Autor Wątek:  Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej  (Przeczytany 4839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Taka sytuacja: szlak od A do B dwutorowy. Tor nr 2 zamknięty, ruch dwukierunkowy prowadzony po torze nr 1 przy blokadzie nieprzystosowanej. Pomiędzy stacjami mamy posterunek odstępowy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenia ruchu pociągów stacja A dyktuje rozkaz pisemny N na wyjazd po torze lewym z informacją, że przejazd przez posterunek odstępowy odbędzie się na podstawie sygnału DO MNIE oraz że wjazd do stacji B będzie na podstawie sygnału zastępczego na oddzielnym sygnalizatorze z lewej strony toru.

O ile wyjazd ze stacji A jest sprawą nieskomplikowaną (S10+W24), wjazd do stacji B również prosty (Sz), tak ciekawi mnie przejazd przez posterunek odstępowy. W jaki sposób Dyżurny Ruchu na posterunku odstępowym nadaje sygnał DO MNIE w kierunku pociągu?



W przypadku sytuacji której byłem świadkiem dyżurny poinformował maszynistę drogą radiową, że może przejechać przez posterunek odstępowy i przejechaliśmy przez posterunek z V rozkładową. Czy każdorazowo musi być to sygnał ręczny, czy taka informacja drogą radiową tez jest wystarczająca?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Dokładnie tak jak na Twoim gifie. Zezwoleniem na przejazd jest sygnał ręczny a nie polecenie na radio.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Przecież w instrukcji Ie1 jest napisane, że w przypadku kiedy podanie Rm1 jest utrudnione, to można podać za pomocą radia.
Więc jak to jest ?

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Podejrzewam, że przez radiotelefon to tylko informacyjnie, żeby maszynista nie zmniejszał prędkości a dyżurny ruchu i tak podawał sygnał ręczny.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2020, 12:14:03 wysłana przez KubaPKP »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Dokładnie tak to wygląda - zazwyczaj posterunek wywołuje, informuje że odstęp wolny i idzie podawać sygnał ręczny. Nie kojarzę żadnego posterunku odstępowego na którym podanie sygnału do mnie może być utrudnione. Zazwyczaj są to budy bezpośrednio w okolicy torów i semaforów odstępowych.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Tak było w Jasionie w 2009 roku (Opole - Kędzierzyn). Dyżurna podawała sygnał "do mnie" aż maszynista nie potwierdził widocznego sygnału Rp1.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2020, 13:43:07 wysłana przez mareczek »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Powinien pomachać, ale może buda jest na tyle widoczna, że z okienka machał latarką? Na Dolnym Śląsku raczej nie ma tutaj miejsca, żeby była taka sytuacja, ale przed modernizacją linii Wrocław -> Rawicz -> Poznań, maszyniści opowiadali, że jeździli przez Osolę właśnie w taki sposób. Po lewym, rozkładowa prędkość i dyżurny machający z okna chorągiewką lub latarką.

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2020, 23:57:17 »
IE1 obecnie uznaje jako prawidłowy Rm1 podany przez radio.

A jeśli blokada jest przystosowana tylko nie idzie podać semafora to jaki rozkaz?

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwietnia 2020, 18:53:25 »
Miałem okazję brać udział w takiej sytuacji kiedy późnym wieczorem między Wejherowem a Redą zepsuły się ic. Wejherowo wydało rozkaz N, wyjazd na SZ+W24, na Śmiechowie sygnał ręczny "do mnie" podawany latarką no i do Redy tak samo, wjazd na SZ.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2020, 20:06:27 »
IE1 obecnie uznaje jako prawidłowy Rm1 podany przez radio.

A jeśli blokada jest przystosowana tylko nie idzie podać semafora to jaki rozkaz?
Jeśli na tor lewy to N.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2020, 20:37:10 »
Absolutnie nie. Przy pomijaniu semafora na posterunku odstępowym niezależnie od toru bierzemy rozkaz S.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwietnia 2020, 21:27:47 »
Oczywiście że S.

Offline biovital1

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 241
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwietnia 2020, 09:59:05 »
Tak mi się skojarzyło z treścią listu który otrzymałem ponad dwa miesiące temu: "Dotychczas takie dane były dostępne nielicznym koryfeuszom miłośnictwa kolejowego, którzy mogli głaskać swoją próżność na licznych forach i grupach dyskusyjnych oraz przy okazji uskuteczniać kynologię ogrodniczą.
A takiego wała, sobie pomyślałem i skutkiem tego bierzcie i korzystajcie z archiwum..." :)
Pozdrawiam

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Jazda przez posterunek odstępowy po torze N przy blokadzie nieprzystosowanej
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwietnia 2020, 13:17:24 »
Cytuj
Oczywiście że S.
Przepraszam mój błąd oczywiście S, myślałem o posterunku zapowiadawczym.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.