Autor Wątek:  Linia 053, Maszyna 20.01  (Przeczytany 1801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamiloron1993

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 053, Maszyna 20.01
« dnia: 18 Kwietnia 2020, 22:41:13 »
Witam, i już mówię o co chodzi. Dzisiaj, kiedy po raz 1 odpaliłem sobie misję z pociągiem 23171(wieczór). Zauważyłem pewne kwestie:
1. Gwizdek kierownika pociągu, który jest tutaj sygnałem do odjazdu, nie jest odtwarzany zawsze- słyszałem go bodajże tylko przy odjeździe z Dębicy i z Tumlina; dalej przyznaję się bez bicia, odjeżdżałem bez tego.
2. W rozkładzie jazdy jest zaznaczone, że rozkładowo mamy 11 min postoju. Kiedy dzisiaj prowadziłem w/w pociąg i miałem już od Swoszowic trochę w plecy, to wpierw myślałem: o, wyrówna mi się w Turowie. Co się okazało? Semafor został podany już ok 18:19. W tym momencie miałem zagwozdkę bo czekając do rozkładowej nie usłyszałem gwizdka...
Dodam, że kanał radiowy miałem poprawny, 3x sprawdzałem rozkład z tym, co mi pokazywało radio...
Tutaj taka prośba do twórców tej scenerii: dopiszcie w opisie misji, że sygnałem do odjazdu jest gwizdek- bo ja na logikę jak usłyszałem gwizdek, to jeszcze czekałem na sygnał przez radio...
Przejdę teraz do innej misji, mianowicie z pociągiem 23115(południe)
Wyjeżdżam sobie byczkiem, i 20 km/h jadąc, obserwuję tarcze i tutaj problem polega na tym, że mimo, iż czytałem opis, nawet posiłkowałem się schematem stacji, to nie bardzo jestem pewien, do którego miejsca powinienem manewrować, aby potem się podstawić w perony... Czy ktoś mógłby mi pomóc, podając schemat przejazdu? Bardzo będę wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz twórców Maszyny :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwietnia 2020, 23:21:14 »
Odjazd od kierownika nie jest zależny od kanału radiowego. A jak jest gwizdkiem, to pewnie jest odgrywany z wagonu. Można go nie usłyszeć. W tej sytuacji warto się wychylić przez okno ctrl+strzałka by lepiej słyszeć. Jechać możesz jak stacja w rozkładzie jazdy zaświeci się na zielono i masz podany sygnał zezwalający na semaforze. Jak pominiesz jakiś przystanek albo zatrzymasz się niezgodnie z konfiguracją peronu, kontrola rozkładu może zgłupieć i wtedy kierownik nie będzie podawał odjazdu.
Co do manewrów, to zazwyczaj lecisz aż do tarczy/wskaźnika zabraniającego dalszej jazdy, chyba że prowadzący manewry mówi inaczej. Jak coś jest niezrozumiałe, panel poleceń F3 podaje kiedy należy zmienić kierunek jazdy. On odzwierciedla komendy kierowane do twojego pojazdu, wiec stosując się do jego wskazań i prędkości zadanej na pomocniku, będziesz jechał dokładnie jak autor zaplanował. Może psuje to imersję, ale lepiej się wspomóc w niejasnej sytuacji, niż wykrzaczyć skrypt złym zachowaniem.
Mój kanał youtube

Offline kamiloron1993

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwietnia 2020, 10:32:18 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Co do tego, że "można jechać gdy stacja w rozkładzie jazdy zaświeci się na zielono i jest podany sygnał zezwalający" ok, tylko zawsze z tyłu głowy jeszcze czekam na sygnał do odjazdu-najlepiej przez radio :) Dzisiaj jeszcze raz spróbuje przejechać którąś z tych misji, stosując się do rad podanych tutaj :) Pozdrawiam :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwietnia 2020, 12:19:59 »
No oczywiście, ale jak masz wątpliwości czy nie gwizdał jak skoczyłeś w krzaczki na chwilę, to można się wspomóc podświetleniem rozkładu.
Mój kanał youtube

Offline kamiloron1993

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia 2020, 12:35:39 »
Przepraszam, że tak nie odpowiadałem, ale spróbowałem przejechać tą misję z IR Galicja i cóż... robiłem tak, jak mi tutaj radzono. W ostateczności dojechałem prawie pod wyjazdowy Dębicy w kierunku końca scenerii... W tym czasie wjeżdża stonka ze składem, który wydawał mi się "moim". No to zmiana kabiny i jedziemy... Niestety, pierwsza tarcza na stój... i czekam. Stonka nie odjeżdża. Naprawdę chyba warto by jakiś help- może nawet filmowy zrobić.
Co do osobowego KMów- jak będę mieć czas(prawdopodobnie w weekend)- to spróbuję przejechać i zobaczę :) Pozdrawiam :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwietnia 2020, 13:52:49 »
No to na przyszłość wrzucaj logi z każdej potencjalnie błędnej sytuacji. Od razu będziemy mieli podgląd na używane exe, bo może masz jakieś trefne wydanie, na którym są problemy z manewrówkami.
Mój kanał youtube

Offline kamiloron1993

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 053, Maszyna 20.01
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwietnia 2020, 12:10:08 »
Powiem tak: wydanie mam 20.01 i pobrane od Was. Jednakże już wiem, co robiłem źle w tamtej misji, bo na yt znalazłem film, który rozwiewa moje wątpliwości :) Jeszcze zobaczę z tym pociągiem osobowym i podzielę się spostrzeżeniami, ale dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Przy okazji zamieszczam link do filmu- może komuś innemu się też przyda :)