Ankieta

Stworzyć paczke z zestawem tras już dostępnych?

tak
52 (88.1%)
nie
7 (11.9%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 09 Stycznia 2005, 13:07:18

Autor Wątek:  Stworzyć nową paczke?  (Przeczytany 13645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« dnia: 09 Stycznia 2005, 13:07:18 »
Może to głupi pomysł, ale bardzo praktyczny.. W którymś poście czytałem, że jest taki bałagan, że laik sobie nie poradzi z tymi wszystkimi wpisami itd. To może dobrym pomyslem było by stworzenie paczki, która zawierała by xx tras już dostępnych ale zagubionych wśród postów.
Nie wszystkie trasy są dodawane do działu DOWNLOAD więc może mój pomysł ma racje bytu.

Tylko te trasy należałoby sprawdzić czy dobrze działają, bo np. do Transylwani wyszło tyle patchów że sie gubie.
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2005, 13:33:32 »
1. Trasy, które nie są w Downloadzie, są w 95% jeszcze nieukończone i dlatego niezamieszczone na stronie. Po co wpychać tam trasy a wersji alpha albo beta i kłopotać tym ludzi?

2. Paczka całościowa ze wszystkimi czy prawie wszystkimi dodatkami z Download będzie jak Winger zrobi kolejną wersję MaSzyny.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia 2005, 15:32:17 »
a kiedy będzie kolejna wersja, jedna paczka mniej czy więcej nikomu niezaszkodzi

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Stycznia 2005, 15:46:07 »
Paczka całościowa by się przydała,gdyż np. w wielu sceneriach są białe tekstury,a uznaje się je za ukończone.Trzeba by to usystematyzować tak,by wszytko i wszystkim działało,chociaż pod tym względem.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Stycznia 2005, 16:03:19 »
Przepraszam administratorów.. nie przeczytałem ankiety pare postów niżej o all packach.. wybaczcie nowy post :P Ale jak widać temat jest godny uwagi..

Sporo osób mówi o tej całej nebuli, nowej wersji MaSzyny, a tymczasem ja o tym słysze odkąd sie tu zapisałem tzn od czerwca jak widać obok :) A z własnego doświadczenia wiem że prowizorki służą najdłużej więc lepiej poświęcić dzień i zająć sie tym co już jest, a nie mówić "nie warto" bo wkrótce wyjdzie coś nowego.. bo "jutro może nienastąpić" :P

Pozdrawiam
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia 2005, 16:11:18 »
A ja myślę,że jednak nastąpi i to w miarę szybko.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Stycznia 2005, 16:55:11 »
Cytat: "Vasilkov"
a kiedy będzie kolejna wersja, jedna paczka mniej czy więcej nikomu niezaszkodzi


Miejsce na serwerze nie jest nieograniczone....Każdy serwer ma ograniczoną pojemność.

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Stycznia 2005, 21:51:58 »
można znaleść 2 serwer

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Stycznia 2005, 10:08:17 »
Cytat: "Vasilkov"
można znaleść 2 serwer


To znajdź. Przy okazji załatw tam troche miejsca dla mnie, bo moje śmieci na lycosie się już nie mieszczą.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Stycznia 2005, 12:59:40 »
Cytat: "admineu07"
Miejsce na serwerze nie jest nieograniczone.... Każdy serwer ma ograniczoną pojemność.


Miejsca bedzie duzo bo mam zamiar wrzucic 80GB dysk w najblizszym czasie...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Stycznia 2005, 18:50:57 »
|andy| napisał:
Cytuj
To znajdź. Przy okazji załatw tam troche miejsca dla mnie, bo moje śmieci na lycosie się już nie mieszczą.


Śmieci są poto by je wyrzucać, a darmowych serwerów jest mnóstwo

Link do listy z darmowymi serwerami http://www.free.za.pl/www.html

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Stycznia 2005, 21:46:23 »
Cytat: "Vasilkov"

Śmieci są poto by je wyrzucać, a darmowych serwerów jest mnóstwo


Niektóre śmieci się czasem przydają a nie mam zamiaru zakładać 10 kont...

Cytat: "Vasilkov"

Link do listy z darmowymi serwerami http://www.free.za.pl/www.html


Jak wyżej.

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Stycznia 2005, 22:49:17 »
Na stronie znajduje się wiele plików, których nikt już nie ściąga a na forum tematy, które od dawna nie są czytane. Więc moim zdaniem tematy, które są przydatne dla nowych użytkowników maszyny powinny zostać uporządkowane a reszta usunięte lub dane na inny serwer. Pozatym  serwer lycos jest kiepski. Pamiętam jak przez całe święta niedziałała strona maszyny  i forum.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Stycznia 2005, 22:57:46 »
Cytat: "Vasilkov"
Na stronie znajduje się wiele plików, których nikt już nie ściąga a na forum tematy, które od dawna nie są czytane.


A skąd możesz wiedzieć co kto ściąga,czy czyta? Bogiem jesteś czy jak?
Jeżeli uważasz że wiele plików jest niepotrzebnych,bo już ich nikt nie ściąga to po co Ci dodatkowa paczka ze wszystkimi"śmieciami"?
Zajmij się czymś konkretnym i przestań wypisywać takie bzdury.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Stycznia 2005, 23:05:14 »
Strona MaSzyny nie jest na serwerach lycos,  więc to nie ich wina ze  forum nie było przez pewien czas dostępne. (A przyczena tej awarii, była wyjaśniona na forum)

Ps. Czy mógłbyś nie pisać z pogrubieniem...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Stycznia 2005, 23:15:52 »
Witam.

Cytat: "Vasilkov"
Na stronie znajduje się wiele plików, których nikt już nie ściąga a na forum tematy, które od dawna nie są czytane.
Jest w tym i trochę racji. Przejrzałem sobie dziś dział "Pomoc" (który jest pod moją jurysdykcją) od pierwszego posta i pomyślałem, że przydałby się tam porządek. Niektóre tematy pousuwać (całkiem, nie na "Bocznicę"), niektóre poprzenosić do innych działów, a niektóre połączyć z innymi. Z pytań zaś (choćby nie wiem, jak starych) dałoby radę zmontować jakieś FAQ.

Oprócz tego, poprzeglądałbym forum w poszukiwaniu wszelkich plików udostępnianych w postach (a to jakiś model, a to jakaś trasa, a to co innego), a następnie pozbierałbym to "do kupy" i też zrobił z tego jakąś paczkę.

Oczywiście, ja nie mam do tego uprawnień, ale może jakiś mode lub admin by mógł to zrobić - to tylko taka moja propozycja.

Co do paczki całościowej zaś - nie wiem, nie mam zdania.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Stycznia 2005, 23:32:14 »
Cytat: "jarzec"



Oprócz tego, poprzeglądałbym forum w poszukiwaniu wszelkich plików udostępnianych w postach (a to jakiś model, a to jakaś trasa, a to co innego), a następnie pozbierałbym to "do kupy" i też zrobił z tego jakąś paczkę.


Takich plików dużo nie znajdziesz,ja jak tylko skończę swoją trasę to wrzucę ją na stronę główną,żeby nie robić zamieszania na forum(chodzi o to żeby nie ściągali przez link z forum).

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Stycznia 2005, 23:46:15 »
Cytat: "admineu07"
Takich plików dużo nie znajdziesz
I to nawet chyba nie wiesz, Panie Dzieju ;-), ile takich plików jest...

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Stycznia 2005, 09:29:11 »
Cytat: "jarzec"
Cytat: "admineu07"
Takich plików dużo nie znajdziesz
I to nawet chyba nie wiesz, Panie Dzieju ;-), ile takich plików jest...

Pozdrawiam Cię.


Może i jest peło zapomnianych tematów ale niech zarejestruje się wybitnie uzdolniony nowy użytkownki, który miał już doczynienia z jakim kolwiek forum i wie że zanim o coś się spyta powinien użyć szukajki i przyjmijmy że usunełeś temat, o który mu akurat chodziło bo według nas już nikt niepowinien mieć z tym problemu, a on akurat ma i napisze odnowa. Wydaje mi się że niema co wogóle tu kombinować nic a czy aż tyle to zajumje żeby były jakieś problemy ?
www.et22.pl - zapraszam

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Stycznia 2005, 09:51:27 »
Paczka całościowa by się przydała, bo ściąganie wszystkich plików z dowolandu trwa bardzo długo (przeważnie, gdy ktoś ma słabe łącze) a potem cza dodawać wszystko do plików maszyny i koniec kropka z moimi wypowiedziami na ten temat.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Stycznia 2005, 09:56:37 »
@ ZT-POZNAN:

Ty jeszcze nie wiesz, jakiego ja mam asa w rękawie, jeśli chodzi o "zapomniane" pliki na forum ;-).

Ale jeszcze dzisiaj się dowiesz :-).

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Stycznia 2005, 09:58:56 »
sory że pisałem z pogrubioną czcionką

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Stycznia 2005, 11:14:33 »
Cytat: "Vasilkov"
Paczka całościowa by się przydała, bo ściąganie wszystkich plików z dowolandu trwa bardzo długo (przeważnie, gdy ktoś ma słabe łącze) a potem cza dodawać wszystko do plików maszyny.

Piszesz nielogicznie po prostu.Jeżeli masz słabe łącze to chyba lepiej ściągać po kawałku niż ciągnąć np.80MB na raz.

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Stycznia 2005, 11:22:17 »
ja mam dobre łącze i lepiej kiedy sobie za jednym machem ścięgne wszystko  niż czekać jak się ściągnie jedna rzecz  a potem włanczać drugą a jak coś domnie masz to pisz na priva albo przez gg

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Stycznia 2005, 12:06:50 »
No, Panowie, nie kłóćcie się, proszę.

Twórzcie sobie paczkę całościową, a pojedynczych pierdół szukajcie dzięki tej liście.

Pozdrowienia.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Stycznia 2005, 17:45:42 »
Oj oj.. mój post stał sie przyczyną sporów.. źle.. nei chodzi mi o to żeby stworzyć paczke na 80 MB.. ja chce tylko zeby taka paczka miala wszystko powpisywane, tak zeby dzialaly mi wszystkie wagony, lokomotywy, caly tabor itp. bo nie potrafie robić tych calych wpisów..

A zauważyłęm i wiem to po sobie że jak czegos nie wiem to pytam, a nie szukam.. i tak robi większość ludzi moim zdaniem.. szczególnie nowych.. tylko prosze tych "porządnych forumowiczów umiejących posługiwać sie lupką" o nie obrzucanie mnie błotem :)

A o nowych trasach bardzo prosze informować także na forum, że takowa zaistniała.. Bo na forum zaglądam codziennie, a do downloadu dopiero jak przeczytam u Borysa w opisie gdzie jeździ... :)
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Stycznia 2005, 18:50:34 »
Cytat: "dehu"
Bo na forum zaglądam codziennie, a do downloadu dopiero jak przeczytam u Borysa w opisie gdzie jeździ... :)


Moje opisy są słynne... :)
Wracjajac do tematu, uwazam iż nowa paczka ze wszystkim dodatkami nie jest tak bardzo potrzebna skoro w drodze jest całościowa paczka z symkiem i dodatkami. Ale na pewno przydało by sie zrobić jakies porządki z różnymi dodatkami do Maszyny które pojawiły sie na forum a do downloadu nigdy nie trafiły. (ale tym to widze ze sie kolega Jaras zajął :) )
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Stycznia 2005, 02:08:26 »
Ja uwazam za paczka calosciowa powinna sie pojawic w najblizszym czasie - bedzie t duze ulatwienie - wszystko w jednym...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Stycznia 2005, 21:35:23 »
Cytat: "dehu"
Oj oj.. mój post stał sie przyczyną sporów.. źle.. nei chodzi mi o to żeby stworzyć paczke na 80 MB.. ja chce tylko zeby taka paczka miala wszystko powpisywane, tak zeby dzialaly mi wszystkie wagony, lokomotywy, caly tabor itp. bo nie potrafie robić tych calych wpisów..

A moim zdaniem, powinna się ukazać CAŁOŚCIOWA paczka. Niech waży 80MB. A dlaczego? Nie będzie wtedy kłopotu z wpisami, lokami i innymi rzeczami, które są opisane na forum. Jak ukazała się paczka unofficial, to nikt nie miał nikomu za złe, że waży 51MB. Jakoś nie widziałem postów, że "za długo się ściąga" itp.... Ale moze mam krótkowzroczność? :)
Cytat: "dehu"
A zauważyłęm i wiem to po sobie że jak czegos nie wiem to pytam, a nie szukam..

I właśnie powinno być na odwrót... Najpierw szukaj, potem pisz!!!

Cytat: "dehu"
i tak robi większość ludzi moim zdaniem.. szczególnie nowych.. tylko prosze tych "porządnych forumowiczów umiejących posługiwać sie lupką" o nie obrzucanie mnie błotem :)

I będą obrzucani błotem, ponieważ jak pisałem wcześniej... Są zasady na forach internetowych. Skoro ktoś ich nie przestrzega, to MUSI ponieść konsekwencję! Niestety. Jak czytasz po raz 100 post, w którym ktoś pisze, że maszyna mu nie działa, nie wkur***ił byś się? I nonstop odpowiadać tym samym? UŻYWAJ SZUKAJKI, lub podajesz linka do wcześniejszych odpowiedzi! Nie byłoby łatwiej, przyjemniej i przejrzyściej, gdybyś użył szukajki? Znalazłbyś odpowiedź i wszystko byłoby jasne. Dopiero gdy nie rozwiąże to problemu wtedy pisać na forum:
1. W odpowiednim dziale
2. Treściwie i konkretnie opisać problem (a nie w stylu: nie działa)

Cytat: "dehu"
A o nowych trasach bardzo prosze informować także na forum, że takowa zaistniała.. Bo na forum zaglądam codziennie, a do downloadu dopiero jak przeczytam u Borysa w opisie gdzie jeździ... :)
Hmm tutaj też zastrzeżenie mam. Bo niektórzy bulwersują się, że na forum jest bałagan (i piszą ostrzejsze określenia)! Ale wg mnie po to jest dział download, aby umieścić tam pliki. Ale nie każdy się "stosuje" do tego, więc łatwiej jest umieścić linka na forum niż w dziale download... Bo większość użytkowników więcej zagląda na forum niż do działu download. Ale cóż... Tak już jest i tak będzie. :)

Offline pr_3

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Stworzyć nową paczke?
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Września 2005, 15:14:39 »
Witam

Mutopompka napisał:
"Hmm tutaj też zastrzeżenie mam. Bo niektórzy bulwersują się, że na forum jest bałagan (i piszą ostrzejsze określenia)! Ale wg mnie po to jest dział download, aby umieścić tam pliki. Ale nie każdy się "stosuje" do tego, więc łatwiej jest umieścić linka na forum niż w dziale download... Bo większość użytkowników więcej zagląda na forum niż do działu download. Ale cóż... Tak już jest i tak będzie. :)"

Nawet gdybym chcial tam umiescic jakis plik to nie da rady bo musze byc zarejestrowany, zarejestrowac sie nie da bo blad na stronie. W jaki inny   sposob ktos kto cos zrobil ma to udostepnic jak nie na forum.

Download wedlug mnie powinien wygladac tak:
-wysylam link czy plik
-Ktos to ocenia
-akceptuje-sprawdza czy wszystko sie "zazebia"dodaje do listy by kazdy mogl sobie sciagnac.
-odrzuca-daje znac autorowi ze cos jest do poprawy

W ten sposub mozna by uniknac wadliwie dzialajacych porozrzucanych linkow na forum
i wszystko byloby w jednym miejscu.          

Pozdrowienia.