Autor Wątek:  Symulator Maszyna wyrzuca z gry  (Przeczytany 5202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« dnia: 31 Marca 2020, 20:02:17 »
Dzień dobry
Mam pytanie dotyczące diałania symulatora, ponieważ za każdą prawie symulacją Maszyna wyrzuca z gry. Nie dzieje się to od razu po uruchomieniu symulatora tylko po pewnej chwili raz po 20 min. innym razem po 40 min. Bardzo proszę o pomoc bo mam tak już kilkanaście razy z rzędu, a to niestety uniemożliwia prawdziwą gre. Próbowałem znaleść jakieś informację na forum natomiast pojawiały się tematy odnośnie niewystarczającej ilości pamięci tylko, że ja nie umiałem zdiagnozować sam problemu. Bardzo proszę jak by ktoś mógł na to zerknąć. Niżej LOG z ostatniej symulacji i ERRORS.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marca 2020, 20:19:02 »
Exe z 8 sierpnia.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2020, 09:07:09 »
Wersja Maszyny jest z 8.8 2019 logi i errory są aktualne

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2020, 09:22:38 »
Exe nie, skąd masz to exe? Bo na pewno nie z paczki 20.01.
Edit: Masz MaSzynę 19.08.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2020, 09:25:44 wysłana przez Turbokibel »
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2020, 20:30:36 »
No dobra, dzięki słuszne spostrzeżenie. Zaktualizuję Maszyne zobaczę czy coś to pomoże.
W załączniku jest log błędu z ostatniej symulacji (również nieudanej)

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwietnia 2020, 20:29:34 »
Pobrałem wersję Maszyny 20.01 i logi przedstawiają się następująco. Ostatnie zapisy przedstawiają, że prawdopodobnie zabrakło mi pamięci dobrze myślę?
Wiesz może co powinienem zrobić w tej sytuacji? Chodzi mi bardziej o to jakie ustawienia powinienem zmodyfikować w maszynie?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwietnia 2020, 20:41:03 »
Ile masz ramu i vramu? Używasz exe x86. Masz system 32 bitowy? Tu pewnie leży problem. Ta karta jest pod stacje robocze a nie gry, ale bez przesady. Masz już renderer simple i wyłączony MSAA. Teraz jedyne co można skręcać, to maxtexturesize. Spróbuj na 1024.
Mój kanał youtube

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwietnia 2020, 08:27:38 »
Mam ramu 6 GB i kartę NVIDIA Quadro 4000(2gb) Spróbuję jeszcze zmienić maxtexturesize na 1024. Tak dokładnie mam system 32. Używam też exe 86, a wiesz może jakiego powinienem używać?

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwietnia 2020, 09:09:49 »
Problemem nie jest to ile masz ramu, tylko ile Twój system może go przydzielić. Tak się składa, że mając system 32 bitowy, nie może go przydzielić za dużo. Jeżeli używasz paczki 20.01 to najlepiej używaj exe właśnie z tej paczki, w wersji odpowiedniej dla Twojego systemu, czyli w tym przypadku x86. Jeżeli zmienisz maxtexturesize na 1024 i problem ustąpi, dla lepszych wrażeń wizualnych możesz podkręcić maxcabtexturesize do 4096 lub 2048. Spowoduje to, że przynajmniej tekstury kabiny będą w wysokiej rozdzielczości.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Kwietnia 2020, 10:04:36 »
Pomogło. Zmieniłem maxtexturesize na 1024 i nie miałem żadnych problemów. Przejechałem bez problemu całą trasę. maxcabtexturesize nie zmieniałem.
Wielkie dzięki wszystkim pomoc. W szczególności Stele i Joachimowicz.
Pozdrawiam i zdrowia życzę

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Kwietnia 2020, 10:15:18 »
Radziłbym jednak przynajmniej spróbować. Niektóre kabiny są pospawane i wszystkie elementy wiszą na jednej teksturze 4k. Natomiast jest to wyłącznie jedna, ewentualnie dwie tekstury. Większość taboru jaki mamy, jest w rozdzielczości 2k, stąd skręcenie maxtexturesize do 1k może spowodować, że te dwie tekstury kabiny nie będą stanowiły żadnego problemu dla Twojego komputera. Dzięki temu wszystkie napisy w kabinie powinny być na tyle czytelne, na ile pozwoli na to tekstura.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Kwietnia 2020, 18:34:53 »
maxcabtexturesize podkręciłem do 2048. Również śmiga bez zarzutów. Korzystając z okazji wiesz może jakie ustawienia mogą pomóc przy następującym problemie: Ostatnia linijka log: Critical error, menory allocation failure: bad allocation.
Wiem, że problem jest znany natomiast chciałem się poradzić czy jest jakaś możliwość ustawienia czegoś w ustawieniach?
(Konkretnie chodzi o 1053_poranek, i kilku innych podobnych misji)
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2020, 18:39:08 wysłana przez Maciej0812 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Kwietnia 2020, 19:56:36 »
Jak obecne ustawienia nie wystarczają, to jedynie zamiana taboru w tych scenariuszach na jedną skórkę lokomotywy, ciągnącą jedną skórkę wagonu. Po prostu są one zbyt rozbudowane by system x86 był w stanie zaadresować dość pamięci.
Mój kanał youtube

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwietnia 2020, 08:16:15 »
Dobra spróbuję tak zrobić, a jeszcze takie pytanie czy mogę usunąć cały skład tak żeby go nie było na scenerii czy spowoduje to błędy w symulacji?

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwietnia 2020, 08:34:50 »
W niektórych można, ale w większości mogą spowodować błędy uniemożliwiające dokończenie scenariusza.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwietnia 2020, 20:34:34 »
Dzięki za podpowiedź żeczywiscie pomogło sceneria ruszyła choć niestety nie rzadko wyrzuca ale na innych, lżejszych sceneriach symulator chodzi bez zarzutów. Poeksperymentuję jeszcze ze składami w scenerii 1053. Dzięki jeszcze raz za pomoc

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwietnia 2020, 10:55:40 »
Cześć. Po kilku próbach stwierdzam, że na scenerii 1053 zarówno poranek jak i wieczór nie podają mi wyjazdu. Składami manitulowałem tak, żeby "DEKORACJE STATYCZNE"-usunąłem wszystkie. "DEKORACJE"-zmniejszyłem ilość wagonów (tzn:1 loko i 1 wagon) w reszcie składów również zmniejszyłem ilość wagonów. Tylko napotkał mnie problem ponieważ nie wiem co się dzieje ale nie dostaję semafora zezwającego na wyjazd z Dębicy. Czy mogły mieć wpływ na to moje manipulacje ze składami?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Kwietnia 2020, 12:28:46 »
Tak. Miałeś zredukować różnorodność skórek, a nie kasować wagony. Jeśli jakaś manewrówka ma oskryptowane "urwij 5 wagonów, odstaw i wróć po kolejną grupę" a tej grupy nie będzie, to stanie jak wryta.
Mój kanał youtube

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Kwietnia 2020, 13:32:26 »
A mogę na przykład zamiast 5 wagonów zredukować na przykład do jednego wagonu?. Czy mogę że scenerii usunąć "DEKORACJE STATYCZNĄ"? I czy zamiast Pesy Elf dać jakiś lżejszy etz?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Kwietnia 2020, 13:50:45 »
Najbezpieczniej po prostu zamienić wszystkie siódemki na kopię jednej skórki siódemki, każdy wagon osobowy na kopię jednego wagonu osobowego, każdy towarowy na kopię jednego towarowego. Choć i tu mogłyby być problemy, jakby przeprowadzane na nich były operacje ładunkowe. Co można a czego nie można, zależy od tego, co autor sobie wymyślił. To co próbujesz uruchamiać, to najbardziej skomplikowane scenariusze w maszynie. Przejezdność może zmienić to, czy dana lokomotywa stanie w punkcie czy 50m dalej.
Milek nalega byś spróbował na teksturach 512px pierwej.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2020, 14:15:28 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Maciej0812

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Maszyna wyrzuca z gry
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Sierpnia 2020, 15:11:40 »
Cześć
odkopuję trochę ten temat ale nadal mam problem z symulatorem. Byłem bardzo zdziwiony kiedy przeczytałem ostatnią linijkę folderu errors brzmiała ona tak:
Bad scenario: duplicate vehicle name "a16133" defined in file "scenery/$l61+l144_pospieszny.scn" (line 414)
Bardzo proszę o pomoc.

Poniżej załączam cały errors oraz opcjonalnie jak by ktoś chciał to folder LOG