Autor Wątek:  Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61  (Przeczytany 101476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 14 Czerwca 2020, 12:46:39 »
Projekt ten zostaje reanimowany, na podstawie doświadczeń zdobytych przy budowie Projektu "Galicja".

Stan prac:
Lk1: Wyczerpy - Częstochowa Osobowa - Poraj: Kompletny układ torowy, profil pionowy oraz sygnalizacja. Teren oraz sieć trakcyjna na odcinku Częstochowa Osobowa - Częstochowa Towarowa CTB
Lk4: Włoszczowa Północ - Knapówka: Kompletny układ torowy, profil pionowy oraz teren. Sygnalizacja gotowa we Włoszczowej Płn. Sieci brak.
L61: Kompletny układ torowy, profil pionowy, teren oraz sygnalizacja. Sieć trakcyjna na odcinku Częstochowa Stradom - Małogoszcz
L64: Kompletny układ torowy oraz profil pionowy. Sygnalizacja w Koniecpolu i Starzynach, sieć trakcyjna od Sprowy do Starzyn - raczej wymaga położenia na nowo.
L155: Kompletny układ torowy, profil pionowy oraz sygnalizacja. Sieć trakcyjna na odcinku Kucelinka - Częstochowa Mirów.
L570: Kompletny układ torowy, profil pionowy oraz teren. Sygnalizacji i sieci brak.
L571: Kompletny układ torowy, profil pionowy oraz teren. Sygnalizacja tylko przy Podg. Czarnca, sieci brak.
L572: Kompletny układ torowy oraz profil pionowy. Sygnalizacji brak. Sieć do Włoszczowej Płn.
L700: Kompletny układ torowy, profil pionowy, teren, sygnalizacja oraz sieć trakcyjna.
L701: Kompletny układ torowy, profil pionowy, teren, sygnalizacja oraz sieć trakcyjna.
L702: Kompletny układ torowy, profil pionowy, teren, sygnalizacja oraz sieć trakcyjna.
L703: Kompletny układ torowy, profil pionowy, teren, sygnalizacja oraz sieć trakcyjna.

Prace wznowione.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2023, 01:08:58 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca 2020, 17:57:16 »
Witam.
Obecnie trwają prace odbiorowe po przebudowie stacji Częstochowa Osobowa, Częstochowa Towarowa (oba okręgi), Poraj - zmiana układu torowego - urządzenia komputerowe, Myszków. Oraz wszystko na szlakach od CO do Zawiercia - podniesienie prędkości do 160 km/h.... (blokada 4ro stawna)

Będzie stan przed przebudową, czy po?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca 2020, 18:45:27 »
Planowałem stan na rok 2013/2014 czyli L61 po remoncie, Stradom bez przejścia podziemnego, a Wiedenka i Cz. Osobowa po staremu, z Jedynką na 160 jest taki problem, że jeszcze nie ma zdjęć satelitarnych z po przebudowie. Gdyby się pojawiły, a myślę, że będą gdzieś za rok, to stworzenie wersji mod. nie będzie jakimś wielkim problemem. Oczywiście Jedynka stoi druga w kolejce, więc najpierw Koniecpol/Kielce a dopiero potem wezmę się za tory na Zawiercie (chyba, że ktoś mnie ubiegnie, albo znajdzie się chętny do pomocy).

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwca 2020, 19:05:07 »
W sumie, fajny pomysł zrobić przed / po... i zostawić do wyboru :) Jakby trzeba było pomocy z dokumentacją (plany) pomogę.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2020, 20:27:45 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwca 2020, 23:14:24 »
Hej, świetna robota. Czy Twój projekt jest niezależną scenerią od tej nad którą pracuje @Ra?
W ostatnich postach tematu dot. PassPacka no.3 (w mojej stopce znajdziesz link) wrzuciłem paczkę zdjęć poglądowych Częstochowy Osobowej z 2010 roku. Nie jest to jakiś świetny materiał na tekstury, ale zawsze coś. ;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwca 2020, 23:32:11 »
Wyprostowane zdjęcia teksturowe dworca i okolic, zaczątek lifta modelu, użytego przez Ra. Przekazałem już Pitkowi, bo też był zainteresowany, ale daję publicznie i zezwalam na dowolne wykorzystywanie. Nigdy nic z tym nie zrobię a szkoda, by tyle obróbki poszło na marne.
https://drive.google.com/drive/folders/1A1lnIHRsom_fZyccu5YGTUjFSKoyBPOL?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2020, 00:06:59 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwca 2020, 23:48:51 »
@Stele i @Cesky Kretek z tyloma zdjęciami i materiałami to Cz. Osobową zrobię na pewno.. Aż szkoda tego wszystkiego nie wykorzystać :) Tylko skończę najpierw teren :P
A projekt jest niezależny, ale w takim stopniu, że można go podpiąć pod istniejącą 61 i będzie jej przedłużeniem.

Przy okazji wrzucę najaktualniejszą szlakówke jaką posiadam :)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwca 2020, 00:38:53 »
Fotki do @Stele są dużo lepsze pod kątem wykorzystania ich na tekstury, aczkolwiek moim zdaniem jakoś bardziej widziałbym wykorzystanie blachy zadaszeń w kolorze żółtym (można w Photoshopie podmienić zabarwienie szarej blachy od @Stele na odpowiedni odcień żółtego), starą teksturę peronów, stare typy ławek drewnianych (szczebelkowe, z pofalowanym oparciem) oraz stare piktogramy. Przez te blisko 20 lat infrastruktura dworcowa nie uległa zmianie i była charakterystyczna dla tego dworca, aż do modernizacji sprzed kilku lat. Może przemawia za mną sentyment, ale ilekroć jestem na stacji Częstochowa Osobowa, tak nie mogę się przyzwyczaić do obecnej kolorystyki.

Trzymam kciuki za projekt. Co prawda nie mieszkam w Częstochowie od prawie 10 lat, ale regularnie odwiedzam rodzinę, więc jeśli potrzebowałbyś jakichś archiwalnych zdjęć z tamtych rejonów to mogę poszukać w jakichś domowych archiwach - kilkanaście lat temu robiłem trochę zdjęć na stacji. ;)

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwca 2020, 00:54:10 »
Dworzec na 200% będę robił w starym stylu, takim jakiego pamiętam z dawnych czasów, gdy z rodzicami chodziło się oglądać zielone lokomotywy.. 

Wszystkie potrzebne zdjęcia chyba na razie mam, z resztą w razie czego, sam mogę sobie podjechać i obfocić co nie co. Jak będę czegoś potrzebował to się odezwę :)

Edit: /25.06.2020/ Turów nabiera już jakiegoś kształtu. Drut na całej stacji wisi, jeden z dwóch peronów już jest, latarnie też stoją (Trawa niby też jest, ale binarka nie usunięta, a już późno ;) )
Edit: Turów z trawką i kolejnymi duperelkami.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2021, 23:06:27 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwca 2020, 10:50:33 »
Czy teren będzięsz robił z heightmapy? Z tego co wiem jest to szybka metoda i powinna oszczędzić czasu: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31844.msg513433.html#msg513433

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwca 2020, 15:14:43 »
Na samej górze jest odpowiedź ;) Heightmapa jest zbyt nie dokładna, równie dobrze mógł bym użyć siatki NMT-100, no i dużo roboty, żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Ewentualnie można jej użyć do zrobienia odległych Górek w tle. Przyspieszyć pracę mógł by jedynie, jakiś mądry skrypt do odsiewania siatki, który by optymalizował siatkę 1x1 w zależności od odległości od torów, ale wątpię, że jest coś takiego.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Czerwca 2020, 16:48:16 »
Simkol miał coś takiego opracowane. Dalej dawało gigabajty, ale było wyraźnie widać fazy gęstości w funkcji odległości.
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Czerwca 2020, 17:10:17 »
1x1
A masz takie dane? Bo normalnie to są płatne.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwca 2020, 20:31:52 »
Mam, zakupiłem za jakieś śmieszne pieniądze (coś koło 70zl) za całą trasę od Częstochowy do Koniecpola.
 
Simkol miał coś takiego opracowane. Dalej dawało gigabajty, ale było wyraźnie widać fazy gęstości w funkcji odległości.
To jeszcze trochę zabawy i coś by z tego mogło wyjść (najpierw trzeba by mieć takie sprytne narzędzie) :P

Edit: /27.06.2020/ Przybyło dużo terenu pomiędzy Kusiętami a Turowem. Na razie po jednej stronie torów. Później biorę się za drugą. Widokówka w załączniku :)
Edit: /28.06.2020/ Przybyło dużo terenu pomiędzy Kusiętami a Turowem. Tym razem druga strona torów.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2020, 20:11:12 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwca 2020, 21:41:10 »
Czy bedziesz staral sie mieszac tekstury terenu czy wszedzie bedzie taka zielona trawa? Wszystkie scenerie przez to wygladaja podobnie...

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Czerwca 2020, 22:14:41 »
Tam gdzie będzie się dało, tam będę kombinował. Pola będą na pewno, jakąś ściółkę do lasów się też zapoda.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Czerwca 2020, 22:36:17 »
Pytanie poza konkursem - czy jest szansa na wygładzenie tych szczytów z trawy? W chyba każdej scenerii jest taka kanciasta siatka, przez co wygląda to słabo.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Czerwca 2020, 22:43:13 »
Jeżeli tylko będą widoczne, to będą wygładzone. Na razie dopóki nie zrobi się otoczenia będzie taka kanciasta siatka. Potem będzie wygładzana tam gdzie potrzeba i wyostrzana tam gdzie nie widać :) Teren przy torach jest dość mocno wykulany, więc ten odległy musi być zrobiony oszczędnie.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Czerwca 2020, 22:56:40 »
Jak się posadzi trawki, krzaczki, drzewka i domki, to kanciastość siatki terenu przestanie kłuć w oczy.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Czerwca 2020, 23:03:56 »
Wiadomo, dlatego też poczekam z ostatecznym "kulaniem traffki" najdłużej jak będzie trzeba. Teren już swoje waży, bo dobijam do 10MB a jaki to kawałek dopiero. Do Koniecpola myśle w 50-60 da radę się zamknąć.
Edit /26.07.2020/: Poprawki terenu pomiędzy Kucelinką a Turowem, dodane ściany lasów, wstawione więcej domków z CityGML, więcej terenu w Częstochowie i parę widokówek w gratisie.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2020, 02:07:43 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lipca 2020, 20:50:17 »
W jaki sposób będziesz teksturował domki? Mamy do tego jakieś narzędzia, czy wszystko będzie robione ręcznie?

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lipca 2020, 21:31:31 »
Z narzędziami ciężko, @Ra coś kombinował z teksturowaniem z drona, ale coś to nie działa za dobrze, jakość też marna. A tych z CityGMLa teksturował nie będę. Po podmieniam co się da, na takie jakie mamy, a reszta zostanie bez i poczeka na dedyki.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipca 2020, 15:12:32 »
IMO nie ma sensu robić dedykowanych tekstur budynków, których nie widać z bliska z torów kolejowych/tramwajowych - te faktycznie lepiej oteksturować porządnie, ale resztę w 2, 3 itd. linii zabudowy można zarzucić randomowymi teksturami.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipca 2020, 16:38:53 »
Zrobić jakiś atlas tekstur (coś jak dla ładunków) i nim mapować  to co jest dalej, byle było podobne.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipca 2020, 21:01:01 »
Kurcze przypomniało mi się, że obiecałem plany po modernie ;) Aż miło się patrzy na LK701 i LK703 (trasa "Osobowa i "Towarowa" z CTB do Kucelinki)...
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipca 2020, 00:29:04 »
Nie musisz się spieszyć z tymi planami :) Temat budynków tła to cały czas dość odległa przyszłość jeszcze będę myślał w tym temacie. Na razie po dniu walki mam gotowe trzy z pięciu mostów żelaznych nad Kucelinką. Potem jeszcze kolejne trzy tym razem betonowe nad Wartą, do tego nastawnia i temat Kucelinki można będzie uznać za zamknięty.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lipca 2020, 21:39:15 »
Pytanie przy okazji - ten piąty tor to jakiś huty/koksowni? Środkowe mamy LK61 zewnętrzne Lk701 i 703, tyle wiem.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lipca 2020, 21:42:13 »
Zewnętrzne dwa L61 potem 703, 701 i ostatni Huciany.
Edit: /29.07.2020/ Jeszcze tylko jeden...
Edit: /07.08.2020/ Mosty już są wszystkie, jeszcze tylko odbojnice trzeba jakoś dodać, przybyło dużo drutu (61 w stronę Lusławic i Stradomia) oraz semaforów (Cz. Mirów, Cz. Towarowa)
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2020, 23:54:09 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Sierpnia 2020, 22:03:32 »
Wydaje mi się, że ten semafor (wyjazdowy) drogowskazowy do Poraja po torze nr 1 powinien mieć 5 komór, bo z tego co pamiętam, jak wyjazdowy na szlak był nie podany, to na nim się jechało na 2 pomarańczowe (ale musiałbym to sprawdzić).... To był semafor Q1, jeżeli dobrze pamiętam. Chociaż, chyba to już jest ten "na szlak", bo w oddali rozjazdy 121/122 i 123/124... Źle zerknąłem :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Sierpnia 2020, 23:08:49 »
Q1 definitywnie powinien być czterokomorowy :) A teraz nowości: Kominy, więcej kominów i chłodnia kominowa :) W zasadzie to do mojej części zostały do zrobienia jeszcze: jeden dla Guardiana, 4 identyczne dla koksowni, różniące się teksturą, komin rurowni, te z dachu walcowni (7 sztuk) i Polontex czyli łącznie z 8 modeli i z 11 tekstur. A dodatkowo wypadało by zrobić jeszcze komin Elanexu, Wełnopolu, zapałek, Wigolenu i jeszcze jednego z Gnaszyna. Do końca przyszłego tygodnia pewnie paczka z kominami poleci do testów :) Zapomniałem o najważniejszym - komin Elektrowni na Zawodziu - trzeba zrobić póki istnieje..

Edit: /22.08.2020/ Przy okazji tworzenia komina powstała również spora część Huty szkła Guardian. Pozostało pomalować
Edit: /23.08.2020/ Już pomalowane.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2020, 19:14:45 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply