Autor Wątek:  Odległości położenia semaforów na stacjach  (Przeczytany 4097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Veritek

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odległości położenia semaforów na stacjach
« dnia: 09 Czerwca 2008, 23:28:59 »
Witam.
Mam dwa pytania:
 
1. Kto jest autorem trasy Jelitkowo. Pytam ponieważ ostatnio znów mam fazę na Symka, a że zaczyna wychodzić mi wstawianie obiektów na trasy trochę sobie tworze. Na trasie Jelitkowo jest brak semaforów i paru wskaźników, wiec pomyślałem sobie że to uzupełnię, ale nie chce naruszyć praw autorskich jak bym to chciał wrzucić na forum.
   
2.Mam mały problem z określeniem odległości położenia semaforów na stacjach. Szukając na forum wskazówek znalazłem, że semafory ustawia się (uwzględniając prędkość) od 50m do 100m licząc od ukresów. Cóż przyznam, że ukresów w Symku jeszcze nie widziałem (a szkoda). Gdzie indziej znalazłem przykład na rysunku, że semafory ustawia się ok. 25m  za końcem peronu. Zastanawiam się czy od końca peronu do rozjazdu, gdzie odcinek wynosi ok 200m semafor powinno postawiać się w odległości 25m za końcem peronu, czy może 50m od ukresu poprzedzając go semaforem powtarzającym.

3. W jaki sposób wrzucacie zdjęcia na forum. Wiem że wpierw trzeba umieścić je w necie. Z jakich portali korzystacie?

To zarazie chyba wszystko.
Dzięki z a pomoc.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 23:38:00 wysłana przez Akvin »
Szlaki:W-wa Praga, Kutno, Ostrów Wlkp; Skierniewice, Zduńska Wola Karsznice,
Autoryzacja: SM(SP)-42, SM-31, EU-06, EU-07, EU-07/303Eb, ET-22/201E, ET-22/El

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zagwozdki nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca 2008, 23:31:30 »

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zagwozdki nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca 2008, 23:35:08 »
Witam.
Mam dwa pytania:
1. Kto jest autorem trasy Jelitkowo. Pytam ponieważ ostatnio znów mam fazę na Symka, a że zaczyna wychodzić mi wstawianie obiektów na trasy trochę sobie tworze. Na trasie Jelitkowo jest brak semaforów i paru wskaźników, wiec pomyślałem sobie że to uzupełnię, ale nie chce naruszyć praw autorskich jak bym to chciał wrzucić na forum.

1) Pisze się "zagwostka" a nie "zagwoztka" :P
2) Autorem Jelitkowa jest Pit.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odległości położenia semaforów na stacjach
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwca 2008, 23:59:43 »
Cóż przyznam, że ukresów w Symku jeszcze nie widziałem (a szkoda).

Trasa Zwierzyniec się kłania.

Cytuj
Zastanawiam się czy od końca peronu do rozjazdu, gdzie odcinek wynosi ok 200m semafor powinno postawiać się w odległości 25m za końcem peronu, czy może 50m od ukresu poprzedzając go semaforem powtarzającym.

Raczej 50m./100m. przed ukresem... Semafor powtarzający być nie musi. W zależności od np. widoczności semafora wyjazdowego z peronu powtarzacz może być lub nie.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Odległości położenia semaforów na stacjach
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwca 2008, 00:02:01 »
Zastanawiam się czy od końca peronu do rozjazdu, gdzie odcinek wynosi ok 200m semafor powinno postawiać się w odległości 25m za końcem peronu, czy może 50m od ukresu poprzedzając go semaforem powtarzającym.
Postaw przy koncu peronu W4 a semafor przy torze glownym 100m od zwrotnicy a przy dodatkowych ok 50 metrow i bedzie cacy :]

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odległości położenia semaforów na stacjach
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwca 2008, 07:07:04 »
Była wersja Jelitkowa z semaforami.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odległości położenia semaforów na stacjach
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwca 2008, 10:19:22 »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Odległości położenia semaforów na stacjach
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwca 2008, 17:45:04 »
Raczej 50m./100m. przed ukresem... Semafor powtarzający być nie musi. W zależności od np. widoczności semafora wyjazdowego z peronu powtarzacz może być lub nie.
W rzeczywistości jest różnie, po modernizacji E30 w Bolesławcu każdy wyjazdowy ma powtarzacz, mimo że ich przez kilkadziesiąt lat nie było...

ale nie chce naruszyć praw autorskich jak bym to chciał wrzucić na forum.
Nie naruszysz.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.