Autor Wątek:  Problem z Lokami!!!  (Przeczytany 7292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« dnia: 20 Sierpnia 2005, 00:54:11 »
Czesć sory że zapytam o to o co pyta większość nowicjuszy ale naprawde bawie sie z maszyną dopiero od 2 tygodni więc nie mam pojęcia jak się robi większość żeczy. Konkretnie chodzi mi o dodawanie lokomotyw ,przeczytałem chyba już wszystkie posty dotyczące tego tematu a nadal nie potrafie dobrze wkleić lokomotywy. Ściągnałem z download kilka lokomotyw i chciałem sobie nimi pojeździć. np. Ep08 -010 więc skopiowałem wszystkie pliki do katalogu dynamic\pkp\Ep08-010 a w sceneri quarkEN57 za wpis :
node -1 0 EU07-424 dynamic PKP\EU07 eu07-424 303E 0.0 reardriver 0 0 enddynamic
wkleiłem wpis:
node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\Ep08 ep08-007.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
..i nic wyskakuje błąd : Cennot load dynamic object ep08-010 from pkp\ep08\4e1 Error: -8@0
oraz bardzo często:
player train init failed.
Wiem że nie chce wam sie odpowiadać na takie posty ale naprawde prosze was o pomoc bo przeczytałem już wzystko i nadal nie potrafie wszędzi zgoda jest napisane ze trzeba zminiać te napisay nawet sa opisane poszczególne komendy do czego służa ale nie mam gdzie wkleić dany wpis dokładnie, za co podmienić ,w jaką scenerię , czy tylko podmienia się te wpisy o których mowa jest w pliku txt.
Będe WDZIĘCZNY za każdą pomoc!!! Jęzeli nie chce sie nikomu tego pisać na forum to niech mi wyśle dokładny opis na morpheus21@interia.pl
Jeszcze raz z góry dzięki

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpnia 2005, 01:31:42 »
Cytat: "Radek_21"
Ściągnałem z download kilka lokomotyw i chciałem sobie nimi pojeździć. np. Ep08 -010 więc skopiowałem wszystkie pliki do katalogu dynamic\pkp\Ep08-010 a w sceneri quarkEN57 za wpis :
node -1 0 EU07-424 dynamic PKP\EU07 eu07-424 303E 0.0 reardriver 0 0 enddynamic
wkleiłem wpis:
node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\Ep08 ep08-007.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
..i nic wyskakuje błąd : Cennot load dynamic object ep08-010 from pkp\ep08\4e1 Error: -8@0


Tłumacze dla Twojego przykładu:
Przede wszystki ściągnij paczke Ep08-008(jest ona w dziale Tabor). Następnie wypakuj ją do folderu Dynamic\PKP\Eu07
Nie twórz żadnych folderów tylko  paczkę z EP08-010 wypakuj do folderu Dynamic\PKP\Eu07
A w scenerii umieść kod

node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\Eu07 ep08-010.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpnia 2005, 01:41:56 »
Cytat: "Eryś"

Nie twórz żadnych folderów tylko  paczkę z EP08-010 wypakuj do folderu Dynamic\PKP\Eu07

A w scenerii umieść kod

node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\Ep08 ep08-010.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic


No to wg mnie będzie miał kuku. Popatrz, do jakiego katalogu ma wypakowac ep08: PKP\Eu07
A popatrz teraz, jaki ma wpis: node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\Ep08 ....
Wiec niech zmieni tylko wpis na:
node -1 0 ep08-007 dynamic PKP\EU07 ...... i będzie mial cacy.

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpnia 2005, 01:45:31 »
Moje przeoczenie. Już poprawione
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2005, 16:21:52 »
Dzięki za szybką odpowiedz a jak np chciałbym pomykać ep09 to wkleić go do katalogu pkp\Eu07 i zrobić wpis w sceneri:
 
node -1 0 ep09-007 dynamic PKP\Ep07 ep09-005.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
czy tak to powinno wyglądać?

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpnia 2005, 16:39:22 »
Zrobiłem identycznie jak kazaliście i występuje ten sam błąd :
 Cennot load dynamic object ep08-007 from pkp\Eu07\4e1 Error : - 8@0
 i ..
 player train init failed

Podobny problem mam z trasami rozpakowuje paczki do głównego katalogu maszyny w start mam je do wyboru a one ładują sie do połowy i ...  BŁAD ale bardziej to mi chyba zależy na nowych lokach

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpnia 2005, 17:22:03 »
Cytat: "Radek_21"
Dzięki za szybką odpowiedz a jak np chciałbym pomykać ep09 to wkleić go do katalogu pkp\Eu07 i zrobić wpis w sceneri:
 
node -1 0 ep09-007 dynamic PKP\Ep07 ep09-005.bmp 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
czy tak to powinno wyglądać?

Nie... EP09 to całkiem inny lok, który nie ma kabiny, więc nie pojeździsz...

Cytat: "Radek_21"
Zrobiłem identycznie jak kazaliście i występuje ten sam błąd

Nie ma bata. Musi działać... A weź ściągnij to (moja paczka z ep08): http://www.members.lycos.co.uk/mutopompka/ep08.zip

Umiesc w katalogu DYNAMIC/PKP/EP08
Potem odpal misję z EP08 (ale wpis niech będzie taki):
node -1 0 EP08-008 dynamic PKP\EP08 EP08-008 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

I musi działać z tą paczuszką...

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpnia 2005, 19:03:44 »
Ściągnąłem tą twoją paczkę i całość po rozpakowaniu wkleiłem do folderu pkp\Eu07 spytało czy zamienić wziąłem tak a następnie w scenerii quarkEN57 podmieniłem wpisy z :
 node -1 0 EU07-424 dynamic PKP\EU07 eu07-424 303E 0.0 reardriver 0 0 enddynamic
na ten co kazałeś wpisać co do joty ale tylko to bo nic innego nie pisałeś i... nadal ten sam błąd tylko tyle ze teraz doszło jeszcze: track dont exist   czy coś takiego mogłem przekręcić jakąś literke ale miej wiecej tak to wyglada moze trzeba cos jeszcze dopisywać?

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpnia 2005, 21:09:55 »
Cytat: "Radek_21"
Ściągnąłem tą twoją paczkę i całość po rozpakowaniu wkleiłem do folderu pkp\Eu07 spytało czy zamienić wziąłem tak....

A popatrz, co pisałem....

Cytat: "Mutopompka"
Umiesc w katalogu DYNAMIC/PKP/EP08



Do tego. Skoro odpalasz trasę QuarkEN57, to zmień wpis:

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpnia 2005, 01:47:56 »
No!!! Cociaż jeden pokazał gdzie dokładnie i jak podmienić wpisy teraz to działa leciałem już 160 km\h ale przeleciałem na czerwonym i mnie gwałtownie zachamowało . Wilekie dzięki MOTOPOMPKA . Czy w ten sposób moge jeździć różnymi lokami. CZy mógłbyś pomóc mi również w nowych trasach bo mam również poważne kłopoty . Chciałbym np. moczniki ale mi wywala duzo błedów jak byś sie zgodzł to wtedy napisze dokładnie o co mi chodzi.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpnia 2005, 08:43:46 »
Witam.

Jak tak, Tomciu, będziesz rozpieszczał wszystkich początkujących użytkowników, to wkrótce będzie tutaj to samo co przed robieniem porządków :-).

To po ch... ja te wszystkie tutoriale pisałem po całe dnie lub całe noce? :-/

@ Radek_21: A wszystko opisane jest DOKŁADNIE ooo... tutaj! Przeczytaj proszę cały tamten opis (w pierwszym poście) i wkrótce będziesz umiał postawić na dowolnym torze w scenerii dowolny pojazd.

Pozdrowienia.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpnia 2005, 10:47:56 »
Siema niestety czytałem już to w całosci nie powiem owszem jest opisane do czego służa komendy itp. itd. ale i tak jest napisane zbyt trudnym jeżykiem jak dla początkujących . Nie ma kotkretnie napisane jaki wpis zastąpić innym i w którym miejscu dokładnie to zrobić. Z dodawaniem plansz jest napisane że wymagane takie i takie paczki ale to nam nie za dużo pomaga gdyż i tak nie wiemy gdzie to wszystko dokładnie porospakowywać żeby działało jak nawet już to rozpakujemy to i tak zawsze są problemy a przecież Pomoc powinna być od takich rzeczy .
Motopomka umieścił dwa screeny i prosze od razu wiedziałem który wpis podmienic i gdzie wkleić dane paczuszki.Może to cieźko zrozumieć ale jezeli nie jest sie programista to wszystkie malutkie problemy z symkiem urastają do gigantycznych.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpnia 2005, 11:16:08 »
Cytat: "Radek_21"
(...) ale i tak jest napisane zbyt trudnym jeżykiem jak dla początkujących (...)
Proszę, nie bądź śmieszny ;-).

Napisałem Ci ja w tym tutorialu po kolei do czego każda liczba czy wpis służy. Że jedno służy do nadania nazwy pojazdowi, inne do określenia katalogu z plikami pojazdu (*.chk i *.mmd) w katalogu dynamic symulatora, jeszcze inne do określenia tekstury, ładowności, czy też sprzęgu z następnym pojazdem. No dosłownie, bardziej "gałkologicznie" nie dało się już napisać. A Ty piszesz, że to jest za trudne jak dla początkujących...

Eeechhh...

No i odsyłam także do "Szukajki"! To znakomite źródło informacji na każdym (także i tym) forum.

Cytat: "Radek_21"
(...) a przecież Pomoc powinna być od takich rzeczy
No właśnie, w dziale "Pomoc" na te tematy, na które zadajesz pytania było już pisane tyle razy, że nawet nie masz tylu włosów na głowie ;-).

Pozdrowienia.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Radek_21

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpnia 2005, 20:27:01 »
Do Jaras : korzystałem z tej szukajki i powiem ci że mało dało cięźko tego sie doszukać a jak już jest to dziwnie napisane . Jedynie co dobrze i zrozumiale to napisał to Motopompka i za to wielkie dzięki dla niego. Pozdrawiam

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpnia 2005, 14:29:51 »
Dobra Panowie...

Skoro zostało wyjaśnione wszystko, co dotyczy zmian w edycji wagoników/loków dotyczącego tego posta i problemu to cieszę się bardzo...

Mam nadzieję, że @ Radek_21 już będzie wiedział, gdzie, co i jak zmieniać, czytając moje "wypociny".. :) oraz post @ jaras. gdyż pokazałem na screenach gdzie, co i jak się robi, a @ jaras w poście przyklejonym napisał WSZYSTKO od A do Z... Więc patrząc na ten wątek i "jarasowy" zachęcam nowych userów do eksperymentów z wpisami.

Naprawdę, nie ma nic trudnego.. Wystarczy poczytać i popatrzeć jak się to robi i już sami będziecie umieli zmianiać składy, dodawać nowe loki itp.

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z Lokami!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sierpnia 2005, 09:32:27 »
Ja sam nauczyłem się edytować wpisy.

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-