięciu najgorszych problemów, ukaże się tutaj - w testach publicznych.

Cytuj
3) TGE 274001 Rykoszyn GT - Oderbruecke - skład brązowych węglarek prowadzony Vectronem DB Polska
"Rykoszyn" jeździ codziennie, 7 dni w tygodniu w te i nazad, w Rykoszynie, lok się chyba po prostu przepina na załadowany już skład. Czasem się trafi E189 zamiast Vectrona

Cytuj
1) TME 724012 Ostrów Wlkp. Zach. - Połaniec - 2xET22 PKP Cargo i ciężki skład węgla
Połaniec chyba już nie jeździ po L61 dalej niż do Czarncy, tam uciekają na CMK i dalej na Śląsk. Biomasa dojeżdża chyba przez LK8

Cytuj
2) TME 724010 Żary - Puławy Azoty - ET22 PKP Cargo i skład Tads-ów
Ciągle jeżdżą w tej relacji, ale raczej nie więcej niż 2 kursy w tygodniu w te i nazad. Najczęściej jeździ ET22, ale i EU07, i ET41, i ET42 się czasami trafia.

Przez jakiś czas jeździło jeszcze LTE z Ożarowa gdzieś na Zachód z węglarkami.

Offline Lokomotywownia

  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
    • Lokomotywownia
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Września 2021, 23:20:44 »
Czy przewidujesz ustawienia ręczne zwrotnic ?

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Września 2021, 23:36:30 »
Ja u siebie w Maszynie mam, na repo nie wszystkie mają. W większości .inc od zwrotnic te wpisy są, tylko zakomentowane.

Korzystając z okazji - Drut wisi już do wlotu na Małogoszcz, niestety bez wizyty na tej stacji nic dalej nie ruszę gdyż nie dysponuje nagraniem z przejazdu po grupie towarowej, a jedyne co mogę zrobić z normalnego nagrania to 4 tory które obejmuje film. Muszę zebrać odpowiednie materiały zdjęciowe, żeby wiedzieć jak tą sieć rozwiesić. W tym czasie staram się poustawiać odpowiednie tekstury dla podsypek/szyn i dróg.
Dobrowolne wsparcie: Tipply